Guest

Servis Sağlayıcılar için Cisco ASR 1000 Yönlendirici Serisi

Ağ Kenarını Dönüştürme

Cisco ASR 1000 Series Aggregation Services Routers endüstri lideri performans, hizmet yetenekleri, güvenilirlik ve verimlilikleri küçük biçim etmeniyle birlikte sunarak, servis·sağlayıcı ağ kenarını dönüştürür. Bunlar herhangi bir karmaşık ev hizmeti ve iş hizmetinin daha esnek, verimli ve uygun maliyetli olarak sunulmasını sağlar.

Bağlantılı Yaşam Yarışı

Cisco ASR 1000 Series yönlendiriciler, kenar tabanlı hizmet sunumu için gerçek bir yönlendirici motoru içeren endüstrinin ilk toplama hizmet yönlendiricileri ve ilk Cisco IP NGN ürünleridir.

Cisco ASR 1000 Series yönlendiriciler, kenar yönlendirme çözümleri için tamamen yeni bir fiyat/performans sınıfı kurar. Cisco ASR 1000 Series yönlendiricilerin herhangi bir ev hizmetinin ve yönetilen iş hizmetlerinin toplanması için sağladığı işleme performansı ve ağ esnekliğine hiçbir rakip kenar yönlendirme çözümü ulaşamaz.

Bu yönlendirici serisi aşağıdakileri sağlayarak servis sağlayıcıları yararlandırır:

 • Endüstri lideri işleme performansı ve yeni bir düşük fiyat düzeyinde hizmet zekası
 • Sermaye·harcamaları (CapEx) ve işletme harcamalarında (OpEx) önemli azalma
 • "Anında" hizmet sunumu, böylece pazar ölçeklenebilirliğini ve iş hizmetleri ile yönetilen hizmetlerin gelir üretimini hızlandırır.

Cisco ASR 1000 Series yönlendiriciler aşağıdakileri yaparak ağ kenarını dönüştürürler:

 • Geliştirilmiş paralel işleme gücü ile hizmet sunumunu hızlandırma
 • Kurumsal gelişmiş yönlendirme, servis sağlayıcı kenarı ve geniş bant toplamanın fiyat performans oranı için yeni bir kenar yönlendirme kıyaslaması kurma
 • WAN toplama, yönetilen müşteri yerindeki ekipman (CPE) hizmetleri ve servis sağlayıcı kenar hizmetlerinde ağ birleştirmesi ve yeniliği kolaylaştırma
 • Eş mimariler ve işletme ortamları üzerinde yönetilen ve barındırılan hizmetlere olanak tanıyarak işletme harcamalarını (OpEx) ve sermaye harcamalarını (CapEx) azaltma
 • Günümüzde kullanılabilen herhangi bir yönlendirme işlemcisinden daha fazla ölçeklenebilirlik, işletme verimliliği, hizmet hızı ve ağ esnekliği sağlamak için endüstrinin ilk tamamen entegre ve programlanabilir yönlendirici motorunu kullanın.

Bu yönlendiriciler ayrıca yeni Cisco IOS XE Software (Cisco ASR 1000 Series yönlendiricilerle birlikte, modüler işletim sistemi olarak sunulmuştur) kullanmaktadır. Cisco IOS Software Release 12.2SR tabanlı yeni yazılım modüler paketleme, özel hız ve güçlü dayanıklılık sağlayabilir. Cisco ASR 1000 Series Embedded Services Processor'ın aşırı esnekliği ve sağlam performansı ağ güvenliği, trafik optimizasyonu, Cisco IOS Firewall ve birçok başka gelişmiş özelliğin ek donanım gerektirmeden Cisco IOS XE içinde uygulanmasını sağlar. Servis sağlayıcılar için, Cisco ASR 1000 Series yönlendiriciler ev ve iş hizmetlerinin daha esnek, verimli ve uygun maliyetli sunumunu kolaylaştırır.

Yüksek Performanslı Yenilik Test Raporu (Isocore Raporuna Bağlantı)
Isocore raporu, Cisco ASR 1000 Series yönlendiricilerin kurumlar ve servis sağlayıcılar için yüksek performans, ölçeklenebilir kenar hizmetleri sağladığını belirtmektedir.

Cisco ASR 1000 Series yönlendiriciler, küçük bir platformda "anında" sunum ile servis sağlayıcılar için eş zamanlı yönetilen hizmet yetenekleri sağlayarak, ayrı aygıtları ve cihazları birleştirir.
Cisco ASR Series yönlendiriciler tarafından etkinleştirilen Yönetilen Hizmetler, aşağıdaki yararları sağlar:

 • Anında hizmet sunumu: Cihaz veya blade tabanlı hizmet sunumunu ortadan kaldırır, böylece hizmet çağrılarını ortadan kaldırır ve işletme maliyetlerini azaltır
 • Olağanüstü kullanılabilirlik: Yükseltmeler ve planlanan kesinti süresiyle ilişkili kesinti sürelerini gerçekte ortadan kaldırır
 • Geliştirilmiş programlanabilirlik: Yönetilen servis sağlayıcıların uygulama farkındalığını programlamalarını sağlar, bu, herhangi bir aygıttan gelen veya aygıta gönderilen içeriğin hizmet öncelik sırasına konulmasına izin vererek, IP üzerinden sesin (VoIP) ya da gecikme veya titreşimi kabul edemeyecek video hizmetlerinin önceliklerini ağın yükseltmesini sağlar.

Yönetilen Hizmetler ve Cisco ASR 1000 Series Panel Tartışması (Video – 19:39 dak.)
Cisco iş ve teknik uzmanlarının, Cisco ASR 1000 Series yönlendiricilerin yüksek kullanılabilirlikte yönetilen hizmetleri nasıl dönüştürdüğünü tartışmalarını izleyin.

Yönetilen Hizmetler ve Cisco ASR 1000 Series Yönlendiriciler (Video – 17:05 dak.)
Bu üç bölümlü video dizisi, yönetilen hizmetler pazarını tartışmakta, Cisco ASR 1000 Series Yönlendiriciler'i sunmakta ve bazı ilk yönetilen hizmetleri ana hatlarıyla belirtmektedir.

Yeni Oyunda Ağ Kenarını Koruyun

Cisco ASR 1000 Series yönlendiricilerini sunan yeni çevrimiçi oyunu oynayın.

> Oyunu Başlat

Ne Kadar "Yeşiller"?

Sağlayıcı/müşteri ilişkilerini dönüştürüyoruz.

Hesap Makinesini Başlat