Guest

Cisco ogłasza konkurs dla start-upów – Internet of Things Innovation Grand Challenge

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Firma przeznaczy też 150 milionów dolarów na finansowanie innowacyjnych firm we wczesnej fazie ich rozwoju

Warszawa, 19 maja 2014r. – Firma Cisco ogłosiła otwarty, globalny konkurs dla start-upów, Internet of Things Innovation Grand Challenge, którego celem jest rozpoznanie, promocja i przyspieszenie implementacji przełomowych technologii i produktów, przyczyniających się do wzrostu i rozwoju Internetu Rzeczy.

250 tys. dolarów dla zwycięzców Internet of Things Innovation Grand Challenge

Organizując konkurs, Cisco chce inspirować i wspierać nowe pokolenie przedsiębiorców i start-upów, rozwijających technologie w obszarach aplikacji, analityki, zarządzania i łączności. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 1 lipca na stronie www.cisco.com/go/iotchallenge. Do końca lipca Cisco wybierze 18 najciekawszych projektów, do których dołączy jeden „faworyt publiczności”. We wrześniu lista finalistów zostanie zawężona do 6 projektów, z których trzy najlepsze poznamy podczas październikowej konferencji Internet Of Things World Forum 2014 w Chicago.

Trzy zwycięskie start-upy podzielą się nagrodą pieniężną w wysokości 250 tys. dolarów, którą będą mogły wykorzystać do rozwoju swoich obecnych i przyszłych projektów z dziedziny Internetu Rzeczy.

Oprócz nagród pieniężnych, Cisco zaoferuje zwycięzcom wsparcie w obszarze mentoringu, szkoleń i podzieli się najnowszą wiedzą biznesową ekspertów Cisco i innych organizacji wspierających konkurs. Zwycięzcy będą także mieli możliwość rozwijania , testowania i realizacji programów pilotażowych z wykorzystaniem ich nowych technologii, a także zyskają potencjalne możliwości inwestycji i partnerstwa.

Cisco Investments: 150 milionów dolarów na rozwój innowacji

Aby podkreślić swoje nieustające zaangażowanie w rozwój Internetu Rzeczy, Cisco Investments, ramię inwestycyjne Cisco, ogłosiło przeznaczenie dodatkowych 150 milionów dolarów w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat na finansowanie przedsiębiorstw we wczesnym etapie ich rozwoju i dalsze wspieranie innowacyjności w globalnej społeczności start-upów. Nowy fundusz powiększy wart obecnie 2 miliardy dolarów portfel Cisco Investments i skupi się na przyspieszeniu rozwoju takich obszarów technologii jak big data i analityka, Internet Rzeczy, łączność mobilna, układy krzemowe czy ekosystem technologii do zarządzania treścią.

Prawie 20-letnia historia strategicznych inwestycji Cisco Investments jest ściśle skorelowana z obszarami biznesowymi w jakich działa Cisco, takimi jak chmura, centrum danych , mobilność, technologie współpracy , bezpieczeństwo, routing i switching. Uruchomienie nowego programu finansowania rozszerza tę perspektywę, wspierając innowacyjne przedsiębiorstwa, które w przyszłości kształtować bedą globalny ekosystem sieciowy.

 


O Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie:  http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com.

Blog: http://blogs.cisco.com/

Facebook:https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769