Guest

Operatorzy sieci komórkowych

Firma Cisco angażuje się w kształtowanie ewolucji przyszłych sieci komórkowych,w miarę przechodzenia od bieżących realiów sieci 2G i 2.5G do możliwości multimedialnych oferowanych przez sieci 3G. Efektem tej ewolucji będzie konwergencja sieci komórkowych zarówno z Internetem, jak i z korporacyjnymi intranetami. To z kolei ułatwi przejście do nowej infrastruktury sieci komórkowych poprzez zastosowanie elastycznych, skalowalnych i odpornych na awarie technologii sieci IP. Cisco, wraz ze swoimi partnerami, opracowuje metody przechodzenia od sieci GSM (2G), przeznaczonych przede wszystkim do obsługi głosu, poprzez przesyłanie danych na drodze komutacji i obsługę protokołu WAP, aż do systemu GPRS. Ostatecznym celem jest UMTS - multimedialna i wielousługowa sieć trzeciej generacji, oparta całkowicie na protokole IP.

Dokonujemy tego poprzez implementację otwartej infrastruktury pakietowej pochodzącej od wielu dostawców. Pozwoli to operatorom zaoferować klientom nową jakość w postaci różnorodnych usług: od ujednoliconej komunikacji, usług telecentrów i hostingu internetowego, po elastyczne, bezprzewodowe platformy AIP/ASP i indywidualne rozwiązania mobilne na potrzeby biur.

Rozwiązanie technologiczne

Wybierz dowolną grupę technologii, a w docelowym dokumencie znajdziesz wszelkieinformacje dotyczące aspektów gospodarczych, rynkowych i związanych z kanałami komunikacji, które pomogą wzmocnić każdą z Twoich ofert technologicznych.

Pozwól nam pomóc