Angażujemy się dla Ciebie

Drodzy Klienci i Partnerzy,

Wspieranie klientów, partnerów oraz społeczności w korzystaniu z technologii w czasach globalnych transformacji jest podstawą naszej działalności.

Jednak dziś mamy do czynienia z wyjątkowymi, bezprecedensowymi okolicznościami. Sytuacja zmienia się dynamicznie i wszyscy odczuwamy jej powagę. Zadajemy sobie dziś pytania, które jeszcze kilka tygodni temu były nie do pomyślenia. W jaki sposób nasze dzieci pozostaną w kontakcie z nauczycielami? Jak mogę najlepiej chronić swoich współpracowników? Jak utrzymać działalność i produktywność firmy?

Każdy klient czy przedstawiciel administracji państwowej, z którym rozmawiamy, szuka odpowiedzi na te pytania, oraz wskazówek, jak należy postępować. Przy tej okazji chciałbym podzielić się z Państwem wszystkimi działaniami, które podejmujemy w Cisco w czasie rzeczywistym, oraz tym, jak wspieramy biznes, administrację publiczną i innych.

Wspieranie zespołów

Naszym głównym priorytetem jest wspieranie klientów i partnerów na całym świecie w utrzymaniu bezpieczeństwa ich zespołów. Zdaniem lekarzy, jednym ze sposobów jest zachęcanie do utrzymywania społecznego dystansu. Podobnie jak wielu naszych klientów, wdrożyliśmy zasadę pracy zdalnej, aby ograniczyć ryzyko zarażenia naszych pracowników. Jednak bardzo ważne jest, aby wprowadzać tego typu decyzje bez ograniczania zdolności do pozostawania w kontakcie, produktywności i bezpieczeństwa pracy. Aby umożliwić naszym klientom szybkie dostosowanie się do bieżącej sytuacji, proponujemy bezpłatne oferty i usługi Webex bazujące na chmurze, rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i inne, które pomagają w utrzymaniu produktywności zdalnych pracowników.

Niezależnie od tego, jak złożona jest sytuacja, oferujemy pełne wsparcie, aby mogli Państwo wdrożyć tego typu rozwiązania w swoich firmach i instytucjach. Sytuacja, z którą wszyscy mamy do czynienia, prawdopodobnie będzie miała trwały wpływ na sposób, w jaki łączymy i będziemy łączyć się ze sobą w przyszłości prowadząc naszą działalność. Jako Cisco dysponujemy kompetentnymi zespołami, na których wsparcie możecie Państwo liczyć.

Wspieranie ciągłości biznesowej

Miliardy ludzi polegają każdego dnia na zasobach Cisco: naszej technologii, partnerach i pracownikach. Dlatego temat ciągłości biznesowej jest nam znany od wielu lat i niezmiennie poświęcamy mu wiele uwagi. W ostatnim czasie, nasze wskazówki dotyczące zdalnego dbania o zachowanie ciągłości biznesowej są szerzej dostępne na stronie Supporting Business Continuity, gdzie możecie Państwo zapoznać się z najlepszymi praktykami, które stosujemy sami bądź wspólnie z naszymi klientami. Mam nadzieję, że to źródło okaże się dla Państwa użyteczne.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy przygotowywaliśmy się na trudną sytuację wraz z naszymi partnerami, działem dostaw, działem obsługi klienta i zespołami IT. Dynamika zmian z pewnością wywołała atmosferę nieprzewidywalności, czego, jak sądzę, wszyscy doświadczyliśmy. Jednak nasze zespoły ds. produkcji, dostawców komponentów i operacji logistycznych koncentrowały się na przekierowywaniu zamówień, przyspieszaniu dostaw zastępczych i zwiększaniu możliwości produkcyjnych na całym świecie. Nasze zespoły mają doświadczenie w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi. Jestem przekonany, że dzięki temu będą mieli Państwo zapewnioną łączność i sprzęt niezbędny do stawienia czoła obecnej sytuacji i utrzymania wydajności.

Wspieranie społeczności

Uczynimy wszystko, co niezbędne, aby zapewnić wsparcie ludziom, których obecna sytuacja dotyka w największym stopniu. Dotyczy to zwłaszcza tych członków społeczności, którzy są w sytuacji większego zagrożenia niż pozostali. W hrabstwie Santa Clara, w którym znajduje się nasza siedziba główna, wspieramy Destination: Domowy fundusz szybkiego reagowania, zapewniający pomoc finansową, a także środki dla osób i gospodarstw domowych, które byłyby zagrożone bezdomnością z powodu epidemii koronawirusa. Tak wiele osób jest dotkniętych tą chorobą w naszych społecznościach, a nasze myśli są z tymi, których życie jest zagrożone.

Ściśle współpracujemy również z agencjami rządowymi, wspierając działania, utrzymujące wydajność ich gospodarek oraz produktywność pracowników placówek medycznych i szkół przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego. Z pomocą naszych partnerów wprowadziliśmy rozwiązania wideokonferencyjne i sieciowe dla placówek medycznych i lekarzy, a także szkół w Chinach, Włoszech i Korei Południowej. Jak dotąd przekazaliśmy ponad 1 mln USD na współpracę i technologie sieciowe na całym świecie i planujemy kontynuować te działania.

Podobnie jak Państwo, jesteśmy mocno skoncentrowani na naszych pracownikach i ich bezpieczeństwie. Poruszając się w tej nowej rzeczywistości, wspieramy wszystkich naszych pracowników i ich rodziny, zapewniając im najlepszą dostępną pomoc medyczną, czas wolny od pracy w nagłych wypadkach i zobowiązując się do wypłaty pełnego wynagrodzenia osobom pracującym w rozliczeniu godzinowym. Jak zauważyłem, zachęcamy wszystkich naszych pracowników do pracy zdalnej, a w miejscach, w których ryzyko jest najwyższe, wprowadziliśmy obowiązkowe zasady pracy w domu. Ograniczyliśmy, przełożyliśmy i zawiesiliśmy również nasze podróże, zgromadzenia i imprezy globalne.

Wspieranie siebie nawzajem

Jeśli, podobnie jak wielu naszych klientów, pragną Państwo zapewnić swoim pracownikom stały kontakt z ich zespołami, pracując zdalnie z domu, możecie dowiedzieć się więcej o naszych bezpłatnych rozwiązaniach w zakresie wideokonferencji tutaj, jak również o najlepszych poradach dotyczących maksymalizacji pracy zdalnej. Podobnie, aby zapewnić bezpieczeństwo zdalnych operacji biznesowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bezpłatnych zabezpieczeń. Oddajemy do Państwa dyspozycji globalny adres kontaktowy pandemicsupport@cisco.com, ale Państwa stały kontakt w danym kraju również jest dostępny.

Od ponad 35 lat, Cisco podejmuje wyzwanie i wykorzystuje tworzone technologie do pomagania innym. Podczas gdy próbujemy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, mogę Państwa zapewnić, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wspierać Państwa organizacje, dzielić się naszymi doświadczeniami i oferować pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Życzliwość, cierpliwość i partnerstwo pomogą nam przetrwać ten trudny czas.

Z wyrazami szacunku,

chuck signature