Guest

System wideokonferencyjny w każdej firmie: nowe rozwiązania Cisco Collaboration zmieniają sposób komunikacji w biznesie

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Lider rynku rozwiązań do współpracy biznesowej wprowadza technologie, które pozwalają mobilnym i rozproszonym zespołom komunikować się w taki sposób, jakby ich członkowie przebywali w jednym pomieszczeniu - a nawet jeszcze lepiej

Warszawa, 15 kwietnia 2014r. - Firma Cisco ogłosiła wprowadzenie na rynek szeregu nowych rozwiązań, których celem jest udostępnienie komunikacji wideo wysokiej jakości wszystkim pracownikom w każdej organizacji, niezależnie od jej wielkości.

Technologia ułatwia komunikację i współpracę w ramach firm oraz z klientami i partnerami biznesowymi, z dowolnego miejsca - biura, domu, pokoju hotelowego czy kawiarni. Niezawodne, wysokiej jakości, interoperacyjne rozwiązania wideo - w przeciwieństwie do rozwiązań opartych o kamerki internetowe - odgrywają znaczącą rolę wśród narzędzi do współpracy. Dzięki nim, menedżer pracujący w San Francisco może rano odbyć spotkanie twarzą w twarz z klientem w Londynie, po południu spędzić czas z zespołem na Wschodnim Wybrzeżu, a dzień zamknąć naradą z załogą produkcyjną w Chinach. A wszystko to w ciągu zwykłego, ośmiogodzinnego dnia pracy - nawet najlepszy samolot nie pozwoliłby zrealizować takiego planu.

Jednak ta niezwykle wygodna technologia ciągle jest za mało dostępna: statystyki branżowe pokazują, że ponad 93 procent sal konferencyjnych na całym świecie nie jest wyposażonych w wysokiej jakości rozwiązania do komunikacji wideo. Aby ułatwić przyłączenie tych sal do sieci wideokomunikacyjnej, Cisco wprowadziło na rynek nowy zestaw rozwiązań z rodziny Collaboration.

Doskonałe wrażenia w każdej sali konferencyjnej

Firma Cisco wprowadziła trzy nowe systemy wideo, umożliwiające efektywne dzielenie się obrazem i innymi treściami w salach o różnych rozmiarach, w zależności od aktualnych potrzeb i dostępnej konfiguracji. Te w pełni zintegrowane systemy łączą w sobie elegancki, wielokrotnie nagradzany design z prostym i intuicyjnym interfejsem użytkownika. Druga generacja systemu Cisco TelePresence® MX200 jest optymalna dla mniejszych pomieszczeń, charakteryzuje się doskonałym stosunkiem ceny do jakości, jest niezwykle łatwa w instalacji i oferuje rozdzielczość HD Premium. Z kolei systemy Cisco TelePresence MX700 i Cisco TelePresence MX800 reprezentują linię produktów nastawionych na wydajność i są idealne dla średnich i dużych sal. Te zintegrowane systemy wideokonferencyjne oferują rodzielczość HD Premium oraz wsparcie dla kodeka H.265, dając użytkownikom niesamowitą jakość przekazu i wykorzystując zaledwie połowę zazwyczaj potrzebnej do tego przepustowości sieci.

Żadnych kompromisów między ceną i wydajnością

Kosztujący mniej niż komputer zestaw Cisco TelePresence SX10 Quick Set dodaje nowe funkcjonalnoći do rozwiązań, takich jak płaskie wyświetlacze panelowe, posiadanych już przez firmy w mniejszych salach konferencyjnych. Pozwala na tworzenie niezwykłych przestrzeni spotkań wykorzystujących transmisję wideo i czyni opłacalnym wyposażenienie każdej sali konferencyjnej w infrastrukturę wideo. System ten, który z pewnością zyska popularność wśród małych i średnich firm, zamienia - w 10 minut lub mniej - dowolny standardowy wyświetlacz panelowy w systemwspółpracy wideo w jakości HD. Oferując to rozwiazanie w atrakcyjnej cenie, Cisco ma na celu uczynić je domyślnym narzędziem do pracy grupowej w każdej sali konferencyjnej.

Każdy ma miejsce w pierwszym rzędzie

Każdy, kto brał udział w wideokonferencji prawodzonej za pośrednictwem kamery internetowej przyzna, że sesja wideo jest tak dobra, jak technologia, którą wykorzystuje. Mając to na uwadze, Cisco przedstawia dwa nowe rozwiązania w tej kategorii produktowej. Kamera Cisco TelePresence Precision 60 oferuje najlepszą w branży jakość obrazu (1080p60), duży zakres zoomu i bardzo dobrze dostosowuje się do zmiennych warunków oświetlenia, zapewniając, że uchwycony jest cały widok sali konferencyjnej. Bazujący na Precision 60 Cisco TelePresence SpeakerTrack 60 jest unikalnym systemem dwukamerowym, który inteligentnie wyszukuje aktywnego mówcę w większych salach spotkań i szybko przybliża obraz tej osoby aby pokazać go innym uczestnikm wideokonferencji. Technologia inteligentnego rozpoznawania twarzy i głosu pozwala śledzić kamerze aktualnie mówiącą osobę, a następnie płynnie przejść do kolejnej osoby, gdy tylko zabiera ona głos. Rezultatem jest bardziej naturalna rozmowa - płynniejsze przejścia, mniejsze opóźnienie i mniej zakłóceń.

Marzenie intergratora

Nie każda sala konferencyjna jest zbudowana podobnie, i nie każdy klient ma takie same potrzeby. Cisco TelePresence SX80 jest idealnym rozwiązaniem dla integratorów, którzy chcą wyposażyć duże, unikalne przestrzenie w technologie wideo. Nowe, elastyczne rozwiązanie Cisco SX80 współpracuje z wieloma rodzajami kamer, może obsługiwać do trzech ekranów i wraz z systemami MX700 i MX800 tworzy pierwszą w branży platformę wspierającą kodek H.265, oferując doskonałą jakości przy istotnej oszczędności pasma.

Intelligent Proximity, czyli liczy się każdy ekran

Cisco ogłosiło również, że zintegruje część nowych rozwiązań z innowacyjną funkcją Intelligent Proximity. Dzięki tej funkcji systemy wideo Cisco mogą za pomocą aplikacji Cisco Proximity połączyć się ze smartfonami oraz tabletami, jakie uczestnicy przynieśli na spotkanie i zapytać, czy uczestnik chciałby wykorzystać swoje urządzenie w trakcie prezentacji. Po połączeniu, pozostali użytkownicy mogą łatwo przeglądać udostępnione materiały, zapisać interesujące slajdy, a nawet wracać do udostępnionych wcześniej treści bez konieczności proszenia o to prezentera - wszystko bezpośrednio z ekranu urządzenia mobilnego. Jest to zupełnie nowy sposób na włączenie urządzeń mobilnych do współpracy wideo.

Prostota instalacji, wdrażania i skalowania

Zapewnienie użytkownikom najlepszej technologii do współpracy zawsze, gdy tego potrzebują, wymaga rozwiązań, które są proste w instalacji, utrzymaniu i wdrożeniu. Aby klienci mogli jak najszybciej zacząć korzystać z najnowszych rozwiązań Collaboration, firma Cisco wprowadziła następujące udogodnienia:

  • uproszczona instalacja i skalowalność. Możliwość zamówienia wszystkich aplikacji potrzebnych do obsługi środowisk Collaboration w jednym SKU - i otrzymanie ich na gotowym do instalacji serwerze - znacznie upraszcza kwestie związane z wdrożeniem i utrzymaniem. Cisco wzbogaciło swoją popularną ofertę dla mniejszych organizacji, w tym rozwiązanie Business Edition 6000, o oprogramowanie potrzebne do zarządzania systemami wideokonferencyjnymi HD. Ponadto, dzięki nowym, atrakcyjnym cenowo licencjom początkowym dla 25 użytkowników oraz narzędziom instalacyjnym, czas wdrażania nowych rozwiązań został znacznie zredukowany. Ze względu na popularność BE6000 i popyt ze strony większych organizacji na podobną ofertę, firma Cisco ogłosiła także wprowadzenie Business Edition 7000 dla organizacji zatrudniających ponad 1000 użytkowników. Zbudowane tak, aby pomóc działom IT nadążyć za sposobem działania organizacji, nowe rozwiązanie szybko i łatwo skaluje się, wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom firmy.
  • współpraca w chmurze. Cisco stawia na oferowanie rozwiązań najwyższej jakości, niezależnie od tego, czy będą wykorzystywane w modelu on-premise, chmurowym czy mieszanym. W tym celu firma Cisco uzupełniła rozwiązanie Cisco Hosted Collaboration Solution (HCS) aby ułatwić zdalnym lub mobilnym użytkownikom korzystanie z technologii Collaboration w chmurze, przez Internet, bez potrzeby korzystania z połączenia VPN. Cisco dostosowało również rozwiązanie HCS do potrzeb organizacji średniej wielkości, dając im możliwość efektywnego korzystania z poczty głosowej i mniejszych centrów kontaktowych, dla 20-100 agentów.

Artur Czerwiński, Dyrektor Sprzedaży Rozwiązań Collaboration, Cisco Systems Polska:
"Większość dostępnych dziś na rynku technologii wideo nie przystaje do biznesowych wyzwań współczesności i pozostaje w tyle za aktualnymi potrzebami firm. Nasze obserwacje wyraźnie wskazują, że rynek jest gotowy na zmianę i wręcz tej zmiany oczekuje. Wraz z dzisiejszą premierą, Cisco wprowadza zupełnie nową jakość na rynku rozwiązań komunikacji i współpracy biznesowej, czyniąc je dostępnymi dla firm różnej wielkości - od korporacji po przedsiębiorstwa z sektora SMB."

 

 


Informacje o Cisco:

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy ponad 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto w Krakowie Cisco Global Support Center, centrum wsparcia dla klientów i partnerów Cisco, które w lipcu 2013r. rozbudowano o kolejne biuro.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 22 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie:  http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com.

Blog:http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook:https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769