Cisco Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi

Güven ve Şeffaflık Merkezi

Cisco; müşterilerimiz, ürünlerimiz ve şirket hakkında güçlü bir koruma sistemini devam ettirme taahhüdünde bulunur. Güveni inşa ederek sürdürmeye, riski azaltmaya ve basitçe en doğru olan neyse onu yapmaya inanıyoruz.

Cisco Systems, Inc. ve iştirakleri (toplu olarak "Cisco"), gizliliğinizi korumayı ve siz web sitelerimizi, ürünlerimizi ve servislerimizi ("Çözümler") kullanırken olumlu bir deneyim sunmayı taahhüt eder.

İşbu Gizlilik Beyanı, işbu Gizlilik Beyanıyla ilişkili veya bu beyanda bahsi geçen Cisco web siteleri için geçerlidir ve toplama, kullanım, erişim konusunda size sunulan seçenekleri ve Kişisel Verileri nasıl ele alacağımızı, Kişisel Verilerinizi nasıl güncelleyeceğimizi ve düzelteceğimizi açıklar. Çözüme özgü gizlilik veri sayfaları ve haritalarında, teklif açıklamalarında veya veri toplanması öncesinde ya da sırasında sağlanan diğer bildirimlerde; Cisco Çözümleri bağlamında Kişisel Verilere ilişkin uygulamalarımız hakkında ek bilgiler sağlanabilir. Belirli Cisco web sitelerinin, özellikle söz konusu web siteleri ve Çözümleri için Kişisel Verileri nasıl ele aldığımızı açıklayan kendi gizlilik belgeleri olabilir. Bir web sitesine veya Çözüme ilişkin özel bir bildirinin işbu Gizlilik Beyanından farklı olması halinde özel bildiri geçerli olur. Bu Gizlilik Beyanı'nın çevrilmiş, İngilizce olmayan versiyonlarında bir farklılık varsa ABD-İngilizce versiyonu geçerli olur.

Kişisel Veriler nedir?

"Kişisel Veriler", bir kişiyi tanımlamak için makul surette kullanılabilecek veya bir bireyi başka bir şekilde tanımlanabilir hale getirebilecek tüm bilgilerdir ve ad, adres, e-posta adresi, telefon numarası, oturum açma bilgileri (hesap numarası, parola gibi), sosyal medya hesap bilgileri ya da ödeme kartı numarasını içerebilir.

İşleyebileceğimiz Kişisel Veri türleri, işin bağlamına ve bilgilerin hangi amaçla toplandığına bağlıdır. Şunları içerebilir:

 • İletişim, abonelik ve hesap/kayıt bilgileri ve bunların yanı sıra çevirimiçi tanımlayıcılar
 • Hesap açılmasını istediğimiz durumlarda oturum açma bilgileri
 • İletişim içeriği (ses, video, metin gibi), sosyal medya ve tartışma forumları ya da Cisco ile etkileşim kurduğunuzda diğer iletişim ayrıntıları
 • Finansal Bilgi (banka hesabı ayrıntıları veya kredi kartı bilgileri gibi)
 • Kişinin işiyle, diğer ilgileri ve görüşleriyle ilgili ayrıntılar (müşteri ilişkileri yönetimi veritabanında tutulan bilgiler gibi)
 • Cihaz tanımlayıcıları gibi Sistem Bilgileri ve söz konusu verilerin belirli bir kişinin cihazıyla ilişkilendirilmiş veya cihaza bağlı olması halinde (IP veya MAC adresi gibi) telemetri bilgileri de dâhil olmak üzere web sitesi ve Çözümlerimizin kullanıcısı ve kullanımı hakkındaki bilgiler.

Başka verileri Kişisel Verilerinizle bağlantılarsak bağlantılı verilere de Kişisel Veriler gibi işlem yaparız.

Kişisel Verilerin toplanması ve kullanımı

Web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullandığınızda ve bizimle etkileşime geçtiğinizde, Kişisel Verileriniz dâhil sizinle ilgili veriler toplayabiliriz. Ayrıca, geçerli yasalar uyarınca güvenilir üçüncü taraf kaynaklarından Kişisel Verileri toplar ve bizim adımıza Kişisel Verileri toplamak için üçüncü tarafları görevlendiririz.

Kişisel Verilerinizi işlerimizi yürütmek ve güvenliğini sağlamak, web sitelerimizi ve Çözümlerimizi sunmak, iyileştirmek ve kişiselleştirmek, pazarlama iletişimlerini ve diğer iletişimleri göndermek ve yürürlükteki yasaların izin verdiği diğer meşru amaçlar için kullanabiliriz.

Kişisel Verileri toplamamızın çeşitli ticari nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Müşteri ilişkileri yönetimi ve idaresi
 • Faturalandırma ve ödeme dâhil olmak üzere sipariş işlemek
 • Varlık geri kazanımı, ürün iadeleri ve değişimleri
 • Kullanıcı hesapları oluşturmak ve bu hesapları yönetmek
 • Web siteleri ve Çözümler sağlamak ve belli özelliklerin kullanımını mümkün kılmak
 • Doğruluğu analiz etmek, kişiselleştirmek, iyileştirmek ve kullanıcı deneyimini, iletişimleri ve etkileşimleri geliştirmek
 • Doğrudan Cisco'dan ya da iş ortaklarımızdan, pazarlama veya müşteri memnuniyeti amacıyla size haberler göndermek
 • İletişim tercihlerini yönetmek. İstediğiniz zaman iletişim tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Aşağıda bulunan Seçimleriniz ve iletişim tercihlerinizi belirleme bölümüne bakın.
 • Sözleşme yapma, Çözüm sunumu ve müşteri hizmeti
 • İş başvurularını yönetmek
 • Çevrimiçi eğitimi, test sürecini ve sertifikasyonları idare etmek
 • Konferansları, internet seminerlerini ve diğer etkinlikleri kolaylaştırmak
 • Cisco'yu, kullanıcılarımızı, web siteleri ile Çözümleri ve diğerlerini korumak

Cisco'ya üçüncü bir tarafın Kişisel Verilerini sunmayı seçtiğinizde (adı, e-postası ve telefon numarası gibi) söz konusu üçüncü tarafın bunu yapmanıza izin verdiğini belirtmiş olursunuz. Referans veya pazarlama materyalini bir arkadaşınıza iletmek veya iş başvurularını göndermek örnekler arasında sayılabilir. Üçüncü taraflar, ilk mesajda verilen bağlantıyı izleyerek veya Gizlilik Talebi göndererek ileride hiç iletişim kurulmamasını seçebilir.

Cisco ve görevlendirdiğimiz üçüncü taraflar bazı durumlarda çerezler, web günlükleri, web işaretçileri ve benzeri diğer uygulamalar üzerinden otomatik olarak veri toplayabilir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıda yer alan Çerezlerin ve benzer teknolojilerin kullanımı bölümünü okuyun.

Gizlilik haklarınız

Kişisel Verilerinizi doğru ve güncel tutmak için yardımınıza ihtiyacımız var. Kişisel Verilerinize erişmek, bunları düzeltmek, kaldırmak veya silmek için seçenekler sunarız:

 • Cisco.com Kişisel Verilerinizi ve tercihlerinizi çevrimiçi olarak görüntüleyip düzenlemek için Cisco Profil Yönetim Aracı'nı kullanabilirsiniz.
 • Cisco'nun "veri denetleyici" olduğu durumlarda, ilgili web sitesi ve Çözüm dokümanlarında açıklandığı şekilde geçerli veri koruma kanunları uyarınca erişim haklarınızı kullanabilir; düzeltme, gizleme, itiraz ve silme taleplerinizi doğrudan ya da Gizlilik Talep formu üzerinden Cisco'ya gönderebilirsiniz.
 • Cisco'nun "veri işleyici" olduğu durumlarda erişim haklarınızı kullanarak düzeltme, gizleme veya kaldırma talep ettiğinizde Cisco sizi geçerli veri koruma yasaları uyarınca veri denetleyiciye yönlendirir.
 • Daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa veya Kişisel Verilerinize erişme, düzeltme, gizleme ya da silme konusunda yardım almanız gerekirse doğrudan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Talebinize 30 gün içinde veya geçerli veri koruma yasalarına uygun şekilde yanıt vereceğiz. Talebinizi yerine getiremezsek ya da daha fazla zamana ihtiyaç duyarsak size bir açıklama sunacağız.

Seçimleriniz ve iletişim tercihlerinizi belirleme

Size işimiz, programlarımız, web sitemiz ve Çözümlerimizle ilgili çeşitli bilgileri edinme seçeneği sunuyoruz. İletişim tercihlerinizi aşağıdaki yöntemler aracılığıyla istediğiniz zaman yönetebilirsiniz:

 • Söz konusu postaların aboneliğini sonlandırmak üzere gönderdiğimiz promosyon amaçlı her bir e-postada yer alan talimatları uygulayarak
 • Bu formu doldurup göndererek veya Cisco Systems, Inc., Privacy Office, 170 West Tasman Dr., San Jose, CA 95134, ABD adresine göndereceğiniz posta aracılığıyla bize ulaşarak. Lütfen adınızı, e-posta adresinizi, alınan iletişimi, gönderim yöntemini (posta, e-posta, telefon görüşmesi, metin mesajı gibi) ve artık almak istemediğiniz materyalle ilgili tüm ek bilgileri belirttiğinizden emin olun.
 • Kısa mesaj hizmetlerinde ("SMS"), aldığınız SMS mesajına "DURDUR", "BİTİR" veya "ÇIK" şeklinde yanıt vererek

Bu seçimler; belirli programların, web sitelerinin veya Çözümlerin parçası olarak kabul edilen hizmet bildirimleri veya diğer zorunlu iletişimler için geçerli değildir. Bu hizmet bildirimlerini veya zorunlu iletişimleri; programın, web sitesinin veya Çözümün hüküm ve koşulları gereğince bunları iptal edene veya kullanmayı bırakana kadar periyodik olarak almaya devam edebilirsiniz. Kişisel Verilerinizi izninizi alarak üçüncü taraflarla örneğin, Cisco iş ortakları veya satıcıları ile paylaşabiliriz. Böylece size ilginizi çekebilecek web siteleri, programlar, ürünler veya hizmetlerle ilgili bilgiler gönderebilirler. Kişisel verilerinizin, üçüncü tarafların kendi pazarlama amaçları doğrultusunda kullanılmak üzere Cisco tarafından paylaşılmasını istemiyorsanız lütfen Gizlilik Talebi gönderin.

Web sitelerimizi veya Çözümlerimizi kullandığınızda ya da bunlarla etkileşimde bulunduğunuzda veya bize Kişisel Verilerinizi sağladığınızda; kullanımınıza dair güvenlik, gizlilik ve idare konularında sizinle iletişim kurabileceğimizi kabul etmiş olursunuz. Örneğin, bir güvenlik sisteminin ihlal edildiğini öğrenirsek web sitelerimizde bir bildiri yayınlayarak, e-posta göndererek veya başka şekillerde iletişim kurarak sizi bilgilendirmeye çalışabiliriz.

Kişisel Verilerinizi Açıklama

Kişisel Verileriniz; işimizi yürütmek, web sitelerimizi ve Çözümlerimizi sunmak, analiz etmek, iyileştirmek, güvenli hale getirmek ve kişiselleştirmek, işimizle ilgili pazarlama iletişimlerini ve diğer iletişimleri göndermek ve geçerli yasanın/yasaların izin verdiği diğer meşru amaçlar doğrultusunda veya başka şekillerde izninizi alarak üçüncü taraflarca işlenebilir.

Kişisel Verileriniz aşağıdaki şekillerde açıklanabilir:

 • Pazarlama, iş operasyonları, uyumluluk, güvenlik, web sitesi veya Çözüm işlevselliği gibi veri işleme ya da depolamayla ilgili amaçlar doğrultusunda Cisco içinde ve dünya genelindeki iştiraklerimizin herhangi biriyle
 • İstenen bir web sitesini, Çözümü, hizmeti ya da işlemi yerine getirmeleri için iş ortaklarımızla, hizmet satıcılarımızla, yetkili üçüncü taraf aracılarımızla veya yüklenicilerle. Siparişlerin ve kredi kartı işlemlerinin işlenmesi, web sitelerini barındırma, seminer kaydını barındırma, satışla ilgili girişimlere yardımcı olma veya satış öncesi/sonrası destek sunma ve müşteri desteği sağlamayı bunlara örnek olarak verebiliriz.
 • Kendi ürünleri ve servisleri hakkında bilgileri sizinle paylaşabilmeleri için Cisco iş ortakları ya da satıcılarıyla. Kişisel verilerinizin, üçüncü tarafların kendi pazarlama amaçları doğrultusunda kullanılmak üzere Cisco tarafından paylaşılmasını istemiyorsanız lütfen Gizlilik Talebi gönderin.
 • İşletmemizin tümünün ya da bir kısmının başka bir şirketle birleşmesi ya da bununla ilgili görüşmelerin yerine getirilmesi, şirket varlıklarının satışı, konsolidasyonu, yeniden yapılandırılması, finanse edilmesi ya da satın alınması sürecinde
 • İfşa etmenin yürürlükteki yasalar, yönetmelikler veya yasal sürece uygun olduğuna inanırsak ya da yasal bir zorunluluk söz konusuysa yetkili bir otorite veya üçüncü tarafça bu bilgilerin istenmesine yanıt olarak
 • Gerektiğinde hukuki süreçlere uymak veya ulusal güvenlik gereksinimlerini karşılamak; Cisco'nun, iş ortaklarımızın, sizin ya da başkalarının haklarını, mülkünü ya da güvenliğini korumak veya geçerli yasaların gerektirdiği diğer durumlarda emniyet görevlileriyle, devlet yetkilileriyle veya diğer üçüncü taraflarla
 • Toplanmış, anonim hale getirilmiş ve/veya sizi tanımlamak için kullanılamayacak şekilde kimliksizleştirilmiş bir biçimde
 • Diğer durumlarda size bu konuda bildirimde bulunup sizin de paylaşmamıza razı olmanız halinde

Kişisel Verilerinizin güvenliği

Bize emanet edilen Kişisel Verileri, işbu Gizlilik Beyanına uygun olarak korumak ve güvenli şekilde kullanmak için makul ve yeterli girişimlerde bulunuruz. Cisco, Kişisel Verilerinizi kazayla veya yasa dışı yollarla tahrip edilmeye, kaybedilmeye, değiştirilmeye, yetkisiz şekilde ifşa edilmeye veya erişilmeye karşı korumak üzere tasarlanmış fiziksel, teknik ve organizasyonel önlemler alır. Sözleşmeye dayalı olarak tedarikçilerimizin bu tür bilgileri kazara ya da yasa dışı imha, kayıp, değişiklik, yetkisiz ifşa veya erişime karşı korumalarını da zorunlu tutarız.

Kişisel Verilerinizin saklanması ve imhası

Kişisel Verilerinizi, toplanma amaçlarını yerine getirmek üzere gerekli olduğu için saklayacağız. Kişisel Verilerinizi iş gereksinimlerimize ve yasal yükümlülüklere uymak, anlaşmazlıkları çözmek, varlıklarımızı korumak ve haklarımız ile anlaşmalarımızı uygulamak için gereken şekilde saklar ve kullanırız.

Kişisel Verilerin toplanmasına ilişkin amaçlara ulaşıldıktan ve bu tür Kişisel Verileri saklamak için yasal veya işle ilgili tüm ihtiyaçlar ortadan kalktıktan sonra Kişisel Verileri tanımlanabilir biçimde saklamayız. Bundan sonra veriler imha edilir, silinir, anonim hale getirilir ve/veya sistemlerimizden kaldırılır.

Çerezlerin ve benzer teknolojilerin kullanımı

Cisco; çerezler, gömülü web bağlantıları ve web işaretleri gibi otomatik veri toplama araçları kullanır. Bu araçlar, tarayıcınızın bize gönderdiği belirli standart bilgileri toplar (İnternet Protokolü (IP) adresi, MAC adresi, tıklama davranışı ve telemetri gibi).

Bu araçlar, web sitelerimize ve Çözümlerimize yaptığınız ziyaretleri daha kolay, daha verimli ve daha kişisel hale getirmemize yardımcı olur. Ayrıca bilgileri, web sitelerimizi ve Çözümlerimizi geliştirmek, daha iyi hizmet ve değer sağlamak, web sitelerimize ve Çözümlerimize olan olası ilginizi daha iyi anlamak ve size daha alakalı reklamlar ve diğer içerikleri sunmak için de kullanırız.

Web sitemizde reklam görüntülemek ve diğer sitelerdeki reklamlarımızı yönetmek için üçüncü taraflarla iş ortaklığı yapabiliriz. Üçüncü taraf iş ortaklarımız, sizin için göz atma faaliyetlerinize ve ilgi alanlarınıza göre reklamlar sunmak için çerezleri veya benzer teknolojileri kullanabilir. Bu tür üçüncü taraf reklamlarının devre dışı bırakıldığı durumlarda, genel, kişiselleştirilmemiş reklamlar görüntülenmeye devam edecektir.

Daha fazla bilgi için veya ilgilerinize dayalı reklamlar görmek istemiyorsanız bkz. Cisco Otomatik Veri Toplama Araçlarını Nasıl Kullanıyor?

Çerez tercihlerinizi güncellemek için bu web sitesinde herhangi bir sayfanın altındaki "Çerezler" bağlantısına tıklayın. Ayrıca, çerezleri ve benzer teknolojileri kontrol etmek için diğer araçları da kullanabilirsiniz. Örneğin, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin çerezleri nasıl kullanabileceğini sınırlamak için internet tarayıcınızda kontrollere sahip olabilirsiniz.

Otomatik karar alma

Kişisel Verileri işleme şeklimiz, hem otomatik hem manuel işleme yöntemlerini içerir. Otomatik yöntemler, geçerli yasalar uyarınca çoğu zaman manuel yöntemlerimizi desteklemek için kullanılır. Birey haklarının ve meşru menfaatlerinin bu tür otomatik karar alma süreçlerinden etkilenebileceği durumlarda, etkilenen bireye karar hakkında bilgi alma veya manuel inceleme talebinde bulunma imkanı sağlarız. Manuel inceleme, Cisco çalışanları tarafından veya Cisco adına çalışan güvenilir üçüncü taraf iş ortakları tarafından gerçekleştirilebilir.

Bağlantılı web siteleri

Cisco'nun kontrolünün dışında olup bu Gizlilik Beyanı yerine ilgili üçüncü tarafların gizlilik politikalarına tabi olan üçüncü taraf web sitelerine ve hizmetlerine bağlantılar verebiliriz. Ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki ve kullandığınız uygulamalardaki bu gizlilik beyanlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Forumlar ve sohbet odaları

Bir Cisco web sitesindeki tartışma forumuna, yerel topluluklara ya da sohbet odasına katılırsanız orada verdiğiniz bilgilerin (halka açık profiliniz ve yorumlarınız gibi) başkaları tarafından görüleceğinin ve sizinle iletişime geçmek, size istenmeyen mesajlar göndermek veya ne sizin ne de Cisco'nun kontrol edebileceği başka amaçlar için kullanılabileceğinin bilincinde olmalısınız. Ayrıca forumların ve sohbet odalarının ek kural ve koşulları olabileceğini de lütfen göz önünde bulundurun. Cisco, bu forumlarda göndermeyi seçtiğiniz Kişisel Verilerden ya da diğer bilgilerden sorumlu değildir. Kişisel Verilerinizin blogumuzdan veya topluluk forumumuzdan kaldırılmasını isterseniz lütfen bir Gizlilik Talebi gönderin. Bazı durumlarda Kişisel Verilerin ve yorumların tamamını kaldıramayabiliriz. Bu tür durumlarda size bir yanıt göndererek açıklamada bulunacağız.

Çocukların gizliliği

Cisco, ebeveynlerin ve çocuklara bakmakla yükümlü olan kişilerin, çocuklarının çevrimiçi etkinlikleri hususunda aktif bir rol oynamalarını teşvik eder. Cisco, uygun ebeveyn ya da vasi rızası olmaksızın çocukların Kişisel Verilerini bilerek toplamaz. Ülkenizde geçerli reşit olma yaşının altında olan bir kişiden, gerekli onay olmaksızın Kişisel Veriler toplamış olabileceğimizi düşünüyorsanız lütfen Sorular, yorumlar ve bizimle İletişime geçmenin yolu bölümünde açıklanan yöntemleri kullanarak durumu bize bildirin. Bu durumda sorunu derhal araştırmak ve gidermek için gerekli işlemleri yaparız.

Kişisel Verilerin uluslararası aktarımı, işlenmesi ve depolanması

Cisco küresel bir kuruluş olduğundan, Kişisel Veriler Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Cisco'ya, dünya genelindeki herhangi bir Cisco iştirakine ya da yukarıda açıklandığı gibi dünyanın dört bir yanındaki çeşitli yargı yetki alanlarında bulunan üçüncü taraflara ve iş ortaklarına aktarılabilir. Benzer şekilde Kişisel Verilere, Cisco veya iştiraklerinin faaliyet gösterdiği ülkelerden erişilebilir. Cisco, Kişisel Verilerinizi onaylı aktarım mekanizmaları ve geçerli yerel yasal düzenlemeler doğrultusunda aktarır.

Web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullanarak ya da Kişisel Verilerinizi bize vererek veri koruma standartlarının farklı olabileceği, ikamet ettiğiniz dışındaki ülkelerde, ilgili yasalar izin verdiği ölçüde bu bilgilerin aktarılmasını, işlenmesini ve depolanmasını onaylamış ve kabul etmiş olursunuz.

Cisco, Kişisel Verilerin küresel çapta aktarılmasını birkaç yolla güvenceye alır ve buna izin verir:

 • APEC Gizlilik Sertifikası

  Cisco'nun bu Gizlilik Beyanında açıklanan küresel gizlilik programı, Asya Pasifik Ekonomik İş Birliği (APEC) Sınır Ötesi Gizlilik Kuralları sistemi (CBPRs) ve Veri İşlemcileri İçin Gizlilik Tanıma (PRP) ile uyumludur. APEC CBPR sistemi ve PRP, katılımcı APEC ekonomileri arasında aktarılan Kişisel Verilerin korunmasını güvenceye almak için kuruluşlara bir çerçeve sunar. APEC Gizlilik Çerçevesi, CBPRs ve PRP hakkında daha fazla bilgiye CBPR sitesinden ulaşılabilir. Sertifikamız, Kişisel Verileri işleyen ve dünyanın dört bir yanındaki iştiraklerimize/iştiraklerimizden aktaran küresel faaliyetlerimizdeki iş süreçlerimiz için geçerlidir. Sertifikalarımızı görüntülemek için lütfen APEC CBPR Sistem Dizini ve APEC PRP Dizini bağlantılarını inceleyin.

  Katılımımızın kapsamı hakkında daha fazla bilgi almak veya Yükümlülük Temsilcimiz olan BBB Ulusal Programları aracılığıyla bir gizlilik sorgusu göndermek için lütfen aşağıdaki resmi mühre tıklayın.


  Cisco Systems Inc. confirmation seal
   
  Cisco Systems Inc. confirmation seal
 • AB Bağlayıcı Şirket Kuralları - Denetleyici

  Cisco’nun küresel gizlilik programı ve politikaları; Avrupa yasaları kapsamında korunan kişisel Verilerin aktarımı konusunda gizlilik, temel haklar ve bireylerin özgürlüklerinin korunması adına ek koruma sağladığı için Hollanda, Polonya, İspanya ve diğer ilgili Avrupa gizlilik düzenleyicileri tarafından onaylanmıştır. Cisco'nun Bağlayıcı Kurumsal Kuralları-Denetleyicisi (BCR-C), Avrupa Kişisel Verilerinin denetleyicisi olarak bu kurallara bağlı Cisco kuruluşları tarafından dünya çapında yapılan uluslararası aktarımların uygun güvenlik tedbirlerinden yararlanmasını sağlar.

  BCR-C'mizin bir kopyasına Küresel Gizlilik Politikamızdan ulaşılabilir. BCR'ler hakkında daha fazla bilgiye Avrupa Komisyonu sitesinden ulaşılabilir.

 • AB-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi, AB-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Birleşik Krallık Uzantısı ve İsviçre-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi

  AB/Birleşik Krallık (ve Cebelitarık)/İsviçre - ABD arası Kişisel Veri aktarımı

  Avrupa Birliği ("AB"), Avrupa Ekonomik Alanı ("AEA"), Birleşik Krallık (ve Cebelitarık) ve İsviçre'den, yeterlilik kararı bulunmayan ülkelere Kişisel Verileri aktarırken; Kişisel Verileri korumak için Standart Sözleşme Maddeleri, Bağlayıcı Şirket Kuralları - Denetleyici ya da geçerli uygun güvenlik önlemleri bulunan diğer yasal aktarma mekanizmalarını kullanabiliriz. Ayrıca Cisco Systems, Inc. ile ABD merkezli iştirakleri (birlikte "Cisco-U.S." olarak anılır); Kişisel Verilerin AB, AEA, Birleşik Krallık (ve Cebelitarık) ve İsviçre'den ABD'ye aktarımı konusunda AB-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi (EU-U.S. DPF), EU-U.S. DPF Birleşik Krallık Uzantısı ve İsviçre-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi ile uyumludur.

  Veri Gizliliği Çerçevesi

  Cisco-U.S.; EU-U.S. DPF bağlamında AB ve AEA'dan gelen Kişisel Verilerin işlenmesinde ve EU-U.S. DPF Birleşik Krallık Uzantısı bağlamında Birleşik Krallık'tan (ve Cebelitarık'tan) gelen Kişisel Verilerin işlenmesinde EU-U.S. DPF Prensiplerine uyum sağladığını ABD Ticaret Bakanlığı nezdinde tescillemiştir. Cisco-U.S. ayrıca; İsviçre-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi bağlamında İsviçre'den gelen Kişisel Verilerin işlenmesinde İsviçre-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Prensiplerine uyum sağladığını ABD Ticaret Bakanlığı nezdinde tescillemiştir. Bu Çevrimiçi Gizlilik Beyanı ile AB-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Prensipleri, AB-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Birleşik Krallık Uzantısı Prensipleri ve/veya İsviçre-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Prensipleri arasında uyuşmazlık olması halinde Veri Gizliliği Çerçevesi Prensipleri geçerli olur. Veri Gizliliği Çerçevesi (DPF) programı hakkında daha fazla bilgi almak ve sertifikalarımızı görmek için lütfen DPF web sitesini ziyaret edin.

  Cisco-U.S.; DPF Prensipleri uyarınca aşağıdakileri taahhüt eder:

  • Cisco-U.S.; DPF kapsamında aldığı Kişisel Verilerin işlenmesinden sorumludur ve bu doğrultuda söz konusu verileri, kendisi adına aracılık yapan üçüncü taraflara aktarabilir.Cisco-U.S.; AB, AEA, Birleşik Krallık (ve Cebelitarık) ve İsviçre'den gelen Kişisel Verilerin ileri aktarımlarında (bu aktarımların örnekleri için yukarıda yer alan Kişisel Verilerinizi Açıklama bölümüne bakın) ileri aktarım yükümlülüğü hükümleri dahil olmak üzere DPF Prensiplerine uyar. Belirli durumlarda Cisco-ABD'den, ulusal güvenlik veya emniyet teşkilatı gereksinimlerini karşılamak üzere devlet yetkilileri tarafından kanuni taleplere cevaben Kişisel Verileri ifşa etmesi istenebilir. Ayrıca Cisco-U.S.; AB ve AEA üye ülkeleri, İsviçre ve Birleşik Krallık'tan (ve Cebelitarık) alınan Kişisel Verileri (web sitelerimizi ve Çözümlerimizi kullanıp bizimle etkileşime girdiğinizde Cisco tarafından işlenen Kişisel Veri örnekleri için Kişisel Verilerinizin toplanması ve kullanımı bölümüne bakın), geçerli DPF Prensipleri uyarınca korumayı ve Kişisel Veri Denetçisi'nin Cisco olduğu durumlarda kişilerden toplanan Kişisel Verilerin ilgili kişinin hakları uyarınca kendisi tarafından erişilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olmayı taahhüt eder (Gizlilik haklarınız bölümüne bakın). Bunlara ek olarak Cisco; AB, AEA, Birleşik Krallık (ve Cebelitarık) ve İsviçre vatandaşlarının, ABD'de bulunan verilerine erişim talep etme ve hatalı veya eksik verileri düzeltme, değiştirme ya da tamamlama haklarını tanır. Söz konusu kişilerin DPF Prensiplerine aykırı şekilde işlenen kişisel bilgilerinin silinmesini talep etme hakları da mevcuttur. Bu kapsamda verilerine erişmek isteyen kişiler, bize nasıl ulaşacaklarını öğrenmek için Kişisel Verilerinizi Açıklama bölümüne bakabilir ya da çevrimiçi olarak Gizlilik Talebi gönderebilir.
  • AB-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Prensipleri, AB-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Birleşik Krallık Uzantısı Prensipleri ve/veya İsviçre-ABD Veri Gizliliği Çerçevesi Prensipleri doğrultusunda Cisco; DTF Prensipleri kapsamında ABD'ye aktarılan Kişisel Verilerinizin tarafımızdan toplanması ya da kullanılmasıyla veya gizliliğinizle ilgili şikayetleri çözüme ulaştırmayı taahhüt eder. DPF konulu sorusu, şikayeti ya da Kişisel Verilerinin Cisco-U.S. tarafından işlenmesi veya uluslararası aktarımı ile ilgili sorusu veya endişesi bulunan AB, AEA, Birleşik Krallık (ve Cebelitarık) ve İsviçre vatandaşlarının önce çevrimiçi Gizlilik Talebi göndererek Cisco-U.S. ile iletişim kurması gerekir.
  • Cisco-U.S. ayrıca DPF Prensipleri bağlamında çözüme ulaşmayan gizlilik şikayetlerini, BBB Ulusal Programları tarafından yürütülen ABD merkezli bağımsız üçüncü taraf anlaşmazlık çözüm mekanizması DPF Services'a iletmeyi taahhüt eder. Şikâyetinizin alındığına dair onay gecikirse veya şikâyetiniz gereken şekilde ele alınmazsa lütfen daha fazla bilgi edinmek ve şikâyette bulunmak için https://bbbprograms.org/programs/all-programs/dpf-consumers/ProcessForConsumers adresini ziyaret edin. Bu hizmet size ücretsiz olarak sunulur.
  • DPF şikâyetiniz yukarıdaki kanallar aracılığıyla çözümlenemiyorsa bazı koşullarda diğer tazmin mekanizmaları tarafından çözümlenememiş arta kalan talepler için bağlayıcı tahkim süreci başlatabilirsiniz. https://www.dataprivacyframework.gov/s/article/G-Arbitration-Procedures-dpf?tabset-35584=2 adresini ziyaret edin.
  • Cisco-ABD, ABD Federal Ticaret Komisyonunun düzenleyici yaptırım güçlerine tabidir.

Şikâyet çözümü

Cisco; Kişisel Verilerinizin tarafımızca toplanıp kullanılmasına ve gizliliğinize dair şikayetleri ve endişeleri çözüme ulaştırmayı taahhüt eder. Kişisel Verilerinizin tarafımızca toplanıp kullanılması ve gizliliğiniz ile ilgili endişeleriniz veya şikayetleriniz için lütfen Gizlilik Talep Formu üzerinden bize ulaşın.

DPF Prensipleri uyarınca ABD'ye aktarılan Kişisel Verilerinizin tarafımızca toplanması ya da kullanılması ve gizliliğiniz ile ilgili şikayetleriniz veya endişeleriniz için lütfen Veri Gizliliği Çerçevesi'ni inceleyin.

Alternatif olarak yardım için yargı yetki alanınızda veri korumasından sorumlu denetleyici kurumla iletişime geçebilirsiniz. (Cisco'nun AB'deki ana kuruluşunun Hollanda'da olduğunu unutmayın. Bu nedenle AB lider yetkilimiz Dutch Autoritiet Persoonsgegevens'dır.)

Cisco Gizlilik Beyanı Güncellemeleri

Bu Gizlilik Beyanını zaman zaman güncelleyebiliriz. Gizlilik Beyanımızı düzenlememiz durumunda revize edilmiş versiyonunu güncellenmiş revizyon tarihi ile birlikte burada yayınlayacağız. Gizlilik Beyanımızda önemli değişiklikler yaparsak web sitelerimizde bildiriler yayınlayarak veya size bir bildirim göndererek başka şekillerde de sizi bilgilendirebiliriz. İlgili revizyonların geçerli olmasından sonra web sitemizi kullanmaya devam ederek bu revizyonları ve bunlara uymayı kabul etmiş olursunuz.

Cisco Gizlilik Beyanı 26 Eylül 2023 itibarıyla revize edilmiş ve geçerlilik kazanmıştır.

Gizlilik Beyanının önceki versiyonu için buraya tıklayın.

Sorular, yorumlar ve bizimle iletişime geçmenin yolu

Görüşlerinize değer veriyoruz. Bu Gizlilik Beyanı hakkında sorularınız ya da yorumlarınız varsa lütfen bir Gizlilik Talebi iletin veya şu adreslerden birine posta gönderin:

Gizlilik Baş Sorumlusu
Cisco Systems, Inc.
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD

Amerika Gizlilik Sorumlusu
Cisco Systems, Inc.
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Gizlilik Sorumlusu
Cisco Systems International BV
Haarlerbergweg 13-19,
1101 CH Amsterdam-Zuidoost, Hollanda

Asya, Pasifik, Japonya ve Çin (APJC) Gizlilik Sorumlusu
Cisco Systems (USA) Pte Ltd
80 Pasir Panjang Road
Level 25, Maple Tree Business City 2,
Singapur 117372

Gizlilik Bildirimi

ÖzetCisco teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Cisco Güvenlik Merkezi’nde (Cisco Trust Center) bulunan Gizlilik Veri Listelerini inceleyiniz.

Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

Gizlilik Talep Formu

Posta Adresi: Cisco Systems, Inc.
Legal Department
170 West Tasman Dr.
San Jose, CA 95134 ABD