Guest

Cisco uruchamia globalny program edukacyjny o wartości 10 mln dolarów aby zwiększyć liczbę specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa

Podziel się:

Firma zwiększa wysiłki zmierzające do zapewnienia branży IT Security odpowiedniej liczby specjalistów, którzy pozwolą firmom i organizacjom na bezpieczną i efektywną działalność w erze cyfryzacji

Warszawa, 20 czerwca 2016 r.  – Cyberbezpieczeństwo ma krytyczne znaczenie dla współczesnych firm, które muszą chronić swoje zasoby aby rozwijać swój biznes, współpracować z partnerami i oferować wartość swoim klientom. Tymczasem do roku 2019 na rynku brakować będzie dwóch milionów ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Aby pomóc w zasypaniu tej luki, Cisco wprowadza program Global Cybersecurity Scholarship oraz rozbudowuje portforlio swoich certyfikatów.

Cisco Global Cybersecurity Scholarship

  • Cisco zainwestuje 10 mln dolarów w dwuletni globalny program, którego celem jest zwiększenie liczby specjalistów w krytycznym obszarze cyberbezpieczeństwa.
  • Firma zaoferuje szkolenia, mentoring i certyfikacje dostosowane do stanowiska analityka pracującego w Security Operations Center
  • Cisco będzie realizować program we współpracy z partnerami - Cisco Authorized Learning Partners.

Jeanne Beliveau-Dunn, vice president and general manager, Cisco Services:

„Cyberbezpieczeństwo jest kluczem do sukcesu w cyfrowej erze. Wiele firm z całego świata, z którymi rozmawiamy, mówi, że ich innowacyjność jest hamowana obawami o bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. W przyszłości doprowadzi to do znacznego wzrostu zapotrzebowania na nowe umiejętności, które obecnie nie są dostępne w wystarczającej skali. Stworzyliśmy nasz program, aby pomóc w ich szybszym rozwoju”.


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | MANEJO Public Relations | e-mail: lukasz@manejo.pl | tel.: 795 03 12 02

Pozwól nam pomóc