Guest

Cisco przedstawia nowatorską platformę telewizyjną Videoscape Unity do zaawansowanych, wieloekranowych usług wideo i TV

Videoscape Unity jest systemem powstałym w wyniku zintegrowania rozwiązań firm Cisco i NDS, dzięki któremu dostawcy usług i treści mogą oferować wyjątkowe, zunifikowane usługi wideo na wielu ekranach.

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 24 stycznia 2013 r. Podczas targów CES 2013 firma Cisco zaprezentowała Videoscape Unity - nową, rozbudowaną wersję platformy usług wideo Videoscape. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu dostawcy usług i firmy medialne mogą oferować nowe, intuicyjne i zsynchronizowane na wielu ekranach usługi wideo. Jedną z takich usług jest wieloekranowa nagrywarka DVR w chmurze, która umożliwia użytkownikom odtwarzanie ulubionych audycji oraz programów po zakończeniu ich emisji, czy odtwarzanie treści zapisanych przez nagrywarkę DVR w dowolnym miejscu i na dowolnym ekranie.

Po raz pierwszy w historii operatorzy oferujący usługi wideo mają dostęp do elastycznej, otwartej platformy, która nie tylko spełnia wymagania standardu telewizji dostępnej na każdym urządzeniu („TV Everywhere”), ale i wykracza daleko poza nie. Dzięki temu, operatorzy mogą szybciej dostarczać interesujące, wieloekranowe usługi wideo, co przekłada się na unikalność ich oferty i postrzeganie ich marki.

Nowe, wstępnie zintegrowane usługi oferowane przez Videoscape Unity to m.in.:

 • Wieloekranowa nagrywarka DVR w chmurze. Nagrywanie wideo z wykorzystaniem chmury oznacza, że treści są przechwytywane i zapisywane w chmurze, a nie w pamięci urządzenia końcowego. Użytkownicy mogą więc ponowne wyświetlać ulubione audycje, oglądać programy po zakończeniu ich emisji oraz odtwarzać treści zapisane przez nagrywarkę DVR w dowolnym miejscu i na dowolnym ekranie.
 • Wideo dostępne wszędzie („Video Everywhere”). Jest to rozszerzenie koncepcji telewizji dostępnej wszędzie („TV Everywhere”) o zunifikowane funkcje wyszukiwania, wykrywania i wyświetlania wszelkiej treści. Dzięki temu odbiorcy mogą oglądać treści typu premium na żywo oraz na żądanie w dowolnym miejscu i przy użyciu dowolnego urządzenia (zarządzanego przez dostawcę usług lub nie).
 • Wideo dostępne na każdym urządzeniu domowym. Cisco Unified Video Gateway pełni funkcję domowego centrum rozrywki, które umożliwia zarządzanie usługami wideo dostarczanymi w technologii IP ale również DOCSIS. Pozwala ono przekazywać treści wideo, metadane czy też informacje sterujące do automatyki domowej do dowolnego urządzenia domowego obsługującego protokół IP oraz zapewnia zunifikowany interfejs użytkownika.
 • Wideo IP dostarczane przez łącze kablowe. Rozwiązanie to daje odbiorcom dostęp do bogatszej oferty treści i usług wideo IP, a także przyspiesza dostarczanie usług interaktywnych i na życzenie. Ponadto obsługuje ono szerszą gamę urządzeń zarządzanych przez dostawców usług, jednocześnie umożliwiając skorzystanie z urządzeń niezarządzanych.

Informacje o Videoscape Unity
Cisco zapowiedziało utworzenie platformy dostarczania usług telewizyjnych na targach CES 2011. Rozwiązanie Videoscape Unity powstało dzięki połączeniu technologii Cisco Videoscape z zasobami i modelem biznesowym firmy NDS – wiodącego dostawcy oprogramowania, zabezpieczeń treści i usług wideo, który został przejęty przez Cisco w 2012 r. Nowa platforma składa się z elementów chmurowych, sieciowych i klienckich połączonych wspólnym, otwartym interfejsem.

 • Elementy chmurowe i sieciowe obsługują nowe, spersonalizowane usługi wideo i umożliwiają synchronizację wielu ekranów dostarczając wrażenie używania tej samej aplikacji na bardzo wielu różnych urządzeniach. Daje to poczucie uzupełniania treści dostępnych na jednym ekranie informacjami skojarzonymi, dostarczanymi poprzez inne medium.
 • Elementy klienckie wykorzystują sprawdzony model interfejsu Snowflake oraz wieloplatformowe rozwiązania NDS Media Highway. Rozwiązanie to pozwala operatorom sieci stworzyć wyjątkowe usługi dla swoich odbiorców, integrować je z dekoderami i urządzeniami klienckimi, a następnie sprawnie udostępniać je na wielu ekranach.

Elastyczność wdrożenia

 • Videoscape Unity można stosować w jednej z wielu przetestowanych konfiguracji typu „end-to-end”, które każdy operator może dostosować do własnej oferty.
 • Operatorzy mogą także wybrać poszczególne komponenty danej usługi i dopasować je do swoich potrzeb przy użyciu otwartych interfejsów.
 • Po raz pierwszy w historii Cisco oferuje platformę Videoscape „jako usługę” umożliwiając operatorom zlecenie Cisco stworzenie ich własnej infrastruktury wideo, z uwzględnieniem jej monitoringu, obsługi, a nawet hostingu.

Korzyści dla operatorów

 • Atrakcyjne, wieloekranowe usługi dostarczane przy użyciu wiodącej platformy wideo nad których udoskonaleniem pracuje ponad 7,5 tysiąca specjalistów Cisco ds. wideo.
 • Otwarta platforma modułowa, którą operatorzy mogą rozbudowywać o elementy tworzone przez innych producentów dzięki wykorzystaniu otwartego interfejsu wbudowanego w rozwiązanie Videoscape Unity.
 • Operatorzy wdrażający platformę Videoscape Unity dla danej usługi mogą ją później łatwo rozbudować o kolejne moduły i szybko wdrożyć także w przypadku innych usług.
 • Obniżenie kosztów operacyjnych poprzez rezygnację z „zamkniętych” platform obsługujących pojedyncze usługi oraz brak konieczności ciągłego ich modernizowania przy użyciu własnych zasobów.

Powiązane cytaty

 • Marcin Wojciech Wawrzyński, Product Sales Specialist w Cisco Polska
  „Wdrażając ofertę wideo nowej generacji, dostawcy usług i firmy medialne musiały dotychczas dokonywać wyboru: albo skorzystać ze spersonalizowanych rozwiązań zintegrowanych, które były odpowiedzią na tylko jedną, konkretną potrzebę, albo wybrać standardowe rozwiązanie produktowe, które wiązało się z ograniczonymi możliwościami personalizacji i uatrakcyjnienia marki. Natomiast Videoscape Unity łączy w sobie korzyści wynikające z obu tych koncepcji. Nasze rozwiązanie oferuje z jednej strony zestaw standardowych elementów chmurowych i sieciowych do realizacji usług, a z drugiej daje możliwość tworzenia i wdrażania spersonalizowanej oferty dla odbiorców korzystających z wielu ekranów”.

Powiązane zasoby


O Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Cisco, (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polskie informacje Prasowe firmy znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/ natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Gabriela Mojkowska, Point of View
Tel. 669 518 899; 22 375 65 04;
Email: gm@pov.pl

Andrzej Mazurowski, Point of View
Tel. 502 221 491; 22 375 65 23;
Email: am@pov.pl