Guest

Cisco Öncülük Ettiği Altyapı ile Tüketicilere Daha Fazla Hareket Kabiliyeti Sağlıyor

Cisco Veri Merkezleri ve Bulut BT Çözümlerinin Uygulama İhtiyaçlarına Karşılık Vermesini Sağlamak için Uygulama Merkezli Altyapılar Sunuyor; Açık Platform ve Açık Kaynak Sayesinde Geniş Çaplı İş Ortağı Ekosistemini Güçlendiriyor

LinkedInGoogle+
Paylaş:

Cisco, Uygulama Merkezli Altyapı (Application Centric Infrastructure = ACI), yeni profesyonel servisler ve müşterilerinin uygulamalarından tam olarak faydalanmasını ve daha fazla hız ve hareket kabiliyeti kazanmasını sağlayan bir açık iş ortağı ekosistemi sunarak bilişim teknolojisinde (BT) dönüşümü başlatıyor. Cisco, ACI sayesinde müşterilerine hem fiziksel hem de sanal ağlı BT kaynakları için tam görünürlük ve entegre yönetim sağlayan ve tamamen uygulama ihtiyaçları düşünülerek yaratılmış ilk veri merkezi ve bulut çözümünü sunuyor.

Uygulamalar şirketlerin can damarı haline geldi. Uygulamaların sürekli ve yüksek performans göstermesi, CIO’ların yeni ürün ve hizmetler sunma, yönetim ve uyumluluğun idare edilmesi, riskler ve güvenlik açıklarıyla baş etme, çalışanları güçlendirme ve organizasyonlarında verimlilik sağlama becerileri açısından hayati önem taşıyor. Kullanıcıları, uygulamaları ve veri merkezlerini birbirlerine bağlayan birleştirici teknoloji olarak ağın rolü de kritik bir önem kazanıyor.

Günümüzde, BT’nin karmaşık ve esneklikten uzak yapısı, şirketleri yavaşlatıyor. Mevcut teknolojiler ortak silo mimari modelini desteklemediği için, BT profesyonelleri ayrı ve verimsiz silolarda çalışıyor ve uygulama performansını etkileyen tüm teknoloji bileşenlerini bir kerede görmek mümkün olmuyor. CIO’lar bu siloları bölmek ve BT’nin tüm bileşenlerini (ağ, depolama, bilgi işlem, ağ servisleri, uygulamalar ve güvenlik) birleştirerek tavizsiz olarak tek bir dinamik varlık halinde yönetmek istiyor; ACI’nin sağlamak istediği özellik de bu. ACI, uygulama kurulum süresini aylardan dakikalara indirmek için yazılım, donanım, sistem ve ASICS yeniliklerini, açık API üzerine kurulmuş dinamik, uygulamaya duyarlı bir ağ politikası modeliyle birleştiriyor. Cisco ACI’ın getirdiği veri merkezi aktarma yenilikleri, ağın uygulama geliştirme ekiplerine hızla yanıt vermesine olanak sağlarken, aynı zamanda da silikon bazlı anahtarlara ve yalnızca yazılıma dayanan ağ görselleştirme çözümlerine oranla toplam sahip olma maliyetlerinde yüzde 75’e kadar tasarruf sağlıyor.

Endüstri standartlarına uygun şekilde geliştirilen Cisco ACI, BT’nin şirketlerin yeni uygulama taleplerini karşılamasını, mevcut uygulamaların hızla ölçeklenmesini ve uygulamalara ihtiyaç duyulmadığında ilgili BT kaynaklarının yeniden dağıtılmasını sağlıyor. ACI, iş süreçlerini hızlandırmak ve kârı arttırmak için uygulama kurulum döngülerini hızlandırıyor. Ayrıca:

  • Operasyonları basitleştirip BT ekiplerini güçlendirerek Kural Yönetimini merkezileştiriyor
  • Açık Protokoller, API’lar ve Standartlar sayesinde yatırımın korunmasını sağlıyor

ACI Ekosistemi

Cisco, müşterilerin Cisco ACI aracılığıyla mevcut BT yatırımlarından faydalanmasına ve bu yatırımları kişiselleştirip genişletmesine yardımcı olacak, endüstriyi yönlendiren liderlerden oluşan bir ekosistemin de duyurusunu yaptı. Bugün duyurusu yapılan ekosistemi destekleyen teknoloji liderleri arasında BMC, CA Technologies, Citrix, EMC, Embrane, Emulex, F5, IBM, Microsoft, NetApp, OpsCode, Panduit, Puppet Labs, NIKSUN, Red Hat, SAP, Splunk, Symantec, VCE ve VMware bulunuyor.

Cisco Hakkında

Cisco, insanların bağlantı, iletişim ve işbirliği yöntemlerinde dönüşümlere yol açan teknolojilerde dünya lideridir. Cisco hakkındaki bilgilere www.cisco.com adresinden ulaşılabilir. Haber akışı için lütfen http://newsroom.cisco.com adresini ziyaret edin. Cisco Türkiye haberlerini ise http://www.cisco.com/web/TR/news/index.html adresinden takip edebilirsiniz.

Bilgi İçin:

Özge Cesur
Grayling İletişim Danışmanlığı
ozge.cesur@grayling.com
+90 212 243 3600

Yardım