Masz konto?

 •   Spersonalizowana zawartość
 •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Sieć intuicyjna

Sieć intuicyjna

Kolejny wielki krok w dziedzinie sieci intuicyjnych

W dzisiejszych czasach utrzymanie konkurencyjności i rozwój wymagają sieci, która reaguje szybciej i jest bardziej elastyczna niż dotychczas znane rozwiązania. Takiej, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i pozyskuje dane z kontekstu, zapewnia całościowe zabezpieczenia, nieustannie uczy się i optymalizuje swoje działania tak, aby firma mogła uzyskać pożądane wyniki biznesowe.

Tylko Cisco jest w stanie zaoferować Ci kompleksową strategię w dziedzinie sieci intuicyjnej. Nasze zaawansowane rozwiązania z zakresu kontroli jakości wyznaczają nowe trendy w takich dziedzinach, jak centrum danych, sieci kampusowe, sieci oddziałowe i sieci WAN.

Innowacyjność w dziedzinie kontroli jakości sieci

Kontrola jakości sieci przedsiębiorstwa

Cenne dane i wgląd w informacje

Zyskaj kompleksowe i cenne dane dotyczące użytkowników, urządzeń i aplikacji. Kontroluj wydajność sieci dzięki analizie danych historycznych i w czasie rzeczywistym. Ucz się i dostosowuj, a nawet wykrywaj problemy, zanim dotkną one użytkowników końcowych.

Kontrola jakości sieci w centrum danych

Nieustanna weryfikacja sieci w centrum danych

Nie pozwól zniweczyć planów firmy dzięki nieustannie prowadzonej kontroli jakości. Przewiduj wpływ zmian w konfiguracji, weryfikuj zachowania sieciowe w sposób proaktywny oraz dbaj o przestrzeganie etykiety sieciowej i prawa.

Zaufany doradca ds. kontroli jakości sieci

Uprość funkcjonowanie działu IT, przewiduj okresy niedostępności sieci, zwiększ wydajność i minimalizuj zagrożenia. Wykorzystaj specjalistyczną wiedzę, praktyczne informacje, innowacyjne narzędzia i najlepsze praktyki oferowane w ramach usług Cisco.

Promowane treści

Sieć intuicyjna — analiza firmy Gartner

Sieć intuicyjna — analiza firmy Gartner

Zobacz, jak tego typu rozwiązania mogą skrócić czasy wdrażania infrastruktury sieciowej i niedostępności sieci o co najmniej 50%.

Przyspiesz wdrożenie sieci intuicyjnej

Podróż do świata sieci intuicyjnej

Zapoznaj się z artykułem firmy analitycznej ESG poświęconym 10 zasadom przyspieszania wdrożenia.

Współdziałanie biznesu i IT

Pomost między biznesem i IT

Poznaj wizję Cisco oraz architekturę i korzyści sieci intuicyjnej od strony technicznej.

Zobacz, co mówią klienci

Analiza wdrożenia — Houston Methodist Hospital

"Rozwiązanie DNA Center pomaga mi identyfikować problemy w sposób proaktywny — jeszcze zanim otrzymam zgłoszenia od użytkowników. Nasza infrastruktura to w większości sieć bezprzewodowa. Dzięki rozwiązaniom analitycznym Cisco jestem w stanie znajdywać urządzenia w całej sieci i szybko rozwiązywać wszelkie problemy."

Manuel Ortiz III, Senior Wireless Engineer, Houston Methodist Hospital
Analiza wdrożenia — firma Bosch

"Rozwiązanie Cisco Network Assurance Engine pozwala nam znacznie zmniejszyć ryzyko przerw w produkcji, skracać terminy realizacji oraz bezproblemowo przeprowadzać migracje aplikacji."

Jan Holzmann, Team Lead Data Center Operations, Bosch

Wiadomości i wydarzenia

Znajdowanie igły w stogu siana

Znajdowanie igły w stogu siana

Nowe możliwości kontroli jakości sieci pomagają szybciej i z największą precyzją identyfikować problemy i rozwiązywać je.

Sieć intuicyjna do centrów danych

Sieć intuicyjna w centrum danych

Roland Acra opowiada o strategii Cisco w dziedzinie sieci intuicyjnej oraz o wpasowywaniu się w ten trend technologii kontroli jakości sieci.

Tutaj znajdziesz przyszłość sieci

Tutaj znajdziesz przyszłość sieci

Dowiedz się, jak sieć intuicyjna zmienia sposób funkcjonowania szpitala.

Czym jest sieć intuicyjna?

 

Sieć intuicyjna stanowi pomost między biznesem i IT. Dokonuje analizy celów firmy i nieustannie podporządkowuje im pracę całej sieci. Cele mogą odnosić się do poziomów obsługi aplikacji, zasad bezpieczeństwa, zgodności z prawem, procesów operacyjnych i innych potrzeb przedsiębiorstwa.

Dlaczego sieć intuicyjna jest tak ważna?

Organizacje muszą funkcjonować coraz szybciej, nie tracąc pewności w działaniu. Wiele sieci nie jest w stanie sprostać skali, złożoności i zagrożeniom dzisiejszego środowiska biznesowego. Korzyści biznesowe związane ze stosowaniem sieci intuicyjnej są szczególnie widoczne w trzech głównych obszarach:

 • Szybkość i elastyczność. Sieć jest w stanie sprawnie reagować na potrzeby organizacji przy niewielkiej ingerencji ze strony człowieka.
 • Wartość biznesowa. Ograniczenie czasu i wysiłku niezbędnych do utrzymania sieci przekłada się na większą ilość czasu na innowacje w obszarze IT, co zapewnia firmie realne korzyści.
 • Mniejsze ryzyko. Lepszy wgląd w informacje o sieci, dane analityczne i automatyzacja przekładają się na szybsze wykrywanie zagrożeń, stałe zapewnianie zgodności z prawem oraz większą dostępność operacyjną sieci.

W jaki sposób działa sieć intuicyjna?

Sieć intuicyjna wykrywa cele i potrzeby firmy, a następnie odzwierciedla je w działaniu infrastruktury sieciowej. Sieć jest stale monitorowania i dostosowana tak, aby powyższe cele były spełniane. Wszystko to jest osiągane za pomocą systemu wykorzystującego logikę pętli zamkniętej, która obejmuje:

 • Przekład — wykrywanie celów i potrzeb firmy oraz przekładanie ich na sferę infrastruktury sieciowej.
 • Aktywacja — aktywacja zautomatyzowanych zasad w całej sieci.
 • Kontrola jakości — nieustanne monitorowanie i weryfikowanie.

Aby sieć intuicyjna mogła pokazać swój pełny potencjał, wszystkie te funkcje muszą zostać oparte na programowalnej infrastrukturze sieciowej.

Od czego zacząć?

 • Rozpocznij od zidentyfikowania podstawowych wymogów biznesowych i technologicznych sieci intuicyjnej, która miałaby powstać w Twojej firmie.
 • Określ domenę (np. centrum danych, sieć kampusowa, sieć WAN itp.), która z powodu przejścia na inteligentną technologię zyskałaby najwięcej.
 • Oceń, które elementy istniejącej infrastruktury sieciowej można wykorzystać w sieci intuicyjnej, a które wymagają wymiany na nowsze.
 • Wybierz partnera technologicznego, który pomoże Ci stworzyć i wdrożyć plan działania w zakresie sieci intuicyjnej.

Dowiedz się, jaką pomoc może Ci zaoferować Cisco

Centra danych:

Sieci dla przedsiębiorstw: