Guest

NBC wykorzysta nową platformę Cisco Videoscape Cloud przy relacjonowaniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Zaawansowana platforma telewizyjna Cisco wesprze transmisję NBC z Igrzysk - na żywo, na żądanie i z chmury.

Warszawa, 21 stycznia 2014r. Firma Cisco została wybrana przez NBC Olympics, część NBC Sports Group, jako dostawca sprzętu i oprogramowania chmurowego oferowanego w ramach platformy Cisco Videoscape TV, która zostanie wykorzytana do kodowania i zarządzania treścią wideo podczas transmisji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w lutym tego roku.

Nowe komponenty oprogramowania Cisco zapewnią NBC prostą, wygodną i elastyczną architekturę chmurową, która będzie wspierała transmisję Igrzysk w Soczi– na żywo i na żądanie.

Cisco rozszerza platformę Videoscape TV o usługi w chmurze

Podczas targów CES 2014 Cisco ogłosiło także rozszerzenie swojej wiodącej platformy Videoscape do dostarczania usług telewizyjnych. Oferuje ona teraz – jako pierwsze rozwiązanie w branży – wideo z chmury w modelu „as a service”, a także otwarte oprogramowanie chmurowe działające w oparciu o OpenStack. Te nowe funkcjonalności pomogą dostawcom usług i firmom mediowym zwiększyć sprawność działania i przychody oraz zmniejszyć koszty operacyjne.

Dzięki nowemu oprogramowaniu i technologiom, przeznaczonym zarówno do chmur prywatnych, jak i publicznych, nowy, kompleksowy zestaw możlwości chmurowych Cisco Videoscape oferuje dostawcom usług prostszy sposób na szybkie dostarczenie widzom zupełnie nowych wrażeń, takich jak śledzenie transmisji na dwóch ekranach czy wideo w standardzie 4K, a także pozwala na większą personalizację oraz oglądanie i dzielenie się treścią na wielu urządzeniach.

Nowe możliwości Cisco Videoscape Cloud :

  • Videoscape Cloud Software: pomaga w zmniejszeniu kosztów operacyjnych i zwiększeniu przychodów dostawców usług poprzez zapewnienie widzom nowych wrażeń szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Videoscape Cloud Software oddziela oprogramowanie Videoscape  od dedykowanej platformy sprzętowej i pozwala mu działać w publicznych i prywatnych chmurach dostawców usług i firm mediowych, również w chmurach opartych na oprogramowaniu OpenStack. Pozwala to klientom Cisco na wdrożenie nowych aplikacji wideo na żądanie, a następnie na łatwe i automatyczne skalowanie ich.
  • Videoscape Cloud Services: funkcje Videoscape dostępne w modelu „as a service”. Aby pomóc dostawcom usług i firmom z branży mediowej w osiągnięciu jeszcze większej efektywności, Cisco oferuje usługi chmurowe Videoscape Cloud Services, wykorzystujące to samo oprogramowanie i interfejsy API co pozostałe części platformy Videoscape. Dostępność w modelu „as a service” pozwala klientom Cisco na uzupełnienie ich obecnej infrastruktury i błyskawiczne udostępnienie klientom nowych usług wideo, bez konieczności tworzenia, kodowania i integrowania nowych funkcjonalności.
  • Cisco Cloud Fusion for Videoscape: ta unikalna strategia Cisco pozwala dostawcom usług i mediom na wybór dowolnych elementów platformy Videoscape – sprzętu i oprogramowania, chmury i usług - oraz na wdrożenie ich dowolnej kombinacji. Cisco Cloud Fusion pozwala na dopasowanie platformy Videoscape do potrzeb każdego klienta.
  • Videoscape Open UX Foundation: oprogramowanie to zwiększa funkcjonalność i wydajność bramek, set-top boxów oraz urządzeń obsługujących aplikacje HTML5. HTML5 jest kluczowym komponentem systemów wideo opartych o chmurę, zaś Open UX Foundation zwiększa możliwości infrastruktury HTML5, pozwalając na szybsze i łatwiejsze wdrożenie atrakcyjnych usług wideo z chmury.

Dodatkowe materiały:

Informacje o NBC Olympics:

NBC Olympics to część NBC Sports Group, która odpowiada za produkcję, nadawanie i promocję transmisji olimpijskich NBC. Jest nadawcą o bogatej tradycji transmistowania Igrzysko Olimpijskich, wielokrotnie nagradzanym za produkcję i zdolność gromadzenia największej widowni w historii amerykańskiej telewizji.
Aby uzyskać więcej informacji na temat transmisji NBC Olympics z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, prosimy odwiedzić: http://nbcsportsgrouppressbox.com/

 


Informacje o Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie:  http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com.

Blog:http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769