Guest

Kvalitná videokonferencia na vašom stole

Hierarchical Navigation

Úplne nový pohľad na spoluprácu v rámci malých i väčších tímov prináša dvojica zariadení Cisco DX70 a Cisco DX80. Teraz už netreba na videokonferenciu odchádzať do inej miestnosti. Všetko potrebné sa zmestí na pracovný stôl.

LinkedInGoogle+
Share:

Bratislava – 2. júna 2014 – Počet jednoúčelových aplikácií pre vzdialenú komunikáciu v rámci tímov narastá. Špecializované programy pre messaging, videokonferencie, telefonovanie a podobne často zahlcujú počítače a rozptyľujú užívateľov. Dve nové viacúčelové zariadenia, pracujúce na operačnom systéme Android, to dokážu úplne zmeniť. Užívatelia s nimi získavajú komfort podobný veľkým videokonferenčným miestnostiam a firma ušetrí na nákladoch.

Dvojicu androidových zariadení Cisco DX70 a Cisco DX80 predstavila spoločnosť Cisco v rámci konferencie CiscoLive! 2014. Užívateľom prináša jednoduché ovládanie a bezproblémové riešenie osobnej spolupráce v rámci tímov bez technologických prekážok. To všetko na úrovni, na ktorú sú zvyknutí z omnoho drahších produktov. Novinky od spoločnosti Cisco sú pripravené vyhovieť potrebám generálnych riaditeľov, ich cena je však taká, že môžu byť na stole každého pracovníka.

„Videokonferencia už nemusí byť o technike a jej zložitom nastavovaní. Cieľom je, aby sa ľudia skutočne porozprávali a aby zároveň neboli ochudobnení o celú neverbálnu komunikáciu. Zážitok zo stretnutia prostredníctvom videokonferencie sa vďaka našim technológiám už takmer priblížil osobnému stretnutiu, ako keby partneri boli v rovnakej miestnosti,“ hovorí Peter Sakala zo spoločnosti Cisco Slovensko. „Vďaka modelom DX70 a DX80 už navyše pre tento zážitok nemusia opúšťať svoje pracovné miesto. Ponúkne im ho elegantne vyzerajúca krabička na ich stole.“ I v prípade, že sú členovia tímu trebárs na rôznych kontinentoch, s pomocou DX70 a DX80 môžu skutočne spolupracovať. Náhrada niekoľkých rôznych technológií a prístrojov jediným zariadením navyše umožní výrazne redukovať náklady na správu IT.

Vyriešte jednoducho všetky potreby

Modely DX70 a DX80 s veľkými dotykovými obrazovkami ponúkajú všetky nástroje a aplikácie, ktoré si produktívna spolupráca zamestnancov vyžaduje. V ich ovládaní sa odrážajú dlhodobé skúsenosti spoločnosti Cisco v oblastiach HD videa, zvuku, webových konferencií a integrovaných podnikových aplikácií, vrátane internetového prehliadača. Využitie operačného systému Android navyše otvára priestor pre aplikácie tretích strán, ktoré môžu riešiť špecifické potreby a úlohy. Jednoducho možno pridať poznámkovú plochu, integrovať DX70 či DX80 so systémami CRM alebo s podnikovými vertikálnymi aplikáciami. Platforma Android má totiž dobre zdokumentované aplikačné rozhrania API, na ktorých možno vytvárať takmer neobmedzené množstvo aplikácií.

Prepojenie s mobilnými telefónmi však môže ísť ďalej ako len k využívaniu rovnakého operačného systému. Oba modely totiž ponúknu svojim užívateľom výhody nedávno oznámenej technológie Intelligent Proximity. S jej pomocou možno „spárovať“ zariadenie DX s mobilným telefónom. Získate v ňom tak prístup k svojim osobným kontaktom a k histórii hovorov. Prebiehajúci hovor možno takisto jednoducho prepojiť zo zariadenia radu DX do mobilného telefónu, podobne ako sa to robí pri využívaní hands-free v aute.

Samozrejmosťou u oboch nových modelov je aj podpora viacerých užívateľských účtov. Stačí zadať prihlasovacie údaje a užívateľ má k dispozícii vlastné pracovné prostredie, ale aj kontakty a históriu hovorov. Model DX80 má navyše technológiu Intelligent Audio, ktorá zaisťuje, že to, čo vidíte, zároveň aj počujete. Človek, prijímajúci váš telefonát, vidí a počuje práve vás. Nerušia ho zvuky z pozadia, ako je napríklad hluk tlačiarne, či hlasy spolupracovníkov. Elegantný dizajn vám navyše nebude robiť hanbu v žiadnej kancelárii.

Collaboration Meeting Rooms: Organizujte schôdzky v cloude

Okrem dvojice stolných zariadení predstavila spoločnosť Cisco aj spojenie výkonu telepresence a škálovateľnosti i flexibility služby WebEx® – Collaboration Meeting Rooms (CMR). To prináša každému užívateľovi osobný či súkromný priestor pre videospoluprácu v cloude. Rozhranie CMR umožňuje „organizovať“ stretnutia všade, kde sa účastníci práve nachádzajú. Na prístup na videokonferenciu môžu využiť niektoré zo zariadení, ktoré majú k dispozícii. Nezáleží na tom,  či ide o koncový videoprístroj Cisco, prípadne iný alebo o mobilného, či desktopového klienta ako je WebEx, poprípade Microsoft Lync. Na prístup do CMR možno využiť aj webové aplikácie typu Jabber, respektíve klientov tretích strán. Nech už užívatelia použijú akéhokoľvek klienta, stretnú sa so svojimi kolegami v cloudovej „konferenčnej miestnosti“. Stačí zadať unikátny identifikátor URI (Uniform Resource Identifier) danej schôdzky. Pomocou neho sa dajú schôdzky aj plánovať, či zostavovať okamžité hovory.

Omnoho viac ako len telefón

Pätnásť rokov inovácií v odbore IP telefónov oslavuje spoločnosť Cisco uvedením nového modelového radu 8800. Zástupcovia tohto radu mieria na absolútnu špičku medzi IP telefónmi nielen v rámci ponuky Cisco. Podobne ako zariadenia radu DX ponúknu technológiu Cisco Intelligent Proximity for Mobile Voice, ktorá umožňuje import kontaktov a histórie hovorov, či presun prebiehajúceho audio- alebo videohovoru z mobilného zariadenia na stolné telefóny radu 8800. Vybrané modely disponujú aj USB portom, cez ktorý možno nabíjať mobilné zariadenia.


Kontaktné osoby:

Miloslav Surgoš, mediamedia
surgos@mediamedia.sk, tel.: +421 918 399 045

Slavomír Šikuda, mediamedia
slavo@mediamedia.sk, tel.: +421 908 454 043

O Cisco Systems

Cisco (NASDAQ: CSCO) – celosvetový líder v oblasti sieťových riešení, ktoré menia spôsob, akým sa ľudia spájajú, komunikujú a spolupracujú.

Informácie o spoločnosti Cisco sú k dispozícii na http://www.cisco.com. Ďalšie správy môžete nájsť na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco sú registrované ochranné známky spoločnosti Cisco Systems, Inc. v Spojených štátoch amerických a ďalších štátoch. Všetky ďalšie registrované ochranné známky, uvedené v tomto dokumente, sú majetkom príslušných vlastníkov.