Guest

Cisco wprowadza serwery UCS-S zoptymalizowane pod kątem przechowywania i analizy danych

Hierarchical Navigation

Podziel się:

Cisco przyspiesza zwrot w kierunku aktywnego wykorzystania danych i dostarcza nowe modele bezpiecznej konsumpcji chmur hybrydowych

Warszawa, 17 listopada 2016 – Cisco wprowadziło na rynek serwery z serii UCS-S, czyli nową, zoptymalizowaną pod kątem przechowywania i analizy danych kategorię serwerów w ramach portfolio Cisco Unified Computing System (UCS). Serwery UCS-S zaprojektowano z myślą o zastosowaniach Big Data, rozwiązaniach wykorzystujących software-defined storage, a jednocześnie chroniących przechowywane dane.

Serwery z serii Cisco UCS-S są odpowiedzią na wyzwanie gwałtownego wzrostu ilości nieustrukturyzowanych danych, napędzanego przez takie trendy jak Internet Rzeczy, wideo, mobilność czy analityka. Dzięki nowym serwerom Cisco firmy mogą szybciej uzyskiwać dostęp do danych i analizować je, otrzymując kluczowe informacje biznesowe w czasie rzeczywistym.

Dane nie tylko przechowywane

Dane stały się krwioobiegiem każdej organizacji, a sposób, w jaki są wykorzystywane gwałtownie się zmienia. W tradycyjnym modelu, dane były przechowywane a dostęp do nich uzyskiwano tylko w pewnych momentach. Analitycy szacują, że mniej niż 40 procent danych przechowywanych w firmach jest kiedykolwiek wykorzystywane do uzyskiwania ważnych informacji biznesowych. Nowe aplikacje, które służą np. do analizy wideo, obrazowania diagnostycznego czy „uczenia się” maszyn generują dane, które nie są przechowywane, tylko aktywnie przetwarzane w czasie rzeczywistym.

Tradycyjna, statyczna infrastruktura IT nie spełnia swojej roli w czasach ciągłych zmian i innowacji. Z kolei rozwiązania do przechowywania danych w chmurze publicznej mogą stać się znacznie droższe wraz z szybkim i nieprzewidywalnym wzrostem zbiorów danych.

„IDC widzi gwałtowną zmianę sposobu, w jaki technologie są wykorzystywane do rozwiązywania problemów biznesowych i napędzania wzrostu. Organizacje transformują się cyfrowo, a wraz z tym podkreślają potrzebę zbliżenia do siebie danych i zasobów obliczeniowych. Aplikacje nowej generacji, w tym analityka Big Data, znajdują się obecnie w centrum zainteresowania IT. Wraz z rosnącym, strategicznym znaczeniem danych, zredefiniowaniu ulega też rola infrastruktury”, powiedział Matt Eastwood, Senior Vice President, Enterprise Infrastructure and Datacenter, IDC.

Przedstawiamy serwer Cisco UCS S3260

UCS S3260 Storage Server jest pierwszym serwerem z serii Cisco UCS-S. Zapewnia wszechstronność, łatwą i szybką skalowalność oraz łączność z chmurą, których klienci potrzebują aby przekształcić swoje dane w cenne informacje biznesowe. Dzięki pierwszej w branży, w pełni modularnej architekturze i automatyzacji zapewnianej przez Cisco UCS Manager, serwer S3260 pozwala obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) o ponad 50 proc. w porównaniu z rozwiązaniami chmury publicznej, dając możliwość dopasowania infrastruktury do potrzeb obliczeniowych.

W porównaniu z tradycyjnymi serwerami, Cisco UCS S3260:

  • Ogranicza koszty operacyjne nawet o 34 proc.
  • Skraca czas potrzebny na bieżące zarządzanie nawet o 80 proc.
  • Ogranicza okablowanie nawet o 70 proc.
  • Zajmuje do 60 proc. mniej miejsca.
  • Zużywa nawet o 59 proc. mniej energii.

Cisco UCS S3260 oferuje ponadto szeroką gamę opcji:

  • do 600 terabajtów przestrzeni dyskowej na jeden system;
  • możliwość skalowania do petabajtów dzięki UCS Manager;
  • przyspieszenie pamięci podręcznej;
  • zunifikowaną łączność I/O dla każdego rodzaju systemu storage.

Dzięki temu, organizacje będą mogły odejść od gromadzenia nieaktywnych danych i przejść do korzystania z modelu dynamicznych aplikacji skalowanych w chmurze, błyskawicznie przetwarzających dane i pozwalających na ich analizę i wykorzystanie w czasie rzeczywistym.

Nowa generacja Cisco ONE Enterprise Cloud Suite

Cisco ogłosiło ponadto wprowadzenie nowej generacji oprogramowania dla chmur hybrydowych – Cisco ONE Enterprise Cloud Suite. Oferuje ono swobodę wyboru i dostarcza samoobsługowy portal, który może być dostosowany do potrzeb użytkowników, deweloperów i specjalistów IT. Cisco ONE Enterprise Cloud Suite umożliwia automatyzację w ramach całej organizacji IT i bazy użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu, zespoły IT mogą wdrożyć ponad 20 różnych centrów danych, prywatnych i publicznych środowisk chmurowych. Ponadto, nowe licencje dostępne w opcji jedno-, trzy- i pięcioletniej subskrypcji, pozwalają klientom na wybór właściwego planu automatyzacji w optymalnej cenie.

Cisco ASAP Data Center

Ogłoszone nowości są elementem ewolucji architektury data center nowej generacji, która pozwala organizacjom na wykorzystanie najlepszych aspektów chmury publicznej i centrum danych on-premise. Rezultatem jest kompletna, bezpieczna, szybka i sprawna chmura hybrydowa. Organizacje są pod stale rosnącą presją aby szybko dostarczać nowe usługi i aplikacje, a wiele z nich przechodzi na model ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CICD - Continuous Integration and Continuous Delivery). Jednocześnie cyfrowa transformacja powoduje powstawanie tysięcy nowych aplikacji firmowych, które stają się głównym interfejsem pomiędzy klientami a firmą, szczególnie w obszarze transakcji cyfrowych.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, Cisco ogłosiło strategię ASAP (Analyze, Simplify, Automate, and Protect), która polega na dostarczeniu klientom architektury centrum danych, pozwalającej im analizować, upraszczać, automatyzować i chronić ich dane i aplikacje. Architektura Cisco zapewnia unikatowe korzyści poprzez integrację zasobów analitycznych, sieciowych, obliczeniowych i mechanizmów bezpieczeństwa ze spójnymi politykami w centrum danych i środowisku chmurowym.

Cisco Open Pay

Open Pay od Cisco Capital oferuje elstyczny sposób nabycia rozwiązań Cisco Unified Computing System i zintegrowanych z nimi zasobów storage’owych. Płacąc za dynamiczne wykorzystanie zasobów wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem, klienci mogą lepiej dostosować swoje przyszłe płatności do aktualnego poziomu użycia tychże zasobów.


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) to światowy lider technologiczny zapewniający działanie Internetu od 1984 r. Pracownicy, produkty i partnerzy Cisco pomagają społeczeństwom łączyć się w bezpieczny sposób i korzystać z cyfrowych możliwości jutra już dziś. Dowiedz się więcej na newsroom.cisco.com. newsroom.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | MANEJO Public Relations | e-mail: lukasz@manejo.pl | tel.: 795 03 12 02

Pozwól nam pomóc