Hesabınız var mı?

 •   Kişiselleştirilmiş içerik
 •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Beyanı Özeti

Güven ve Şeffaflık Merkezi

Cisco; müşterilerimiz, ürünlerimiz ve şirket hakkında güçlü bir koruma sistemini devam ettirme taahhüdünde bulunur. Güveni inşa ederek sürdürmeye, riski azaltmaya ve basitçe en doğru olan neyse onu yapmaya inanıyoruz.

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi ve bu özet, Cisco web sitelerini ve bu Bildirime bağlantı içeren iştiraklerimizin web siteleri için geçerlidir.

Cisco, kişisel bilgilerinize saygı duyar ve bu bilgileri koruma taahhüdünde bulunur. Gizlilik bildirimlerimiz kişisel bilgilerin bilirim ve veri kullanımı seçimi, veri erişimi ve bütünlüğü, güvenliği, ileri aktarım ve uygulanmasının/gözetiminin kullanılmasıyla ilgili mevcut küresel ilke ve standartları yansıtır. Aşağıda Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizdenbazı önemli noktaları bulabilirsiniz.

Kişisel Bilgiler

 • Siparişinizi işleme almak, size bir haber bülteni aboneliği sunmak, pazarlama haberlerini göndermek, deneyiminizi kişiselleştirmek ya da bir iş başvurusu ile ilgili olmak üzere çeşitli nedenlerle kişisel bilgilerinizi topluyoruz.
 • Sizden kişisel bilgilerinizi aldığımızda bunun amacı hakkında sizi bilgilendireceğiz ve bu bilgileri sadece toplanma amacı veya yürürlükteki yasalar ya da meşru amaçlar doğrultusunda kullanacağız.
 • Genel doğruluklarını ve bütünlüklerini iyileştirmemize yardımcı olması ve sizinle etkileşimlerimizi daha iyi uyarlamamıza yardımcı olması için sizden topladığımız bilgileri diğer kaynaklardan edindiklerimizle birleştirebiliriz.
 • Ayrıca çerezler dahil, çeşitli teknolojiler aracılığıyla web sitelerimizi kullanımınızla ilgili bilgileri de toplayabiliriz.

Bildirim ve Veri Kullanımı Seçimleriniz

 • Kişisel bilgilerinizi toplanma amacı doğrultusunda kullanacağız ve öncelikle sizin izninizi almaksızın farklı bir amaçla kullanmayacağız.
 • Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizde belirtilen amaçlar dışında kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmadan önce izninizi isteyeceğiz.
 • Web sitelerimizi kullanımınızla ilgili bilgiler açısından tarayıcınızda çerezleri kapatabilirsiniz.

Veri Erişimi ve Bütünlüğü

 • Kişisel bilgilerinizi ve iletişim tercihlerinizi güncellemek için, lütfen privacy@cisco.com adresine ulaşın ya da servis web sitesinde ilgili ürünü ziyaret edin.

Veri Güvenliği

 • Kişisel bilgilerinizin yetkisiz kullanımına ya da ifşa edilmesine karşı korunması konusunda taahhütte bulunuyoruz

İleriye Aktarım

 • Küresel bir şirket olarak kişisel bilgilerinizi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Cisco'ya, dünya genelindeki herhangi bir Cisco iştirakine ya da ülke dışında yer alan ve bizim adımıza hareket eden üçüncü bir tarafa aktarabiliriz ve bu bölgelerde veri koruma standartları farklılık gösterebilir.
 • Kişisel bilgilerinizi bizim sunduğumuz düzeyde korumaya söz veremeyen üçüncü taraflara bilgilerinizi aktarmayız.

Önemli Bilgiler

 • Gizlilik politikalarımız ve veri koruma uygulamalarımız sadece yasalara uymak amacıyla değil, aynı zamanda da Cisco içinde güven ve itimat kazanmak içindir.
 • Cisco eskiden ABD-AB Güvenli Liman Çerçevesi ve ABD-İsviçre Güvenli Liman çerçevesinde ABD Ticaret Bakanlığının Avrupa Birliği üye ülkeleri ve İsviçre'den elde edilen kişisel bilgilerin toplanması, kullanımı ve saklanması kapsamında belgelendirilmiştir; ancak AB yasalarına uyma hususunda Güvenli Liman dikkate alınmaz. Cisco bildirim, seçim, ileriye aktarım, güvenlik, veri bütünlüğü, erişim ve uygulama konusunda Güvenli Liman Gizlilik İlkeleri'ne uyduğunu doğrulamıştır. Güvenli Liman'ın geçerliliği hususunda Avrupa Adalet Divanı'nın 6 Ekim 2015 tarihli kararı ve yeni ortaya çıkan yasal çerçeveler ışığında Cisco, ilgili düzenleyici otoriteler tarafından onaylanmış diğer çerçevelere de zaman zaman katılabilir.
 • Cisco’nun Bağlayıcı Şirket Kuralları – Denetleyici (BCR-C), Cisco tarafından dünya genelinde yapılan Avrupa kişisel bilgilerinin aktarımlarının yeterli korumadan yararlanmasını sağlamaktadır.

Referanslar

Gizlilik uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildiriminin tam versiyonuna bakın.

Son güncellenme tarihi: Mayıs 2018

Gizlilik Bildirimi

Tam VersiyonBizimle İletişime Geçmenin Yolu

E-posta: privacy@cisco.com

Posta Adresi: Cisco Systems, Inc.
Legal Department
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD