Guest

Referanslar

Avrupa'daki kırsal alanlarda erişimi genişletme

Policeman using technology

Avrupa'daki birçok kırsal alanda genişbant altyapının kurulması kablolamanın pahalı olmasından dolayı çok zor. Birçok yönetim yüksek hızlı ağları genişletmek istiyor ama karşılarına yüksek maliyet çıkıyor. İspanya'nın kuzeyinde bu sorun uydu teknolojileri ve Cisco kablosuz ağ çözümü kullanılarak aşılmış.

Uydu üzerinden elde edilen bantgenişliği Cisco Aironet 350 çözümü ile dağıtılmış. Şu anda belediye'de, kütüphanelerde, hastanelerde ve okullarda genişbant bağlantılar kullanılıyor. Zaman içerisinde bu bağlantı büyüyen işletmeler ve buralarda oturanlara da dağıtılacak.

İsviçre'deki yerel yönetimi birbirine bağlama

İsviçre'deki Vaud Kantonu yönetimi 450 ofiste 52 departmanda 25.000 çalışana sahip. Yönetim çalışanlarını birbirine bağlayacak ve bilgilere erişimi kolaylaştıracak yeni bir iletişim sistemine ihtiyaç duymuş. Cisco IP Telefon çözümü ideal platform olarak seçilmiş.

Sistem en büyük avantajlarından birisini yönetim binası 2002 Mayısında yandıktan sonra göstermiş. Binadaki çalışanlar yeni yere taşındığında iletişimleri büyük bir hızla sağlanmış. IP Telefon sistemi sadece iki gün içerisinde çalışır duruma getirilmiş. Geleneksel PBX sistemi kullanılsaydı bu süre 15 günün üzerinde olacaktı.

Surrey İlçe Yönetimi Seçmenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor

Surrey İlçesi Yönetimi İngiltere'nin en kalabalık bölgelerinden birinde hizmet veriyor. İnternet kullanımı oldukça yüksek ve vatandaşlar daha fazla aktivitenin online olmasını istiyorlar. Yönetim bu isteğe cevap vermek için tüm hizmetleri 2005 yılında online hale getirmeyi planlıyor.

Surrey'in bilgisayar ve telefon ağları çeşitli siteler arasında bölünmüş. Yönetim bunları bir araya getirmektense teknolojiyi yenilemeye ve ses ile veriyi bir araya getiren bir çözüme karar vermiş. Sonuç olarak Cisco IP Telefonu ve AVVID çözümü tercih edilmiş.