Guest

VPN i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest warunkiem koniecznym dla rozwoju ekonomii internetowej i musi być fundamentalnym elementem każdej strategii e-biznesu. Otwarcie sieci firmowej dla większej liczby użytkowników i aplikacji pociąga za sobą większe ryzyko.

Ryzyko to można zmniejszyć dzięki takim produktom, jak nasza zapora PIX, systemy wykrywania ataków hakerskich Cisco Secure Intrusion Detection System oraz produkty do sieci VPN, które zapewniają pomyślne i bezpieczne wdrażanie rozwiązań e-biznesowych.

Europejski rynek zabezpieczeń rozwija się dynamicznie. Na przykład firma Frost & Sullivan szacuje, że w 1999 r. rynek zapór w Europie był wart 202,1 mln USD oraz prognozuje wzrost tej wartości do 1991 mln w 2006 r. Z kolei europejski rynek systemów wykrywania ataków hakerskich miał wartość 14,5 mln USD, a w 2006 r. jego wartość ma wynieść 459,9 mln USD.

Aby zapewnić ochronę, każda sieć powinna obejmować zabezpieczenia w pięciu krytycznych obszarach: tożsamości, stref bezpieczeństwa, bezpiecznych połączeń, monitorowania bezpieczeństwa i zarządzania zasadami bezpieczeństwa. Nasze rozwiązanie w zakresie tożsamości jest skonstruowane w oparciu o Cisco Secure Access Control Server. W dziedzinie stref bezpieczeństwa oferujemy szeroką gamę zapór, które wykorzystują rozwiązania Cisco Secure PIX Firewall lub IOS Firewall. Bezpieczne połączenia można nawiązywać poprzez wirtualne sieci prywatne, które można podzielić na sieci VPN pomiędzy ośrodkami (site-to-site) i sieci VPN dostępu zdalnego. Do budowy sieci VPN pomiędzy ośrodkami doskonale nadają się routery optymalizowane pod kątem sieci VPN, takie jak Cisco 800, 1700, 2600, 3600, 7100 i 7200. Naszym rozwiązaniem dla sieci VPN dostępu zdalnego jest koncentrator Cisco VPN 3000. Na potrzeby monitorowania bezpieczeństwa oferujemy Cisco Secure IDS i Cisco Secure Scanner, narzędzie do oceny zagrożeń. I wreszcie zasadami bezpieczeństwa można zarządzać przy użyciu modułu Cisco Secure Policy Manager.

Zapora PIX, Cisco Secure IDS oraz produkty Cisco VPN bardzo szybko stały się przebojami w swoich segmentach rynku zabezpieczeń. Przyszłość zapory PIX jest bardzo świetlana. Firma IDC przewiduje, że rynek zapór sprzętowych będzie rósł dwukrotnie szybciej, niż rynek zapór programowych.

Poznaj korzyści, jakie te rozwiązania zapewniają w różnych obszarach działalności firmy:

Korzyści:
Finanse Systemy informatyczne Sprzedaż i marketing Recepcja
System Cisco SAFE oferuje bezpieczny proces wirtualnego zamykania, bezpieczną integrację z dostawcami w zakresie zobowiązań i faktur, bezpieczne uwierzytelnianie oraz ochronę sieci poprzez sprawdzanie uprawnień osób łączących się telefonicznie z siecią. Pracownicy potrzebują bezpiecznego dostępu, kiedy łączą się telefonicznie z siecią. Potrzebne jest szyfrowanie sesji oraz różne poziomy uprawnień dla poszczególnych pracowników. Bezpieczne połączenia i uwierzytelnianie płatności umożliwia firmom bezpośrednią sprzedaż produktów online. Ponadto klienci mają bezpieczny dostęp do katalogowych informacji o produktach, bezpiecznych transakcji finansowych oraz uwierzytelniania transakcji płatności, która ma krytyczne znaczenie dla dystrybutorów. Dokumenty poufne są zastrzeżone dla pracowników, którzy muszą mieć dostęp do zawartych w nich informacji. Pracowników można wyposażyć w karty procesorowe, które będą identyfikować ich tożsamość oraz poziom dostępu do określonych pomieszczeń i zasobów. Na potrzeby identyfikacji pracowników firmy mogą stosować czujniki biometryczne, na przykład skanery linii papilarnych lub tęczówki oka. Monitorowanie bezpieczeństwa poprzez systemy nadzoru wideo stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla firm, które może zostać użyte w głównych obszarach recepcyjnych, przy wejściach lub na parkingach i w garażach.

Na początek!

Skontaktuj się z Cisco w celu uzyskania dalszych informacji.

Pozwól nam pomóc