Guest

Dzień kobiet z informatyką w krakowskim ośrodku Cisco.

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Kraków, 8 marca 2013. Z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet studentki i absolwentki krakowskich uczelni technicznych odwiedziły ośrodek Cisco Global Support Center. Spotkanie odbyło się w ramach szerszej kampanii promującej kobiece kariery w branży ICT. Podczas wizyty zaprezentowane zostały poszczególne działy Cisco Global Support Center, a także stanowiska piastowane przez kobiety w krakowskim oraz brukselskim oddziale Cisco. Studentki miały również okazję uczestniczyć w symulowanej rozmowie rekrutacyjnej o pracę w firmie informatycznej.

Inicjatywa Cisco ma na celu zachęcenie kobiet do wyboru kariery w branży ICT, szczególne po studiach technicznych, których absolwenci należą do najbardziej poszukiwanych i najwyżej opłacanych pracowników, z możliwością zatrudnienia na całym świecie. Jednocześnie, według szacunków IDC (International Data Corporation), w 2015 r. europejski rynek pracy może borykać się z niedoborem ok. 700 tys. specjalistów z obszaru telekomunikacyjno-informatycznego.

- Międzynarodowy Dzień Kobiet to okazja do zaprezentowania młodym kobietom wchodzącym na rynek pracy korzyści z wyboru kariery związanej z branżą informatyczną, a wizyty w naszych oddziałach przede wszystkim umożliwiają poznanie poszczególnych stanowisk niejako „od kuchni”. Podczas spotkań, odwiedzające naszą firmę studentki mają okazję do wymiany poglądów z pracownikami Cisco, przyjrzenia się ich codziennym obowiązkom, a także – co najważniejsze - poznania procesu rekrutacyjnego, który jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia kariery. - tłumaczy Bożena Piotrowska, HR manager Cisco Systems Polska - Zależy nam, aby oswajać młode kobiety z myślą, że praca w branży ICT, to nie bastion zarezerwowany dla mężczyzn, ale i obszar, w którym kobiety odnoszą spektakularne sukcesy - dodaje.

Firma Cisco, od lat inicjuje akcje oraz programy, które mają na celu zwiększenie liczby zatrudnionych kobiet w branży ICT. Cisco Poland od 2012 r. uczestniczy w „Girls in ICT” - inicjatywie organizowanej przez ITU (International Telecommunication Union, organizację ONZ, zajmującą się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi) popularyzując branżę ICT oraz studia na kierunkach ścisłych wśród dziewcząt. W ciągu ubiegłego roku, w polskiej edycji „Girls in ICT” organizowanej przez Cisco wzięło udział blisko 100 dziewcząt, w wieku 16-18 lat. Program oferuje młodym kobietom możliwość uczestnictwa w warsztatach i sesjach związanych działalnością Cisco oraz poznanie specyfiki pracy w firmie informatycznej. W 2013 do akcji dołączy Cisco Global Support Center, które podczas otwartych dni zaprosi licealistki i studentki z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych i wyższych.


O Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. studentów. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób kontaktowania się ludzi między sobą, komunikacji i współpracy. Więcej informacji na temat Cisco – na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com

Polskie informacje Prasowe firmy znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/ natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Gabriela Mojkowska, Point of View
Tel. 669 518 899; 22 375 65 04;
Email: gm@pov.pl