Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Co udało Ci się zrobić

Uproszczenie elementów złożonych. Modernizacja podstawowej infrastruktury IT za pomocą przełączników nowej generacji i architektury SDN.

Przełączniki nowej generacji tworzą fizyczną strukturę sieciową zwaną czasem „warstwą podstawową”. Reagują one szybciej na dynamiczne, zwirtualizowane i oparte na chmurze obciążenia oraz obsługują zarówno szybkie skoki natężenia ruchu, jak i zmieniające się jego wzorce.

Do wyboru jest seria przełączników, w tym urządzeń ze specjalizowanym układem scalonym (ASIC) lub układami „merchant silicon” oraz elastycznymi konfiguracjami portów Ethernet o przepustowości 1, 10, 25, 40, 50 i 100 Gb.

Przełączniki nowej generacji wykazują 3 kluczowe zalety:

ASIC

Przekazywanie i przetwarzanie pakietów odbywa się w tranzystorach układów ASIC. Niestandardowe układy ASIC zapewniają dużą przewagę pod względem funkcjonalności architektury SDN w porównaniu z rozwiązaniami „merchant silicon”, ponieważ charakteryzują się znacznie gęstszym upakowaniem tranzystorów i mniejszym poborem energii. Więcej tranzystorów to większa przepustowość, więcej portów, większe tabele routingu, bardziej szczegółowy wgląd w informacje i większe bufory. Więcej można dowiedzieć się z materiału IDC.

25 Gigabit Ethernet (25GbE)

Interfejsy serwerów typu Top-of-the-Rack (ToR) pozwalają na sprawną migrację z 10GbE bez potrzeby zmian w okablowaniu. Doskonała relacja ceny do wydajności i minimalne nakłady inwestycyjne na infrastrukturę to najlepsze argumenty przemawiające za błyskawiczną rozbudową sieci.

Architektura leaf-spine („liść-grzbiet”)

W przeciwieństwie do tradycyjnych sieci trójwarstwowych, każdy przełącznik dostępu („liść”) łączy się z każdym przełącznikiem agregacji („grzbiet”). Każde połączenie jest wykonywane z użyciem przełącznika typu „liść”. Do zwiększenia ogólnej przepustowości wystarczy dodać kolejny przełącznik „grzbiet”. Aby dodać porty dostępowe, należy dodać następny przełącznik typu „liść”. Każdy „liść” jest oddalony od każdego innego „liścia” o zaledwie dwa przeskoki, co zapewnia stale niewielkie opóźnienia. Każde łącze jest zawsze aktywne, więc sieć zapewnia maksymalną przepustowość przy jak najmniejszej liczbie przełączników.

 

W platformach przełączających SDN oddziela płaszczyzny sterowania danymi od płaszczyzn aplikacji

Sieci definiowane programowo

SDN to architektura sieciowa , która pozwala na oddzielenie oprogramowania od sprzętu. Wykorzystuje ona wirtualizację funkcji sieciowych (NFV) tak, by funkcje platformy można było realizować z użyciem oprogramowania. Jeśli konieczna jest zmiana funkcji, wystarczy zmienić oprogramowanie.

W platformach przełączających SDN oddziela płaszczyzny sterowania danymi od płaszczyzn aplikacji. Pozwala to na rozdzielenie inteligencji urządzenia sieciowego od silnika przekazywania pakietów i kontroli centralnej przy równoczesnym rozproszeniu transportu danych. Oznacza to, że aplikacje mogą komunikować się z siecią w sposób programowy, co pozwala na poprawę sterowania, automatyzacji i aranżacji zachowania sieci.

Interfejs API jest traktowany jako nowy interfejs linii komend (CLI) umożliwiający szybszą i bardziej inteligentną integrację w całym systemie komputerowym.

Interfejsy API

Interfejsy programowania aplikacji (API) umożliwiają integrację systemów w sieci, zabezpieczeń, elementów obliczeniowych i urządzeń pamięci. Umożliwiają one także pracownikom działu IT automatyzację procesów wdrażających unikatowe zestawy usług, które są niezbędne, by aplikacja była bezpieczna, skalowalna tak, by zaspokajała zapotrzebowanie i szybko reagowała. Interfejs API jest traktowany jako nowy interfejs linii komend (CLI) umożliwiający szybszą i bardziej inteligentną integrację w całym systemie komputerowym.

Modele zasad

Rejestruj wymagania aplikacji, które pomogą Ci zautomatyzować ich wdrażanie. Polityki mogą zostać ustalone za jednym razem i wdrożone automatycznie w całej infrastrukturze, co umożliwia realizację modelu zasobów definiowanych programowo (SDx) w odniesieniu do wdrażania, dostarczania i ciągłego monitorowania.