Hesabınız var mı?

  •   Kişiselleştirilmiş içerik
  •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Dijital Ağ Mimarisini (Cisco DNA) Karşılaştırın

Ağınız, dijital dönüşümü gerçekleştirebilir mi?

IDC Research'e göre ankete katılan şirketlerin %45'i, önümüzdeki iki yıl içinde ağlarını dijitale hazır hale getirmeyi planlıyor. Lider satıcıların, günümüzde ve gelecekte dijitale hazır ağınız için ihtiyaç duyduğunuz yetkinlikleri sunmada nasıl karşılaştırıldıklarını görün.

Cisco

HPE

Huawei

Arista

Expand all

Yenilikler

Kullanıcı konumlarını BLE veya Wi-Fi üzerinden takip edinCisco CMX, Sanal BLE Beacon ve Hyperlocation ile, 1-2 m'ye kadar konum doğruluğuyla BLE ve Wi-Fi cihazlarının izlenmesini destekler.SınırlıHPE'nin, erişim noktalarında sınırlı Bluetooth desteği vardır ancak kesin Wi-Fi tabanlı konum desteği yoktur.
Cisco CMX, Sanal BLE Beacon ve Hyperlocation ile, 1-2 m'ye kadar konum doğruluğuyla BLE ve Wi-Fi cihazlarının izlenmesini destekler.HPE'nin, erişim noktalarında sınırlı Bluetooth desteği vardır ancak kesin Wi-Fi tabanlı konum desteği yoktur.
Müşterilerle kendi konumlarında bağlantı kurunCisco CMX çözümü, işletmelerin daha iyi kararlar alabilmeleri için kullanıcıların ortamla nasıl etkileşime girdiğinin daha iyi anlaşılmasını sağlar. HPE, yol bulma ve müşteri katılımı için, erişim noktaları, etiketler ve Meridian uygulamalarında BLE konumu sağlar.
Cisco CMX çözümü, işletmelerin daha iyi kararlar alabilmeleri için kullanıcıların ortamla nasıl etkileşime girdiğinin daha iyi anlaşılmasını sağlar. HPE, yol bulma ve müşteri katılımı için, erişim noktaları, etiketler ve Meridian uygulamalarında BLE konumu sağlar.
Uç nokta türüne göre izlemeCisco, Stealthwatch ve NetFlow davranışlarını izlemek için analitiği kullanabilir ve trafiği TrustSec ile kenarda ve içte sınıflandırabilir.HPE, yol bulma ve müşteri katılımı için, erişim noktaları, etiketler ve Meridian uygulamalarında BLE konumu sağlar.SınırlıiPCA, bir seçenek olarak sunulur ancak sınırlı platform desteği ve görünürlüğü sağlar.
Cisco, Stealthwatch ve NetFlow davranışlarını izlemek için analitiği kullanabilir ve trafiği TrustSec ile kenarda ve içte sınıflandırabilir.HPE, yol bulma ve müşteri katılımı için, erişim noktaları, etiketler ve Meridian uygulamalarında BLE konumu sağlar.iPCA, bir seçenek olarak sunulur ancak sınırlı platform desteği ve görünürlüğü sağlar.
Yeni olanakları büyük yükseltmeler olmadan destekleyinCisco, özel ASIC'lerin, UADP'nin ve erişim noktası modülerliğinin entegrasyonu sayesinde yenilikler için destek sunar.SınırlıModüler AP'ler için destek yoktur. Anahtarlama platformları, sınırlı genişletilebilirlikte özel bir AISC kullanır.Modüler erişim noktaları veya anahtarlar için şu anda destek yoktur.Kablosuz platformların ve anahtarlama platformlarının hiçbiri satışa hazır yonga bileşenlerini temel almaz.
Cisco, özel ASIC'lerin, UADP'nin ve erişim noktası modülerliğinin entegrasyonu sayesinde yenilikler için destek sunar.Modüler AP'ler için destek yoktur. Anahtarlama platformları, sınırlı genişletilebilirlikte özel bir AISC kullanır.Modüler erişim noktaları veya anahtarlar için şu anda destek yoktur.Kablosuz platformların ve anahtarlama platformlarının hiçbiri satışa hazır yonga bileşenlerini temel almaz.

Ağ ve Altyapı Çevikliği

Tümleşik politika uygulamaKablolu, kablosuz ve WAN ağları genelinde.HPE'nin, yönetim için farklı bir arayüzü vardır.Sınırlı
Kablolu, kablosuz ve WAN ağları genelinde.HPE'nin, yönetim için farklı bir arayüzü vardır.
İşlenebilir verilerKablolu, kablosuz ve WAN ağları genelinde.SınırlıSınırlı
Kablolu, kablosuz ve WAN ağları genelinde.
Makine öğrenmesi
Apple kullanıcıları için daha iyi deneyimCisco ve Apple, bir Cisco ağına bağlı Apple cihazı kullanıcılarına daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için birlikte çalıştılar.Sınırlıİşlevsellik, yalnızca manuel QoS önceliklendirme ve Wi-Fi standartları üzerinden desteklenebilir. Sınırlıİşlevsellik ancak manuel servis kalitesi önceliklendirme üzerinden desteklenebilir.
Cisco ve Apple, bir Cisco ağına bağlı Apple cihazı kullanıcılarına daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için birlikte çalıştılar.İşlevsellik, yalnızca manuel QoS önceliklendirme ve Wi-Fi standartları üzerinden desteklenebilir. İşlevsellik ancak manuel servis kalitesi önceliklendirme üzerinden desteklenebilir.
En yoğun kullanım anlarında kablosuzu optimize edinFlexible Radio Assignment (Esnek Radyo Frekansı Ataması), önceden tahmin edilmeyen çok yoğun zamanlarda kullanıcı deneyimlerini geliştirerek ağı otomatik olarak optimize eder.SınırlıHuawei, AP8030'da yazılım tabanlı radyo frekansı yapılandırmasını destekler ancak erişim noktalarında dual 5 GHz radyo frekaslarını desteklemez.
Flexible Radio Assignment (Esnek Radyo Frekansı Ataması), önceden tahmin edilmeyen çok yoğun zamanlarda kullanıcı deneyimlerini geliştirerek ağı otomatik olarak optimize eder. Huawei, AP8030'da yazılım tabanlı radyo frekansı yapılandırmasını destekler ancak erişim noktalarında dual 5 GHz radyo frekaslarını desteklemez.
Ağ genelinde tutarlı uygulama performansıEasyQoS uygulaması, uçtan uca hizmet kalitesi sunmak için kolay bir yol sunar.
EasyQoS uygulaması, uçtan uca hizmet kalitesi sunmak için kolay bir yol sunar.
Yeni cihazın özelliklerini tespit edin ve bunları ayarlayınCisco Auto Smartports, cihazları dinamik olarak tespit eder ve portları cihaz türüne göre yapılandırır.SınırlıHPE, bir HPE anahtarına bağlanan bir erişim noktasındaki özellikleri algılayabilir ve ayarlayabilir ancak diğer aygıt türlerini tespit edemez.
Cisco Auto Smartports, cihazları dinamik olarak tespit eder ve portları cihaz türüne göre yapılandırır.HPE, bir HPE anahtarına bağlanan bir erişim noktasındaki özellikleri algılayabilir ve ayarlayabilir ancak diğer aygıt türlerini tespit edemez.
Altyapı için güç dayanıklılığıCisco, Persistent PoE, Fast PoE ve Universal PoE sunarak StackWise üzerinden çok seviyeli yedeklilik sağlar.HPE, temel Poe/PoE+ (30W) desteği sunar. Sadece sınırlı sayıda anahtar, bire bir güç yedekliliği için çift güç kaynağını destekler.Huawei, tek bir S5700 platformu üstünde PoE ve PoE+ gücü HDMI (PoH; 95W) üzerinde destekler. Tek bir S5700 platformunda güç yedekliliği bire bir PoH'dir (95W).Arista platformları PoE desteği sunmaz.
Cisco, Persistent PoE, Fast PoE ve Universal PoE sunarak StackWise üzerinden çok seviyeli yedeklilik sağlar.HPE, temel Poe/PoE+ (30W) desteği sunar. Sadece sınırlı sayıda anahtar, bire bir güç yedekliliği için çift güç kaynağını destekler.Huawei, tek bir S5700 platformu üstünde PoE ve PoE+ gücü HDMI (PoH; 95W) üzerinde destekler. Tek bir S5700 platformunda güç yedekliliği bire bir PoH'dir (95W).Arista platformları PoE desteği sunmaz.
WAN, WLAN, kablolu ağlarda otomasyonPrime Altyapısı kablolu ve kablosuz ağları destekler ve IWAN ile WAN dosya yolu seçimini merkezi olarak sağlar. APIC-EM ve TrustSec ile güvenlik, şifreleme, uygulama görünürlüğü ve denetimi edinin.SınırlıHPE, anahtarların ve AP'lerin otomatik olarak kurulması için SDN denetleyicilerini ve AirWave'i kullanır. Eksik olan, AirWave'de WAN cihazlarını yönetme becerisidir.
Prime Altyapısı kablolu ve kablosuz ağları destekler ve IWAN ile WAN dosya yolu seçimini merkezi olarak sağlar. APIC-EM ve TrustSec ile güvenlik, şifreleme, uygulama görünürlüğü ve denetimi edinin.HPE, anahtarların ve AP'lerin otomatik olarak kurulması için SDN denetleyicilerini ve AirWave'i kullanır. Eksik olan, AirWave'de WAN cihazlarını yönetme becerisidir.
Ethernet Üzerinden GüçSınırlıHPE, bazı UPOE özellikli anahtarlara sahiptir ancak gelişmiş PoE özelliklerini aynı anda desteklemez. UPOE, Perpetual PoE ve Fast PoE ayrı örneklerde yönetilmelidir. SınırlıHuawei, bazı UPOE özellikli anahtarlara sahiptir ancak gelişmiş PoE özelliklerini aynı anda desteklemez. UPOE, Perpetual PoE ve Fast PoE ayrı örneklerde yönetilmelidir. SınırlıArista, bazı UPOE özellikli anahtarlara sahiptir ancak gelişmiş PoE özelliklerini aynı anda desteklemez. UPOE, Perpetual PoE ve Fast PoE ayrı örneklerde yönetilmelidir.
HPE, bazı UPOE özellikli anahtarlara sahiptir ancak gelişmiş PoE özelliklerini aynı anda desteklemez. UPOE, Perpetual PoE ve Fast PoE ayrı örneklerde yönetilmelidir. Huawei, bazı UPOE özellikli anahtarlara sahiptir ancak gelişmiş PoE özelliklerini aynı anda desteklemez. UPOE, Perpetual PoE ve Fast PoE ayrı örneklerde yönetilmelidir. Arista, bazı UPOE özellikli anahtarlara sahiptir ancak gelişmiş PoE özelliklerini aynı anda desteklemez. UPOE, Perpetual PoE ve Fast PoE ayrı örneklerde yönetilmelidir.
Politika tanımlı segmentasyon
Granüler politika için cihaz profili oluşturma
Yazılım tabanlı yama uygulama
48 porttan mGig
Ses Video Bağlama

Güvenlik

Politika uyumluluğu için kullanıcıları ve cihazları gruplayınYazılım Tanımlı Erişim, güvenlik politikasının kullanıcı ile birlikte hareket etmesine olanak veren mantıksal/sanal gruplar oluşturur.VLAN tabanlı.
Yazılım Tanımlı Erişim, güvenlik politikasının kullanıcı ile birlikte hareket etmesine olanak veren mantıksal/sanal gruplar oluşturur.VLAN tabanlı.
Kullanıcı ve uygulama segmentasyonuYazılım Tanımlı Erişim, farklı trafik türlerini ayrı tutmak için yazılım tabanlı segmentasyonu kullanır.İstisna temelli.
Yazılım Tanımlı Erişim, farklı trafik türlerini ayrı tutmak için yazılım tabanlı segmentasyonu kullanır.İstisna temelli.
Şifreli trafik tehdit algılamaCisco Altyapısı ve Stealthwatch ile kuruluşlar, meta verileri analiz edebilir ve %99,993 doğrulukla şifreli trafik için gerçek zamanlı güvenlik bilgileri sunmak üzere AI uygulayabilir.
Cisco Altyapısı ve Stealthwatch ile kuruluşlar, meta verileri analiz edebilir ve %99,993 doğrulukla şifreli trafik için gerçek zamanlı güvenlik bilgileri sunmak üzere AI uygulayabilir.
Şifreli trafik tehdit algılama ve kötü amaçlı yazılım algılamaStealthwatch, TrustSec, Kimlik Hizmetleri Motoru ve Hızlı Tehdit Engelleme de dahil olmak üzere Cisco güvenlik çözümleri, ağdaki tehditleri ortadan kaldırır.SınırlıHPE, ağ yükünün boşaltılmasını gerektirir.
Stealthwatch, TrustSec, Kimlik Hizmetleri Motoru ve Hızlı Tehdit Engelleme de dahil olmak üzere Cisco güvenlik çözümleri, ağdaki tehditleri ortadan kaldırır.HPE, ağ yükünün boşaltılmasını gerektirir.
Kablosuz parazitleri veya tehditleri belirleyinCisco Aironet erişim noktaları, güvenlik tehditlerini ve RF girişimini bulmak ve ortadan kaldırmak için CleanAir, Hyperlocation Modülünü ve Flexible Radio Assignment'ı (Esnek Radyo Frekansı Ataması) kullanır.HPE'nin yazılım tabanlı çözümü verim açısından noksandır ve tüm kanallarda sürekli tarama sağlamaz.
Cisco Aironet erişim noktaları, güvenlik tehditlerini ve RF girişimini bulmak ve ortadan kaldırmak için CleanAir, Hyperlocation Modülünü ve Flexible Radio Assignment'ı (Esnek Radyo Frekansı Ataması) kullanır.HPE'nin yazılım tabanlı çözümü verim açısından noksandır ve tüm kanallarda sürekli tarama sağlamaz.
Aktif güvenlik eğitimiTalos istihbarat kaynakları, bilinen ve ortaya çıkan tehditlere karşı savunma güçlerini besler.HPA, Niara'nın satın alınması ve ClearPass ile entegrasyonu sayesinde güvenlik endişeleri için makineye öğretme becerisi sağlayabilir.
Talos istihbarat kaynakları, bilinen ve ortaya çıkan tehditlere karşı savunma güçlerini besler.HPA, Niara'nın satın alınması ve ClearPass ile entegrasyonu sayesinde güvenlik endişeleri için makineye öğretme becerisi sağlayabilir.
Güvenilir SistemlerGüvenli geliştirme yaşam döngüsü yayınlanmıştır ve doğrulanabilirdir. Ürünlerin güven bağlantılar, güvenli önyükleme ve çalışma zamanı önleme özellikleri bulunur. Yazılım dijital olarak imzalıdır. Sınırlı
Güvenli geliştirme yaşam döngüsü yayınlanmıştır ve doğrulanabilirdir. Ürünlerin güven bağlantılar, güvenli önyükleme ve çalışma zamanı önleme özellikleri bulunur. Yazılım dijital olarak imzalıdır.
Dağıtık güvenlik anormalliği tespiti
Olaya müdahale iş akışı optimizasyonu

Programlanabilirlik

Yerleşik analiz araçları
ASIC desteği programlanabilir iletişim hattıSınırlıHuawei'nin ENP2'si, portföyünün sınırlı kısmındadır ve gelecekte özellikleri etkinleştireceği kanıtlanmamıştır.
Huawei'nin ENP2'si, portföyünün sınırlı kısmındadır ve gelecekte özellikleri etkinleştireceği kanıtlanmamıştır.
Model tabanlı programlama özellikleriSınırlı

Halka açık bilgilere göre 11 Ekim 2017 tarihinde güncellendi.