Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi Özeti

Güven ve Şeffaflık Merkezi

Cisco; müşterilerimiz, ürünlerimiz ve şirket hakkında güçlü bir koruma sistemini devam ettirme taahhüdünde bulunur. Güveni inşa ederek sürdürmeye, riski azaltmaya ve basitçe en doğru olan neyse onu yapmaya inanıyoruz.

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi ve bu özet, Cisco web sitelerini ve bu Bildirime bağlantı içeren iştiraklerimizin web siteleri için geçerlidir.

 • Cisco, kişisel bilgilere saygı duyar ve bu bilgileri koruma taahhüdünde bulunur. Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi'miz, kişisel bilgilerin işlenmesine ilişkin şeffaflık, adillik ve hesap verebilirlik gibi güncel küresel ilke ve standartları yansıtır.
 • Gizlilik Politikalarımız ve uygulamalarımız, dünya genelinde geçerli yasalara uyacak ve Cisco'ya güven duymanızı sağlayıp bu güveni sürdürecek şekilde tasarlanmıştır.

Aşağıda Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi'nden bazı önemli noktaları bulabilirsiniz. Gizlilik veri sayfalarında ve haritalarında teklif açıklamalarında veya verilerin toplanmasıyla ilgili verilerin toplanmasından önce ya da toplandığı sırada sağlanan diğer bildirilerde Cisco'nun kişisel bilgileri nasıl işlediğine ilişkin daha ayrıntılı bilgiler bulunabileceğini unutmayın.

Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı

 • Siparişinizi işleme almak, web siteleri ve diğer ürünler ile hizmetleri ("Çözümler") sağlamak, size bir haber bülteni aboneliği sunmak, iş ve pazarlama haberlerini göndermek, deneyiminizi kişiselleştirmek ve iş başvurularını işleme almak dahil olabilecek şekilde çeşitli nedenlerle kişisel bilgilerinizi topluyoruz.
 • Kişisel bilgilerinizi Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizde veya kullanıma sunabileceğimiz diğer gizlilik bildirimlerinde (ör. Gizlilik Veri Sayfalarımız, site veya etkinliğe özel gizlilik bildirimleri vb.) belirtilen amaçlar için kullanacağız.
 • Genel doğruluklarını ve bütünlüklerini iyileştirmemize yardımcı olması ve sizinle etkileşimlerimizi/performansımızı daha iyi uyarlamamıza ve geliştirmemize yardımcı olması için sizden topladığımız bilgileri diğer kaynaklardan edindiklerimizle birleştirebiliriz.
 • Ayrıca çerezler dâhil, çeşitli teknolojiler aracılığıyla web sitelerimizi ve web tabanlı Çözümlerimizi kullanımınızla ilgili bilgileri de toplayabiliriz.

Bildirim ve Veri Kullanımı Seçimleriniz

 • Kişisel bilgilerinizi öncelikle sizin izninizi almaksızın veya kanunların izin verdiği kapsamdan farklı bir amaçla kullanmayacağız. 
 • Çevrimiçi Gizlilik Bildirimimizde belirtilen amaçlar dışında kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmadan önce izninizi isteyeceğiz.

Gizlilik Haklarınız

 • Dünya çapında çeşitli veri koruma yasaları, bireylere kişisel bilgileriyle ilgili belirli haklar sağlar. Bunlar kişisel bilgilerinize erişme, kişisel bilgilerinizi düzeltme, silme, itiraz etme veya kişisel bilgilerinizin işlenmesini sınırlandırma ya da yerel veri koruma yetkilinize şikâyette bulunma hakkını içerebilir. Gizlilik haklarınızla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi'ne bakın.
 • Gizlilik haklarınızı kullanmak veya iletişim tercihlerinizi güncellemek için bir talep göndermek için lütfen Gizlilik Talebi formunu kullanın. 

Veri Güvenliği

 • Kişisel bilgilerinizin yetkisiz kullanımına ya da ifşa edilmesine karşı korunması konusunda taahhütte bulunuyoruz

Uluslararası Veri Aktarımı

 • Küresel bir kuruluş olarak, Cisco Systems, Inc. ve diğer Cisco Grup Şirketleri ile bunların ilgili iş ortakları ve tedarikçileri, dünyanın her yerinde bulunan ülkelerde faaliyet göstermektedir. Bu ülkelerden kişisel bilgileri koruyucu olmayan veri koruma yasalarına sahip olabildiği bazılarına kişisel verileriniz aktarılabilir veya bu ülkelerden kişisel verilerinize erişilebilir. Bu tür durumlarda kişisel bilgilerinizi korumak için ek güvenlik tedbirleri uygulamaktayız. Örneğin, tedarikçilerimizle kişisel bilgilerinizi korumak için minimum standarda uymalarını gerektiren veri koruma anlaşmaları yapıyoruz. Ayrıca aşağıdaki güvenlik tedbirlerini de uyguluyoruz: 

Sorular, Yorumlar veya Endişeler

 • Bu Gizlilik Bildirimine veya kişisel bilgilerinizin ele alınış şekline ilişkin sorunuz, yorumunuz veya endişeniz varsa lütfen Gizlilik Talebi formunu kullanın.
 • Gizlilik veya veri kullanımı konusunda tatmin edici şekilde ele alamadığımız, çözümlenememiş bir sorununuz varsa lütfen ABD'de bulunan üçüncü taraf anlaşmazlık çözüm sağlayıcımızla iletişime geçin (ücretsizdir).

   

   Daha Fazla Bilgi
  • Gizlilik uygulamalarımızla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi'nin tam sürümüne veya ulaşılabilir hale getireceğimiz bu tür diğer gizlilik bildirimlerimize (Gizlilik Veri Sayfalarımız, siteye özel gizlilik bildirimleri gibi) bakın.

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2022

Gizlilik Bildirimi

Tam VersiyonCisco teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Cisco Güvenlik Merkezi’nde (Cisco Trust Center) bulunan Gizlilik Veri Listelerini inceleyiniz.

Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

Gizlilik Talep Formu

Posta Adresi: Cisco Systems, Inc.
Legal Department
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD