Guest

Cisco Girişimleri

Cisco, HP ve CGE&Y'nin Sponsor Olduğu EFQM Yerel ve Bölgesel Yönetim Ödülleri

Policeman using technology

2003/2004 yıllarında Avrupa Kalite Yönetimi Fonu (European Foundation for Quality Management - EFQM) http://www.efqm.org/ özellikle yerel ve bölgesel yönetimleri hedefleyen yeni bir tanıma şeması uyguluyor. Cisco Systems, HP ve CGE&Y'nin sponsor olduğu şema yerel ve bölgesel yönetimleri e-devlet çözümlerinin uygulanması ve işletilmesi açısından değerlendirecek.

Şema ile ilgili ayrıntılar geliştirilmeye devam ediyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlanacak. Ödüller Kasım ayında Berlin'de gerçekleştirilecek olan EFQM 2004'de verilecek.

Şema ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için:
Faks: EFQM +32 2 775 3595
E-posta : Charles Tisseyre Tisseyre@efqm.org veya Margot van Zon vanZon@efqm.org

NET IMPACT 2004: BAĞLANIRLIKTAN ÜRETKENLİĞE

Yapılan yeni bir araştırmaya göre Avrupa'daki kamu sektörü teknolojiyi insanlar ve süreçlerle birleştirerek işletim performansını 7 kat artırabilir.

Momentum Research tarafından yapılan çalışma vatandaş memnuniyetini artırmak ve geliştirmek üretim ajandasını maliyetleri kontrol etmekten daha fazla yükseltiyor

Avrupa'daki maliyetleri düşürürken kamu hizmetlerini modernize etme çalışmaları sürerken, Cisco Systems yönetim ve sağlık organizasyonlarının teknoloji yatırımlarından nasıl en iyi şekilde yararlanabilecekleri hakkında fikir veren bir çalışmaya sponsor oldu.

Net Impact 2004: Bağlanırlıktan Üretkenliğe adlı çalışma İnternet uygulamaları, ağ teknolojileri ve iş süreçlerini bir araya getirmenin kamu sektörüne etkilerini inceliyor. Momentum Research araştırmacıları 8 ülkede 1400 katılımcıya e-devlet veya e-sağlık uygulamalarını hızlandırmak için hangi teknolojileri, uygulamaları ve süreçleri kullandıklarını sordular. Sonuç olarak İnternet uygulamaları, ağ teknolojileri ve iş süreçlerinin bir araya getirilmesinin üretkenliği 7 kat artırdığı ortaya çıktı.