Guest

Точки доступу Cisco для стандарту 802.11ac: поріг гігабітного Wi-Fi пройдено

Hierarchical Navigation

Стаття системного інженера Cisco Юрія Довганя

LinkedInVKontakte
Поділитися:

Як тільки була ратифікована перша хвиля гігабітного Wi-Fi - 802.11ac, компанія Cisco, один з учасників розробки стандарту, випустила перші аc-точки доступу. Саме вони дозволяють втілити підхід Cisco до побудови високошвидкісних Wi-Fi-мереж з великою щільністю підключень (Cisco High Density Experience).

Для початку ознайомимося з основними рушійними факторами розвитку гігабітного Wi-Fi. Не завжди зрозуміло, навіщо передавати дані на високих швидкостях, коли користуєшся веб-серфінгом, дивишся ролики на Youtube або читаєш пости в Facebook. Користувачеві за великим рахунком все одно, яка буде швидкість підключення 100 Мбіт/c або 500 Мбіт/c. Переваги нового стандарту лежать в інших площинах.

Перша з них - щільність підключень на точку доступу. Природа бездротового ефіру така, що в один момент часу передавати інформацію може тільки один пристрій. І якщо він працює на низькій швидкості, то в інших пристроїв залишається мало часу на передачу своєї порції даних. Як тільки за допомогою стандарту 802.11ac ми збільшуємо швидкість підключення клієнтів, ефірний час починає використовуватися більш ефективно. За одиницю часу може бути передано більше інформації, а це означає, що більше користувачів зможуть працювати на одній точці доступу.

Друга важлива перевага - час життя батареї мобільного пристрою. Логічно припустити: якщо смартфон або планшет витрачає менше часу на передачу одиниці інформації, його батарея пропрацює довше до наступної зарядки. У ролику, розміщеному на веб-сторінці, наочно показано, що при закачуванні файлу на мобільний смартфон по Wi-Fi заряд батареї на 802.11ac-клієнті заощаджується рівно в 2 рази!

Навесні цього року Cisco анонсувала точки доступу Cisco Aironet 2700 з повноцінною підтримкою 802.11ac першої хвилі. Завдяки цим пристроям максимальна швидкість передачі в радіоканалі може становити 1,3 Гбіт/с. Точка доступу забезпечена трьома передавальними і чотирма приймаючими радіоелементами (MIMO 3x4) і має нову архітектуру розподіленої пам'яті.

Підхід High Density Experience, що припускає підключення великої кількості клієнтів на високих швидкостях, включає в себе декілька механізмів:

  • нова архітектура точок доступу. На відміну від рішень конкурентів, модель Cisco 2700 і випущена раніше її старша сестра - Cisco 3700 мають додаткову пам'ять на кожному радіоінтерфейсу. На зміну традиційному дизайну з єдиним пулом пам'яті прийшов вдосконалений: у нових точках Cisco кожен радіочіп (2.4Ghz і 5Ghz) має свій буфер в 128MB. Це дозволяє досягти більш високої ефективності при вибудовуванні черговості пакетів від клієнтів, не перевантажуючи центральний процесор. Архітектура TurboBoost забезпечує кращу, ніж у конкурентів, продуктивність, що підтверджено незалежними звітами Miercom.
  • Збільшення швидкості передачі клієнтського пристрою за допомогою технології Client-Link 3.0. Механізм Transmit Beamforming дозволяє сформувати спрямований промінь у бік клієнта. Приймаючи сигнали на різні антенні елементи, точка доступу обчислює різницю в часі, з якою сигнал прийшов на кожну антену, і потім коригує ці фазові зрушення при відправці сигналу в напрямку клієнтського пристрою. За рахунок того, що сигнали, складаючись у фазі, збільшують загальну амплітуду, швидкість передачі для такого клієнта збільшується. Унікальність технології Client-Link 3.0 полягає в тому, що вона працює для всіх типів клієнтів: 802.11 a/b/g/n/ac.
  • Cisco Optimized Roaming - механізм відключення «пасивних» клієнтів. Клієнти, що знаходяться на кордоні покриття точки доступу, починають передавати дані на низьких швидкостях, поглинаючи ефірний час. Все це шкодить решті клієнтам і знижує їх загальну швидкість. Функція оптимізації роумінгу дозволяє примусово відключати такі «пасивні» мобільні пристрої, змушуючи їх шукати нову точку доступу або ж користуватися 3G-мережею.

Нові точки доступу вже перевірені в роботі. Доказом того, що вони справляються з великою кількістю клієнтів і при цьому демонструють високу середню швидкість, є випробування, проведене Cisco спільно з NSA Show. Без застосування особливих інженерних прошивок і спеціалізованих налаштувань точка доступу Cisco 2700 змогла продемонструвати одночасне підключення 100 клієнтів різного типу. Серед них були мобільні пристрої як для стандарту 802.11ac, так і для 802.11n. При цьому загальна сумарна швидкість передачі даних склала 316,9 Мбіт/с. (Йдеться про ефективну швидкість передачі даних на рівні TCP/UDP).

Підтримка стандарту 802.11ac, нова апаратна архітектура і механізми оптимізованого роумінгу дозволяють за допомогою нової точки доступу Cisco 2700 і її старшої сестри Cisco 3700 реалізувати підхід High Density Experience, при якому значно зростає кількість підключених клієнтів, швидкість передачі даних, з'являється можливість передавати більш ємний трафік і користуватися мобільними додатками.

Додаткові матеріали:


Додаткову інформацію журналістам радий надати Олександр Палладін
глава прес-служби Cisco в Росії / СНД
тел. (985) 226-3950

Довідкова інформація загального характеру - по телефону
(044) 391-3600

Про компанію Cisco

Cisco - світовий лідер у галузі мережевих технологій, що змінюють способи людського спілкування, зв'язку і спільної роботи. Чистий обсяг продажів компанії в 2013 фінансовому році склав 48600000000 доларів. Інформація про рішення, технології та поточну діяльність компанії публікується на сайтах www.cisco.ua і www.cisco.com.

Cisco, логотип Cisco, Cisco Systems і логотип Cisco Systems є зареєстрованими торговими знаками Cisco Systems, Inc. в США і деяких інших країнах. Усі інші торгові знаки, згадані в цьому документі, є власністю відповідних власників.