Guest

Bulut Çözümleri ve Servisleri Neden Önemli?

Bulut çözümleri ve servisleri cazip ekonomiler sunar. Kurumların yatırım harcamalarını (CapEx) ve işletme giderlerini (OpEx) azaltmalarına, bulut varlıkları paylaşmalarına ve hizmetlerin dinamik ve isteğe bağlı bir şekilde sunulmasına yardımcı olurlar. İşletmenin coğrafyasına veya boyutuna bakmaksızın ölçeklenebilir servislerin daha hızlı ve verimli şekilde başlatılmasına olanak sağlayan esnek iş modelleri sunarlar. Kurumların bugün karşı karşıya kaldıkları en büyük iş ve teknoloji zorluklarından bazılarını çözebilirler.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

"Bulutların dünyası"na girerken dikkat edilmesi gereken ilk şey, hangi bulut modelinin kurumunuz ve fırsatınız için doğru olduğuna karar vermektir. Özellikle işbirliği ve video gibi uygulamalar için ikinci bir düşünülmesi gereken konu ise hizmet sunma modelleri genelinde, kişilerin tüm kullanım yöntemleri için güvenli ve tutarlı deneyim sağlamaktır. Son olarak, bulut çözümünüzün performansını, çevikliğini ve verimliliğini optimize etmek için, seçilen bulut modeliniz ile entegre olacak ve bu modeli destekleyecek çözümler sunup dağıtabilen geniş bir kullanılabilir yeni sağlayıcılar yelpazesine ihtiyacınız vardır.

Bulut çözümlerini verimli bir şekilde dağıtmak için teknoloji seçimlerinizi dikkatlice değerlendirmek önemlidir. Servisleri özel, genel veya hibrit bulutlardan oluşturuyor veya kullanıyor olmanıza bakmaksızın, Cisco stratejinizi desteklemek için gerekli olan önemli öğeleri sağlamaktadır.

Cisco CloudVerse Bulut Stratejinizi Nasıl Destekler?

Cisco, CloudVerse çözümünü sunar. Cisco CloudVerse, her konumda her aygıta basitlik, içerik duyarlı güvenlik, ölçeklenebilirlik, çeviklik ve güvenli deneyim sağlayan üç temel bulut öğesi ile tamamen ve şeffaf olarak entegre olur.

Cisco CloudVerse

Bu öğeler şunlardır:

Bulut Uygulamaları ve Servisleri

Yeni işbirliği deneyimi daha mobil, sosyal, görsel ve sanaldır. PC sonrası dönemde, özgürlük ve üretkenliğin yeni düzeyleri için çözümlerin esnek bulut sunma modellerini ve "Kendi Aygıtınızı Getirin" ortamlarını desteklemesi gerekmektedir. İster Cisco Collaboration Cloud'tan ister iş ortaklarımızdan olsun, kurumunuz daha verimli toplantıların, yüz yüze görsel deneyimlerin ve güvenli belge paylaşımının keyfini her yerde, her zaman ve her aygıtta çıkarabilir.

Unified Data Center

Geleneksel veri merkezi mimarileri statik, fiziksel ve sanallaştırılmamış ortamlar için yapılmıştır. Sonuç olarak, gerek duydukları artan güvenlik düzeylerinin yanı sıra bulut uygulamalarının sağladığı performans, çeviklik ve verimlilik kazanımlarını sunamayabilirler. Cisco Unified Data Center özellikle sanallaştırma ve bulut bilgi işlem için tasarlanmıştır. Veri merkezlerinde ve veri merkezleri arasında BT hizmetlerinin sunulması için gerekli bilgi işlem, ağ ve depolama kaynaklarının paylaştığı yapının otomatik tedarikini ve yönetimini sağlar.

Akıllı Bulut Ağı

Ağ, "bulutların dünyası"nı ile birbirine bağlayan ana temeldir. Temelde yer alan altyapı, bulut servislerini dinamik olarak sunabilmeli ve farklı içerik türlerini otomatik olarak yönetebilmelidir. Cisco Cloud Intelligent Network, bulut servislerinin sunulmasına ve doğru kullanıcılara erişim ve servis sağlamaya yardımcı olabilir; size özel, hibrit ve topluluk bulutlarına bağlantı kurma esnekliği verebilir.

Ancak, sizin yapıtaşlarından daha fazlasına ihtiyacınız var. Teknoloji altyapınız, işletim sistemlerinden, yönetim yazılımlarından, sanallaştırma yazılımlarından, depolama sistemlerinden ve geniş bir veri tabanı, aracı yazılım ve kurumsal uygulamalar dizisinden oluşmaktadır. Cisco CloudVerse, bulut gereksinimlerinizin tümünü karşılayacak güçlü bir iş ortakları ekosistemi aracılığıyla sunulan kapsamlı bir dizi Cloud Enablement Services ve teknoloji çözümleri sunar.

Daha Fazla Bilgi

CloudVerse Canlı Demo

Bu videonun görüntülenebilmesi için en son Adobe Flash Player sürümü gerekmektedir ve JavaScript etkinleştirilmiş olmalıdır.

Flash Player'ı Edinin

Daha Çevik Bir Veri Merkezi

Bu videonun görüntülenebilmesi için en son Adobe Flash Player sürümü gerekmektedir ve JavaScript etkinleştirilmiş olmalıdır.

Flash Player'ı Edinin

Tüm Bulut Türlerini Koruyun

Bu videonun görüntülenebilmesi için en son Adobe Flash Player sürümü gerekmektedir ve JavaScript etkinleştirilmiş olmalıdır.

Flash Player'ı Edinin

Cisco CIO'su Özel Bulut Konusuna Işık Tutuyor

Bu videonun görüntülenebilmesi için en son Adobe Flash Player sürümü gerekmektedir ve JavaScript etkinleştirilmiş olmalıdır.

Flash Player'ı Edinin