Hesabınız var mı?

 •   Kişiselleştirilmiş içerik
 •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi Özeti

Güven ve Şeffaflık Merkezi

Cisco; müşterilerimiz, ürünlerimiz ve şirket hakkında güçlü bir koruma sistemini devam ettirme taahhüdünde bulunur. Güveni inşa ederek sürdürmeye, riski azaltmaya ve basitçe en doğru olan neyse onu yapmaya inanıyoruz.

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi ve bu özet, Cisco web sitelerini ve bu Bildirime bağlantı içeren iştiraklerimizin web siteleri için geçerlidir.

Cisco, kişisel bilgilere saygı duyar ve bu bilgileri koruma taahhüdünde bulunur. Gizlilik Bildirimimiz, kişisel bilgilerin işlenmesine ilişkin şeffaflık, adillik ve hesap verebilirlik gibi güncel küresel ilke ve standartları yansıtır.  Aşağıda Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildiriminden bazı önemli noktaları bulabilirsiniz. Gizlilik Veri Sayfalarında, teklif açıklamalarında veya verilerin toplanmasından önce ya da toplandığı sırada sağlanan diğer bildirilerde Cisco'nun kişisel bilgileri nasıl işlediğine ilişkin daha ayrıntılı bilgiler bulunabileceğini unutmayın.

Kişisel bilgiler

 • Siparişinizi işleme almak, web siteleri ve Çözümler sağlayarak bunların işlev görmesini mümkün kılmak, size bir haber bülteni aboneliği sunmak, iş ve pazarlama haberlerini göndermek, deneyiminizi kişiselleştirmek ya da iş başvurularını yönetmek gibi çeşitli nedenlerle kişisel bilgilerinizi topluyoruz.
 • Sizden kişisel bilgilerinizi aldığımızda bunun amacı hakkında sizi bilgilendireceğiz ve bu bilgileri sadece toplanma amacı veya yürürlükteki yasalar ya da meşru amaçlar doğrultusunda kullanacağız.
 • Genel doğruluklarını ve bütünlüklerini iyileştirmemize yardımcı olması ve sizinle etkileşimlerimizi/performansımızı daha iyi uyarlamamıza ve geliştirmemize yardımcı olması için sizden topladığımız bilgileri diğer kaynaklardan edindiklerimizle birleştirebiliriz.
 • Ayrıca çerezler dâhil, çeşitli teknolojiler aracılığıyla web sitelerimizi ve web tabanlı Çözümlerimizi kullanımınızla ilgili bilgileri de toplayabiliriz.

Bildirim ve veri kullanımı seçimleriniz

 • Kişisel bilgilerinizi toplanma amacı doğrultusunda kullanacağız ve öncelikle sizin izninizi almadıkça ya da kişisel bilgilerinizi kullanmak için yasal bir dayanağımız olmadıkça farklı bir amaçla kullanmayacağız.
 • Kişisel bilgilerinizi, bize sağlama nedenlerinizin dışında veya Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizin tamamında belirtilen amaçlar dışında üçüncü taraflarla paylaşmadan önce izninizi isteyeceğiz.
 • Cisco'nun kişisel bilgilerinizi nasıl işleyebileceği ya da çerezleri veya diğer web teknolojilerini kullanımımızla ilgili seçimleriniz hakkında daha fazla bilgi için Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizin tamamına bakın.

Veri erişimi ve bütünlüğü

 • Kişisel bilgilerinizi ve iletişim tercihlerinizi güncellemek için buraya tıklayın ya da belirli bir ürünün veya hizmetin web sitesini ziyaret edin.

Veri güvenliği

 • Kişisel bilgilerinizin yetkisiz kullanımına ya da ifşa edilmesine karşı korunması konusunda taahhütte bulunuyoruz

İleriye aktarım

 • Küresel bir şirket olarak kişisel bilgilerinizi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Cisco'ya, dünya genelindeki herhangi bir Cisco iştirakine ya da ülke dışında yer alan ve bizim adımıza hareket eden üçüncü bir tarafa aktarabiliriz ve bu bölgelerde veri koruma standartları farklılık gösterebilir.
 • Bilgilerinizi en az bizim sunduğumuz düzeyde korumaya söz veremeyen üçüncü taraflara kişisel bilgilerinizi aktarmayız.

Önemli bilgiler

 • Kişisel verilerin korunması ve gizliliğe ilişkin politika ve uygulamalarımız, dünya genelindeki geçerli yasalarla uyumlu olacak şekilde ve Cisco'ya olan güveninizi kazanıp koruyabilmemiz için tasarlandı.
 • Cisco, kişisel verileri işleme ve APEC üyesi ekonomilere veya bu ekonomilerden gerçekleşen aktarımlarla ilgili olarak APEC Sınır Ötesi Gizlilik Kuralları sistemi ve Veri İşleyiciler İçin Gizlilik Onayı kapsamında sertifikalandırılmıştır. 

  Katılımımızın kapsamı hakkında daha fazla bilgi almak veya Hesap Verebilirlik Temsilcimiz BBB Ulusal Programları aracılığıyla bir gizlilik soruşturması göndermek için lütfen aşağıdaki resmi mührü tıklayın.

Cisco Systems Inc. confirmation seal Cisco Systems Inc. confirmation seal

 • Cisco’nun Bağlayıcı Şirket Kuralları - Denetleyici (BCR-C), Cisco'nun bir denetleyici olarak dünya genelinde gerçekleştirdiği Avrupa kişisel bilgilerinin aktarımlarının yeterli korumadan yararlanmasını sağlar.
 • Cisco aynı zamanda ABD Ticaret Bakanlığı tarafından ortaya konduğu şekliyle  AB-ABD ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı çerçeveleri kapsamında AB/AEA, Birleşik Krallık ve İsviçre kaynaklı kişisel verilerin toplanması, kullanımı ve işlenmesiyle ilgili olarak sertifikalandırılmıştır ve bu çerçevelerin gereklerine uyar. 
 • Bu Gizlilik Bildirimine veya kişisel bilgilerinizin ele alınış şekline ilişkin sorunuz, yorumunuz veya sorununuz varsa lütfen buraya tıklayın.
 • Gizlilik veya veri kullanımı konusunda tatmin edici şekilde ele alamadığımız, çözümlenememiş bir sorununuz varsa lütfen ABD'de bulunan üçüncü taraf anlaşmazlık çözüm sağlayıcımızla iletişime geçin (ücretsizdir).

Referanslar

Gizlilik uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildiriminin tam sürümüne bakın.

Son güncellenme: 10 Mayıs 2021

Gizlilik Bildirimi

Tam VersiyonCisco teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Cisco Güvenlik Merkezi’nde (Cisco Trust Center) bulunan Gizlilik Veri Listelerini inceleyiniz.

Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

Gizlilik Talep Formu

Posta Adresi: Cisco Systems, Inc.
Legal Department
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD