Guest

Cisco Forum 2014

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Ponad 1200 specjalistów IT z całej Polski, ponad 80 sesji, 3 dni pokazów najnowszych rozwiązań sieciowych – w Zakopanem trwa jedna z największych w Polsce konferencji technologicznych

Zakopane, 19 marca 2014r. – W dniach 19-21 marca w Zakopanem odbywa się Cisco Forum 2014, największa w Polsce konferencja technologiczna organizowana przez inżynierów dla inżynierów. Tegoroczna, 16. już edycja, zgromadziła rekordową liczbę ponad 1200 uczestników. Przez 3 dni, na ponad 80 sesjach, Cisco wraz z Partnerami prezentują najnowsze rozwiązania i technologie, stanowiące podstawę Internetu Wszechrzeczy – sieci łączącej ludzi, przedmioty, dane i procesy.

Według danych Cisco, na świecie jest obecnie 12 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. W 2020r. ma być ich aż 50 miliardów. Tak gwałtowny wzrost liczby usieciowionych urządzeń będzie z jednej strony ogromnym wyzwaniem jeśli chodzi o budowę infrastruktury niezbędnej do obsłużenia ogromnego ruchu w sieci, a z drugiej – wielką szansą dla tych firm, które będą potrafiły wykorzystać rozwiązania analizujące w czasie rzeczywsitym ogromne ilości danych, dostępnych w ciągle rosnącej sieci, i wyciągać z nich istotne wnioski. W jednym i w drugim przypadku kluczową rolę odgrywać będzie właściwa technologia i umiejętność wykorzystania jej możliwości.

Dziś zaledwie 1% przedmiotów w fizycznym świecie jest podłączonych do sieci. Wyobraźmy sobie jakie możliwości stworzy podłączenie pozostałych 99%. Aby wykorzystać ten potencjał, niezbędne jest wdrożenie konkretnych rozwiązań i konkretni ludzie, którzy będą potrafili to zrobić – mówi Łukasz Bromirski, Dyrektor Techniczny Cisco Systems Polska. – Cisco Forum 2014 to miejsce, gdzie technologie Internetu przyszłości prezentujemy najwyższej klasy specjalistom i gdzie zdobywają oni potężną dawkę wiedzy i umiejętności, niezbędnych do tego, aby Internet Wszechrzeczy stał się naszą codziennością – dodaje.

Cisco Forum 2014 koncentruje się w szczególności na najnowszych rozwiązaniach dla centrów przetwarzania danych, takich jak Cisco ACI (Application Centric Infrastructure), na sieciach definiowanych programowo (SDN – Software Defined Networking) oraz na cloud computingu i wyzwaniach bezpieczeństwa w dobie mobilności. Oprócz tego uczestnicy konferencji mają okazję zobaczyć, jako pierwsi w Polsce, wiele najnowszych rozwiazań, np. z grupy Cisco Collaboration oraz zapoznać się z inspirującymi przykładami najlepszych praktyk oraz najciekawszych wdrożeń.

Cisco Forum 2014. 19-21 marca 2014, Hotel Mercure Kasprowy, Zakopane.

Partnerzy Cisco Forum 2014:

  • Intel – Główny Partner Technologiczny
  • Integrated Solutions – Platynowy Partner
  • Sevenet, Trecom – Złoci Partnerzy
  • Atende – Srebrny Partner
  • AM Technologies, Comtegra, Centrum Szkoleniowe Hector, Exatel, F5 Networks, Greeneris, Infoblox, Jabra, Lancope, Passus, Q4Net, S&T, ZOOM International - Partnerzy Konferencji
  • mLife, NetApp - Partnerzy Technologiczni
  • CRN, DLP-Expert, IT Professional, ITwiz, Reseller News – Patroni Medialni

Więcej informacji na www.ciscoforum.pl .

 


Informacje o Cisco:

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy ponad 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto w Krakowie Cisco Global Support Center, centrum wsparcia dla klientów i partnerów Cisco, które w lipcu 2013r. rozbudowano o kolejne biuro.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 22 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie:  http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com.

Blog:http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769