Guest

Orange Slovensko vo svojej 4G sieti využíva technológiu Cisco

Hierarchical Navigation

Najväčší mobilný operátor na Slovensku spolupracuje so spoločnosťou Cisco na zmene architektúry, znižovaní nákladov a príprave na éru Internetu všetkého

LinkedInGoogle+
Share:

Bratislava 6. novembra 2014 – Srdcom nedávno spustenej 4G siete mobilného operátora Orange Slovensko je technológia od spoločnosti Cisco. Vďaka nasadeniu Cisco ASR 5000 Series dokáže Orange Slovensko s minimálnymi ďalšími investíciami znásobiť kapacitu svojej siete a odstrániť tak rozdiel medzi mobilným internetom a pevnou linkou. Zákazníkom operátora sa otvorí cesta nielen k rýchlejšiemu prenosu dát, ale aj k bohatým multimediálnym službám, či najmodernejším aplikáciám.

Podľa predpovede štúdie Visual Networking Index vzrastie medzi rokmi 2013 a 2018 globálna mobilná dátová premávka takmer 11-násobne. V strednej a východnej Európe bude miera rastu s 13-násobným zvýšením dokonca ešte nad svetovým priemerom a očakáva sa, že v regióne bude cez 4G siete prúdiť 29 % mobilných dát.

Vďaka riešeniu Cisco ASR 5000 dokáže spoločnosť Orange Slovensko s očakávaným vývojom držať krok. Jednoduchá zmena architektúry siete jej umožní hladko presunúť prevádzku mobilných dát z existujúcich 2G a 3G sietí.  Mobilný operátor tak bude lepšie pripravený na požiadavky zákazníkov i na zvýšené nároky, ktoré si vyžiada komunikácia Machine-to-Machine (M2M) a Internet všetkého.

Našim cieľom vždy bolo poskytovať relevantné služby s minimálnymi prekážkami čo najväčšiemu počtu ľudí. Chceme totiž, aby skúsenosť našich zákazníkov s našimi službami bola čo najlepšia,“ povedal Ivan Golian, zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko. „Už viac ako polovica našich zákazníkov používa smartfóny a táto technológia im umožní využiť ich zariadenia naplno a ešte viac vylepšiť ich užívateľskú skúsenosť. V súčasnosti už 25 percent obyvateľov Slovenska môže v 13 slovenských mestách využívať 4G sieť. Do konca roka bude 4G sieť dostupná v 24 mestách, čo zvýši pokrytie na 30 % obyvateľstva,“ dodal.

Prechodom na LTE sieť dokáže Orange premeniť dopyt po nových aplikáciách a nepretržitej konektivite na ponuku nových služieb a maximalizovať tak návratnosť investícií,“ povedal Marcel Rebroš, generálny riaditeľ Cisco Slovensko. „Cisco ASR 5000 Series prináša výkon a inteligenciu, ktoré sú potrebné pre služby s vysokou úrovňou kvality a spoľahlivosti. Okrem toho pripravuje siete na príležitosti novej éry mobilnej komunikácie. Tie môžu priniesť vysokokvalitné pokrytie aj vo vnútri budov a služby pre nové vertikálne trhy.“

 

Kľúčové fakty:

  • Tým, že sa do mobilných sietí pripájajú nové zariadenia, vzniká nová, menej predvídateľná štruktúra prevádzky. Cisco ASR 5000 Series je riešením, ktoré dokáže prideľovať zdroje podľa potreby. Výsledkom je vysoká spoľahlivosť a dostupnosť mnohých nových služieb.
  • Cisco ASR 5000 Series spája viaceré funkcie do jednej platformy. Operátorovi tak výrazne klesajú celkové náklady na vlastníctvo. Vďaka riešeniu Cisco bude Orange schopný sieť efektívnejšie spravovať, lepšie škálovať pri raste užívateľov a poskytovať užívateľovi bezproblémový zážitok.
  • Cisco ASR 5000 Series je v súčasnosti na trhu najviac akceptované riešenie, navrhnuté tak, aby umožnilo operátorovi prechod na nové koncepty, akými sú SDN (Software Defined Network) alebo NfV (Network Function Virtualization).

Kontaktné osoby:

Miloslav Surgoš, mediamedia
surgos@mediamedia.sk, tel.: +421 918 399 045

Slavomír Šikuda, mediamedia
slavo@mediamedia.sk, tel.: +421 908 454 043

O Cisco Systems

Cisco (NASDAQ: CSCO) – celosvetový líder v oblasti sieťových riešení, ktoré menia spôsob, akým sa ľudia spájajú, komunikujú a spolupracujú.

Informácie o spoločnosti Cisco sú k dispozícii na http://www.cisco.com. Ďalšie správy môžete nájsť na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco sú registrované ochranné známky spoločnosti Cisco Systems, Inc. v Spojených štátoch amerických a ďalších štátoch. Všetky ďalšie registrované ochranné známky, uvedené v tomto dokumente, sú majetkom príslušných vlastníkov.