Hesabınız var mı?

 •   Kişiselleştirilmiş içerik
 •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Beyanı - Beklemede

Aşağıdaki Cisco Gizlilik Bildirimi 12 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanacaktır.

Cisco Systems, Inc. ve iştirakleri (toplu olarak "Cisco"), gizliliğinizi korumayı ve web sitelerimizde, ürün ve servislerimizi kullanmanızda ("Çözüm" ya da "Çözümler") olumlu bir deneyim yaşamanızı sağlamayı taahhüt eder. Gizlilik Bildirimimiz, bu Bildirime bağlantı içeren tüm Cisco web siteleri için geçerlidir ve kişisel bilgileri nasıl ele aldığımızı açıklar. Kişisel bilgilerle ilgili uygulamalarımız hakkında ek bilgiler sağ taraftaki tamamlayıcı bilgilerde ya da veri toplama esnasında sağlanan bildirimlerde sunulabilir. Belirli Cisco web sitelerinin, özellikle söz konusu web siteleri için kişisel bilgileri nasıl ele aldığımızı açıklayan kendi gizlilik bildirimleri olabilir. Toplama sırasında sağlanan bildirim ya da web sitesine özgü gizlilik bildiriminin bu Gizlilik Bildirimi ile çakışması durumunda ilgili bildirim veya gizlilik beyanı geçerli olacaktır.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Web sitelerimizi kullandığınızda ve bizimle etkileşime girdiğinizde kişisel bilgileriniz dahil çeşitli bilgiler toplayabiliriz. "Kişisel bilgiler", bir kişiyi tanımlamak için kullanılabilecek tüm bilgilerdir ve örneğin ad, adres, e-posta adresi, telefon numarası, sosyal medya hesap bilgileri ya da ödeme yapılan kart numarasını içerebilir. Başka verileri de kişisel bilgilerinizle bağlantılarsak bağlantılı verilere de kişisel bilgiler gibi işlem yaparız. Ayrıca güvenilir üçüncü taraf kaynaklarından kişisel bilgileri toplamakta ve üçüncü tarafları bize yardımcı olmaları için kişisel bilgileri toplamak için görevlendiririz.

Kişisel bilgileri toplamamızın çeşitli nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Siparişinizi işleme almak.
 • Size bir bülten aboneliği sunmak.
 • Pazarlama haberlerini göndermek.
 • Hesap oluşturmak.
 • Çözümlerimizin belirli özelliklerinin kullanımını sağlamak.
 • Deneyiminizi kişiselleştirmek.
 • Müşteri hizmetleri sunmak.
 • Bir iş başvurusunu yönetmek.
 • Tarafınıza bilgisayar tabanlı bir test uygulandığında test kabul ve kayıt sürecinde bilgileri toplamak.

Biz ve görevlendirdiğimiz üçüncü taraflar kendi web sitelerimiz genelinde sizden topladığımız bilgileri diğer kaynaklardan toplanan bilgileri birleştirebiliriz. Bu, bilgilerin genel doğruluğunu ve bütünlüğünü iyileştirmede ve ayrıca sizinle etkileşimlerimizi daha iyi uyarlamada bize yardımcı olur.

Cisco'ya üçüncü bir tarafın kişisel bilgilerini sunduğunuzda (adı, e-postası ve telefon numarası gibi) söz konusu üçüncü tarafın bunu yapmanıza izin verdiğini belirtmiş olursunuz. Referans materyalini bir arkadaşınıza iletmek ya da iş yönlendirmelerine iletmek buna örnektir.

Bazı durumlarda Cisco; çerezler, web kayıtları, web işaretçileri ve diğer benzer uygulamalar aracılığıyla otomatik olarak veri toplayabilir. Bu bilgiler, web sitesinin kullanılabilirliği, performansı ve etkinliğini daha iyi anlayıp iyileştirmek ve içerik ile size sunulanları uyarlamak için kullanılır. Daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıda bulunan "Çerezler ve Diğer Web Teknolojileri" bölümünü okuyun.

başa dön

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımları

Kişisel bilgilerinizi; işlerimizi yürütmek, Çözümlerimizi sunmak, iyileştirmek ve kişiselleştirmek, işimizle ilgili pazarlama ve diğer haberleri göndermek ve yürürlükteki yasaların izin verdiği diğer meşru amaçlar için kullanabiliriz. Kişisel bilgileri kullanma yöntemlerimizden bazıları aşağıda yer almaktadır:

 • İstediğiniz biz Çözümü sunmak.
 • Çözümlerimizi ve sizin çevrimiçi deneyiminizi desteklemek ve iyileştirmek.
 • Web sitelerini, bültenleri ve diğer iletişimleri kişiselleştirmek.
 • Sertifikasyon sınavlarınızı yönetmek ve işleme koymak.
 • Doğrudan Cisco'dan ya da iş ortaklarımızdan, pazarlama veya müşteri memnuniyeti amacıyla size haberler göndermek.

İstediğiniz zaman iletişim tercihlerinizi düzenleyebilirsiniz. Aşağıda bulunan Seçimleriniz ve İletişim Tercihlerinizi Seçmek bölümüne bakın.

başa dön

Kişisel Bilgilerinize Erişim ve Bilgilerinizin Doğruluğu

Kişisel bilgilerinizin doğru ve güncel tutulması konusunda yardımınıza ihtiyacımız var. Kişisel bilgilerinizi ve iletişim tercihlerinizi güncellemek için lütfen bizimle iletişime geçin. Buna ek olarak kişisel bilgilerinizi çevrimiçi görüntüleme ya da düzenleme yetiniz de olabilir, buna dahil olanlar:

 • Cisco.comCisco Profil Yönetim Aracı'nı kullanarak profilinize erişebilir ve bunu güncelleyebilirsiniz. Ayrıca web yardım ekibimize e-posta göndererek de bu güncellemeleri yapabilir veya web sitesindeki profilinizin devre dışı bırakılmasını isteyebilirsiniz.
 • Webex.comkullanıcı çevrimiçi hesabınızda oturum açarak profilinize erişebilir ve bunu güncelleyebilirsiniz. Ayrıca gizlilik ekibimize e-posta göndererek de bu güncellemeleri yapabilir veya web sitesindeki profilinizin devre dışı bırakılmasını isteyebilirsiniz.

Verilerin yanlış olması durumunda erişim ya da düzeltme için gelen makul talepleri yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz Verilere erişim isteğinize 30 gün içinde yanıt vereceğiz.

Bazı Cisco kuruluşları zaman zaman veri denetleyicileri olarak değerlendirilebilir. Bir Cisco kuruluşu veri denetleyici olarak hareket ettiğinde erişim haklarınızı yerine getirebilir ve doğrudan söz konusu Cisco kuruluşu tarafından yürürlükteki veri koruma yasaları kapsamında düzeltme ya da devre dışı bırakma işlemleri isteyebilirsiniz.

başa dön

Seçimleriniz ve İletişim Tercihlerinizi Seçmek

Size çözümlerimizi tamamlayan çeşitli bilgileri alma seçeneği sunuyoruz. İletişim tercihlerinizi aşağıdaki yöntemler aracılığıyla yönetebilirsiniz:

 • Söz konusu özel postaların aboneliğini sonlandırmak üzere gönderdiğimiz promosyon amaçlı her bir e-postada yer alan talimatları uygulayarak.
 • E-posta ile ya da Cisco Systems, Inc., Gizlilik Yasal Departmanı, 170 West Tasman Dr., San Jose, CA 95134, ABD adresine posta yoluyla mesaj göndererek. Lütfen adınızı, e-posta adresinizi ve artık almak istemediğiniz materyal hakkındaki ilgili bilgileri eklemeyi unutmayın.

Bu seçimler, koşul ve hükümleri gereğince Çözümleri iptal edene dek periyodik olarak alabileceğiniz belirli Çözümlerin parçası olarak kabul edilen zorunlu servis iletişimlerinin alınmasında geçerli değildir. Kişisel bilgilerinizi, sizin ilginizi çekebilecek ürün ve servislere ilişkin bilgileri paylaşabilmeleri için Cisco iş ortakları ve satıcıları ile paylaşabiliriz. Üçüncü taraflarla kendilerinin pazarlama amaçları doğrultusunda bilgileri paylaşmayı iptal etmek için buraya tıklayın.

Web sitelerimizi kullanarak ya da bize kişisel bilgiler vererek web sitelerini kullanımınızla ilişkili olan güvenlik, gizlilik ve idari konularda sizinle elektronik olarak iletişim kurabileceğimizi kabul etmiş olursunuz. Güvenlik sisteminde bir ihlal olduğunu öğrenirsek web sitelerimizde bu konuda bir bildiri yayınlayarak ya da size bir e-posta göndererek sizi elektronik olarak bilgilendirmeyi deneyebiliriz. Bu bildirimi yazılı olarak almaya ilişkin yasal bir hakkınız olabilir. Bir güvenlik ihlaline dair elektronik bilirim alma onayınızı geri çekmek istiyorsanız lütfen bize bildirin.

başa dön

Kişisel Bilgilerinizin Paylaşılması

Kişisel bilgilerinizi; işlerimizi yürütmek, Çözümlerimizi sunmak, iyileştirmek ve kişiselleştirmek, işimizle ilgili pazarlama ve diğer haberleri göndermek ve yürürlükteki yasaların izin verdiği diğer meşru amaçlar için paylaşabiliriz. Kişisel bilgilerinizi aşağıdaki yollarla paylaşabiliriz:

 • Veri işleme ya da depolama amaçları için Cisco içinde veya dünya genelindeki iştiraklerimizle.
 • Kendi ürünleri ve servisleri hakkında bilgileri sizinle paylaşabilmeleri için Cisco iş ortakları ya da satıcılarıyla. Üçüncü taraflarla kendilerinin pazarlama amaçları doğrultusunda Cisco paylaşımını iptal etmek için buraya tıklayın.
 • İstenen bir servisi ya da işlemi yerine getirmeleri için iş ortaklarımızla, servşs satıcılarımızla, yetkili üçüncü taraf aracılarımızla veya yüklenicilerle. Bunlara örnek olarak siparişlerin ve kredi kartı işlemlerinin işlenmesi, web sitelerini barındırma, seminer kaydını barındırma, satışla ilgili çabalarda destek, satış sonrası destek ve müşteri desteği sağlamayı örnek verebiliriz, ancak örnekler bunlarla sınırlı değildir.
 • İşletmemizin tümünün ya da bir kısmının başka bir şirketle birleşmesi ya da bununla ilgili görüşmelerin yerine getirilmesi, şirket varlıklarının satışı, konsolidasyonu, yeniden yapılandırılması, finanse edilmesi ya da satın alınması sürecinde.
 • İfşa etmenin yürürlükteki yasalar, yönetmelikler ya da yasal sürece uygun olduğuna inanırsak ya da yasal bir zorunluluk söz konusuysa yetkili bir otorite tarafından bu bilgilerin istenmesine yanıt olarak.
 • Cisco'nun, iş ortaklarının, sizin ya da yürürlükteki yasanın gerektirdiği farklı bir şekilde haklarını, mülkünü ya da güvenliğini korumak amacıyla gerekli olduğunda emniyet görevlileriyle, hükumet yetkilileriyle ya da diğer üçüncü taraflarla.
 • Toplanmış ve/veya anonim hale getirilmiş ve sizi tanımlamak için kullanılamayacak bir biçimde.
 • Diğer durumlarda size bu konuda bildirimde bulunup sizin de paylaşmamıza razı olmanız halinde.

başa dön

Kişisel Bilgilerinizin Gizliliği

Bize emanet edilen kişisel bilgileri, işbu Gizlilik Bildirimine uygun olarak korumayı ve emniyetli biçimde kullanmayı amaçlıyoruz. Cisco, kişisel bilgilerinizin yetkisiz erişimine, kullanımına ya da ifşa edilmesine karşı korunmasına yardımcı olmak üzere fiziksel, idari ve teknik önlemler uygular. Söz konusu bilgilerin yetkisiz erişimine, kullanımına ya da ifşa edilmesine karşı korunması hususunda tedarikçilerimizin de benzer uygulamalarda bulunmalarını isteriz. Ancak İnternetin %100 güvenli olduğu garanti edilmez ve bize verdiğiniz kişisel bilgilerin korunacağını temin veya garanti edemeyiz.

başa dön

Kişisel Bilgilerinizin Saklanması

Kişisel bilgilerinizi, toplanma amaçlarını yerine getirmek üzere gerekli olduğu için saklayacağız. Kişisel bilgilerinizi yasal yükümlülüklere uymak, anlaşmazlıkları çözmek ve anlaşmalarımızı uygulamak üzere gerekli olduğu için saklayacak ve kullanacağız.

Çerezlerin ve Diğer Web Teknolojilerinin Kullanımı

Birçok web sitesi gibi Cisco da çerezler, gömülü web bağlantıları ve web işaretleri gibi otomatik veri toplama araçları kullanır. Bu araçlar, tarayıcı türünüz ya da sizi web sitemize ulaştıran web sitesinin adresi gibi tarayıcınızın bizim web sitemize gönderdiği belirli standart bilgileri toplar. Aynı zamanda aşağıdakiler hakkında da bilgiler toplayabilir:

 • İnternet Protokol (IP) adresiniz. Bu, webde dolaştığınızda otomatik olarak bilgisayarınıza atanan bir sayıdır. Web sunucularının bilgisayarınızın yerini bulup tanımlamasını sağlar; bu, İnternet servisi sağlayıcınız ya da bir TCP/IP ağı içinde bilgi sistemleri departmanı tarafından bilgisayarınıza atanmış benzersiz bir adrestir.
 • Tıklama davranışı. Örneğin, görüntülediğiniz sayfalar ve tıkladığınız bağlantılar.

Bu araçlar, size özel bir deneyim sunarak ve tekrar geldiğinizde sizi tanıyarak web sitemizi daha kolay, daha etkin ve daha değerli hissederek ziyaret etmenize yardımcı olur. Çerezler ve widgetlar gibi otomatik veri toplama araçlarını nasıl kullandığımız ve bu araçlarla ilgili seçimleriniz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Çerez Politikamıza bakın.

Web sitemiz, başka bir şirketten belirli servisleri sağlamak için çalışan (haberler, görüşler, müzik ve daha fazlasını görüntülemek gibi) interaktif mini programlar olan widgetları içerir. E-posta adresiniz gibi kişisel bilgiler widget aracılığıyla toplanabilir. Düzgün çalışmasını sağlamak için widget tarafından çerezler de oluşturulabilir. Bu widget tarafından toplanan bilgiler, bunu oluşturan şirketin gizlilik politikası tarafından yönetilir. Bizim widgetımızda kişilerinize e-posta göndermenize yardımcı olmak için kişileri içer aktarma özelliği olabilir. İsteğiniz üzerine e-posta adres defterinizi arayacak ve kişilerinizi web sitemize içe aktarmanıza yardımcı olacağız.

Bazı web tarayıcıları ziyaret ettiğiniz web sitelerine "izleme" sinyalleri göndererek çevrimiçi etkinliklerinizin izlenmesini istemediğini belirtme yetisi sunabilir. Bu, çerezleri engellemek ya da silmekten farklıdır çünkü "izleme" özelliği etkin olan tarayıcılar yine de çerezleri kabul edebilir. Şirketlerin "izleme" sinyallerine nasıl yanıt vermeleri gerektiği hususunda bir endüstri standardı yoktur, ancak gelecekte bir tane geliştirilebilir. Şu anda "izleme" sinyallerine yanıt vermiyoruz. Gelecekte bunu yapacak olursak işbu Gizlilik Bildirimimizde nasıl olduğunu açıklayacağız. "İzleme" hakkında daha fazla bilgi edinin.

başa dön

Bağlantılı Web Siteleri

Bizim kontrolümüz dışında olan ve işbu Gizlilik Bildiriminin kapsamında olmayan üçüncü taraflara ait web sitelerine ve servislere bağlantılar sağlayabiliriz. Ziyaret ettiğiniz bu web sitelerindeki (ve tüm web sitelerindeki) gizlilik bildirimlerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

başa dön

Forumlar ve Sohbet Odaları

Bir Cisco web sitesindeki tartışma forumuna ya da sohbet odasına katılırsanız orada verdiğiniz bilgilerin diğerleri tarafından görüntüleneceğinden ve sizinle iletişime geçmek, size istenmeyen mesajlar göndermek ya da ne sizin ne de Cisco'nun kontrol edemeyeceği başka amaçlar için kullanılabileceğinin bilincinde olmalısınız. Ayrıca forumların ve sohbet odalarının ek kural ve koşulları olabileceğini de lütfen göz önünde bulundurun. Cisco, bu forumlarda vermeyi seçtiğiniz kişisel bilgilerden ya da diğer bilgilerden sorumlu değildir.

başa dön

Çocukların Gizliliği

Cisco, ebeveynlerin ve çocuklara bakmakla yükümlü olan kişilerin, çocuklarının çevrimiçi etkinlikleri hususunda aktif bir rol oynamalarını teşvik eder. Cisco, uygun ebeveyn ya da vasi rızası olmaksızın bilerek çocukların kişisel bilgilerini toplamamaktadır. Ülkenizde yürürlükteki onay verme yaşının altında olan bir kişiden ebeveyni ya da vasisinin onayı olmaksızın kişisel bilgileri topladığımızı düşünüyorsanız; lütfen Bize Ulaşın kısmında açıklanan yöntemleri kullanarak bu durumu bize bildirin ve biz de bu konuyu zaman geçirmeden araştırıp ele alabilelim.

başa dön

Kişisel Bilgilerinizin Aktarımı, İşlenmesi ve Depolanmasına Onay Verme

Cisco küresel bir şirket olduğundan kişisel bilgilerinizi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Cisco'ya, dünya genelindeki herhangi bir Cisco iştirakine ya da yukarıda tanımlanan şekilde üçüncü taraflara ve iş ortaklarına aktarabiliriz. Web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullanarak ya da kişisel bilgilerinizi bize sunarak veri koruma standartlarının farklı olabileceği ülkelerde ya da yerleşimlerde bu bilgilerin aktarımını, işlenmesini ve depolanmasını da kabul etmiş olursunuz.

Cisco, kişisel bilgilerin küresel olarak aktarımını birkaç yolla korumakta ve mümkün hale getirmektedir. Cisco eskiden ABD-AB Güvenli Liman Çerçevesi ve ABD-İsviçre Güvenli Liman çerçevesinde ABD Ticaret Bakanlığının Avrupa Birliği üye ülkeleri ve İsviçre'den elde edilen kişisel bilgilerin toplanması, kullanımı ve saklanması kapsamında belgelendirilmiştir; ancak AB yasalarına uyma hususunda Güvenli Liman dikkate alınmaz. Cisco bildirim, seçim, ileriye aktarım, güvenlik, veri bütünlüğü, erişim ve uygulama konusunda Güvenli Liman Gizlilik İlkeleri'ne uyduğunu doğrulamıştır. Güvenli Liman programı hakkında bilgi sahibi olmak ve Cisco'nun sertifikasyonunu görmek için lütfen Güvenli Liman sitesini ziyaret edin, http://www.export.gov/safeharbor/. Güvenli Liman'ın geçerliliği hususunda Avrupa Adalet Divanı'nın 6 Ekim 2015 tarihli kararı ve yeni ortaya çıkan yasal çerçeveler ışığında Cisco, ilgili düzenleyici otoriteler tarafından onaylanmış diğer çerçevelere de zaman zaman katılabilir.

başa dön

California Gizlilik Haklarınız

California Eyaletinde yaşayanların, California Medeni Kanunu § 1798.83 kapsamında California'da iş yapan şirketlerden, şirketin doğrudan pazarlama amacıyla bir önceki sene boyunca kişisel bilgileri ifşa ettiği tüm üçüncü tarafların listesini isteme hakkı vardır. Buna alternatif olarak yasa, üçüncü tarafların (reklamcılar gibi) kişisel bilgileri kullanmaları konusunda şirketin dahil olma ya da olmama seçeneği sunan bir gizlilik bildiriminin olması durumunda bu ifşa etme tercih seçeneklerinizi ne şekilde kullanabileceğinizle ilgili şirket size bilgi verebilir.

Cisco, alternatif seçenek için yetkindir. Kapsamlı bir gizlilik bildirimimiz bulunmaktadır ve size, üçüncü taraflarca doğrudan pazarlama amaçları doğrultusunda kişisel bilgilerinizin kullanılmasını kabul etme ya da bunu iptal etme hususunda detayları sunabiliriz. Bu nedenle önceki sene boyunca pazarlama amacıyla sizin kişisel bilgilerinizi almış olan üçüncü tarafların listesini tutmak ya da ifşa etmek gibi bir gerekliliğimiz yoktur.

California'da yerleşikseniz ve üçüncü taraflara ifşa etme tercihlerinizi nasıl uygulayacağınızla ilgili bilgi istiyorsanız lütfen bu isteğinizi bize e-posta ile gönderin.

başa dön

Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

Görüşlerinize değer veriyoruz. Gizlilik Bildirimimizle ilgili sorularınız ya da yorumlarınız varsa lütfen gizlilik ekibimize e-posta gönderin.

başa dön

Cisco Gizlilik Bildirimi Güncellemeleri

İşbu Gizlilik Bildirimini zaman zaman güncelleyebiliriz. Gizlilik Bildirimimizi düzenlememiz durumunda revize edilmiş versiyonunu, güncellenmiş revizyon tarihi ile birlikte burada yayınlayacağız. Bu revizyonlar hakkında bilgi sahibi olmak ve bunları incelemek için bu sayfaları periyodik olarak ziyaret etmeyi kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimimizde önemli değişiklikler yaparsak size web sitelerimizde bildirimler yayınlayarak ya da size bir bildirim göndererek ilgili değişiklikler geçerli olmadan önce çeşitli şekillerde sizi bilgilendirebiliriz. İlgili revizyonların geçerli olmasından sonra web sitemizi kullanmaya devam ederek bu revizyonları ve bunlara uymayı kabul etmiş olursunuz.

Cisco Gizlilik Bildirimi 31 Mart 2016 tarihi itibariyle revize edilmiş ve yayınlanmıştır.

Gizlilik bildiriminin önceki versiyonu için buraya tıklayın.