Hesabınız var mı?

 •   Kişiselleştirilmiş içerik
 •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi Özeti

Güven ve Şeffaflık Merkezi

Cisco; müşterilerimiz, ürünlerimiz ve şirket hakkında güçlü bir koruma sistemini devam ettirme taahhüdünde bulunur. Güveni inşa ederek sürdürmeye, riski azaltmaya ve basitçe en doğru olan neyse onu yapmaya inanıyoruz.

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi ve bu özet, Cisco web sitelerini ve bu Bildirime bağlantı içeren iştiraklerimizin web siteleri için geçerlidir.

Cisco, kişisel bilgilere saygı duyar ve bu bilgileri koruma hususunda kararlıdır. Gizlilik Bildirimimiz kişisel bilgilerin bildirim ve veri kullanımı seçimi, veri erişimi ve bütünlüğü, güvenliği, ileri aktarım ve uygulanmasının/gözetiminin kullanılmasıyla ilgili mevcut küresel ilke ve standartları yansıtır. Aşağıda Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildiriminden bazı önemli noktaları bulabilirsiniz.

Kişisel bilgiler

 • Siparişinizi işleme almak, web sitesi ile Çözüm sağlama ve işlevlerini etkinleştirmek, size bir haber bülteni aboneliği sunmak, pazarlama iletişimleri göndermek, deneyiminizi kişiselleştirmek ya da iş başvuruları yönetmek gibi çeşitli nedenlerle kişisel bilgilerinizi topluyoruz.
 • Sizden kişisel bilgilerinizi aldığımızda bunun amacı hakkında sizi bilgilendireceğiz ve bu bilgileri sadece toplanma amacı veya yürürlükteki yasalar ya da meşru amaçlar doğrultusunda kullanacağız.
 • Genel doğruluklarını ve bütünlüklerini iyileştirmemize yardımcı olması ve sizinle etkileşimlerimizi/performansımızı daha iyi uyarlamamıza ve geliştirmemize yardımcı olması için sizden topladığımız bilgileri diğer kaynaklardan edindiklerimizle birleştirebiliriz.
 • Ayrıca çerezler dahil, çeşitli teknolojiler aracılığıyla web sitelerimizi ve web tabanlı Çözümlerimizi kullanımınızla ilgili bilgileri de toplayabiliriz.

Bildirim ve veri kullanımı seçimleriniz

 • Kişisel bilgilerinizi toplanma amacı doğrultusunda kullanacağız ve öncelikle sizin izninizi almaksızın veya kullanım için yasal dayanağımız olmadıkça farklı bir amaçla kullanmayacağız.
 • Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizde belirtilen veya sizin kişisel verinizi sağlama sebebinize ilişkin amaçlar dışında kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmadan önce izninizi isteyeceğiz.
 • Cisco'nun kişisel bilgilerinizi nasıl işleyebileceği ya da çerezleri veya diğer web teknolojilerini kullanımımızla ilgili seçimleriniz hakkında daha fazla bilgi için Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizin tam sürümüne başvurun.

Veri erişimi ve bütünlüğü

 • Kişisel bilgilerinizi ve iletişim tercihlerinizi güncellemek için, lütfen buraya tıklayın ya da ilgili ürün veya hizmet web sitesini ziyaret edin.

Veri güvenliği

 • Kişisel bilgilerinizin yetkisiz kullanımına ya da ifşa edilmesine karşı korunması hususunda kararlıyız.

İleriye aktarım

 • Küresel bir şirket olarak kişisel bilgilerinizi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Cisco'ya, dünya genelindeki herhangi bir Cisco iştirakine ya da ülke dışında yer alan ve bizim adımıza hareket eden üçüncü bir tarafa aktarabiliriz ve bu bölgelerde veri koruma standartları farklılık gösterebilir.
 • Kişisel bilgilerinizi en az bizim sunduğumuz düzeyde korumayı taahhüt etmeyen üçüncü taraflara bilgilerinizi aktarmıyoruz.

Önemli bilgiler

 • Gizlilik ve veri koruma politikalarımız ve uygulamalarımız, dünya genelinde geçerli yasalara uyacak ve Cisco'ya güven duymanızı sağlayıp bu güveni sürdürecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Cisco; AB, BK ve İsviçre'den gelen kişisel bilgilerin sınır ötesine aktarılması, kullanımı, işlenmesi ve elde tutulmasına ilişkin ABD Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenmiş AB-ABD ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı çerçevesinde sertifikalandırılmıştır. TRUSTe
 • Cisco, bunun yanı sıra kişisel verilerin işlenmesine ve APEC üye ekonomilerine/ekonomilerinden aktarımına ilişkin olarak APEC Sınır Ötesi Gizlilik Kuralları sistemi ve Veri İşleyiciler için Gizlilik Tanıma kapsamında da sertifikalandırılmıştır.  
  TRUSTe    TRUSTe
 • Cisco’nun Bağlayıcı Şirket Kuralları – Denetleyici (BCR-C), Cisco tarafından dünya genelinde yapılan Avrupa kişisel bilgilerinin aktarımlarının yeterli korumadan yararlanmasını sağlamaktadır.
 • Gizlilik veya veri kullanımı bağlamında yeteri kadar tatmin edici bir şekilde ele almadığımız herhangi bir konu hakkında sorunuz varsa, lütfen ABD merkezli üçüncü taraf anlaşmazlık çözümü sağlayıcımızla (ücretsiz olarak) iletişime geçin.

Referanslar

Gizlilik uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildiriminin tam sürümüne bakınız.

Son güncelleme: 1 Mayıs 2020

Gizlilik Bildirimi

Tam VersiyonCisco teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Cisco Güvenlik Merkezi’nde (Cisco Trust Center) bulunan Gizlilik Veri Listelerini inceleyiniz.

Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

Gizlilik Talep Formu

Posta Adresi: Cisco Systems, Inc.
Legal Department
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD