Hesabınız var mı?

 •   Kişiselleştirilmiş içerik
 •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi

Güven ve Şeffaflık Merkezi

Cisco; müşterilerimiz, ürünlerimiz ve şirket hakkında güçlü bir koruma sistemini devam ettirme taahhüdünde bulunur. Güveni inşa ederek sürdürmeye, riski azaltmaya ve basitçe en doğru olan neyse onu yapmaya inanıyoruz.

Cisco Systems, Inc. ve iştirakleri (toplu olarak "Cisco"), gizliliğinizi korumayı ve siz web sitelerimizi, ürünlerimizi ve servislerimizi ("Çözümler") kullanırken olumlu bir deneyim sunmayı taahhüt eder.

Bu Gizlilik Beyanı, bu Gizlilik Beyanıyla ilişkili veya bu beyanda bahsi geçen Cisco web siteleri için geçerlidir ve toplama, kullanım, erişim konusunda size sunulan seçenekleri ve Kişisel Bilgileri nasıl ele alacağımızı, Kişisel Bilgilerinizi nasıl güncelleyeceğimizi ve düzelteceğimizi açıklar. Gizlilik veri sayfaları ve haritalarında, teklif açıklamalarında veya verilerin toplanmasından önce ya da toplandığı sırada sağlanan diğer bildirilerde Cisco Teklifleriyle ilgili olarak Kişisel Bilgilere ilişkin uygulamalarımız hakkında ek bilgiler sunulabilir. Belirli Cisco web sitelerinin, özellikle söz konusu web siteleri ve Çözümleri için Kişisel Bilgileri nasıl ele aldığımızı açıklayan kendi gizlilik belgeleri olabilir. Bir web sitesine veya Çözüme ilişkin özel bir bildirinin bu Gizlilik Bildiriminden farklı olması halinde özel bildiri geçerli olur. Bu Gizlilik Bildiriminin çevrilmiş, İngilizce olmayan versiyonlarında bir farklılık varsa ABD-İngilizce versiyonu geçerli olur.

Kişisel Bilgiler Nelerdir?

"Kişisel Bilgiler", bir kişiyi tanımak için makul surette kullanılabilecek tüm bilgilerdir ve ad, adres, e-posta adresi, telefon numarası, oturum açma bilgileri (hesap numarası, parola gibi), sosyal medya hesap bilgileri ya da ödeme kartı numarasını içerebilir.

İşleyebileceğimiz Kişisel Bilgi türleri, işin bağlamına ve bilgilerin hangi amaçla toplandığına bağlıdır. Şunları içerebilir: 

 • İletişim bilgileri, abonelik, kayıt, çevrimiçi tanımlayıcılar, sosyal medya, tartışma forumu veya iletişimlerle ilgili ayrıntılar;
 • İletişim (ses, video, metin gibi) içeriği;
 • Çevrimiçi davranışlar ve ürün kullanımı bilgileri;
 • Finansal Bilgi (banka hesabı ayrıntıları veya kredi kartı bilgileri gibi);
 • Kişinin işiyle, diğer ilgileri ve görüşleriyle ilgili ayrıntılar (Müşteri İlişkileri Yönetimi veritabanında bilgilerin nerede tutulduğu gibi) ve
 • Cihaz tanımlayıcıları gibi Sistem Bilgileri ve söz konusu verilerin belirli bir kişinin cihazıyla ilişkilendirilmiş veya cihaza bağlı olması halinde (IP veya MAC adresi gibi) telemetri bilgileri de dâhil olmak üzere ürün ve hizmetlerimizin kullanıcısı hakkındaki bilgiler.

Başka verileri de Kişisel Bilgilerinizle bağlantılarsak bağlantılı verilere de Kişisel Bilgiler gibi işlem yaparız.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması ve Kullanımı

Web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullandığınızda ve bizimle etkileşime girdiğinizde, Kişisel Bilgileriniz dahil sizinle ilgili veriler toplayabiliriz. Ayrıca, güvenilir üçüncü taraf kaynaklarından Kişisel Bilgileri toplar ve bizim adımıza Kişisel Bilgileri toplamak için üçüncü tarafları görevlendiririz.

Kişisel Bilgilerinizi işlerimizi yürütmek ve güvenliğini sağlamak, web sitelerimizi ve Çözümlerimizi sunmak, iyileştirmek ve kişiselleştirmek, pazarlama iletişimlerini ve diğer iletişimleri göndermek ve yürürlükteki yasaların izin verdiği diğer meşru amaçlar için kullanabiliriz.

Kişisel Bilgileri toplamamızın çeşitli ticari nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Faturalandırma ve ödeme dahil olmak üzere sipariş işlemek;
 • Müşteri ilişkileri yönetimi ve idare;
 • Kullanıcı hesapları oluşturmak ve bu hesapları yönetmek;
 • Web siteleri ve Çözümler sağlamak ve belli özelliklerin kullanımını mümkün kılmak;
 • Doğruluğu analiz etmek, kişiselleştirmek, iyileştirmek ve kullanıcı deneyimini, iletişimleri ve etkileşimleri geliştirmek;
 • Doğrudan Cisco'dan ya da iş ortaklarımızdan, pazarlama veya müşteri memnuniyeti amacıyla size haberler göndermek;
 • İletişim tercihlerini yönetmek. İstediğiniz zaman iletişim tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Aşağıda bulunan Seçimleriniz ve İletişim Tercihlerinizi Seçmek bölümüne bakın.
 • Sözleşme yapmak, Çözüm sunumu ve müşteri hizmeti;
 • İş başvurularını yönetmek;
 • Çevrimiçi eğitimi, test sürecini ve sertifikasyonları idare etmek;
 • Konferansları, internet seminerlerini ve diğer etkinlikleri kolaylaştırmak ve
 • Cisco'yu, kullanıcılarımızı, Çözümleri ve diğerlerini korumak.

Cisco'ya üçüncü bir tarafın Kişisel Bilgilerini sunmayı seçtiğinizde (adı, e-postası ve telefon numarası gibi) söz konusu üçüncü tarafın bunu yapmanıza izin verdiğini belirtmiş olursunuz. Referans veya pazarlama materyalini bir arkadaşınıza iletmek veya iş başvurularını göndermek örnekler arasında sayılabilir. Üçüncü taraflar, ilk mesajda verilen bağlantıyı izleyerek veya Gizlilik Talebi göndererek ileride hiç iletişim kurulmamasını tercih edebilir.

Cisco ve görevlendirdiğimiz üçüncü taraflar bazı durumlarda çerezler, web günlükleri, web işaretçileri ve benzeri diğer uygulamalar üzerinden otomatik olarak veri toplayabilir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıda yer alan Çerezlerin ve Benzer Teknolojilerin Kullanımı bölümünü okuyun.

Gizlilik Haklarınız

Kişisel Bilgilerinizi doğru ve güncel tutmak için yardımınıza ihtiyacımız var. Kişisel Bilgilerinize erişmek, bunları düzeltmek, kaldırmak veya silmek için seçenekler sunarız:

 • Cisco Profil Yönetim Aracı'nı kullanarak Cisco.com Kişisel Bilgilerinizi veya tercihlerinizi çevrimiçi görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.
 • Cisco, "veri denetleyici" olarak hareket ettiğinde erişim haklarınızı kullanabilir ve geçerli veri koruma yasaları uyarınca doğrudan söz konusu Cisco kuruluşundan özel Çözüm belgesinde açıklanan şekilde veya Gizlilik Talep formu aracılığıyla bir talep göndererek bu verilerin düzeltilmesini, kaldırılmasını veya devre dışı bırakılmasını talep edebilirsiniz.
 • Cisco, "veri işleyici" olarak hareket ettiğinde ve siz de erişim haklarınızı kullanarak verilerinizin düzeltilmesini, kaldırılmasını veya devre dışı bırakılmasını talep ettiğinizde Cisco sizi geçerli veri koruma yasaları uyarınca veri denetleyiciye yönlendirir.
 • Daha fazla desteğe veya Kişisel Bilgilerinize erişme, bunları düzelttirme, kaldırtma veya sildirme konusunda yardıma ihtiyacınız olursa lütfen doğrudan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Talebinize 30 gün içinde yanıt vereceğiz. Talebinizi yerine getiremezsek ya da daha fazla zamana ihtiyaç duyarsak size bir açıklama sunacağız.

Seçimleriniz ve İletişim Tercihlerinizi Seçmek

Size işimiz, programlarımız, web sitemiz ve Çözümlerimizle ilgili çeşitli bilgiler alma seçeneği sunuyoruz. İletişim tercihlerinizi aşağıdaki yöntemler aracılığıyla istediğiniz zaman yönetebilirsiniz:

 • Söz konusu postaların aboneliğini sonlandırmak üzere gönderdiğimiz promosyon amaçlı her bir e-postada yer alan talimatları uygulayarak.
 • Bu formu doldurup göndererek veya Cisco Systems, Inc., Privacy Office, 170 West Tasman Dr., San Jose, CA 95134, ABD adresine göndereceğiniz posta aracılığıyla bize ulaşarak. Lütfen adınızı, e-posta adresinizi, alınan iletişimi, gönderim yöntemini (posta, e-posta, telefon görüşmesi, metin mesajı gibi) ve artık almak istemediğiniz materyalle ilgili tüm ek bilgileri belirttiğinizden emin olun.
 • Kısa mesaj hizmetlerinde ("SMS Hizmetleri"), aldığınız SMS mesajına "DURDUR", "BİTİR" veya "ÇIK" şeklinde yanıt vererek.

Bu seçimler; belirli programların, web sitelerinin veya Çözümlerin parçası olarak kabul edilen hizmet bildirimleri veya diğer zorunlu iletişimler için geçerli değildir. Bu hizmet bildirimlerini veya zorunlu iletişimleri; programın, web sitesinin veya Çözümün hüküm ve koşulları gereğince bunları iptal edene veya kullanmayı bırakana kadar periyodik olarak almaya devam edebilirsiniz. Kişisel Bilgilerinizi izninizi alarak Cisco iş ortakları veya satıcıları ile paylaşabiliriz. Böylece size ilginizi çekebilecek web siteleri, programlar, ürünler ve hizmetlerle ilgili bilgiler gönderebilirler. Cisco'nun, üçüncü tarafların kendi pazarlama amaçları doğrultusunda kullanmaları için kişisel bilgilerinizi paylaşmasını istemiyorsanız lütfen Gizlilik Talebi gönderin.

Web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullanarak ya da bizimle başka şekillerde etkileşimde bulunarak veya bize Kişisel Bilgilerinizi sağlayarak kullanımınızla ilişkili güvenlik, gizlilik ve idare konularında sizinle iletişim kurabileceğimizi kabul etmiş olursunuz. Örneğin, bir güvenlik sisteminin ihlal edildiğini öğrenirsek web sitelerimizde bir bildiri yayınlayarak, e-posta göndererek veya başka şekillerde iletişim kurarak sizi bilgilendirmeye çalışabiliriz.

Kişisel Bilgilerinizin Paylaşılması

Kişisel Bilgilerinizi; işimizi yürütmek, web sitelerimizi ve Çözümlerimizi sunmak, analiz etmek, iyileştirmek, güvenli hale getirmek ve kişiselleştirmek, işimizle ilgili pazarlama iletişimlerini ve diğer iletişimleri göndermek ve geçerli yasanın/yasaların izin verdiği diğer meşru amaçlar doğrultusunda veya başka şekillerde izninizi alarak üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.

Kişisel Bilgilerinizi aşağıdaki yollarla paylaşabiliriz:

 • Pazarlama, iş operasyonları, uyumluluk, güvenlik, web sitesi veya Çözüm işlevselliği gibi veri işleme veya depolamayla ilgili amaçlar doğrultusunda Cisco içinde ve dünya genelindeki iştiraklerimizin herhangi biriyle.
 • İstenen bir web sitesini, Çözümü, hizmeti ya da işlemi yerine getirmeleri için iş ortaklarımızla, hizmet satıcılarımızla, yetkili üçüncü taraf aracılarımızla veya yüklenicilerle. Siparişlerin ve kredi kartı işlemlerinin işlenmesi, web sitelerini barındırma, seminer kaydını barındırma, satışla ilgili girişimlere yardımcı olma veya satış sonrası destek sunma ve müşteri desteği sağlamayı bunlara örnek olarak verebiliriz.
 • Kendi ürünleri ve servisleri hakkında bilgileri sizinle paylaşabilmeleri için Cisco iş ortakları ya da satıcılarıyla. Cisco'nun, üçüncü tarafların kendi pazarlama amaçları doğrultusunda kullanmaları için kişisel bilgilerinizi paylaşmasını istemiyorsanız lütfen Gizlilik Talebi gönderin.
 • İşletmemizin tümünün ya da bir kısmının başka bir şirketle birleşmesi ya da bununla ilgili görüşmelerin yerine getirilmesi, şirket varlıklarının satışı, konsolidasyonu, yeniden yapılandırılması, finanse edilmesi ya da satın alınması sürecinde.
 • İfşa etmenin yürürlükteki yasalar, yönetmelikler veya yasal sürece uygun olduğuna inanırsak ya da yasal bir zorunluluk söz konusuysa yetkili bir otorite veya üçüncü tarafça bu bilgilerin istenmesine yanıt olarak.
 • Gerektiğinde hukuki süreçlere uymak veya ulusal güvenlik gereksinimlerini karşılamak; Cisco'nun, iş ortaklarımızın, sizin ya da başkalarının haklarını, mülkünü ya da güvenliğini korumak veya geçerli yasaların gerektirdiği diğer hallerde emniyet görevlileriyle, devlet yetkilileriyle veya diğer üçüncü taraflarla.
 • Toplanmış, anonim hale getirilmiş ve/veya sizi tanımlamak için kullanılamayacak şekilde kimliksizleştirilmiş bir biçimde.
 • Diğer durumlarda size bu konuda bildirimde bulunup sizin de paylaşmamıza razı olmanız halinde.

Kişisel Bilgilerinizin Gizliliği

Bize emanet edilen Kişisel Bilgileri, bu Gizlilik Bildirimine uygun olarak korumak ve güvenli şekilde kullanmak için makul ve yeterli girişimlerde bulunuruz. Cisco, Kişisel Bilgilerinizi kazayla veya yasa dışı yollarla tahrip edilmeye, kaybedilmeye, değiştirilmeye, yetkisiz şekilde ifşa edilmeye veya erişilmeye karşı korumak üzere tasarlanmış fiziksel, teknik ve organizasyonel önlemler alır. Sözleşmeye dayalı olarak tedarikçilerimizin bu tür bilgileri kazara ya da yasa dışı imha, kayıp, değişiklik, yetkisiz ifşa veya erişime karşı korumalarını da zorunlu tutarız.

Kişisel Bilgilerinizin Saklanması ve Elden Çıkarılması

Kişisel Bilgilerinizi, toplanma amaçlarını yerine getirmek üzere gerekli olduğu için saklayacağız. Kişisel Bilgilerinizi iş gereksinimlerimize, yasal yükümlülüklere uymak, anlaşmazlıkları çözmek, varlıklarımızı korumak ve haklarımız ile anlaşmalarımızı uygulamak için gerekli olduğunda saklayacak ve kullanacağız.

Kişisel Bilgilerin toplanmasına ilişkin amaçlara ulaşıldıktan ve bu tür Kişisel Bilgileri saklamak için yasal veya işle ilgili tüm ihtiyaçlar ortadan kalktıktan sonra Kişisel Bilgileri tanımlanabilir biçimde saklamayız. Bundan sonra veriler imha edilir, silinir, anonim hale getirilir ve/veya sistemlerimizden kaldırılır.

Çerezlerin ve Benzer Teknolojilerin Kullanımı

Birçok web sitesi ve web tabanlı Çözüm gibi Cisco da çerezler, gömülü web bağlantıları ve web işaretleri gibi otomatik veri toplama araçları kullanır. Bu araçlar, tarayıcınızın bize gönderdiği belirli standart bilgileri toplar (İnternet Protokolü (IP) adresi, MAC adresi, tıklama davranışı ve telemetri gibi).

Bu araçlar, web sitemizi ve Çözümlerimizi ziyaret etmenizi daha kolay, daha verimli ve daha kişisel hale getirmemize yardımcı olur. Ayrıca bilgileri, web sitemizi ve Çözümleri geliştirmek, daha iyi hizmet ve değer sağlamak, Çözümlerimize olan olası ilginizi daha iyi anlamak ve size daha alakalı reklamlar ve diğer içerikleri sunmak için de kullanırız.

Web sitemizde reklam görüntülemek ve diğer sitelerdeki reklamlarımızı yönetmek için üçüncü taraflarla iş ortaklığı yapabiliriz. Üçüncü taraf iş ortaklarımız, sizin için göz atma faaliyetlerinize ve ilgi alanlarınıza göre reklamlar sunmak için çerezleri veya benzer teknolojileri kullanabilir. Bu reklamları iptal edebilirsiniz, ancak genel ve kişiselleştirilmemiş reklamlar görüntülenmeye devam edecektir.

Daha fazla bilgi için veya ilgilerinize dayalı reklamlar görmek istemiyorsanız Çerezlerin ve Benzer Teknolojilerin Kullanımı bölümüne bakın.

Çerez tercihlerinizi güncellemek için Cisco Çerez Onayı Yöneticisini ziyaret edin.

Bağlantılı Web Siteleri

Cisco'nun kontrolünün dışında olan ve bu Gizlilik Bildiriminin kapsamında olmayan ilgili üçüncü tarafların gizlilik ilkeleriyle yönetilen üçüncü taraf web sitelerinin ve hizmetlerinin bağlantılarını sağlayabiliriz. Ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki ve kullandığınız uygulamalardaki bu gizlilik bildirimlerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Forumlar ve Sohbet Odaları

Bir Cisco web sitesindeki tartışma forumuna, yerel topluluklara ya da sohbet odasına katılırsanız orada (halka açık profiliniz ve yorumlarınız gibi) verdiğiniz bilgilerin başkaları tarafından görüleceğinin ve sizinle iletişime geçmek, size istenmeyen mesajlar göndermek veya ne sizin ne de Cisco'nun kontrol edemeyeceği başka amaçlar için kullanılabileceğinin bilincinde olmalısınız. Ayrıca forumların ve sohbet odalarının ek kural ve koşulları olabileceğini de lütfen göz önünde bulundurun. Cisco, bu forumlarda göndermeyi seçtiğiniz Kişisel Bilgilerden ya da diğer bilgilerden sorumlu değildir. Kişisel Bilgilerinizin blogumuzdan veya topluluk forumumuzdan kaldırılmasını istemek için lütfen Gizlilik Talebi gönderin. Bazı durumlarda Kişisel Bilgilerinizin ve yorumlarınızın tamamını kaldıramayabiliriz. Bu tür durumlarda size bir yanıt göndererek açıklamada bulunacağız.

Çocukların Gizliliği

Cisco, ebeveynlerin ve çocuklara bakmakla yükümlü olan kişilerin, çocuklarının çevrimiçi etkinlikleri hususunda aktif bir rol oynamalarını teşvik eder. Cisco, uygun ebeveyn ya da vasi rızası olmaksızın çocukların Kişisel Bilgilerini bilerek toplamaz. Ülkenizde geçerli reşit olma yaşının altında olan bir kişiden ebeveyni ya da vasisinin onayı olmaksızın Kişisel Bilgiler toplamış olabileceğimizi düşünüyorsanız lütfen Sorular, Yorumlar ve Bizimle İletişime Geçmenin Yolu bölümünde açıklanan yöntemleri kullanarak durumu bize bildirin. Böylece sorunu derhal araştırmak ve gidermek için uygun önlemleri alırız.

Kişisel Bilgilerin Uluslararası Aktarımı, İşlenmesi ve Depolanması

Cisco küresel bir kuruluş olduğundan, Kişisel Bilgiler Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Cisco'ya, dünya genelindeki herhangi bir Cisco iştirakine ya da yukarıda açıklandığı gibi dünyanın dört bir yanındaki çeşitli yargı yetki alanlarında bulunan üçüncü taraflara ve iş ortaklarına aktarılabilir. Benzer şekilde Kişisel Bilgilere, Cisco veya iştiraklerinin faaliyet gösterdiği ülkelerden erişilebilir. 

Web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullanarak ya da Kişisel Bilgilerinizi bize vererek veri koruma standartlarının farklı olabileceği, ikamet ettiğiniz dışındaki ülkelerde, ilgili yasalar izin verdiği ölçüde bu bilgilerin aktarılmasını, işlenmesini ve depolanmasını onaylamış ve kabul etmiş olursunuz.

Cisco, Kişisel Bilgilerin küresel çapta aktarılmasını birkaç yolla güvenceye alır ve buna izin verir:

 • APEC Gizlilik Sertifikası

Cisco'nun bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan küresel gizlilik programı, Asya Pasifik Ekonomik İş Birliği (APEC) Sınır Ötesi Gizlilik Kuralları Sistemi (CBPRs) ve Veri İşlemcileri için Gizlilik Tanıma (PRP) ile uyumludur. APEC CBPR sistemi ve PRP, katılımcı APEC ekonomileri arasında aktarılan Kişisel Bilgilerin korunmasını güvenceye almak için kuruluşlara bir çatı sunar. APEC Gizlilik Çatısı, CBPR ve PRP hakkında daha fazla bilgiye CBPR sitesinden ulaşılabilir. Sertifikamız, Kişisel Bilgileri işleyen ve dünyanın dört bir yanındaki iştiraklerimize/iştiraklerimizden aktaran küresel faaliyetlerimizdeki iş süreçlerimiz için geçerlidir. Sertifikalarımızı görüntülemek için lütfen bkz. APEC CBPR Sistem Dizini ve APEC PRP Dizini.

Katılımımızın kapsamı hakkında daha fazla bilgi almak veya Sorumlu Temsilcimiz BBB Ulusal Programları aracılığıyla bir gizlilik soruşturması göndermek için lütfen aşağıdaki resmi mühre tıklayın:

Cisco Systems Inc. confirmation seal Cisco Systems Inc. confirmation seal

 •  AB Bağlayıcı Şirket Kuralları - Denetleyici

Cisco’nun küresel gizlilik programı ve politikaları; Avrupa yasaları kapsamında korunan kişisel bilgilerin aktarımı konusunda gizlilik, temel haklar ve bireylerin özgürlüklerinin korunması adına ek koruma sağladığı için Felemenk, Leh, İspanyol ve diğer ilgili Avrupa gizlilik düzenleyicileri tarafından onaylanmıştır. Cisco’nun Bağlayıcı Şirket Kuralları - Denetleyici (BCR-C), Cisco'nun bir denetleyici olarak uluslararası ölçekte gerçekleştirdiği Avrupa kişisel bilgilerinin aktarımlarının ek korumasından yararlanmasını sağlar.

BCR-C'mizin bir kopyasına Küresel Gizlilik Politikası bölümünden ulaşılabilir. BCR'ler hakkında daha fazla bilgiye Avrupa Komisyonu sitesinden ulaşılabilir.

 • AB, BK ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanları

Cisco Systems Inc. ve ABD'de bulunan iştirakleri: Acano LLC, AppDynamics LLC, Broadsoft, Inc., Cisco OpenDNS LLC, Cisco Systems Capital Corporation, Cisco WebEx LLC, CliQr Technologies LLC, CloudLock LLC, Duo Security LLC, Jasper International Services LLC, Jasper Technologies LLC, Kenna Security, Inc., Meraki LLC, Rizio, Inc . (dba Voicea), Scientific-Atlanta LLC ve ThousandEyes LLC (hepsi birlikte “Cisco-ABD”) Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve İsviçre'den Amerika Birleşik Devletleri'ne Gizlilik Kalkanı esas alınarak aktarılan Kişisel Bilgilerin toplanması, kullanımı ve saklanmasıyla ilgili olarak ABD Ticaret Bakanlığının ortaya koyduğu şekliyle AB-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesi ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesinin gereklerine uyar.

Cisco-ABD, bu verilerle ilgili olarak Gizlilik Kalkanı İlkelerine bağlı kaldığını teyit etmiştir. Bu gizlilik bildiriminde yer alan politikalar ile Gizlilik Kalkanı İlkeleri kapsamındaki veri sahibi hakları arasında herhangi bir çatışma olması durumunda Gizlilik Kalkanı İlkeleri geçerli olur. Gizlilik Kalkanı programı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sertifika sayfamızı görüntülemek için lütfen Gizlilik Kalkanı sitesini (https://www.privacyshield.gov) ziyaret edin.

Gizlilik Kalkanı bir aktarım mekanizması olarak geçerliliğini yitirmiş olsa da Cisco-ABD, Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri, Birleşik Krallık ve İsviçre'den alınan tüm Kişisel Bilgileri (web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullandığınızda ve bizimle etkileşimde bulunduğunuzda Cisco'nun işlediği Kişisel Bilgi örnekleri için yukarıda yer alan Kişisel Bilgilerinizin Toplanması ve Kullanımı bölümüne bakın) Çerçevelerin geçerli İlkeleri uyarınca korumayı ve Cisco Kişisel Bilgilerin Denetleyicisi konumunda olduğunda AB'de yaşayan kişilerden toplanan Kişisel Bilgileri söz konusu kişilerin bireysel haklarının bir parçası olarak kendilerine erişilebilir kılmayı taahhüt eder. (Bkz. Gizlilik Haklarınız.)

Cisco-ABD, aldığı Kişisel Bilgileri işlemekten sorumludur ve sonrasında kendi adına çalışan bir aracı olarak işlev gören bir üçüncü tarafa aktarım yapar. Cisco-ABD, Kişisel Bilgilerin AB, Birleşik Krallık ve İsviçre'den gerçekleştirilecek tüm ileriye yönelik aktarımlarında (bu aktarımların örnekleri için yukarıda yer alan Kişisel Bilgilerinizin Paylaşılması bölümüne bakın) ileriye yönelik aktarım yükümlülüğü hükümleri de dahil olmak üzere Gizlilik Kalkanı İlkelerinin gereklerine uyar. Belirli durumlarda Cisco-ABD'den, ulusal güvenlik veya emniyet teşkilatı gereksinimlerini karşılamak üzere devlet yetkilileri tarafından kanuni taleplere cevaben Kişisel Bilgileri ifşa etmesi istenebilir.

Cisco-ABD, ABD Federal Ticaret Komisyonunun düzenleyici yaptırım güçlerine tabidir.

Bu Gizlilik Kalkanı Çerçeveleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ABD Ticaret Bakanlığının Gizlilik Kalkanı sitesini ziyaret edin.

Otomatik Karar Alma

Kişisel Bilgileri işleme şeklimiz, hem otomatik hem manuel işleme yöntemlerini içerir. Otomatik yöntemlerimiz çoğu zaman manuel yöntemlerimizi desteklemek için kullanılır. Karar alma süreçlerine yardımcı olmak için otomatik yöntemler kullanıldığında otomatik yöntemlerle üretilen bazı içgörüleri, içgörülerin oluşturulması için kullanılan temel verilerle karşılaştırarak inceleyebiliriz. Bu manuel inceleme, Cisco çalışanları tarafından veya Cisco adına çalışan üçüncü taraf iş ortakları tarafından gerçekleştirilebilir.

Kararların yalnızca otomatik işleme yöntemlerine dayalı olarak alınması ve yasal bir etkiye sahip olması veya kişileri belirgin ölçüde etkilemesi durumunda etkilenen kişiye kararı sorgulama ya da manuel inceleme talebi seçeneklerini sunarız.

Şikâyetlerin Çözümü

Cisco-ABD, Gizlilik Kalkanı İlkeleri uyarınca gizliliğinizle ve Amerika Birleşik Devletleri'ne aktarılan Kişisel Bilgilerinizi toplama veya kullanma şeklimizle ilgili şikâyetleri çözüme kavuşturmayı taahhüt eder. Gizlilik Kalkanıyla ilgili sorguları veya şikâyetleri olan ve Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve İsviçre'de yaşayan kişiler öncelikle Gizlilik Talep Formu aracılığıyla Cisco-ABD ile iletişime geçmelidir.

Cisco-ABD, Gizlilik Kalkanı İlkeleri kapsamında çözümlenememiş gizlilik şikâyetlerini bağımsız bir anlaşmazlık çözüm mekanizması olan BBB AB Gizlilik Kalkanına iletmeyi de taahhüt eder. Şikâyetinizin alındığı zamanında onaylanmamışsa veya şikâyetiniz tatmin edici şekilde ele alınmamışsa lütfen daha fazla bilgi edinmek ve şikâyette bulunmak için BBB AB Gizlilik Kalkanı tüketici şikâyet sistemini (http://bbbprograms.org/privacy-shield-complaints) ziyaret edin. Bu hizmet size ücretsiz olarak sunulur.

Gizlilik Kalkanına ilişkin şikâyetiniz yukarıdaki kanallar aracılığıyla çözümlenemiyorsa bazı koşullarda diğer tazmin mekanizmaları tarafından çözümlenememiş arta kalan talepler için bağlayıcı tahkim süreci başlatabilirsiniz. Gizlilik Kalkanı sitesindeki Gizlilik Kalkanı Ek 1 bölümüne bakın.

Alternatif olarak yardım için yargı yetki alanınızda veri korumasından sorumlu denetleyici kurumla iletişime geçebilirsiniz. (Cisco'nun AB'deki ana kuruluşunun Hollanda'da olduğunu unutmayınız. Bu nedenle AB lider yetkilimiz Dutch Autoritiet Persoonsgegevens'dır.)

Cisco Gizlilik Bildirimi Güncellemeleri

Bu Gizlilik Bildirimini zaman zaman güncelleyebiliriz. Gizlilik Bildirimimizi düzenlememiz durumunda revize edilmiş versiyonunu güncellenmiş revizyon tarihi ile birlikte burada yayınlayacağız. Gizlilik Bildirimimizde önemli değişiklikler yaparsak web sitelerimizde bildiriler yayınlayarak veya size bir bildirim göndererek başka şekillerde de sizi bilgilendirebiliriz. İlgili revizyonların geçerli olmasından sonra web sitemizi kullanmaya devam ederek bu revizyonları ve bunlara uymayı kabul etmiş olursunuz.

Cisco Gizlilik Bildirimi 1 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla revize edilmiş ve yayınlanmıştır.

Gizlilik bildiriminin önceki versiyonu için buraya tıklayın

Sorular, Yorumlar ve Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

Görüşlerinize değer veriyoruz. Gizlilik Bildirimimizle ilgili sorularınız ya da yorumlarınız varsa lütfen Gizlilik Talebi gönderin veya şu adrese e-posta gönderin:

Gizlilik Baş Sorumlusu
Cisco Systems, Inc.
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD

Amerika Gizlilik Sorumlusu
Cisco Systems, Inc.
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD

Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya (EMEAR) Gizlilik Sorumlus

Cisco Systems International BV
Haarlerbergweg 13-19,
1101 CH Amsterdam-Zuidoost, Hollanda

Asya, Pasifik, Japonya ve Çin (APJC) Gizlilik Sorumlusu
Cisco Systems (USA) Pte Ltd
80 Pasir Panjang Road
Bldg 80, Lvl 25, Mapletree Biz City
Singapore, Singapore 117372, Singapur

Gizlilik Bildirimi

ÖzetCisco teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Cisco Güvenlik Merkezi’nde (Cisco Trust Center) bulunan Gizlilik Veri Listelerini inceleyiniz.

Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

Gizlilik Talep Formu

Posta Adresi: Cisco Systems, Inc.
Legal Department
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD