Guest

Preteky, ktoré nechcete prehrať

Ransomvér je škodlivý softvér alebo malvér, ktorý zašifruje informácie v počítači používateľa alebo dokonca aj celé siete. Prístup k týmto súborom uvoľní až po zaplatení poplatku – výkupného. Po zaplatení sa odomknú  a používateľ k nim opäť získa prístup. Občas sa prístup k súborom nezíska ani po zaplatení výkupného.

Ransomvér sa rýchlo stal najziskovejším typom malvéru v histórii. Kyberzločinci zarábajú ročne miliardy a hrozba exponenciálne narastá.

nyetya-ransom

Nyetya prichádza

Prečítajte si najnovšie zistenia o novom type ransomwaru, ktorý sa šíri svetom.

Zistite viac

Ste pripravení?

Get the checklist

Are you ready?

Dokázala by vaša organizácia zabrániť útoku ransomvéru? Ak sa chcete chrániť proti ransomvéru a ďalším hrozbám, budete potrebovať lepšiu ochranu ako poskytujú bezpečnostné riešenia. Budete potrebovať účinné procesy, ako je zálohovanie dát, pravidelné využívanie funkcie bezpečnostných záplat (patching) a segmentáciu siete.

Tento zoznam vám pomôže pri určovaní ďalších krokov na vybudovanie robustnej ochrany.

Získať úplný zoznam

Nepriatelia využívajú všetky aspekty vašej zraniteľnosti

 

malwersing-tile

Škodlivá reklama

Škodlivé reklamy, ktoré pri návšteve infikovaných webových lokalít stiahnu malvér alebo presmerujú používateľov na škodlivé kódy – exploit kity.

exploit-kit-tile

Exploit kity – škodlivé kódy

Softvérové súbory, ktoré rozpoznajú zraniteľné miesta, ktoré im umožnia nahrať a spustiť škodlivý kód, ako je ransomvér.

email-tile

Zneužitie e-mailu

Prepojenia alebo prílohy v e-mailoch zameraných na neoprávnené získavanie údajov alebo nevyžiadaných e-mailových správach, infikované ransomvérom.

poor-networking-tile

Slabé zabezpečenie siete

Ransomvér sa dokáže zamerať na celé siete s cieľom maximalizovať účinok a ziskovosť útoku.

Všetko, čo potrebujete vedieť

Ďalšie informácie o tom, ako k vám ransomvér preniká a ako chrániť svoju spoločnost.

 

Získať štúdiu

Pozrieť si webinár
file

Prostredie hrozieb

Výročná správa spoločnosti Cisco o kybernetickej bezpečnosti 2017 analyzuje vyvíjajúce sa hrozby, akou je ransomvér a mnoho ďalších. Ponúka prehľad trendov v oblasti kybertnetickej bezpečnosti a hĺbkovú štúdiu toho ako sa organizácie môžu brániť.

Získať správu

Obrana proti ransomvéru od spoločnosti Cisco

Existuje niekoľko spôsobov prieniku ransomvéru do systému. Aby bolo možné znížiť riziko výskytu infekcií, organizácie potrebujú vrstvenú obranu. Naše riešenie obrany proti ransomvéru vám poskytne ochranu pred vrstvou DNS do e-mailu ku koncovému bodu. Toto riešenie je podporované špičkovým výskumom hrozieb realizovaným členmi tímu Talos.

First line of defense

Prvá línia obrany

Cisco Next-Generation Firewall zablokuje podozrivé prepojenia, zatiaľ čo Cisco Advanced Malware Protection (AMP) zadrží a odstráni malvér. Cisco Email Security zablokuje hrozby e-mailov zameraných na neoprávnené získavanie údajov a iných e-mailov, ktoré sa používajú na posielanie súborov slúžiacich na zavádzanie údajových častí ransomvéru.

Block bad websites

Blokovanie škodlivých webových stránok

Platforma Umbrella zablokuje žiadosti o prístup na podozrivé domény a tým zabráni používateľom, aby navštívili webové lokality infikované škodlivými reklamami a inými hrozbami.

Retrospective security

Retrospektívne zabezpečenie

Malvér niekedy maskuje svoje škodlivé správanie, aby prenikol cez počiatočnú kontrolu. Riešenie AMP for Endpoints zablokuje škodlivý súbor, keď odhalí svoju pravú povahu.

Stop encryption

Zastavenie šifrovania

Umbrella zastaví prevzatý súbor s ransomvérom a zabráni mu požiadať o prístup do infraštruktúry šifrovacích kľúčov.

 

Získajte ďalšie informácie o tom, ako naša vrstvená obrana dokáže pomôcť chrániť vašu organizáciu.

Získať štúdiu

Bezplatná skúšobná verzia Cisco Umbrella

Zistite, akým spôsobom môžete zastaviť hrozby na ich ceste k vám, a to ešte predtým, než sa používatelia budú môcť pripojiť k škodlivým webovým lokalitám.

K dispozícii iba v angličtine

Získať bezplatnú skúšobnú verziu
freetrial-screenshot