SD-WAN: nowy krajobraz obsługi sieci

Więcej użytkowników. Więcej aplikacji. Więcej urządzeń.

Napływ danych i urządzeń przesuwa granice tradycyjnych architektur WAN, przez co sieciom bardzo trudno dotrzymać kroku zachodzącym zmianom. Dział IT stara się zwiększyć przepustowość i poprawić łączność, ale nie zrobi tego samodzielnie.
Rozwiązanie: Cisco SD-WAN.

Dzięki funkcjonalności sieci WAN definiowanej programowo firmy mogą poprawić wydajność, obniżyć koszty i zachować bezpieczeństwo. Jest to metoda oparta na chmurze i ukierunkowana na oprogramowanie, która przekierowuje ruch danych, utrzymuje wydajność aplikacji i dostosowuje się do zmieniających się warunków — wszystko to bez bezpośredniego nadzoru IT.

70% przestojów w aplikacji wiąże się
z problemami z obsługą sieci. 1

Okiełznaj moc chmury.

Dziś Twoja sieć musi pracować ciężej niż kiedykolwiek, aby zapewnić użytkownikom lepszą obsługę w chmurze. Dzięki rozwiązaniu Cisco SD-WAN można dostarczać aplikacje w ciągu kilku minut na dowolnej platformie oraz ze stałą, przewidywalną wydajnością. SD-WAN pomaga stworzyć sieć WAN, co zapewnia klientom i pracownikom lepszą obsługę.

Jak więc to dokładnie działa?

W pojedynczej nakładce obejmującej centrum danych, chmurę i lokalizacje oddziałów sieć Cisco SD-WAN optymalizuje wydajność oprogramowania jako usługi (SaaS) dla pakietu Office 365, rozwiązania Salesforce i innych aplikacji działających w chmurze. Zapewnia również bezproblemową łączność z chmurą publiczną w celu uproszczenia przepływów pracy dla takich rozwiązań, jak AWS, Azure, w tym zasad ze świadomością aplikacji, które umożliwiają egzekwowanie zasad w czasie rzeczywistym w odniesieniu do rozwiązań w chmurze i w siedzibie.

Ruch sieciowy rośnie w tempie
30% w skali roku.1

Szybszy rozwój, niższe koszty.

Przepustowość już teraz jest droga, a ruch sieciowy nie wykazuje oznak spowolnienia. A gdyby dało się uprościć zarządzanie i operacje przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zwiększeniu elastyczności? Cisco SD-WAN przyspiesza i ułatwia wdrożenia oraz operacje, jak również podnosi wydajność. Dzięki temu możesz uzyskać większą przepustowość przy niższych kosztach.

W czym kryje się tajemnica?

Dzięki połączeniu technologii MPLS z tanimi usługami szerokopasmowymi przy użyciu hybrydowej sieci WAN można oszczędzić czas przy wprowadzaniu do sieci nowych usług i oddziałów. Scentralizowane zarządzanie i wbudowana automatyzacja upraszczają obiegi pracy, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

90% firm, które wcześnie wdrożyły SD-WAN,
planuje w przyszłym roku wykorzystać chmurę
na potrzeby aplikacji przedsiębiorstwa.2

Zapewnienie ujednoliconej architektury zabezpieczeń
w związku z łącznością w wielu chmurach

Brak ujednoliconych, kompleksowych zabezpieczeń między oddziałem a wieloma chmurami zwiększa ryzyko dla organizacji. Otwarcie przedsiębiorstwa na chmurę rozszerza powierzchnię słabych punktów. Kluczowego znaczenia nabiera zapewnienie odpowiedniego poziomu dostępu do sieci właściwym osobom w wyznaczonych punktach sieci. Cisco SD-WAN oferuje niezawodną architekturę zabezpieczeń umożliwiającą łączenie użytkowników z aplikacjami w najlepszych w swojej klasie modelach wdrożenia zabezpieczeń, łączących ochronę między obrzeżami oddziału a obrzeżami chmury.

Co to oznacza dla mojej sieci?

Korzystaj z kompleksowej ochrony przed zagrożeniami i zgodności w zakresie migracji do architektur wielochmurowych. Zarządzanie zasadami sieciowymi i zasadami bezpieczeństwa w jednej chmurze upraszcza wdrażanie i rozszerza zasięg ochrony. Ponieważ ochrona przed zagrożeniami jest wbudowana w ważnych punktach infrastruktury sieciowej, od oddziału do chmury, najważniejsze aktywa firmy są izolowane i chronione przez cały czas.

Dlaczego warto wybrać rozwiązanie Cisco SD-WAN?

Tylko Cisco oferuje kompleksowe rozwiązanie sieciowe, które obejmuje sieć SD-WAN wraz z funkcjonalną architekturą bezpieczeństwa i możliwością skalowania we własnym tempie. Rozwiązania Cisco SD-WAN łączą optymalizację chmury, zabezpieczenia i zaawansowane analizy, dzięki czemu Twoja firma może wykorzystać wszystkie możliwości cyfryzacji i chmury.

Materiały dodatkowe

Potrzebujesz zaufanego doradcy
w procesie cyfrowej transformacji?
Usługi Cisco >