Guest

Innowacje Cisco dla centrów danych przyspieszą wdrożenia chmur hybrydowych

Podziel się:

Cisco wprowadza nową generację przełączników dla centrów danych oraz pierwsze na rynku rozwiązanie kompletnej, hiperkonwergentnej infrastruktury end-to-end będące elastycznym i łatwym do wdrożenia systemem.

SAN DIEGO, 1 marca 2016 r. - Cisco ogłosiło wprowadzenie nowych rozwiązań dla centrów danych wykorzystujących innowacyjne technologie w trzech kluczowych obszarach: systemów sieciowych, infrastruktury hiperkonwergentnej oraz planowania i konfiguracji chmur hybrydowych. Zaprezentowane innowacje umożliwiają wdrażanie chmur hybrydowych skoncentrowanych na obsłudze aplikacji.

Cisco utrzymuje pozycję lidera wprowadzając kolejne innowacyjne rozwiązania dla centrów danych, takie jak przełączniki Nexus przygotowane do pracy w sterowanych programowo sieciach SDN (Software Defined Network), które pozwalają na skalowanie wydajności chmury przy wykorzystaniu interfejsów o przepustowości 10/25/40/50/100 Gb/s. Dla użytkowników oznacza to możliwość 10-krotnego zwiększenia początkowej wydajności i to przy konkurencyjnej cenie urządzeń.

Nowe platformy przełączników Cisco udostępniają możliwości skalowania systemu, telemetrii sieci, funkcje bezpieczeństwa, oferują wydajność niezbędną do efektywnej obsługi systemów wykorzystujacych rozproszone kontenery i mikrousługi, a także zapewniają bezstratną transmisję danych wymaganą przez rozwiązania pamięci masowych IP i infrastruktury hiperkonwergentne. Nowe przełączniki Cisco dają użytkownikom 2-letnią przewagę technologiczną w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań oferowanych przez innych producentów.

Oprócz tego Cisco zaprezentowało HyperFlex™ Systems, rozwiązanie oparte na znanej i popularnej platformie UCS, ale prezentujące zupełnie nowe podejście do infrastruktury hiperkonwergentnej. Cisco HyperFlex to architektura ułatwiająca automatyzację zarządzania systemem zgodnie ze zdefiniowaną jednolitą polityką obejmującą elementy sieciowe, pamięci masowe oraz serwery przetwarzające dane i to dla najszerszej palety aplikacji wykorzystywanych w firmach lub korporacjach.

Cisco HyperFlex to ogromny postęp w porównaniu do pierwszej generacji rozwiązań hiperkonwergentnych, które miały mocno ograniczone możliwości pod względem wydajności, elastyczności oraz łatwości zarządzania, wymaganych przez współczesne środowiska IT wykorzystujace mikrousługi, kontenery, nowe aplikacje i systemy chmurowe. Jest to rozwiązanie umożliwiające budowę kompletnej infrastruktury sterowanej programowo, od przetwarzania danych przez serwery UCS, sieć wykorzystującą technologie ACI i SDN, aż do HyperFlex pozwalającego na sterowanie pamięciami masowymi.

Ponadto, Cisco ogłosiło zamiar przejęcia firmy CliQr Technologies Inc. Platforma CliQr CloudCenter dostarczy klientom kompleksowe, a jednocześnie proste w obsłudze, skoncentrowane na aplikacjach narzędzia instrumentacji dla chmur prywatnych, publicznych i hybrydowych. CliQr oferuje klientom intuicyjną platformę, która pomaga zarządzać całym cyklem życia aplikacji w ramach hybrydowych środowisk IT, zarówno prostych, jak i złożonych. Platforma CliQr wiąże aplikacje biznesowe z heterogeniczną infrastrukturą centrum danych, działając w środowisku sprzętowym, kontenerowym i zwirtualizowanym.

Ogłoszone nowości są tylko pierwszymi z innowacyjnych rozwiązań sprzętowych i programowych, które Cisco zamierza zaprezentować w 2016 roku. Celem firmy jest ułatwienie użytkownikom tworzenia bezpiecznych, skalowalnych, prostych w zarządzaniu i efektywnych kosztowo centrów danych, które będą nadążać za rozwojem biznesu, a także przyspieszenie popularyzacji środowisk chmur hybrydowych.

Cisco HyperfFlex™ Systems

Oparte na zdobywającej wiele nagród technologii UCS, systemy Cisco HyperfFlex™ są hiperkonwergentną infrastrukturą nowej generacji, która stanowi skok technologiczny i jest pierwszym na rynku tego typu kompletnym rozwiązaniem end-to-end. Rozwiązania HyperFlex rozszerzają ofertę produktów UCS i innych systemów infrastruktury konwergentnej, które mają już ponad 50 000 użytkowników na całym swiecie. Są idealną platformą dla użytkowników wdrażających aplikacje w firmowych centrach danych, a także w odległych oddziałach i biurach. Według przewidywań, infrastruktura hiperkonwergentna to segment rynku, którego wartość, w ciągu najbliższych 3-4 lat, osiągnie poziom miliardów dolarów.

Główne zalety HyperFlex:

 • Możliwość konfiguracji w trybie Plug-n-Play w ciągu minut, a nie dni oraz elastyczne dopasowanie do wymagań i niezależne skalowanie mocy obliczeniowej, przepustowości sieci i pojemności pamięci masowej.
 • Dostępność zaawansowanych usług zarządzania danymi, takich jak szybkie klonowanie, możliwość tworzenia kopii migawkowych bez wpływu na działanie systemu oraz deduplikacja i kompresja danych w trybie inline, co pozwala na redukcję ich objętości nawet o 80%.
 • System został zaprojektowany od podstaw przy założeniu 30-procentowej redukcji kosztów utrzymania TCO oraz o 40% większej wydajności w stosunku do dostępnych na rynku rozwiazań konkurencyjnych. Pozwala to na rozszerzenie zakresu zastosowań systemów hiperkonwergentnych.

Nowa generacja przełączników Nexus oraz nowe oprogramowanie: wydajność i telemetria

Zastosowane w nowej generacji przełączników Nexus innowacyjne układy ASIC po raz pierwszy w historii pozwalają na instalację i zamienne stosowanie interfejsów 25/50/100 Gb/s przy zachowaniu kosztów oraz gęstości portów takich, jak we współcześnie stosowanych sieciach 10/40 Gb/s zapewniając jednocześnie możliwość zwiększenia przepustowości nawet 10-krotnie.

Nowe przełączniki Nexus 9000 oferują:

 • Wysoką przepustowość do 100 Gb/s, o 25% większą wydajność przy 2-krotnie niższej cenie w porównaniu do podobnych urządzeń dostępnych na rynku, a dodatkowo większą niezawodność i mniejsze zużycie energii.
 • Funkcję telemetrii sieci w czasie rzeczywistym przy transmisji z prędkością do 100 Gb/s, która pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa przy wykorzystaniu powszechnie stosowanego mechanizmu NetFlow oraz ułatwia rozwiązywanie problemów pojawiających się w całym zintegrowanym systemie sieciowym i aplikacyjnym.
 • 10-krotny wzrost skalowaności dla liczby obsługiwanych adresów IP i urządzeń końcowych oraz wsparcie dla ponad miliona kontenerów w jednej szafie stelażowej.
 • Unikalne usługi chmurowe pozwalające na adaptacyjne dopasowywanie pojemności i kontrolowanie zatorów w sieci, co umożliwia zapewnienie bezstratnej transmisji danych do pamięci masowych IP. Infrastruktury konwergentne lub hiperkonwergentne mogą być obsługiwane przez jeden system okablowania, co pozwala na 50-procentowe zwiększenie szybkości aplikacji w porównaniu do klasycznych, konkurencyjnych platform tego typu.
 • Możliwość rozbudowy systemu w przyszłości i wykorzystania ekonomicznych zalet chmury oraz hiperkonwergentnej infrastruktury i aplikacji opartych na mikrousługach oraz kontenerach.

Dodatkowo Cisco ogłosiło:

 • Aktualizację oprogramowania, która umożliwia współpracę systemu ACI z przełącznikami Cisco Nexus 7000, co pozwala na ochronę wcześniejszych inwestycji w te popularne urządzenia.
 • Nowe przełączniki Cisco Nexus 3000 dla centrów danych wyposażone w interfejsy 25/50/100 Gb/s i przeznaczone dla użytkowników, którzy preferują klasyczne, sprzętowe rozwiązania. Cisco oferuje najszerszą na rynku paletę przełączników dla centrów danych i jest liderem w tym segmencie rynku. Firma sprzedała już ponad 10 mln portów zainstalowanych w przełącznikach rodziny Nexus 3000.

Automatyzacja przy pomocy Cisco Nexus Fabric Manager

Nowe oprogramowanie Cisco Nexus Fabric Manager umożliwia automatyzację zarządzania cyklem życia infrastruktury. Jest wyposażone w prosty interfejs webowy point-and-click i funkcje automatycznego zapisywania lub przywracania parametrów konfiguracji. Nexus Fabric Manager umożliwia zbudowanie samozarządzającej się sieci opartej na protokole VXLAN w której przełączniki są dynamicznie rekonfigurowane w zależności od aktywności użytkowników systemu. Administrator systemu IT może zdefiniować infrastrukturę VXLAN w trzech prostych krokach, a następnie zaktualizować oprogramowanie we wszystkich przełącznikach zainstalowanych w sieci przy pomocy czterech kliknięć myszą.

Chmura: usługi, skalowanie i ekonomia

Innowacje wprowadzone przez Cisco do sprzętu i oprogramowania ułatwiają i przyspieszają zastosowania chmur hybrydowych, które sprostają obecnym i przyszłym wymaganiom biznesu.

 • Skalowanie chmury: wydajność 1/10/25/40/50/100 Gb/s, możliwość 10-krotnego zwiększenia liczby adresów IP i obsługiwanych urządzeń końcowych, wsparcie dla ponad jednego miliona kontenerów na szafę stelażową.
 • Usługi chmurowe: infrastruktura hiperkonwergentna, telemetria w czasie rzeczywistym, inteligentne bufory zapewniające bezstratną transmisję, o 50% krótszy czas wykonania aplikacji, a dodatkowo możliwość monitorowania każdego pakietu danych i każdej transmisji przy każdej przepustowości zainstalowanych interfejsów.
 • Ekonomia chmury: Ochrona inwestycji teraz i na przyszłość przy cenie interfejsu 25 Gb/s na poziomie obecnej ceny 10 Gb/s oraz 100 Gb/s, który kosztuje tyle co interfejs 40 Gb/s.

Nowe możliwości dla partnerów Cisco

“Nowe rozwiązania Cisco dla centrów danych i chmur umożliwią naszym partnerom ułatwienie klientom ewolucji systemów IT w kierunku centrów danych skoncentrowanych na obsłudze aplikacji, a także spełnienie wymagań stawianych przez DevOps i deweloperów aplikacji” mówi Ken Trombetta, Vice President, Global Partner Organization, Cisco. “Sądzimy, że to rozszerzy naszym partnerom możliwości uzyskania nowych źródeł dochodów i świadczenia nowych profesjonalnych usług”.


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | MANEJO Public Relations | e-mail: lukasz@manejo.pl | tel.: 795 03 12 02

Pozwól nam pomóc