Masz konto?

 •   Spersonalizowana zawartość
 •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Sieć intuicyjna

Platforma sieciowa zapewniająca innowacyjność w IT i biznesie

W dzisiejszym świecie sieć łączy dosłownie wszystko. Zapewnia możliwości nieustannego przystosowywania się, zabezpieczania i informowania w ramach wszystkich procesów informatycznych i biznesowych. Jak można to osiągnąć?

Tylko dzięki sieci intuicyjnej. Poprzez określanie celów i potrzeb firmy, a następnie aktywację i zabezpieczenie ich realizacji w całej sieci można wyeliminować rozbieżności między potrzebami biznesowymi a tym, co oferuje aktualnie użytkowana sieć. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy sieć jest bazuje na otwartej platformie.

Zobacz, co możesz zyskać dzięki sieci intuicyjnej

Uproszczona obsługa

Dokonaj centralizacji kontroli zasad sieci, zautomatyzuj zarządzanie i zintegruj procesy informatyczne.

Proaktywne zarządzanie

Wykorzystuj monitorowanie sieci i analitykę do identyfikowania, zgłaszania i rozwiązywania problemów zanim staną się naprawdę poważne.

Bezpieczeństwo w całej sieci

Wykrywaj i powstrzymuj zagrożenia niezależnie od miejsca i w czasie rzeczywistym. Pozwól działaniom na rzecz bezpieczeństwa zejść na drugi plan, a informacjom o sieci grać pierwsze skrzypce.

Inwestycja w innowacyjność

Wprowadzaj innowacje w dziedzinie IT i biznesu teraz i w przyszłości, tworzone na bazie otwartej i intuicyjnej platformy sieciowej.

Zobacz, co mówią eksperci

Sieć intuicyjna nie może istnieć bez otwartej platformy

Zobacz, jak sieć intuicyjna staje się motorem innowacji i punktem scalającym dla całej organizacji.

Sieć intuicyjna — analiza firmy Gartner

Zobacz, jak tego typu rozwiązania mogą skrócić czasy wdrażania infrastruktury sieciowej i niedostępności sieci o co najmniej 50%.

Pomost między biznesem i IT

Poznaj wizję Cisco oraz architekturę i korzyści sieci intuicyjnej od strony technicznej.

Innowacje oparte na sieci intuicyjnej

Nieograniczone możliwości rozwoju sieci dla przedsiębiorstw

Usprawniaj procesy IT i zyskuj nowy poziom sprawności działania. Przekształć sieć w otwartą platformę, która pozwala rozszerzać i integrować kluczowe możliwości automatyzacji i kontroli jakości w niespotykanym dotąd zakresie.

Nieustanna weryfikacja sieci w centrum danych

Nie pozwól zniweczyć planów firmy dzięki nieustannie prowadzonej kontroli jakości. Przewiduj wpływ zmian w konfiguracji, weryfikuj zachowania sieciowe w sposób proaktywny oraz dbaj o przestrzeganie etykiety sieciowej i prawa.

Zaufany doradca ds. kontroli jakości sieci

Uprość funkcjonowanie działu IT, przewiduj okresy niedostępności sieci, zwiększ wydajność i minimalizuj zagrożenia. Wykorzystaj specjalistyczną wiedzę, praktyczne informacje, innowacyjne narzędzia i najlepsze praktyki oferowane w ramach usług Cisco.

Pomost między biznesem i IT

Dowiedz się, w jaki sposób sieć intuicyjna może pomóc najlepszym specjalistom IT szybciej podejmować decyzje, minimalizować coraz powszechniejsze zagrożenia bezpieczeństwa oraz zarządzać coraz większą liczbą podłączonych urządzeń.

Zobacz, co mówią klienci

Rozwiązanie Cisco DNA Center pomaga mi identyfikować problemy w sposób proaktywny — jeszcze zanim otrzymam zgłoszenia od użytkowników. Nasza infrastruktura to w większości sieć bezprzewodowa. Dzięki rozwiązaniom analitycznym Cisco jestem w stanie znajdywać urządzenia w całej sieci i szybko rozwiązywać wszelkie problemy.

Manuel Ortiz III, Senior Wireless Engineer, Houston Methodist Hospital

Rozwiązanie Cisco Network Assurance Engine pozwala nam znacznie zmniejszyć ryzyko przerw w produkcji, skracać terminy realizacji oraz bezproblemowo przeprowadzać migracje aplikacji.

Jan Holzmann, Team Lead Data Center Operations, Bosch

Wiadomości i wydarzenia

Tworzenie intuicyjnych sieci z DevNet

Zacznij programować, korzystając z otwartych API dostępnych w ramach platformy Cisco DNA Center. Twórz aplikacje, które sprzyjają innowacjom w IT i biznesie.

Znajdowanie igły w stogu siana

Nowe możliwości kontroli jakości sieci pomagają szybciej i z największą precyzją identyfikować problemy i rozwiązywać je.

Sieć intuicyjna w centrum danych

Roland Acra opowiada o strategii Cisco w dziedzinie sieci intuicyjnej oraz o wpasowywaniu się w ten trend technologii kontroli jakości sieci.

Architektura SDN i sieć intuicyjna

John Apostolopoulos wyjaśnia, dlaczego sieć intuicyjna tak bardzo sprzyja sieciom definiowanym programowo.

Czym jest sieć intuicyjna?

Sieć intuicyjna stanowi pomost między biznesem i IT. Dokonuje analizy celów firmy i nieustannie podporządkowuje im pracę całej sieci. Cele mogą odnosić się do poziomów obsługi aplikacji, zasad bezpieczeństwa, zgodności z prawem, procesów operacyjnych i innych potrzeb przedsiębiorstwa.

Dlaczego sieć intuicyjna jest tak ważna?

Organizacje muszą funkcjonować coraz szybciej, nie tracąc pewności w działaniu. Wiele sieci nie jest w stanie sprostać skali, złożoności i zagrożeniom dzisiejszego środowiska biznesowego. Korzyści biznesowe związane ze stosowaniem sieci intuicyjnej są szczególnie widoczne w trzech głównych obszarach:

 • Szybkość i elastyczność. Sieć jest w stanie sprawnie reagować na potrzeby organizacji przy niewielkiej ingerencji ze strony człowieka.
 • Wartość biznesowa. Ograniczenie czasu i wysiłku niezbędnych do utrzymania sieci przekłada się na większą ilość czasu na innowacje w obszarze IT, co zapewnia firmie realne korzyści.
 • Mniejsze ryzyko. Lepszy wgląd w informacje o sieci, dane analityczne i automatyzacja przekładają się na szybsze wykrywanie zagrożeń, stałe zapewnianie zgodności z prawem oraz większą dostępność operacyjną sieci.

W jaki sposób działa sieć intuicyjna?

Sieć intuicyjna wykrywa cele i potrzeby firmy, a następnie odzwierciedla je w działaniu infrastruktury sieciowej. Sieć jest stale monitorowania i dostosowana tak, aby powyższe cele były spełniane. Wszystko to jest osiągane za pomocą systemu wykorzystującego logikę pętli zamkniętej, która obejmuje:

 • Przekład — wykrywanie celów i potrzeb firmy oraz przekładanie ich na sferę infrastruktury sieciowej.
 • Aktywacja — aktywacja zautomatyzowanych zasad w całej sieci.
 • Kontrola jakości — nieustanne monitorowanie i weryfikowanie.

Aby sieć intuicyjna mogła pokazać swój pełny potencjał, wszystkie te funkcje muszą zostać oparte na programowalnej infrastrukturze sieciowej.


Od czego zacząć?

 • Rozpocznij od zidentyfikowania podstawowych wymogów biznesowych i technologicznych sieci intuicyjnej, która miałaby powstać w Twojej firmie.
 • Określ domenę (np. centrum danych, sieć kampusowa, sieć WAN itp.), która z powodu przejścia na inteligentną technologię zyskałaby najwięcej.
 • Oceń, które elementy istniejącej infrastruktury sieciowej można wykorzystać w sieci intuicyjnej, a które wymagają wymiany na nowsze.
 • Wybierz partnera technologicznego, który pomoże Ci stworzyć i wdrożyć plan działania w zakresie sieci intuicyjnej.

Dowiedz się, jaką pomoc może Ci zaoferować Cisco

Centra danych:

Sieci dla przedsiębiorstw: