Guest

XV edycja Cisco Forum. Najnowsze rozwiązania i trendy branży IT.

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 18 marca 2013. W dniach 20-22 marca, w Zakopanym odbędzie się piętnasta edycja jednego z najbardziej prestiżowych spotkań technicznych środowiska informatycznego - Cisco Forum 2013. Tegoroczna edycja Forum skoncentrowana będzie na wirtualizacji, centrach przetwarzania danych, bezpieczeństwa, a także rozwiązaniach z obszaru współpracy grupowej oraz komunikacji wideo. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum jest „Jutro zaczyna się tutaj”.

Cisco Forum to odzwierciedlenie najbardziej aktualnych zagadnień branży IT, innowacyjnych rozwiązań technologicznych w ramach poszczególnych architektur, prezentacja nowości produktowych, a także możliwość wymiany poglądów w gronie najwybitniejszych ekspertów ICT. Cisco Forum od lat łączy wysoką jakość merytoryczną programu konferencji ze specjalistycznymi warsztatami praktycznymi, a trzydniowy kongres zgromadzi ok. 1000 uczestników, na których czeka 70 różnego rodzajów sesji, w tym seminariów, prezentacji, pogłębionych warsztatów technologicznych (tzw. techtoriali) oraz spotkań z Partnerami konferencji. Tegorocznym Głównym Partnerem Technologicznym Cisco Forum został światowy lider z obszaru krzemowych innowacji – firma Intel.

W ramach bloku poświęconego wirtualizacji uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w budowie klastrów Hadoop w oparciu o rozwiązania firmy Intel i Cisco. Przy okazji zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania do zarządzania wirtualizowanymi Centrami Przetwarzania Danych, które Cisco rozbudowywać będzie w wyniku akwizycji firmy Cloupia. Rozwiązania bezpieczeństwa zostaną zaakcentowane przez polską premierę zunifikowanego przełącznika Ethernet i kontrolera sieci WLAN - Cisco Catalyst 3850. Gościć będziemy dodatkowo dwóch wysokiej klasy specjalistów z Cisco Systems w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialnych za Cisco ISE (rozwiązanie kontroli dostępu do sieci) - Craig Hyps oraz Cisco AnyConnect (połączenia VPN) - Andrew Kielbasinski. Specjalną premierę szykuje również firma Sevenet, która w trakcie Cisco Forum ogłosi najnowsze rozwiązania Cisco z obszaru współpracy i wideo.

Nowością tej edycji Forum będą sesje projektowe z przedstawicielami Cisco Advanced Services, które są okazją do przedyskutowania wyzwań projektowych i otrzymania wsparcia merytorycznego udzielanego przez profesjonalny i doświadczony zespół specjalistów rozwiązań sieciowych. Innym nowym elementem będą sesje typu Flash, omawiające nowinki technologiczne, zapowiedzi oraz trendy przyszłości na rynku rozwiązań teleinformatycznych.

„Cisco Forum już na stałe wpisało się kalendarz spotkań sektora IT reprezentowanej przez najbardziej wymagających specjalistów branży. Zależy nam, aby naszym Partnerom i klientom dostarczać innowacyjne i niezawodne rozwiązania w ramach poszczególnych architektur, będące odpowiedzią na obecne, jak i przyszłe wyzwania rynku. Przywiązujemy wielką wagę zarówno do wysokiej jakości prezentowanych rozwiązań technologicznych, jak i poziomu merytorycznego prowadzonych warsztatów. Cisco Forum jest więc trybuną do tego, by w gronie najlepszych specjalistów branży teleinformatycznej omawiać to, co nas zajmuje tu i teraz, a także by szukać jeszcze bardziej skutecznych rozwiązań dla świata jutra.” - tłumaczy Łukasz Bromirski, dyrektor ds. Technicznych Cisco Systems Polska.

Pełny program Cisco Forum dostępny na stronie www.ciscoforum.pl.


Informacje o firmie Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. studentów. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób kontaktowania się ludzi między sobą, komunikacji i współpracy. Więcej informacji na temat Cisco – na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com

Polskie informacje Prasowe firmy znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/ natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Gabriela Mojkowska, Point of View
Tel. 669 518 899; 22 375 65 04;
Email: gm@pov.pl

Andrzej Mazurowski, Point of View
Tel. 502 221 491; 22 375 65 23;
Email: am@pov.pl