Guest

Cisco rozpoczyna kampanię „Tomorrow Starts Here” („Jutro zaczyna się tutaj”) w sieci i w polskich mediach społecznościowych.

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 11 lutego 2013 – „Tomorrow starts here” (pol. „Jutro zaczyna się tutaj”) to nazwa kampanii, jaką Cisco – światowy lider w obszarze najbardziej zaawansowanych rozwiązań sieciowych - rozpoczyna właśnie w niemal wszystkich krajach, w tym także w Polsce. Celem kampanii jest rozpropagowanie idei Cisco „Internetu Wszechrzeczy”, czyli korzystania z sieci przy zarządzaniu wszystkimi procesami związanymi z szeroko pojętym życiem – od skomplikowanych czynności zawodowych aż po zwyczajne sprawy dnia codziennego.

Historia internetu liczy jedynie 8000 dni, ale do 2020 roku aż 2,5 miliarda ludzi będzie mieć do niego dostęp. Szacuje się też, że w przeciągu najbliższych 7 lat do sieci podłączonych zostanie aż 37 miliardów przedmiotów. Firma Cisco jest przekonana, że to dopiero początek, bowiem obecnie aż 99 procent rzeczy na świecie wciąż czeka na podłączenie, a więc jest gotowych, by je „zbudzić”.

- Nasze raporty przewidują wręcz lawinowy wzrost ruchu w sieci. Jest to również związane z coraz większą popularnością smartfonów, tabletów, jak również urządzeń, którymi kierować już można za pomocą sieci. Ta globalna tendencja ma miejsce także w Polsce. Kreując ten trend, chcemy zachęcić użytkowników internetu do tego, aby zaczęli myśleć o nim jako nowym narzędziu potrzebnym do załatwiania codziennych spraw. – mówi Anna Janas, szef ds. marketingu w Cisco Systems Polska.

Kampania „Tomorrow Starts Here” („Jutro zaczyna się tutaj”) prezentuje wizję świata „Internetu Wszechrzeczy”, w którym do sieci włącza się przedmioty dotychczas do niej nie podłączone. Kampania pokazuje, w jaki sposób - pod wpływem tego procesu - zmienia się nasze dotychczasowe życie, nauka, praca, czy czas wolny. - W myśl koncepcji „Internetu Wszechrzeczy” łączą się i współdziałają: ludzie, instytucje oraz przedmioty codziennego użytku. Mogą to być np. urządzenia medyczne, budynki, drogi, linie produkcyjne, samochody, lodówki, telefony i wiele, wiele innych, które umożliwiają spójną komunikację przenosząc jakość życia na wyższy poziom. Kwintesencją koncepcji jest sieć, która zapewnia inteligentną, wygodną w zarządzaniu i wysoce bezpieczną infrastrukturę, a jej skalowalność umożliwia obsługę miliarda podłączonych urządzeń.” – tłumaczy Anna Janas.

Kampania firmy Cisco została opracowana przez agencję GoodbySilverstein & Partners. Kampania obejmie portale technologiczne oraz sieć LinkedIn. Towarzyszy jej strona w języku polskim, na której zainteresowani mogą zapoznać się z koncepcją „Internetu Wszechrzeczy”. „Dla Cisco jest to nie jedynie sama wizja przyszłości, ale przede wszystkim innowacyjne rozwiązania IT, dzięki którym tę ideę można wprowadzić w życie.” – podsumowuje Anna Janas.

Więcej zasobów:


Informacje o firmie Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. studentów. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób kontaktowania się ludzi między sobą, komunikacji i współpracy. Więcej informacji na temat Cisco – na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com

Polskie informacje Prasowe firmy znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/ natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Gabriela Mojkowska, Point of View
Tel. 669 518 899; 22 375 65 04;
Email: gm@pov.pl

Andrzej Mazurowski, Point of View
Tel. 502 221 491; 22 375 65 23;
Email: am@pov.pl