Guest

Referanslar

British Columbia kablosuz kampüs kuruyor

Canada'da bulunan British Columbia Üniversitesi Kuzey Amerika'nın en büyük kablosuz ağlarından birisini kuruyor. Ağ üzerinde 40 binin üzerinde kullanıcı bulunacak.

Üniversitenin kablosuz ağında donanım olarak Cisco Aironet 1100 ve 1200 çözümleri kullanılacak. Proje tamamlandığında kampüs içerisinde 1200 adet kablosuz erişim noktası bulunacak. Ağ video yayını, online işbirliği gibi uygulamaları destekleyecek.

Slovak Akademik Ağı Hızlanıyor

Üniversiteler, liseler ve araştırma enstitütülerinin bilgi paylaşımı ve içerik amaçlı olarak kullandıkları Slovak akademi ağı hızlandırılıyor. Yükseltme işi tamamlandığı zaman ağ şu ankinden tam 100 kat daha hızlı olacak. Hız ve kapasite artırımı Cisco Catalyst anahtar platformu ile gerçekleştirilecek. Ülke çapındaki öğrenci, öğretmen ve akademik personel multimedya, video ve uzaktan eğitim kaynakları gibi e-eğitim uygulamalarından yararlanabilecekler.

Tipperary Institute AVVID ile akademik topluluğu bir araya getirdi

İrlanda'da bulunan Tipperary Institute birbirinden 45 kilometre uzakta bulunan iki kampuse sahip. Ayrıca kampus dışında bulunan birçok öğrencisi de bulunuyor. Enstitüde öğrenciler birbirlerinden fiziksel olarak uzakta olsalar dahi birbirleriyle işbirliği yapabiliyorlar. IP ağı üzerinden video yayını en önemli avantajlardan birisini oluşturuyor. Yüksek performanslı ağ sayesinde eğitim materyalleri siteler arasında aktarılabiliyor. Ağ aynı zamanda ses ve veriyi de bir arada taşıyor.

Kablosuz Ağlar Daha Fazla Kullanıcıyı Daha Ucuza Bağlıyor

İngiltere'de bulunan King Edward VII e-öğrenimi ilk kabul eden okullardan birisi. Okulda genişbant İnternet erişimi için kiralık hat kurulmuş. Fakat daha fazla öğrenci ve departmanın bağlanması ile birlikte servisin başarısı azalmaya başlamış. Artan masraflar sonucunda alternatifler aranmaya başlanmış. Cisco'nun Aironet 340 Serisi kablosuz çözümü okul içerisinde genişbant erişim için kullanılmaya başlanmış. Bilişim Teknolojileri artık okulun günlük yaşamının bir parçası haline gelmiş.

Mersey Nehri Üzerinde Köprüler

Mersey nehrinin kuzey tarafından bulunan Halton koleji hızla büyümüş ve şu anki yeri yetersiz hale gelmeye başlamış. Sonuç olarak nehrin diğer tarafında yeni bir kampüs inşa edilmesine karar verilmiş. Ardından iki kampüs arasında bağlantı kurulabilmesi için seçenekler araştırılmaya başlanmış. Mevcut ağ altyapısının genişletilmesinin oldukça yüksek bir maliyet getirdiği görülünce alternatifler aranmış. Sonuç olarak ses ve verinin bir arada olduğu birleşmiş bir ağ kurulmasına karar verilmiş. Cisco IP Telefon çözümünün kurulmasına karar verilmiş. Şu anda okulda 200'ün üzerinde Cisco IP Telefonu kullanılıyor. Cisco IP çözümünün ölçeklenebilirliğinden yararlanılarak diğer uygulamalar da kurulmaya hazırlanılıyor.