Guest

Cisco przejmuje firmę Lancope za 452,5 mln dolarów, zwiększając możliwości ochrony przed cyberzagrożeniami

Podziel się:

Warszawa, 28 października 2015 r. - Cisco ogłosiło zamiar przejęcia firmy Lancope, zajmującej się bezpieczeństwem sieciowym. Lancope dostarcza m.in. narzędzia do analizy zachowania sieci.

Wraz z rosnącą popularnością mobilności i coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią, zwiększa się zdolność cyberprzestępców do skutecznego naruszania bezpieczeństwa firm i unikania wykrycia ataków. Dlatego tak ważna jest konieczność monitorowania sieci pod kątem jakichkolwiek zmian w ich zachowaniu i wykrywanie oraz minimalizacja skutków zagrożeń.

System Lancope StealthWatch identyfikuje podejrzane wzory ruchu wewnątrz sieci, umożliwiając wykrycie szerokiego zakresu ataków. Poprzez stały wgląd w sieć, specjalistyczną analizę zagrożeń oraz ochronę, Lancope pozwala klientom na szybsze i skuteczniejsze monitorowanie, wykrywanie, analizę i odpowiadanie na współczesne zagrożenia ich firmowych sieci.

Dzięki przejęciu Lancope, Cisco rozbuduje swoją strategię Security Everywhere, polegającą na zaawansowanej ochronie w całym kontinuum ataków, czyli przed, w trakcie i po ataku. Portfolio rozwiązań bezpieczeństwa Cisco zyska możliwość analizy zachowania sieci i zwiększenia jej bezpieczeństwa.

„W miarę jak firmy w coraz większym stopniu podlegają digitalizacji, gwałtownie zmieniają się także wyzwania związane z bezpieczeństwem. Widoczność w czasie rzeczywistym i zrozumienie zachowania każdego urządzenia w sieci staje się kluczowym czynnikiem pozwalającym firmom na identyfikowanie i odpowiadanie na nową falę cyberzagrożeń”, powiedział Rob Salvagno, wiceprezes Cisco ds. rozwoju korporacyjnego. „Cisco jest zdeterminowane, aby pomóc organizacjom w ochronie ich urządzeń i sieci. Rozwiązania, które opracowujemy wraz z Lancope, pomogą naszym klientom zmienić ich całą sieć w jeden wielki czujnik, skutecznie wykrywający zagrożenia”.

Więcej informacji znajdą Państwo na blogu Cisco: http://blogs.cisco.com/news/cisco-announces-security-news-2?_ga=1.178205285.1136176331.1437715874

.:|:.:|:.

O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com. Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | MANEJO Public Relations | e-mail: lukasz@manejo.pl | tel.: 795 03 12 02

Pozwól nam pomóc