Guest

Ktorá konferenčná platforma spojí 34 miliónov ľudí a umožní 428 tisíc stretnutí?

Hierarchical Navigation

LinkedInGoogle+
Share:

Photos

Bratislava, 3. apríl 2013 –Viac ako 8 miliónov, to je globálny počet registrovaných používateľov webového konferenčného riešenia Cisco WebEx Meetings®. V 231 krajinách po celom svete sa týmto spôsobom stretáva 34 miliónov ľudí. Riešenie Webex Meetings bolo stiahnuté už 3,5 milión krát na zariadenia s rôznymi operačnými systémami, vrátane iOS či Android.

Podľa výsledkov nedávnej štúdie spoločnosti Cisco, ktorej sa zúčastnilo viac ako 3000 IT špecialistov z 9 krajín sveta, sú pre komunikačné riešenia dôležité nezávislosť na platforme, dostupnosť hlasu a videa z cloudu, transparentná štruktúra nákladov a podpora od dodávateľov riešenia. Podľa respondentov bude do dvoch rokov takmer polovica (45%) zariadení v ich spoločnosti pracovať na inom systéme ako Windows.

Cisco WebEx: teraz už aj v Privátnom Cloude

Počet WebEx stretnutí prostredníctvom verejného Cisco WebEx cloudu celosvetovo sa neustále zvyšuje – s medziročným nárastom o 38 percent. Mnohí zákazníci sa zaujímajú  o riešenie aj formou privátneho cloudu, ktorý by poskytoval rovnakú úroveň spolupráce s vyššou mierou internej kontroly. Cisco reaguje na tento dopyt riešením Cisco WebEx Meetings Server, ktoré spoločnosť vytvorila pre organizácie požadujúce lokálne umiestnené konferenčné riešenie, operujúce z ich vlastných dátových centier.

Riešenie WebEx Meetings Server spája nástroje pre efektívne online stretnutia. Vďaka nemu môžu zákazníci využívať:

  • Rovnakú používateľskú skúsenosť ako v prípade verejného cloudového riešenia, vrátane WebEx klientov pre PC, Mac, iPhone a iPad; vysokú kvalitu videa; nástroje pre zdieľanie, anotácie a spoluprácu; nahrávanie a prehrávanie;
  • Integráciu s balíkom nástrojov Cisco Unified Communication, ktorá rozširuje IP telefóniu na konferencie a umožňuje prechod z instantného komunikátora Jabber IM na plnohodnotné WebEx stretnutie priamo z klienta Jabber.
  • Virtualizované softvérové riešenie, vytvorené pre servery Cisco UCS.

Zdokonalený systém Cisco WebEx Meetings Spaces pomáha používateľom spravovať komplexný cyklus stretnutí vrátane ich prípravy, vedenia aj následných aktivít. Poskytuje im jednoduchý prístup a spoluprácu na súboroch, ako aj možnosť prezentácie z PC alebo mobilného zariadenia v reálnom čase, plánovanie stretnutí, zdieľanie položiek z kalendára, poznámok, aktivít, ale aj nahrávanie a všestrannú prácu na dokumentoch v akomkoľvek čase. Zároveň ponúka integrovaného klienta pre zasielanie okamžitých správ, ako aj dvojsmerné HD video a VoIP na mobilných zariadeniach.

Webex Social

Ďalšou novinkou je riešenie Cisco WebEx® Social, ktoré možno prirovnať k firemnej sociálnej sieti. Pomáha zamestnancom zdieľať informácie, ako aj vytvárať virtuálne pracovné tímy. WebEx Social zjednocuje sociálne a tzv. real-time nástroje spolupráce ako video, hlas, zasielanie okamžitých správ, informácie o dostupnosti a webové konferencie. Vďaka natívnej podpore viacerých operačných systémov a zariadení, vrátane iPhonu a iPadu, môžu používatelia ostať po celý čas „pripojení“.

„Riešenie spájajúce technológie pre webové konferencie s nástrojmi pre sociálnu spoluprácu budú môcť využívať aj zákazníci na Slovensku, a to z privátneho aj verejného cloudu. V riešení WebEx social ponúkame platformu, ktorá funguje na podobnom princípe ako firemná sociálna sieť. S prichádzajúcou Generáciou Y do firiem budú tieto nástroje spolupráce pre zamestnávateľov čoraz dôležitejšie,“ hovorí Marcel Rebroš generálny riaditeľ Cisco Slovensko.


O Cisco Systems

Cisco (NASDAQ: CSCO) – celosvetový líder v oblasti sieťových riešení, ktoré transformujú spôsob, akým sa ľudia spájajú, komunikujú a spolupracujú. Informácie o spoločnosti nájdete na stránke http://www.cisco.com. Najnovšie správy nájdete na adrese http://newsroom.cisco.com

Kontakt pre média:

Eva Rosipalová, Marketing Manager, Cisco Slovensko
Email: erosipal@cisco.com
Tel: +421 5825 5000

Diana Uríčková, Senior konzultantka, Comm s.r.o.
Email: urickova@comm.sk
Tel: +421 52 962 011