Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Porównanie z Cisco Digital Network Architecture

Porównanie świadczące o bezkonkurencyjności.

Sieć intuicyjna zbudowana na architekturze Cisco DNA.

 

 

Porównanie z Cisco Digital Network Architecture

Cisco

HPE

Huawei

Arista

Expand all

Innowacje

Śledzenie lokalizacji użytkowników za pomocą BLE lub sieci Wi-FiRozwiązanie Cisco CMX obsługujące wirtualny nadajnik BLE i funkcję hiperlokalizacji umożliwia śledzenie lokalizacji urządzeń za pośrednictwem BLE i Wi-Fi z dokładnością do 1–2 metrów.OgraniczoneRozwiązanie HPE zapewnia ograniczoną obsługę przy użyciu technologii Bluetooth w punktach dostępu, nie oferuje jednak funkcji precyzyjnej lokalizacji w oparciu o sieć Wi-Fi.
Rozwiązanie Cisco CMX obsługujące wirtualny nadajnik BLE i funkcję hiperlokalizacji umożliwia śledzenie lokalizacji urządzeń za pośrednictwem BLE i Wi-Fi z dokładnością do 1–2 metrów.Rozwiązanie HPE zapewnia ograniczoną obsługę przy użyciu technologii Bluetooth w punktach dostępu, nie oferuje jednak funkcji precyzyjnej lokalizacji w oparciu o sieć Wi-Fi.
Kontakt z klientami w lokalizacjiRozwiązanie Cisco CMX pomaga lepiej zrozumieć interakcje użytkowników ze środowiskiem, co ułatwia podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Rozwiązanie HPE oferuje funkcje lokalizacji BLE w punktach dostępu, znacznikach oraz aplikacjach Meridian, umożliwiające znajdowanie drogi i angażowanie klientów.
Rozwiązanie Cisco CMX pomaga lepiej zrozumieć interakcje użytkowników ze środowiskiem, co ułatwia podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Rozwiązanie HPE oferuje funkcje lokalizacji BLE w punktach dostępu, znacznikach oraz aplikacjach Meridian, umożliwiające znajdowanie drogi i angażowanie klientów.
Monitorowanie według typu urządzeń końcowychRozwiązania analityczne Cisco umożliwiają monitorowanie zachowania (Stealthwatch i NetFlow) oraz klasyfikowanie ruchu na obrzeżach i wewnątrz sieci (TrustSec).Rozwiązanie HPE oferuje funkcje lokalizacji BLE w punktach dostępu, znacznikach oraz aplikacjach Meridian, umożliwiające znajdowanie drogi i angażowanie klientów.OgraniczoneJako opcja oferowane jest rozwiązanie iPCA, ale obsługa różnych platform i wgląd w informacje są ograniczone.
Rozwiązania analityczne Cisco umożliwiają monitorowanie zachowania (Stealthwatch i NetFlow) oraz klasyfikowanie ruchu na obrzeżach i wewnątrz sieci (TrustSec).Rozwiązanie HPE oferuje funkcje lokalizacji BLE w punktach dostępu, znacznikach oraz aplikacjach Meridian, umożliwiające znajdowanie drogi i angażowanie klientów.Jako opcja oferowane jest rozwiązanie iPCA, ale obsługa różnych platform i wgląd w informacje są ograniczone.
Obsługa nowych możliwości bez dużych modernizacjiDzięki integracji z niestandardowymi rozwiązaniami ASIC, UADP i obsłudze modułowych punktów dostępu Cisco wspiera rozwijanie innowacji.OgraniczoneBrak obsługi modułowych punktów dostępu. Platformy przełącznikowe wykorzystują niestandardowe AISC z ograniczonymi możliwościami rozbudowy.Obecnie brak obsługi modułowych punktów dostępu lub przełączników.Brak platformy bezprzewodowej, platformy przełącznikowe są oparte na gotowych elementach układów scalonych.
Dzięki integracji z niestandardowymi rozwiązaniami ASIC, UADP i obsłudze modułowych punktów dostępu Cisco wspiera rozwijanie innowacji.Brak obsługi modułowych punktów dostępu. Platformy przełącznikowe wykorzystują niestandardowe AISC z ograniczonymi możliwościami rozbudowy.Obecnie brak obsługi modułowych punktów dostępu lub przełączników.Brak platformy bezprzewodowej, platformy przełącznikowe są oparte na gotowych elementach układów scalonych.

Elastyczność sieci i infrastruktury

Ujednolicone zasady wdrożeniaW sieci przewodowej, bezprzewodowej oraz WAN.Rozwiązanie HPE posiada inny interfejs zarządzania.Ograniczone
W sieci przewodowej, bezprzewodowej oraz WAN.Rozwiązanie HPE posiada inny interfejs zarządzania.
Użyteczne daneW sieci przewodowej, bezprzewodowej oraz WAN.OgraniczoneOgraniczone
W sieci przewodowej, bezprzewodowej oraz WAN.
Uczenie maszynowe
Lepsze środowisko pracy dla użytkowników urządzeń AppleFirmy Cisco i Apple podjęły wspólne działania, aby udoskonalić środowisko użytkowników urządzeń Apple łączących się z sieciami Cisco.OgraniczoneFunkcja obsługiwana wyłącznie poprzez ręczną hierarchizację jakości usług (QoS) i wykorzystanie standardów sieci Wi-Fi. OgraniczoneFunkcja obsługiwana wyłącznie poprzez ręczną hierarchizację jakości usług (QoS)).
Firmy Cisco i Apple podjęły wspólne działania, aby udoskonalić środowisko użytkowników urządzeń Apple łączących się z sieciami Cisco.Funkcja obsługiwana wyłącznie poprzez ręczną hierarchizację jakości usług (QoS) i wykorzystanie standardów sieci Wi-Fi. Funkcja obsługiwana wyłącznie poprzez ręczną hierarchizację jakości usług (QoS)).
Optymalizacja działania sieci bezprzewodowej w czasie największego wykorzystaniaFunkcja elastycznego przydziału częstotliwości radiowej umożliwia automatyczną optymalizację działania sieci i środowiska użytkownika w okresach nieoczekiwanego zwiększenia obciążenia.OgraniczoneUrządzenie AP8030 firmy Huawei obsługuje opartą na oprogramowaniu konfigurację częstotliwości radiowej, ale punkty dostępu tej firmy nie obsługują dwupasmowej transmisji w częstotliwości 5 GHz.
Funkcja elastycznego przydziału częstotliwości radiowej umożliwia automatyczną optymalizację działania sieci i środowiska użytkownika w okresach nieoczekiwanego zwiększenia obciążenia. Urządzenie AP8030 firmy Huawei obsługuje opartą na oprogramowaniu konfigurację częstotliwości radiowej, ale punkty dostępu tej firmy nie obsługują dwupasmowej transmisji w częstotliwości 5 GHz.
Spójna wydajność aplikacji w całej sieciAplikacja EasyQoS oferuje uproszczony sposób zapewniania kompleksowej jakości usług.
Aplikacja EasyQoS oferuje uproszczony sposób zapewniania kompleksowej jakości usług.
Wykrywanie i konfigurowanie funkcji na nowym urządzeniuNarzędzie Cisco Auto Smartports pozwala na dynamiczne wykrywanie urządzeń oraz konfigurowanie portów w zależności od typu urządzenia.OgraniczoneRozwiązanie HPE pozwala wykrywać i konfigurować parametry punktu dostępu powiązanego z przełącznikiem HPE, ale nie umożliwia wykrywania innych typów urządzeń.
Narzędzie Cisco Auto Smartports pozwala na dynamiczne wykrywanie urządzeń oraz konfigurowanie portów w zależności od typu urządzenia.Rozwiązanie HPE pozwala wykrywać i konfigurować parametry punktu dostępu powiązanego z przełącznikiem HPE, ale nie umożliwia wykrywania innych typów urządzeń.
Niezawodność zasilania infrastrukturyCisco oferuje obsługę zasilania Persistent PoE, Fast PoE oraz Universal PoE, a także wielopoziomową redundancję zapewnianą przez technologię StackWise.Rozwiązanie HPE oferuje podstawową obsługę zasilania PoE/PoE+ (30 W). Ograniczona liczba przełączników obsługuje dwa źródła zasilania, zapewniając redundancję zasilania w trybie 1:1.Platforma S5700 firmy Huawei obsługuje zasilanie PoE, PoE+ i zasilanie przez złącze HDMI (PoH, 95 W). Platforma S5700 oferuje redundancję zasilania w trybie 1:1 przy wykorzystaniu zasilania PoH (95 W). Platformy Arista nie oferują obsługi zasilania PoE.
Cisco oferuje obsługę zasilania Persistent PoE, Fast PoE oraz Universal PoE, a także wielopoziomową redundancję zapewnianą przez technologię StackWise.Rozwiązanie HPE oferuje podstawową obsługę zasilania PoE/PoE+ (30 W). Ograniczona liczba przełączników obsługuje dwa źródła zasilania, zapewniając redundancję zasilania w trybie 1:1.Platforma S5700 firmy Huawei obsługuje zasilanie PoE, PoE+ i zasilanie przez złącze HDMI (PoH, 95 W). Platforma S5700 oferuje redundancję zasilania w trybie 1:1 przy wykorzystaniu zasilania PoH (95 W). Platformy Arista nie oferują obsługi zasilania PoE.
Automatyzacja w sieciach WAN, WLAN i przewodowychRozwiązanie Prime Infrastructure zapewnia obsługę sieci przewodowej i bezprzewodowej oraz umożliwia centralne zastrzeganie wybranej ścieżki WAN dzięki zastosowaniu inteligentnej sieci WAN (IWAN). Możliwość zapewnienia bezpieczeństwa, szyfrowania, wglądu w aplikacje i kontroli dzięki narzędziom APIC-EM i TrustSec.OgraniczoneRozwiązanie HPE wykorzystuje kontrolery SDN i systemy AirWave do automatycznego wdrażania przełączników i punktów dostępu. Brak możliwości zarządzania urządzeniami sieci WAN w systemie AirWave.
Rozwiązanie Prime Infrastructure zapewnia obsługę sieci przewodowej i bezprzewodowej oraz umożliwia centralne zastrzeganie wybranej ścieżki WAN dzięki zastosowaniu inteligentnej sieci WAN (IWAN). Możliwość zapewnienia bezpieczeństwa, szyfrowania, wglądu w aplikacje i kontroli dzięki narzędziom APIC-EM i TrustSec.Rozwiązanie HPE wykorzystuje kontrolery SDN i systemy AirWave do automatycznego wdrażania przełączników i punktów dostępu. Brak możliwości zarządzania urządzeniami sieci WAN w systemie AirWave.
Power over EthernetOgraniczoneRozwiązanie HPE jest wyposażone w przełączniki z obsługą zasilania UPOE, nie jest jednak w stanie jednocześnie obsługiwać zaawansowanych funkcji PoE. Zasilanie UPOE, Perpetual PoE oraz Fast PoE muszą być zarządzane w ramach oddzielnych stanowisk. OgraniczoneRozwiązanie Huawei jest wyposażone w przełączniki z obsługą zasilania UPOE, nie jest jednak w stanie jednocześnie obsługiwać zaawansowanych funkcji PoE. Zasilanie UPOE, Perpetual PoE oraz Fast PoE muszą być zarządzane w ramach oddzielnych stanowisk. OgraniczoneRozwiązanie Arista jest wyposażone w przełączniki z obsługą zasilania UPOE, nie jest jednak w stanie jednocześnie obsługiwać zaawansowanych funkcji PoE. Zasilanie UPOE, Perpetual PoE oraz Fast PoE muszą być zarządzane w ramach oddzielnych stanowisk.
Rozwiązanie HPE jest wyposażone w przełączniki z obsługą zasilania UPOE, nie jest jednak w stanie jednocześnie obsługiwać zaawansowanych funkcji PoE. Zasilanie UPOE, Perpetual PoE oraz Fast PoE muszą być zarządzane w ramach oddzielnych stanowisk. Rozwiązanie Huawei jest wyposażone w przełączniki z obsługą zasilania UPOE, nie jest jednak w stanie jednocześnie obsługiwać zaawansowanych funkcji PoE. Zasilanie UPOE, Perpetual PoE oraz Fast PoE muszą być zarządzane w ramach oddzielnych stanowisk. Rozwiązanie Arista jest wyposażone w przełączniki z obsługą zasilania UPOE, nie jest jednak w stanie jednocześnie obsługiwać zaawansowanych funkcji PoE. Zasilanie UPOE, Perpetual PoE oraz Fast PoE muszą być zarządzane w ramach oddzielnych stanowisk.
Segmentacja zdefiniowana na podstawie zasad
Profilowanie urządzeń pod kątem szczegółowych zasad
Wprowadzanie poprawek na podstawie oprogramowania
Obsługa 48 wielogigabitowych portów
Rozwiązanie Audio Video Bridging

Bezpieczeństwo

Grupowanie użytkowników i urządzeń w celu zapewnienia zgodności z zasadamiNarzędzie Software-Defined Access umożliwia tworzenie logicznych/wirtualnych grup, dzięki czemu zasady bezpieczeństwa są przenoszone wraz z użytkownikiem.Oparte na VLAN.
Narzędzie Software-Defined Access umożliwia tworzenie logicznych/wirtualnych grup, dzięki czemu zasady bezpieczeństwa są przenoszone wraz z użytkownikiem.Oparte na VLAN.
Segmentacja użytkowników i aplikacjiNarzędzie Software-Defined Access wykorzystuje segmentację w oparciu o oprogramowanie, co pozwala na rozdzielenie różnych rodzajów ruchu.Oparte na wyjątkach.
Narzędzie Software-Defined Access wykorzystuje segmentację w oparciu o oprogramowanie, co pozwala na rozdzielenie różnych rodzajów ruchu.Oparte na wyjątkach.
Wykrywanie zagrożeń w zaszyfrowanym ruchuDzięki infrastrukturze firmy Cisco i rozwiązaniu Stealthwatch organizacje mogą analizować metadane oraz stosować sztuczną inteligencję, aby uzyskiwać analizy bezpieczeństwa zaszyfrowanego ruchu w czasie rzeczywistym z dokładnością sięgającą 99,993%.
Dzięki infrastrukturze firmy Cisco i rozwiązaniu Stealthwatch organizacje mogą analizować metadane oraz stosować sztuczną inteligencję, aby uzyskiwać analizy bezpieczeństwa zaszyfrowanego ruchu w czasie rzeczywistym z dokładnością sięgającą 99,993%.
Wykrywanie zagrożeń i złośliwego oprogramowania w zaszyfrowanym ruchuRozwiązania firmy Cisco z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym Stealthwatch, TrustSec, Identity Services Engine, oraz Rapid Threat Containment, pozwalają wyeliminować zagrożenia w sieci.OgraniczoneRozwiązanie HPE wymaga odciążenia sieci.
Rozwiązania firmy Cisco z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym Stealthwatch, TrustSec, Identity Services Engine, oraz Rapid Threat Containment, pozwalają wyeliminować zagrożenia w sieci.Rozwiązanie HPE wymaga odciążenia sieci.
Identyfikacja zakłóceń lub zagrożeń w sieciach bezprzewodowychPunkty dostępu Cisco Aironet wykorzystują rozwiązanie CleanAir, moduł hiperlokalizacji i funkcję elastycznego przydziału częstotliwości radiowej w celu lokalizowania i eliminowania zagrożeń lub zakłóceń radiowych.Oferowane przez HPE rozwiązanie oparte na oprogramowaniu jest mało wydajne i nie umożliwia ciągłego skanowania wszystkich kanałów.
Punkty dostępu Cisco Aironet wykorzystują rozwiązanie CleanAir, moduł hiperlokalizacji i funkcję elastycznego przydziału częstotliwości radiowej w celu lokalizowania i eliminowania zagrożeń lub zakłóceń radiowych.Oferowane przez HPE rozwiązanie oparte na oprogramowaniu jest mało wydajne i nie umożliwia ciągłego skanowania wszystkich kanałów.
Aktywne uczenie się systemów bezpieczeństwaAnalizy grupy Talos służą do wzmocnienia ochrony przez znanymi i nowymi zagrożeniami.Dzięki pozyskaniu platformy Niara i zintegrowaniu jej z rozwiązaniem ClearPass, HPE oferuje funkcje uczenia maszynowego stanowiące odpowiedź na obawy związane z bezpieczeństwem.
Analizy grupy Talos służą do wzmocnienia ochrony przez znanymi i nowymi zagrożeniami.Dzięki pozyskaniu platformy Niara i zintegrowaniu jej z rozwiązaniem ClearPass, HPE oferuje funkcje uczenia maszynowego stanowiące odpowiedź na obawy związane z bezpieczeństwem.
Wiarygodne systemyBezpieczny cykl rozwoju produktów jest opublikowany i możliwy do zweryfikowania. Produkty są wyposażone w kotwice zaufania, funkcje bezpiecznego rozruchu oraz ochrony środowiska uruchomieniowego. Oprogramowanie jest podpisywane cyfrowo. Ograniczone
Bezpieczny cykl rozwoju produktów jest opublikowany i możliwy do zweryfikowania. Produkty są wyposażone w kotwice zaufania, funkcje bezpiecznego rozruchu oraz ochrony środowiska uruchomieniowego. Oprogramowanie jest podpisywane cyfrowo.
Wykrywanie anomalii rozproszonych zabezpieczeń
Optymalizacja przepływów pracy w odpowiedzi na zdarzenia

Możliwość programowania

Indywidualne analizy
Programowalny potok z obsługą ASICOgraniczoneRozwiązanie ENP2 firmy Huawei jest dostępne w ograniczonym zakresie oferty i nie potwierdzono obsługi funkcji w przyszłości.
Rozwiązanie ENP2 firmy Huawei jest dostępne w ograniczonym zakresie oferty i nie potwierdzono obsługi funkcji w przyszłości.
Możliwości programowania na podstawie modeliOgraniczone

Zaktualizowano 11 października 2017 na podstawie informacji publicznych.

Porównanie innych technologii sieciowych

Chat na żywo z przedstawicielem Cisco

Cisco:

  • Witamy w Cisco
  • Czy mogę pomóc Ci w znalezieniu produktu, który spełni twoje potrzeby?