Guest

Firma iRobot prezentuje wideorobota Ava™ 500 opartego na technologii Cisco TelePresence

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Autonomiczna, zrobotyzowana platforma umożliwia przemieszczanie rozwiązań Cisco TelePresence wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

Orlando, Floryda, 13 czerwca 2012r. - W trakcie targów InfoComm, firma iRobot Corp. (NASDAQ: IRBT), lider zrobotyzowanych rozwiązań dla biznesu i użytkowników indywidualnych, poinformowała o wspólnym projekcie z firmą Cisco, którego celem jest wprowadzenie na rynek wideorobota Ava 500. Robot łączy potencjał technologii telepresence i autonomicznej nawigacji, pozwalając osobom pracującym zdalnie na udział w spotkaniach i prezentacjach bez ograniczeń wynikających z konieczności korzystania z dedykowanych pomieszczeń lub specjalnie przygotowanych stanowisk wideokonferencyjnych.

Dzięki Ava 500, zdalny pracownik, korzystajac jedynie ze swojego komputera obsługującego sygnał wideo, może „spotykać się” z pracownikami w biurze lub brać aktywny udział w takich czynnościach jak np. obchody czy wizytacje, zupełnie tak, jakby fizycznie znajdował się w budynku.

Aby zobaczyć robota w akcji, kliknij tutaj.

Tworząc Ava 500, firma iRobot uzupełniła swoją mobilną zrobotyzowaną platformę Ava o terminal wideo Cisco TelePresence EX60. To używane przez tysiące pracowników na całym świecie rozwiązanie było dotychczas znane jako element stacjonarnego wyposażenia biur. Dzięki umieszczeniu 21,5-calowego ekranu HD na mobilnej zrobotyzowanej platformie iRobot, z zalet technologii TelePresence będzie można korzystać w zupełnie nowych środowiskach – spontanicznie i w ruchu.

„Cieszymy się ze współpracy z Cisco, dzięki której będziemy mogli zaoferować firmom na całym świecie nową jakość w dziedzinie rozwiązań telepresence” – powiedział Youssef Saleh, Wiceprezes i Dyrektor Generalny działu Remote Presence w firmie iRobot. „Udało się nam już wprowadzić autonomiczne systemy teleobecności w szpitalach. Dzięki Ava 500, technologia ta będzie dostępna także w innych segmentach rynku”.

„Rozwiązania Cisco usprawniają komunikację i możliwość swobodnej rozmowy twarzą w twarz na odległość,” – powiedział Snorre Kjesbu, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Cisco Collaboration Technology Group. „iRobot Ava 500 to doskonały przykład tego jak firmy, wykorzystując rozwiązania wideokomunikacyjne Cisco, mogą w innowacyjny sposób rozszerzać zasięg technologii telepresence”.

Jak to działa

Zdalny użytkownik może planować oraz kontrolować pracę robota Ava 500, wykorzystując interfejs dotykowy podobny do stosowanego w tabletach. Wystarczy tylko wskazać palcem na mapie wybraną lokalizację lub wybrać pomieszczenie czy imię pracownika. Po ustaleniu planu zadań robot zostaje automatycznie aktywowany i udaje się we wskazane punkty. Pokonując drogę od stacji dokującej do wyznaczonego miejsca robot może działać w dwóch trybach: „prywatnym” lub „publicznym” — korzystając z drugiej opcji, użytkownik jest „widziany” i „widzi”, może także zatrzymać robota, aby np. porozmawiać ad hoc ze spotkanym kolegą z biura. Po zakończeniu sesji, robot automatycznie wraca do stacji dokującej, aby doładować baterie.

Unikalne cechy

  • Autonomiczna nawigacja. Robot Ava 500 jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki automatycznej nawigacji nie ma potrzeby, aby użytkownik osobiście sterował urządzeniem, przez co może przeznaczyć swój czas na inne zadania. Najnowocześniejsze systemy nawigacji oraz mobilne technologie opracowane przez iRobot same skanują otoczenie, dzięki czemu Ava 500 może inteligentnie i bezpiecznie poruszać się po biurach, fabrykach czy laboratoriach, bez narażania się na kolizję z ludźmi czy innymi przedmiotami.
  • Interoperacyjność i bezpieczeństwo klasy biznesowej. Ava 500 korzysta z terminala Cisco TelePresence EX60 oraz z bezprzewodowych access pointów z serii Cisco Aironet 1600, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i zgodność ze wszystkimi standardami wideo, w każdym środowisku.

Przewidywane modele zastosowania:

  • Zdalna współpraca zespołowa: umożliwia zdalnym pracownikom bardziej osobiste zaangażowanie w pracę zespołów.
  • Zarządzanie: robot pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie pracą zespołu, łącznie z opcją swobodnego „przemieszczania się” po biurze menedżera pracującego zdalnie.
  • Wizytacje i inspekcje: mobilny dostęp do hal produkcyjnych, laboratoriów, magazynów etc.
  • Zdalne szkolenia i prezentacje: robot daje możliwość bardziej indywidualnego i interaktywnego podejścia do zdalnych szkoleń czy prezentacji, dając prowadzącemu i słuchaczom możliwość dyskusji 1:1.

Dostępność

Robot Ava 500 będzie dostepny u wybranych partnerów Cisco na początku 2014 roku. iRobot i Cisco zaprezentują robota w trakcie targów InfoComm 2013, które odbywają się od 12 do 14 czerwca w Orlando (stoisko #1687 i #2743).

Dodatkowe źródła informacji:

Informacje o iRobot Corp.

iRobot projektuje i buduje innowacyjne roboty. Oferowane rozwiązania obejmują zarówno roboty domowe – sprzątające, jak i roboty o charakterze stricte militarnym – defensywne czy obronne, które wykorzystywane są przez siły policyjne i wojsko. Oba typy produktów bazują na opatentowanej technologii iRobot Aware® - oferującej zaawansowany system sztucznej inteligencji, który pozwala na autonomiczne poruszanie się oraz wykonywanie zadanych prac. Więcej informacji na temat iRobot można znaleźć na stronie www.irobot.com.

Informacje o Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769