Cisco Tech Club Webináře

On-line každých 14 dní

Obohaťte se o novinky ze světa technologií na virtuálních webinářích ze série Cisco Tech Club s našimi odborníky, a to online prostřednictvím Cisco Webex.

20.06.2023 Nastává čas ACI 6.0!

Verzi 6.0 Cisco ACI už bude rok, proto je ten správný čas začít plánovat přechod k tomuto kódu. Během následujícího Tech Club webináře si ukážeme, jaké změny a novinky přináší tato verze a na co si dávat pozor při přípravě upgradu, aby vás nic nezaskočilo a využili jste plného potenciálu této technologie.

Přednášející: Pepa Venzhöfer

06.06.2023 Aktuální WAN portfolio a progresivní transportní technologie

Jaká zařízení se aktuálně používají a budou používat v transportních WAN sítích? V následujícím Tech Club webináři Vám ukážeme aktuální WAN portfolio a jaké technologie se v těchto sítích prosazují, např. platformy jako Cisco 8000, ASR 9000, NCS 500 a NCS 5500/5700. Co nám přináší EVPN, Segment Routing, Segment Routing v6 a co v těchto protokolech v poslední době přibylo? Provedeme Vás dále také využitím TI-LFA, doplněním o Performance Monitoring, OAM pro Segment routing, výhodou uSID v SRv6 a dalším.

Přednášející: Peter Morvay

23.05.2023 Cisco Meraki MX a integrace s Cisco Umbrella SSE – live demo

Během nejbližšího webináře vás provedeme živou ukázkou nad konfigurací obou integrovaných platforem – Meraki MX a Cisco Umbrella. Tato integrace je základním stavebním kamenem Cisco SASE konceptu. Dozvíte se, jak jednoduše nakonfigurovat a zabezpečit třeba síť vašich poboček a zajistit jim jednotnou bezpečnostní platformu pro uživatele a pobočky ať jsou již kdekoliv.

Přednášející: Andrej Jeleník

09.05.2023 Řada přepínačů Cisco Catalyst 9000 a jejich programové vybavení - přehled a novinky

Řada přepínačů Cisco Catalyst 9000 postupně nahradila velkou většinu předchozích řad stohovatelných i modulárních přepínačů pro podnikové sítě a sjednotila jejich programové vybavení na operačním systému IOS-XE. V nejbližším webináři se zaměříme na přehled dostupných modelů se zvláštním důrazem na novinky v portfoliu a unikátní vlastnosti jejich programového vybavení

Přednášející: Jaromír Pilař a Zdenek Roubal

25.04.2023 Jarní vlna novinek v Cisco Collaboration

Na konci letošního března proběhla akce Enterprise Connect 2023, která je spojována s představením novinek a nových trendů od jednotlivých předních výrobců v oblasti UC/Collaboration. Společnost Cisco Systems se zde zaměřila na dvě oblasti - konference a kontaktní centra. V konferenčních službách stále dominuje téma hybridní spolupráce, což se projevuje v inovacích napříč konferenční platformou, aplikacemi i vlastními videokonferenčními jednotkami. V oblasti kontaktních center - CPaaS se novinky soustředily do oblasti automatizace zpracování interakcí, nasazení AI nebo komunikace prostřednictvím různých chatovacích služeb a sociálních sítí. V hodinovém webináři vás provedeme a seznámíme se všemi našimi novinkami.

Přednášející: Ivan Sýkora a Jaroslav Martan

11.04.2023 Novinky v Cisco Full Stack Observability

Firemní strategie Full Stack Observability (FSO) se stává jedním ze základních pilířů správy IT služeb. Cisco svou FSO strategii staví na osvědčených produktech pro monitoring aplikační výkonnosti, monitoring zkušeností koncových uživatelů s aplikacemi a bezpečnostní monitoring – AppDynamics, Cisco Secure Application a ThousandEyes – a na těsné integraci mezi nimi, která dovoluje skutečný monitoring komplexní IT architektury. Během webináře se podrobně podíváme na celkovou strategii Cisco FSO a ukážeme si v praktických ukázkách, co je nového v oblasti integrace celého řešení.

Přednášející: Martin Diviš

28.03.2023 Cisco Secure Service Edge

SASE a SSE jsou zkratky v poslední době velmi často zmiňované. Pojďme se podívat, jak řeší problematiku SASE a SSE Cisco. V následujícím webináři si detailněji probereme možnosti Cisco SSE jako jsou DNS ochrana, Firewall as a service, Remote Access as a service, Secure Web Gateway, sandboxing v cloudu a další možnosti, které formou služby v cloudu mohou organizace využívat pro aplikaci bezpečnostních inspekcí a politik.

Přednášející: Milan Habrcetl

14.03.2023 Připravte svoji síť na používání cloudových aplikací, nasaďte Cisco SD-WAN

Ať se nám to líbí, či ne, žijeme v době cloudové. Počet cloudových aplikací, které firemní zaměstnanci denně potřebují k práci se trvale zvyšuje. Tradiční WAN sítě směřují veškerý provoz z poboček přes MPLS linku do centrály a až odtud do internetu a ke cloudovým aplikacím. V situaci, kdy ale začnete využívat aplikace typu software as a service (SaaS), typicky například nástroje Microsoft 365, začne tenhle přístup výkonově pokulhávat. Uživatel, kterému kostičkuje MS Teams nebo se jednoduše nemůže dostat k souborům na serveru, je nejen neproduktivní, ale dříve či později také otrávený. Pokud chcete svým koncovým uživatelům zajistit vždy tu nejlepší user experience při práci s jejich kritickými aplikacemi ať už se nacházejí v privátním datovém centru nebo v cloudu nebo pokud chcete významně zjednodušit správu vaší podnikové WAN sítě a zvýšit její celkovou bezpečnost a dostupnost, pak nasazení SD-WAN představuje optimální cestu, kterou se vydat. A nasazení SD-WAN od Cisco přináší řešení s řadou inovací a funkcionalit, které jí přidávají další hodnotu.

Přednášející: Miroslav Brzek

28.02.2023 Co je nového v Cisco Collaboration

Jednou z našich priorit je podpora hybridní spolupráce, jinými slovy vybavení jednacích síní, školících místností i pracovních stolů tak, aby uživatelé mohli efektivně spolupracovat na místě i na dálku. Zejména u jednacích síní se ukazuje, že ne každé řešení funguje. V této přednášce se podíváme na:

• aktuální řadu video zařízení,
• podporu Microsoft Teams Room (MTR) na Cisco video zařízeních a jak se řešení odlišuje od jiných systémů na trhu a
• připojení do libovolných konferencí - SIP, MS Teams, Webex, Zoom - jaké jsou varianty a co je nového např. v podpoře WebRTC nebo USB passthrough.

Dále se podíváme na cloudovou službu Webex Calling a možnosti integrace nebo přechodu z on-premise telefonie.

Přednášející: Jaroslav Martan

14.02.2023 7. Generace Serverů Cisco UCS je tady!

Tato generace serverů představuje odpověď na dvojici primárních problémů v IT organizacích. Prvním z nich je neustálý nárůst dynamiky podnikových workloadů a související nárůst škály potřebných modifikací IT infrastruktur. Druhý problém souvisí s narůstajícím nejen regulačním, ale také ekonomickým tlakem na maximalizaci udržitelnosti podnikových aktivit prostřednictvím nasazování energeticky efektivnější infrastruktury a pokročilejších nástrojů pro její administraci a monitoring. Přijďte si poslechnout, jak se společnost Cisco staví k těmto problémům i k jejich řešení, a také jaké novinky představuje 7. generace serverového řešení Cisco UCS.

Přednášející: Miloš Pavlík

31.01.2023 Cisco Identity Service Engine - co nového přináší verze 3.1

Cisco Identity Service Engine coby standard pro řízení přístupu do podnikových sítí nabízí mnoho bezpečnostních scénářů. I v nové verzi 3.1 dochází k obohacení funkcionalit, které správci bezpečnosti jistě ocení. Ve verzi ISE 3.1 byla uvedena např. nová verze PxGrid 2.0, SAML SSO a další.
Pokud vás problematika 802.1x a NAC zajímá, jste srdečně zváni!

Přednášející: Milan Habrcetl a Jiří Tesař

17.01.2023 Trendy a možnosti zabezpečení Wi-Fi sítí

Nasazování a provozování Wi-Fi je dnes běžnou součástí v každém prostředí od domácnosti až po průmysl. Zároveň připojujeme stále více zařízení s různým účelem a důležitostí. Bez ohledu na konkrétní detaily mají všechny bezdrátové sítě jeden požadavek společný a tím je bezpečnost. Díky bezpečnosti zajišťujeme řízení přístupu, přehled o jednotlivých aktivitách a ochranu před napadením, což vede k vytvoření kvalitní služby. V rámci tohoto Tech Club webináře se podíváme na trendy a možné způsoby zabezpečení Wi-Fi sítí. Začneme od základní hardwarové úrovně a řízení přístupu pro běžné uživatele, návštěvníky a IoT zařízení. Následně si ukážeme nástroje jako jsou Cisco Secure Network Analytics a DNA Center pro automatickou identifikaci a analýzu jednotlivých událostí, které se na síti nachází.

Přednášející: Dominik Soukup

13.12.2022 Novinky IoT portfolia v roce 2022

IoT a průmyslové sítě tvoří důležitou část komunikačních sítí podniků a organizací. Vzdálený přístup do zařízení, řízení procesů, sběr dat v reálném čase ze senzorů a jejich zpracovaní na hraně sítě představuje typické scénáře, které tyto sítě umožňují. Stále důležitější je i důraz na kybernetickou bezpečnost těchto sítí a bezpečnou vzdálenou správu.
V tradičním předvánočním příspěvku se podíváme na aktuální portfolio Cisco Systems v oblasti průmyslových přepínačů, směrovačů a bezdrátových sítí. Projdeme si novinky ve směrovačích řad IR, přepínačích IE, rádiích IW i nové senzory AV. V oblasti bezpečnosti a správy průmyslových sítí nesmíme opomenout ani novinky v řešení Cisco IoT OD a Cisco CyberVision.

Přednášející: Jiří Rott

29.11.2022 Programovatelnost Cisco zařízení prakticky

Na nadcházejícím Tech Club webináři si na příkladu mobilní videokonference (Cisco Room Kit s mobilním routerem řady IR1100) ukážeme několik funkcí, které se týkají programovatelnosti Cisco zařízení, hostování aplikací a telemetrie. Konkrétně to budou tyto:
• IOx aplikační hosting pro Docker kontejnery pod Cisco IOS-XE
• xAPI Cisco video zařízení - komunikace pomocí WebSocket, ovládací prvky na dotykovém panelu
• RESTCONF pro konfiguraci a zjištění stavu Cisco routeru
• Model-Driven Telemetry (MDT) pomocí gNMI a gRPC (dial-in a dial-out) v IOS-XE

Přednášející: Jaroslav Martan

15.11.2022 Novinky ze světa Meraki

Nadcházející webinář bude zaměřen na aktuality z cloudově spravované platformy Meraki. Představíme Cisco+ Secure Connect, řešení které radikálně zjednodušuje, jak organizace bezpečně propojují uživatele, věci a aplikace. Ozřejmíme také pojmy SASE a SIGRAKI související s technologii SD-WAN a umožňující velice efektivní integrace s bezpečnostním řešením Cisco Umbrella. Také představíme možnosti Cloud Monitoringu „Meraki Catalyst“ a projdeme si HW novinky z produktového portfolia Meraki, včetně nových funkcí.

Přednášející: Andrej Jeleník a Ondřej Klapka

01.11.2022 Co je nového v Cisco Collaboration

Cisco Collaboration je oblast, která se stále v současnosti vyvíjí. Posun kupředu probíhá především v následujících hlavních směrech:

• Video - snažíme se dosáhnout co nejlepšího dojmu a přenosu mimoslovní komunikace, zejména pro zasedací místnosti máme technologie Speaker Tracking nebo People Focus.
• Kreativita - podpora interaktivní spolupráce na dálku, ke které patří kreslení na interaktivní tabuli, flipchartu, klasické tabuli nebo i na stěně.
• Interoperabilita - snadné připojení do konference libovolného poskytovatele (MS Teams, Google, Zoom…)
• Produktivita - integrace s office systémy (Microsoft či Google) pro společnou práci nad dokumenty nebo také i funkce Apple CarPlay.
• Analytika a dohled - Webex má silnou analytiku a navíc si rozumí i s dalšími nástroji jako je ThousandEyes.
• Smart workplace - Collaboration technologie navazují na správu budov nejen kvůli rezervaci a sledování obsazenosti zasedaček, ale mohou fungovat i jako senzory teploty a kvality prostředí.

Na této přednášce v rámci Tech Club webináře se podíváme na některé novinky z výše uvedených oblastí, a to konkrétně:

• Interoperabilita video zařízení - využití Cisco video zařízení v konferencích MS Teams, Zoom, Google a dalších.
• On-premise řešení pro spolupráci - Cisco Collaboration lze provozovat i tradičním způsobem na vlastní infrastruktuře, podíváme se, co nového umí CallManager, Jabber a Cisco Meeting Server.
• Automatizovaná obsluha digitálních kanálů - jak vytvořit ChatBot pomocí Webex Connect - obsluha zákazníků přes Webchat, WhatsApp, SMS, Apple Messaging a další.

Přednášející: Jaroslav Martan

18.10.2022 Modernizace základů konvergované infrastruktury?

Konvergovaná infrastruktura je již dlouhá léta jedním ze zaručených způsobů, jak efektivně budovat robustní a škálovatelnou výpočetní infrastrukturu. Jak ale udržet krok s moderními trendy a výzvami?
S tím pomohou čerstvé novinky z oblasti serverové infrastruktury UCS X-series a SAN přepínačů MDS, na které se již nyní můžete těšit!

Přednášející: Pepa Venzhöfer

04.10.2022 Nový unifikovaný Cisco Secure Client je tu!

Bezpečnost pracovních stanic a mobilů je stejně jako zajištění bezpečného a šifrovaného připojení k firemním zdrojům odkudkoliv horkým tématem. Zajištění bezpečné práce třeba z home office se stává standardem pro většinu dnešních organizací. Ale co to znamená pro bezpečnostní správce a provozovatele IT? Nasazením unifikovaného klienta dosáhnete zajištění všech potřebných scénářů - ověření uživatele, navázání bezpečného šifrovaného VPN spojení do firmy, ochranu spojení do internetu i mimo VPN provoz a samozřejmě pokročilý nástroj pro detekci, blokaci a remediaci pokročilých hrozeb na koncových zařízení s napojením do XDR platformy SecureX.

Přednášející: Milan Habrcetl a Jiří Tesař

20.09.2022 Jak vyzrát na problémy s Wi-Fi

Stává se vám, že máte problémy při připojování do Wi-Fi nebo při jejím používání? Problémů může být celá řada, a proto je důležité umět najít tu pravou příčinu. V rámci tohoto Tech Club webináře se podíváme na to, jak můžete identifikovat a řešit podobné situace. Zároveň se zaměříme na doporučené postupy a nástroje. Z praktického hlediska si ukážeme nejen možnosti samotné infrastruktury, ale i dohledových systémů jako je například DNA Center.

Přednášející: Dominik Soukup a Jaroslav Čížek

26.07.2022 Co přinesl Cisco Live pro podnikové sítě

Nedávno se uskutečnila tradiční konference Cisco Live, která přinesla spoustu technologických novinek. V rámci tohoto webináře se zaměříme na představené inovace v podnikových sítích, které přináší společnou integraci řešení Catalyst a Meraki i mnoho dalšího. Věnovat se budeme zejména novým WiFi 6E AP a kompaktním switchům, doporučením pro nasazení WiFi 6E, novinkám v platformách DNA Center i DNA Spaces a možnosti správy Catalyst prvků v Meraki Dashboardu. Během webináře zároveň předvedeme několik praktických ukázek představených novinek.

Přednášející: Dominik Soukup a Jaromír Pilař

12.7.2022 Cisco Hyperflex & UCS-X – infrastruktura pro příští dekádu

Rychlost, s jakou se dnes nasazují aplikace a vznikají nové služby, výrazně ovlivňuje IT architekturu a požadavky na servery. Systémy pro ukládání či sítě neustále rostou a mění se. Dlouhodobě úspěšná může být jen firma, která již dnes myslí dopředu a vytváří svou infrastrukturu s výhledem na zítřek. Přesvědčíme vás, že se na příští dekádu můžete perfektně připravit s modulární infrastrukturou Cisco UCS-X a hyperkonvergovaným řešením Cisco Hyperflex, které jsou kompletně spravovány z cloudové platformy Cisco Intersight. Ukážeme vám, že filozofie tohoto systému Cisco nepřipouští žádné budoucí nepříjemné překvapení. Vysvětlíme si také, jak inteligentně spravovat, prediktivně monitorovat a optimalizovat veškeré spravované prostředí, jak je orchestrovat od vývoje aplikace až po její nasazení na automatizované multicloudové infrastruktuře, od edge datových center až po cloud. 

Přednášející: Miloš Pavlík

21.06.2022 Analytické nástroje (nejen) pro Cisco Collaboration

Hlas a video jsou náročné na přenosové parametry sítě. V poslední době se navíc rychle mění profil provozu - z většiny lidí na dálku (mimo firemní síť) se přechází na způsob práce zpět z kanceláře, ale ne již v plném počtu. Návrat do firemního prostředí pak znamená, že čistě virtuální schůzky se mění na hybridní, kdy je část účastníků fyzicky a druhá část pouze na dálku. To pak přináší daleko větší nároky na firemní infrastrukturu než dříve. Konferenční platformy jsou také z velké části cloudové, což vyhovovalo stylu home office práce. V případě hybridního režimu je to něco úplně jiného.
Na webináři se podíváme na to, jaké nástroje pro monitorování kvality komunikace a lokalizaci problémů jsou součástí Cisco Collaboration, a to zejména Webex Control Hub. Dále si ukážeme monitorování pomocí ThousandEyes, kdy lze např. generovat syntetický multimediální přenos do Webexu a analyzovat zdroje problémů po trase. V neposlední řadě si představíme možnosti integrace těchto nástrojů do dalších provozních systémů.

Přednášející: Jaroslav Martan

07.06.2022 Smart licensing prakticky

V nadcházejícím Tech Club webináři si popíšeme novinky, které přinesl Cisco Smart Licensing. Co se zjednodušilo a jak můžeme využít informace, které nám poskytuje Smart account? Vysvětlíme, co znamené SLUP a CSLU a jaké možnosti licensingu se objevily v enterprise network sítích od verze IOS-XE 17.3.2. Součástí semináře bude také demo těchto možností licensování.

Přednášející: Peter Morvay

24.05.2022 Cisco Hyperflex & UCS-X – infrastruktura pro příští dekádu - ZRUŠEN

Rychlost, s jakou se dnes nasazují aplikace a vznikají nové služby, výrazně ovlivňuje IT architekturu a požadavky na servery. Systémy pro ukládání či sítě neustále rostou a mění se. Dlouhodobě úspěšná může být jen firma, která již dnes myslí dopředu a vytváří svou infrastrukturu s výhledem na zítřek. Přesvědčíme vás, že se na příští dekádu můžete perfektně připravit s modulární infrastrukturou Cisco UCS-X a hyperkonvergovaným řešením Cisco Hyperflex, které jsou kompletně spravovány z cloudové platformy Cisco Intersight. Ukážeme vám, že filozofie tohoto systému Cisco nepřipouští žádné budoucí nepříjemné překvapení. Vysvětlíme si také, jak inteligentně spravovat, prediktivně monitorovat a optimalizovat veškeré spravované prostředí, jak je orchestrovat od vývoje aplikace až po její nasazení na automatizované multicloudové infrastruktuře, od edge datových center až po cloud.

Přednášející: Miloš Pavlík

10.05.2022 Nový Firepower 3000 je tady!

V dubnu Cisco uvedlo na trh novou modelovou řadu Cisco Secure Firewallů, a to Firepower řady 3000. Přináší především násobně větší výkonnost, nové funkcionality a také lepší možnosti škálování a spravování. Na následujícím Tech Club webináři Vás seznámíme nejen s novými modely firewallů, ale také poskytneme ucelený pohled na produktové portfolio Cisco Secure Firewallů, a to včetně možností jejich nasazení, integrace a centralizované správy, ať již on-premise nebo v cloudu.

Přednášející: Milan Habrcetl a Jiří Tesař

26.04.2022 Hostování aplikace na síťových prvcích. Proč? Jak? K čemu?

Flexibilní, spolehlivá a stabilní síť, která splní naše dnešní a budoucí nároky je snem každého uživatele. Pro zajištění těchto předpokladů je potřeba mít síťové prvky, která nám to umožní. Příkladem je nejen Cisco Catalyst, ale i ostatní Cisco zařízení. Tato zařízení nám umožňují celkovou správu pomocí programovacích a automatizačních nástrojů, ale zároveň hostování vlastních aplikací. V rámci tohoto webináře se zaměříme právě na tvorbu a využití těchto aplikací. Prakticky si ukážeme, jak takovou aplikaci vytvořit a nasadit v rámci sítě. Dále se podíváme na příklady použití od vlastního monitoringu a sběru IoT dat na požádání až po využití toho konceptu v našich produktech jako jsou ThousandEyes a CyberVision.

Přednášející: Dominik Soukup a Peter Morvay

12.04.2022 Novinky v SP a Private WAN sítích

Service provider sítě tvoří základ národních i mezinárodních sítí. Mnohé velké společnosti vlastní WAN sítě a využívají podobné technologie jako ISP. V tomto webináři si představíme aktuální novinky v Cisco portfoliu pro tyto druhy sítí. Cisco v poslední době představilo více kompaktních modelů. Zaměříme se na novinky v rodině ASR9000, Cisco 8000, ale také nexus 9K a NCS. 

Přednášející: Peter Morvay a Martin Slinták 

29.03.2022 Způsoby nasazení Cisco Catalyst 9000 při budování podnikové sítě

Webinář bude volně navazovat na sérii networking webinářů z 22. až 24. února a bude se věnovat možnostem návrhů sítí založených na řadě Catalyst 9000 včetně jejich nových členů. Podíváme se na vhodnost jednotlivých modelů v různých místech podnikové sítě a probereme doporučení z reálných instalací. Přednáška bude pokrývat jak pevnou, tak i bezdrátovou infrastrukturu a bude se soustředit nejen tradičním metodám návrhu, ale i moderním návrhům založeným na budování síťového podniku.

Přednášející: Jaromír Pilař a Dominik Soukup

15.03.2022 Secure Internet Gateway - jak na SASE

Secure Access Service Edge je relativně novým pojmem v oblasti IT. Jak se vypořádat s mizející hranicí mezi firmou a internetem, jak umožnit bezpečné připojení odkudkoliv a jak zajistit bezpečnost vašich zaměstnanců i při práci z domova? Cisco Umbrella Secure Internet Gateway je cloud poskytující celou škálu bezpečnostních služeb právě pro budování SASE konceptu. 

Přednášející: Jiří Tesař a Milan Habrcetl

01.03.2022 Znáte Cisco Nexus Dashboard?

Představte si situaci. Jste správcem sítě v datovém centru. Je pátek odpoledne a Váš inbox stále ještě přetéká požadavky na úpravu konfigurace sítě kvůli novému projektu, který má být spuštěn příští týden. Do toho začnou zvonit telefony… Už jste to někdy zažili? Zcela určitě ano.Pozvěte do svého síťového týmu Cisco Nexus Dashboard a podobné situace Vás již nebudou trápit. Nexus Dashboard je síťový inženýr, který nikdy nespí, zná síť do posledního portu a neunikne mu jediný flow. Na tomto webináři ze série Cisco TechClub si ukážeme, jak může Nexus Dashboard a funkce, které obsahuje, pomoci k přechodu z reaktivního režimu správy DC sítě do proaktivního. Nejen, že dokážete výrazně rychleji najít a vyřešit potíže, pokud nějaké nastanou, ale spoustě z nich pomůže i předejít. Tím Vám uvolní ruce k realizaci změnových požadavků z Vašeho inboxu anebo raději rovnou k jejich zautomatizování.

Přednášejíci: Pepa Venzhöfer

15.02.2022 Znáte Cisco Nexus Dashboard? - Přesunuto na 01.03.2022

01.02.2022 Co nového umí Cisco Webex video zařízení

Přednáška bude převážně věnována softwarovým a hardwarovým novinkám pro videokonference. Podíváme se například na:
- RoomOS 11 - novou generaci systému, který pohání naše videokonference
- rozšířenou interoperabilitu s konferencemi jiných výrobců - MS Teams, Google Meet, Zoom a další
- Webex Desk Pro - první zařízení z nové generace, které přináší funkce, jež byly dostupné pouze samostatně nebo jen u vybraných modelů, např. USB passthrough, Presenter Track, současné kreslení pro dva uživatele (dvě aktivní pera) apod.
- hot desking - autentizace uživatele pomocí NFC nebo USB-C

Přednášející: Jaroslav Martan

18.01.2022 Integrace, které šetří čas

Jak rychle a efektivně získávat a prezentovat data? Určitě se vám stalo, že jste potřebovali získat informace od uživatelů nebo ze zařízení. Jak k tomu přistoupit? Najmout méně zkušeného kolegu? Obírat o čas zkušeného a už zaneprázdněného kolegy? Nebo zkusit něco lepšího? Ukážeme si, jak se dají efektivně získávat vstupy od uživatelů i zařízení jako jsou na příklad senzory. Součástí ukázky bude i jejich uložení v zpracovatelné podobě nebo přehledné zobrazování.

Přednášející: Peter Morvay a Jaroslav Martan

14.12.2021 Novinky IoT portfolia v roce 2021

IoT a průmyslové sítě tvoří důležitou část komunikačních sítí podniků a organizací. Propojení zařízení, vzdálené řízení, sběr dat v reálném čase a jejich zpracování na hraně sítě představují typické scénáře, které tyto sítě efektivně řeší. Důležitý je také stále větší důraz na kybernetickou bezpečnost těchto sítí. Během webináře se podíváme na novinky v portfoliu Cisco Systems v oblasti IoT. Zaměříme se zejména na oblast IoT a průmyslových směrovačů. Projdeme si novinky ve směrovačích řad IR1100, IR1800, IR8100 a IR8300. Představíme si nové Cisco IoT Gatewaye řad IG20 a 30. Seznámíme se také se systémem pro správu IOT OD. V oblasti bezpečnosti průmyslových sítí nesmíme zapomenout ani na novinky v řešení Cisco CyberVision.

Přednášející: Jiří Rott

30.11.2021 Novinky a monitoring řešení Cisco Meraki

Řešení Cisco Meraki je známé svou jednoduchostí nasazení a spolehlivostí v provozu. Nicméně ne vždy vše v naší síti funguje tak, jak má a pak oceníme nástroje na monitoring. Pomocí detailního vhledu do sítě lze získat přehled o jednotlivých aktivitách a událostech, které se používají k identifikaci anomálií. Díky tomu je možné rychleji najít příčinu, kterou může být například infrastruktura, bezdrátový klient, aplikace nebo poskytovatel služby, a zajistit nápravu. Během tohoto webináře se podíváme na možnosti monitorování infrastruktury pomocí Cisco Meraki. Ukážeme si základní i více pokročilé funkce jako například Meraki Health nebo Meraki Insights a nezapomeneme ani na přehled hlavních novinek v portfoliu Cisco Meraki.

Přednášející: Milan Rášo a Dominik Soukup

16.11.2021 Bezpečnost v cloudu – jak jste na tom vy v oblasti používání SaaS platforem?

Software as a service je pojem starý jako sama myšlenka cloudu. Ale jak jste na tom vy? A co bezpečnostní platformy formou SaaS? V nadcházejícím Tech Club webináři vám představíme nabídku Cisco Secure v oblasti cloudových bezpečnostních služeb. Ukážeme si příklady pro zabezpečení vaší komunikace do internetu, bezpečného přístupu k aplikacím, analytiky as a service, a také platformy pro globální ochranu i vašich koncových zařízení.

Přednášející: Milan Habcetl a Jiří Tesař

02.11.2021 Řešení k full-stack observability

Aplikace jsou jen jednou ze součástí digitálního zážitku. Jsou však vstupní branou do vyvíjejícího se světa, jehož složitost už často naráží na hranice lidských schopností. Na to, abychom plně využili jejich možností, je musíme vnímat v celém kontextu - izolované spravování je neefektivní. Na webináři se podíváme na to, jak získat použitelný a komplexní přehled o aplikacích a jejich základních závislostech nebo jak dosáhnout optimálního výkonu spravovaných i nespravovaných aplikačních služeb a rozhraní API. Ukážeme si, jak monitorovat výkon tradičních a hybridních aplikací, také i cloudově nativních aplikací, kterou jsou často distribuovány a zároveň na bázi mikroslužeb. Na webináři se zaměříme i na finanční efektivitu - jak platit pouze za to, co je opravdu potřebné a jak zároveň zlepšit výkonnost. Nezapomeneme ani na bezpečnost - účastníci webináře se naučí aktivně identifikovat a blokovat zranitelná místa produkčních aplikačních run-týmů.

Přednášející: Miloš Pavlík

19.10.2021 Síť s podporou data-driven přístupu pro IT i business oddělení

Stabilní a jednotná síťová infrastruktura je důležitým předpokladem pro plynulý a bezpečný chod libovolné společnosti bez ohledu na velikost. Pryč jsou doby, kdy síťová infrastruktura sloužila jen pro internetové připojení uživatelů. V síti se objevuje stále více různorodých koncových zařízení, která mají různé role a jsou určená odlišným skupinám uživatelů. V rámci toho webináře se zaměříme na možnosti využití síťových prvků Cisco Catalyst a Meraki pro vytvoření jednotné a univerzální infrastruktury pro dnešní a budoucí potřeby. Následně si ukážeme nástroj Cisco Spaces, který využívá možnosti jednotné infrastruktury a dokáže pomoci při řešení IT incidentů, sběru a monitoringu dat z drátových i bezdrátových senzorů či business analýze vašich procesů.

Přednášející: Dominik Soukup

05.10.2021 Bezpečnost od koncového zařízení po cloud

Zabezpečení koncových stanic a mobilních platforem nabíra na důležitosti. Stále důmyslnější útoky, hrozby vyplývající z nových způsobů komunikace nebo práce odkudkoliv - to jsou výzvy, kterým čelí bezpečnostní správci po celém světě. Od malých firem až po giganty. A paradoxně cloudově dodávaná bezpečnost může pomoci s touto výzvou a nabídnout uživatelům endpointu pokročilou ochranu pro prevenci, detekci a odezvu na bezpečnostní hrozby. Zveme vás na webinář, kde vám představíme pokročilá řešení Cisco Secure Endpoint a SecureX. Dozvíte se, jak vám mohou zajistit ochranu koncových zařízení, jak je snadno zaintegrovat do vašeho bezpečnostního konceptu a také jak automatizovat a zrychlit odezvu na bezpečnostní incidenty.

Prednášející: Milan Habrcetl a Jiří Tesař

21.09.2021 Nové bezpečnostní vlastnosti Webex konferencí

V průběhu letošního léta získal Webex jedinečné bezpečností vlastnosti v podobě nové generace end-to-end šifrování. Znamená to, že Webex Cloud zajišťuje plánování a vedení konference, ale nedešifruje její obsah tak, jako to dělají jiná řešení. Účastníci tak mají plné soukromí, ačkoli jejich data procházejí přes veřejný cloud. Řešení je založeno na otevřených standardech a umožňuje připojení z Webex aplikací nebo videokonferenčních zařízení. Dalšími bezpečnostními vlastnostmi, na které se v přednášce podíváme, je autentizace uživatelů a různé metody ochrany přístupu do konferencí.

Přednášející: Jaroslav Martan

27.07.2021 Platforma Firepower pro nové výzvy v řešení bezpečnosti a segmentace

Perimetrová i datacentrová bezpečnost již nemůže být postavena pouze na výkonném paketovém filtru. Platforma Firepower je důkazem toho, že bezpečnostní řešení je schopné reagovat na sofistikované útoky a současně může být efektivním nástrojem pro segmentaci sítě se zohledněním identity a dalších informací o koncových bodech komunikace. Do popředí se stále více dostává i klasifikace a řízení šifrovaného provozu. Firepower umožňuje realizovat škálovatelné a distribuované řešení, důležité hlavně v prostředí datacenter. S těmito platformami je přitom možné jednoduše expandovat i do prostředí cloudových poskytovatelů. Na tomto webináři se podíváme nejen na novinky v produktovém portfoliu Cisco Security Firewall, ale i na koncept dalšího vývoje těchto systémů, kde je jedním z klíčových bodů integrace s dalšími komponenty sítě. Také si ukážeme, v čem je síla integrace SecureX a Firepower - nejen v publikaci FW incidentů do prostředí SecureX, důležité součásti Cisco Threat Response, ale i v možnostech využití otevřeného prostředí pro automatizaci a orchestraci.

Přednášející: Jiří Tesař

13.07.2021 Příští dekáda ve znamení UCS X

Dubnové přírůstky do rodiny UCS v podobě šesté generace rackových a blade serverů byly sice zajímavým rozšířením stávajícího portfolia výpočetních systémů, ale v porovnání s červnovým uvedením UCS X-Series jde jen o nepatrný krůček kupředu. Příchod UCS X-Series kompletně mění pohled na platformy postavené na společném chassis a otevírá možnosti potřebné pro modulární výpočetní platformu příštího desetiletí. Připojte se k Cisco Tech Club webináři a dozvíte se více o možnostech UCS X-Series a unikátních způsobech jeho správy.

Přednášející: Pepa Venzhöfer

29.06.2021 Jak získat ze síťových zařízení maximum

Síťová zařízení jsou tam, kde jsou data a uživatelé. Proč toho tedy nevyužít a nedat na dané místo aplikaci? Znamenalo by to umístění nového serveru nebo malého počítače? Ne nutně. V rámci tohoto webináře se podíváme na možnosti hostování aplikací přímo na síťových zařízeních. Jaké máme dostupné prostředky? Je nasazení aplikace na zařízení snadné, nebo musím být zkušený aplikační administrátor? A jak to udělat, když chci aplikaci nasadit na větší množství míst v síti? Na všechny otázky si odpovíme na tomto Tech Club webináři a zároveň si také ukážeme, jak na Catalyst 9300 nainstalovat aplikaci ThousandEyes a tak využít kredity, které máme v DNA Advantage předplatném zdarma.

Přednášející: Peter Morvay

15.06.2021 Novinky ze světa cloudové platformy Cisco Meraki

Meraki je silnou součástí Cisco portfolia a jako lídr v cloudových technologiích nabízí neustálý přístup k inovacím. Připojte se spolu s námi na tento webinář a získejte přehled o novém portfoliu z dílny Meraki.K tradičním řešením, jakými jsou bezpečnostní zařízení Meraki MX, Switche MS a bezdrátové přístupové prvky MR, přibývají senzory na monitoring prostředí. Díky cloudovému managementu dokážete rychle a bezpečně spravovat tisíce senzorů pro sledování teploty, vlhkosti, úniku vody a otevírání dveří. Fyzická bezpečnost je již tradičně doplňována kamerovým řešením s bohatou analytickou výbavou. Meraki tak vytváří jedinečné prostředí, které spojuje IT se světem IoT.

Přednášející: Milan Rášo, Andrej Jeleník

01.06.2021 Novinky v oblasti Smart accountů a Smart licencí

Nový model licencování je s námi už nějakou dobu a postupně jej zavádíme do všech produktových řad. Na tomto Tech Club webináři si projdeme základy, odpovíme na nejčastější otázky, ale také projdeme situace, se kterými se nejčastěji setkáváte a nevíte si s nimi rady. Společně se podíváme na jejich řešení a následně si také představíme nejnovější model nasazení Smart Licensing Using Policy, který Vám může výrazně zjednodušit a ušetřit čas se správou a nasazením Smart licencí. Prostor bude také pro Vaše dotazy a připomínky.

Přednášející: Miroslav Hlúbik

18.05.2021 Proaktivní monitoring na míru

Kvalitní monitoring je základním předpokladem stabilní a bezproblémové sítě. Jeho potřebu vidíme zejména v bezdrátových sítích, kde různorodost klientů a dynamické změny jsou jejich běžnou součástí. V rámci tohoto webináře se podíváme na možnosti telemetrických dat, které využívají podrobných statistických a stavových hodnot ze síťových komponent. Pomocí živých ukázek zaměřených na bezdrátový kontroler Cisco Catalyst 9800 si ukážeme, jak pracovat s telemetrií a využívat získaná data pro naše specifické potřeby. Součástí webináře bude i prezentace produktových novinek rodiny Cisco Catalyst, o kterých jste mohli slyšet již v průběhu prvního představení na konferenci Cisco Live.

Přednášející: Dominik Soukup 

04.05.2021 Novinky v UCS portfoliu a v integracích se storage ekosystémem

Na tomto Tech Club webináři si vysvětlíme, proč je důležité, aby výpočetní platforma byla správně prointegrována se storage ekosystémem a jak může taková integrace zjednodušit a zpříjemnit každodenní operativu kolem konvergované infrastruktury. Zároveň Vám představíme čerstvé novinky v portfoliu Cisco UCS serverů. 

Přednášející: Pepa Venzhöfer 

20.04.2021 Bezpečné připojení vzdálených uživatelů – ať pracují odkudkoliv, a to nejen v době covidové

Bezpečné připojení zaměstnanců pracujících vzdáleně v době pandemie je téma většiny bezpečnostních správců v organizacích. Připojení z domova nebo z mobilních platforem odkudkoliv s sebou přináší na jedné straně větší efektivitu a byznys kontinuitu, ale na straně druhé i významná rizika. Jak zajistit ověření identity uživatele, bezpečné připojení k pracovní stanici nebo jak zabezpečit komunikaci k firemním datům a aplikacím? Jsou pracovní stanice anebo dokonce mobilní zařízení, které nemá organizace ve správě bezpečné? Na všechny tyto otázky Vám odpovíme na tomto webináři.

Přednášející: Milan Habrcetl a Jiří Tesař

06.04.2021 On-premise collaboration - aktuální informace ke komunikačním produktům a službám ve vlastní infrastruktuře

Poslední rok jsme se při práci z domova potkávali převážně s cloudovými službami. Návrat do kanceláří bude proto i návrat k infrastruktuře, předchozím projektům a investicím. Jaká je však budoucnost on-premise infrastruktury? Je možné propojit on-premise a cloudové služby a získat tímto způsobem hybridní model? Jakým způsobem je možné využít existující telepresenční jednotky v prostředí cloudového Webexu? Tech Club webinář zaměřený na tematiku tradiční videokonference v prostředí vlastní infrastruktury a jejího rozvoje do cloudových služeb se Vám pokusí ukázat možné řešení, ale také i jednotlivé novinky.

Přednášející: Jaroslav Martan

23.03.2021 Jak zajistit spolehlivou a bezpečnou komunikaci v multicloudovém prostředí?

Uživatelský provoz ze vzdálených poboček podnikových sítí čím dál více směřuje ke cloudovým aplikacím a do cloudového prostředí. Vzniká tak potřeba provoz nejen optimalizovat, ale také spolehlivě zajistit. Jak toho ale dosáhnout? V průběhu webináře Vám představíme jednoduché a efektivní řešení, díky kterému budete mít zabezpečený přístup odkudkoliv. Ukážeme si také, jak jednoduše implementovat architekturu Cisco SASE a jak efektivně zajistit cloudové prostředí.

Přednášející: Miroslav Brzek

09.03.2021 Bezpečnost e-mailové komunikace, webového provozu a cloudového prostředí

E-mail je stále cílem kybernetických útoků číslo jedna. Více než 80 % útoků se šíří právě prostřednictvím e-mailové komunikace. Jaké by tedy mělo být řešení e-mailové bezpečnosti, aby splňovalo požadavky pokročilé malware analýzy a využívání této služby, ať už je provozována lokálně, v cloudu nebo hybridně? A jaká je nabídka v oblasti webového provozu? Jakou roli dnes hraje cloudové prostředí? Na všechny tyto otázky Vám odpovíme na Tech Club webináři, jehož tématem bude Bezpečnost e-mailové komunikace, webového provozu a cloudového prostředí.

Přednášející: Milan Habrcetl a Jiří Tesař

23.02.2021 Cisco Intersight Cloud Platform – Přehodnoťte správu v multicloudě a převezměte kontrolu nad svým vždy zapnutým a hyper-distribuovaným světem

V dnešní době musí IT organizace umět nasazovat aplikace a poskytovat služby daleko efektivněji a rychleji. S tím je spojena i nutnost umět rychle, efektivně a snadno nasadit infrastrukturu, na které aplikace běží. Nasazované aplikace jsou čím dále složitější. Ať už jde o virtualizované aplikace, Bare Metal, nebo aplikace postavené na bázi mikroslužeb, které jsou distribuované napříč různými prostředími od edge, přes core datacentra až pro prostředí veřejných cloudů. Právě kvůli složitosti Vám chceme ukázat, jak zautomatizovat a zefektivnit nasazování aplikací, služeb a infrastruktury pomocí Cisco Intersight Cloud Platform řešení. Zároveň si ukážeme, jak inteligentně a prediktivně monitorovat a optimalizovat veškeré spravované prostředí a jak ho řídit od vývoje aplikace až po její nasazení na automatizované multicloudové infrastruktuře od Edge až po Cloud.

Přednášející: Miloš Pavlík

09.02.2021 Nová jednotná Webex aplikace a pokročilá analytika

V prosinci se uskutečnila online konference WebexOne, na níž jsme Vám představili velké množství novinek z oblasti nástrojů na vzdálenou spolupráci. Součástí bylo uvedení jednotné Webex aplikace, nových vlastností Webexu a nových Cisco zařízení. Pojďme si společně hlavní témata konference WebexOne přiblížit na našem webináři.

Těšit se můžete na tato témata:
• sjednocení Webex Teams a Meetings do jedné aplikace Webex,
• rozpoznávání gest účastníků,
• pokročilá analytika – diagnostika, sociální mapy,
• nový hardware – kamery, Desk Hub integrovaný s mobilním telefonem a kancelářským prostředím.
Můžete se také těšit i na živé ukázky, během nichž si některé z těchto nových vlastností předvedeme.

Přednášející: Jaroslav Martan

26.01.2021 Moderní bezdrátová síť relevantní pro geeky, DevOps i business

Obnova bezdrátové sítě kromě nových možností přináší i spoustu otazníků. Stačí Wi-Fi 6 nebo je dobré mít i něco navíc? Existuje jedno univerzální řešení, které vyhoví všem nebo je jich naopak několik? Je možné provádět další rozšíření a integraci? Na tyto a další otázky se podíváme v rámci tohoto webináře, kde mimo jiné představíme aktuální novinky v produktech Cisco Catalyst a Meraki. Ukážeme si možnosti dohledu a správy celého řešení. V rámci ukázek se zaměříme na možnost využití API a získání zajímavých dat nejen pro IT, ale i další týmy.

Přednášející: Dominik Soukup

12.01.2021 Co to je SecureX a k čemu je dobrý?

Určitě budete souhlasit, že jednou z největších komplikací při zajišťování kybernetické bezpečnosti je složitost celého obranného ekosystému. Ta často komplikuje rychlou a adekvátní reakci na bezpečnostní incidenty. Je tu ale řešení, které zjednoduší a zprůhlední Váš stávající bezpečnostní ekosystém, a navíc je pro zákazníky Cisco zdarma. Jmenuje se SecureX a na tomto webináři se dozvíte, jak Vám může pomoct. Pro provozování této platformy nepotřebujete nic více, než přístup do cloudu a využití API rozhraní bezpečnostního portfolia Cisco a Vaší infrastruktury. Klíčovým prvkem je zde integrace a otevřenost pro realizaci jednoduchého a centralizovaného rozhraní nad bezpečnostními komponenty. Na tomto webináři se podíváme na to, jak využít platformu SecureX pro rychlou detekci bezpečnostního incidentu, získání detailního obrazu techniky a rozsahu útoku a jak jejím prostřednictvím umožnit provádění automatizovaných akcí. Budete se moci sami přesvědčit, že SecureX je jednoduchý, ale efektivní nástroj pro analýzu i protekci. Přičemž do jeho webového rozhraní lze jednoduše integrovat nejen Cisco bezpečnostní platformy, ale i další systémy.

Přednášející: Martin Rulec

08.12.2020 Novinky IoT portfolia v roce 2020

Během tohoto webináře se podíváme na novinky v portfoliu společnosti Cisco v oblasti Internetu věcí (Internet of Things). Předvedeme si nové přírůstky řady EI3300, podíváme se na rozšíření možností konektivity switche IR1101 o xDSL. Také si představíme i nové řešení Cisco Industrial Asset Vision, průmyslové senzory, které pomáhají podnikům monitorovat jejich majetek a výrobní zařízení. V oblasti bezpečnosti průmyslových sítí nesmíme zapomenout na novinky v řešení Cisco Cyber Vision, které jeho uživatelům poskytuje úplný přehled o jejich průmyslovém řídicím systému, včetně monitorování procesních dat v reálném čase. Stejně důležité je v mnoha případech zpracování dat na hraně sítě, které nám zajišťuje řešení Cisco Edge Intelligence. V každé z těchto oblastí si ukážeme stručný přehled aktuálního širokého portfolia společnosti Cisco v oblasti Internetu věcí, což ocení ať zaběhnutí, ale i budoucí uživatelé tohoto IoT portfolia.

Přednášející: Jiří Rott

10.11.2020 Hybridní cloud a monitoring aplikací od Šumavy až k Tatrám

Aplikace v dnešním světě jsou zpravidla propojené s jinými. Některé máme v datovém centru, některé v cloudu, některé čerpáme jako službu a jiné, naopak, nabízíme jako službu jiným. Pokud vše pracuje jak má, je to v pořádku. Ale co když něco v pořádku není? Problém může být kdekoli. Podívejme se na to, jak nám nová akvizice Cisco, ThousandEyes, ve spolupráci s AppDynamics dovolí aplikace systematicky monitorovat a analyzovat end-to-end, včetně pokročilých možností analýzy síťových problémů. Vždyť síť je právě to, co dnešní aplikace a uživatele spojuje.

Přednášející: Martin Diviš

27.10.2020 Nové vlastnosti Cisco Webex Meetings

Během letošního podzimu přišel Webex s řadou zásadních vylepšení jako například virtuální pozadí, vynucené vypnutí mikrofonu, větší škála rozložení obrazu účastníků nebo full HD (1080p) video. S verzemi 40.9 a 40.10 přicházejí zajímavé a praktické inovace. Příkladem je akvizice BabbleLabs, která zajistí potlačení rušivých zvuků jako je klapání na klávesnici nebo ruch z ulice. Funkce tzv. breakout rooms Vám zase umožní rozdělit probíhající konferenci do několika samostatných skupin. To se hodí například pro vyučování ve školách nebo vedení on-line kurzů. Tyto a další funkce včetně praktických ukázek si představíme během webináře.

Přednášející: Jaroslav Martan

13.10.2020 DevNet – Co se skrývá pod tímto názvem a jaký pro nás může mít přínos?

Co nám přináší programovatelnost a jak se v ní vzdělávat? To jsou otázky, které si možná v souvislosti s tímto tématem pokládáte. Proto bychom Vám rádi představili novou DevNet certifikaci, pověděli si pro koho je určená a jaké jsou dostupné zdroje na vzdělávání. Projdeme si nejdříve tu, která se nám v životě a na zkoušce bude určitě hodit - REST. Dozvíte se informace o tom, jak například vytvořit restovské volání a jakými různými kódy může skončit. Máte zájem se o tomto tématu dozvědět ještě více informací? Připojte se na naší online konferenci DevNet Create a nechte se inspirovat tím, co již jiní vytvořili, či zjednodušte svůj život díky programovatelnosti. Webinář i konference se budou konat ve stejný den, a tak si můžete být jisti, že budete odcházet plně nabití novými informacemi.

Přednášející: Peter Morvay

29.09.2020 Cisco SD-WAN a příklady jejího nasazení v prostředí podnikové sítě

Softwarově definovaná WAN síť se v současné době stává primární technologickou platformou pro budování infrastruktury podnikové WAN sítě. Je pro to hned několik důvodů. Usnadňuje její správu i integraci cloudových infrastruktur a cloudových aplikací, přináší podrobnou visibilitu aplikačního provozu a také vysokou úroveň zabezpečení. Pomáhá tedy řešit bolavá místa nejednoho správce sítě a nejedné firmy. V této přednášce si proto ukážeme, jak s využitím Cisco SD-WAN významně zjednodušit a optimalizovat nasazování cloudových aplikací, jako je např. O365, nebo jak lze s využitím Cisco SD-WAN implementovat vysoce bezpečnou vzdálenou pobočku podnikové sítě. Dozvíte se také, jak s pomocí Cisco SD-WAN zajistit koncovým uživatelům vždy tu nejlepší tzv. user experience při práci s jejich kritickými aplikacemi. V neposlední řadě si ukážeme, jak prostřednictvím Cisco SD-WAN zjednodušit zavádění nových aplikací, zefektivnit využití přenosové infrastruktury a zvýšit celkovou dostupnost podnikové WAN sítě.

Přednášející: Miroslav Brzek 

02.09.2020 Detekce, diagnostika a analýza bezpečnostních incidentů pro SoC a I&R týmy

Typickým požadavkem Incident & Response týmů je mít celkový přehled o bezpečnosti ve firmě, i pokud je nasazeno více různých bezpečnostních platforem. Při detekování bezpečnostních incidentů je potřeba reagovat rychle, získat detaily k danému problému, a to ideálně ze všech platforem, které s ním byly nějakým způsobem spojeny. Daří se Vám to? Víme, že to může být někdy obtížné. Přílišná komplexita zpravidla omezuje schopnost reakce na bezpečnostní incidenty. Podle studie Cisco 2020 CISO Benchmark Report dokonce podniky s větším počtem dodavatelů bezpečnostních řešení zaznamenávají při kybernetických útocích delší výpadky, vyšší náklady a větší objem narušených dat. Zúčastněte se našeho webináře, který Vám pomůže komplexitu řešit. Naučíte se využívat rozhraní centrálního dohledu, ve kterém se bezpečnostní události zhmotňují ve formě alarmů, a seznámíte se s „workflow“, které vám pomůže využít API rozhraní a získat detaily ke konkrétním incidentům.

Přednášející: Jiří Tesař

18.08.2020 Interoperabilita s MS Teams, bezpečnost Webex Teams

Značná část setkání probíhá v dnešní době virtuálně a vzhledem k množství technologií pro vzdálenou spolupráci tak často vyvstává otázka, jaký nástroj využít, aby se všichni účastníci mohli snadno připojit a vše fungovalo hladce, a hlavně bezpečně. Také proto se během našeho webináře zaměříme na téma interoperability a bezpečnosti. V první části uvidíte, jak jsou videokonferenční technologie Cisco schopny spolupracovat s řešením MS Teams a využít tak své jedinečné vlastnosti, jako jsou například sledování mluvčího, bezdrátové promítání či zjednodušený dohled a instalace. Připojení do takové konference je jednoduché - přes tlačítko na dotykovém panelu Touch10. Ve druhé části věnované bezpečnosti budeme mluvit o vlastnostech, ve kterých Webex překonává své konkurenty. Bezpečnost je totiž jedním z hlavních důvodů, proč je Webex volen zákazníky jako nástroj pro vzdálenou komunikaci. Podíváme se, jak vypadá bezpečnostní architektura Webex Cloud, jak funguje DLP a eDiscovery a jak vypadá pokročilé řešení Hybrid Data Security, kdy jsou klíče k šifrovaným datům uloženy v datovém centru zákazníka. Za zmínku stojí i lokalizace dat na území EU. Na webináři se naučíte, proč je důležité používat zabezpečené nástroje pro online komunikaci a také, že existuje nástroj, který Vám pomůže vyřešit problém interoperability mezi komunikačními nástroji.

Přednášející: Jaroslav Martan

04.08.2020 Obrana proti moderním útokům na samotné směrovače a přepínače a nejen na ně

Dnešní pokročilé kybernetické útoky se zaměřují i na samotná síťová infrastrukturní zařízení. Útočníkům to pak dává například možnosti odposlechů, manipulace nebo zcizení přenášených dat, spouštění dalších útoků na zbylou infrastrukturu, atd. Takové útoky využívají modifikaci software ale i hardware daných zařízení, které lze obtížně detekovat tradičními prostředky, a mohou tak v infrastruktuře působit neodhaleny měsíce či roky. Obraně proti takovým útokům je třeba věnovat pozornost již při vlastním návrhu zařízení a zaimplementovat do něj mechanismy pro zajištění integrity, neporušitelnosti, ověřitelné originality samotného hardware a na něm běžícího software. Webinář se bude věnovat právě těmto mechanismům a funkcím implementovaným v zařízeních, které jsou obecně uváděné pod souhrnným označením „Cisco Trustworthy Systems“.

Přednášející: Radek Boch

21.07.2020 Intuitivní a holistický přístup ke správě a orchestraci edge-to-cloud prostředí organizací

Organizace hledají způsoby jak spravovat, monitorovat a automatizovat své prostředí, které jsou v mnoha případech heterogenní, jednoduše a s velkou mírou inteligence, aby mohli snížit náklady na TCO či na správu a aby zabezpečili maximální možnou dostupnost a výkon aplikací. Cisco Intersight je platforma, díky které je možné toho dosáhnout. Během webináře se naučíte, jak lze využít moderní přístupy v IT pro inteligentní správu infrastruktury a aplikací pomocí jednotné platformy. Ať už se jedná o automatizaci prostředí, nebo proaktivní monitoring svázaný s plně automatizovanou podporou, případně analytiku nad prostředí pro detailní pohled na efektivitu využití zdrojů nebo plně automatizovanou správu IT prostředí a capacity planning. 

Přednášející: Miloš Pavlík 

16.06.2020 Přehled novinek v Cisco produktovém portfoliu pro kybernetickou bezpečnost

Kybernetický prostor je denně vystavován různým hrozbám. Cisco Talos tyhle hrozby vyhledává a reaguje na ně, a proto se i Cisco bezpečnostní portfolio neustále vyvíjí, zlepšuje a nabývá nových funkcionalit, které jsou pro ochranu sítě, uživatelů, jejich zařízení a dat nezbytné z pohledu nových sofistikovaných hrozeb. Během webináře si povíme o nových nebo vylepšených funkcionalitách známých produktů, jakými jsou např. Cisco AMP, webové a emailové bezpečnostní brány, bezpečnostní analytické nástroje, apod. Také se ale dozvíte více informací o novém produktu Cisco SecureX, který posouvá laťku kyberbezpečnostního ekosystému ještě o další úroveň výš.

Přednášející: Andrej Jeleník

11.06.2020 Cisco ACI – síťová platforma pro datová centra a aplikace zítřka

Správa sítí datových center byla a je komplexní. S potřebou propojení geograficky oddělených datových center, vzdálených serveroven a cloudů, nutností připojit virtualizovaná a kontejnerizovaná prostředí obvykle vzniká heterogenní celek. Tento fakt prakticky znemožňuje konzistentní řízení datových cest mezi aplikačními komponentami navzájem a směrem k uživatelům, o monitoringu takového prostředí nemluvě. V tomto díle Cisco Tech Club webinářů se společně podíváme, jak lze prostřednictvím Cisco ACI (Application Centric Infrastructure) zjednodušit správu sítě datového centra nejen na vlastním HW, ale také ve veřejném cloudu a díky širokému ekosystému nativně zaintegrovat i virtualizační a kontejnerové platformy. Ukážeme si, jak můžete opět získat plnou kontrolu a viditelnost datových toků v celé síti s využitím Intent-based networking přístupu Cisco ACI.

Přednášející: Josef Venzhöfer

09.06.2020 Hybridní architektura Cisco Collaboration a nové funkcionality Cisco Jabber

Hybridní architekturu Cisco Collaboration z velké části představuje Webex Edge. Během tohoto webináře se podíváme na jednotlivé části Webex Edge, konkrétně na Edge Audio, Edge for Devices a Video Mesh. Webex Edge je jednoduchý na správu a provoz, přináší úspory nákladů a vyšší bezpečnost řešení. Ve druhé části se podíváme, co nového umí Cisco Jabber a co přijde s verzí 12.9. Nejzajímavějšími vlastnostmi je efektivní práce na mobilních zařízeních (nízká spotřeba, spolehlivost) a rychlé přihlášení pomocí OAuth.

Přednášející: Jaroslav Martan

04.06.2020 Řada přepínačů Catalyst 9000

Tento webinář Vám přinese přehled přepínačů řady Catalyst 9000 a jejich doporučené pozicování v různých místech infrastruktury. Dále se budeme se zabývat nejnovějšími přírůstky v této řadě a novými vlastnostmi, které přináší poslední verze operačního systému IOS-XE. Na závěr webináře Vám poskytneme i pohled do nejbližší budoucnosti přepínačů.

Přednášející: Jaromír Pilař

02.06.2020 Mějte pod kontrolou koncová zařízení a webové aplikace s Meraki MDM a Meraki Insight + Demo

Kolik máme ve firmě zařízení? Mají aktuální firmware? Proč některé z webových aplikací nefungují správně? Jak to napravit? Na všechny tyto otázky si odpovíme během tohoto webináře. Meraki MDM je nástroj pro správu koncových zařízení jako jsou notebooky nebo tablety. Umožní Vám spravovat aplikace, aktualizovat firmware či zařízení vymazat - to vše vzdáleně. Meraki Insight analyzuje funkčnost webových aplikací a pomůže Vám zjistit např. proč aplikace nefunguje a zda je problém na straně LAN, WAN, poskytovatele služeb, nebo serveru.

Přednášející: Andrej Halža

28.05.2020 Automatizace v cloudové službě Meraki pomocí rozhraní API

Představte si, že můžete automaticky konfigurovat tisíce portů, monitorovat všechny Vaše lokality a zjišťovat anomálie v síti bez ohledu na počet zapojených zařízení. Zúčastněte se tohoto webináře a získejte přehled o tom, jak rychle můžete začít s používáním otevřených rozhraní API, a využívat tak cloudovou službu Meraki naplno.

Přednášející: Milan Rášo

26.05.2020 Novinky v Cisco vlajkových XR platformách 8000 a ASR 9000

Přístupové sítě včetně Wi-Fi se zrychlují, IoT se na nás hrne ze všech stran a můžeme se těšit na doby, kdy velká část zaměstnanců bude pracovat střídavě z kanceláře a z domova. Jak se na tohle připravit v přenosové síti? Jaké platformy jsme připravili? V tomto webináři si představíme novinky v oblasti routerů z rodiny ASR 9000 s přicházející generací LightSpeed plus. Dále se budeme věnovat úplně nové platformě Cisco 8000, řekneme si, jaké má přednosti a kde ji využijeme. Na závěř si povíme o licenčním modelu, který nám v přenosových sítích pomáhá zvládnout nevídané trendy posledních dnů - Flexible Consumption Model, poprvé představený s rodinou NCS 540.

Přednášející: Peter Morvay, Martin Slinták

21.05.2020 Design a vlastnosti moderních Wi-Fi 6 sítí

Bezdrátové sítě se s příchodem nového standardu Wi-Fi 6 posunuly zase o výrazný krok dopředu. Jak ale navrhnout Vaší firemní bezdrátovou síť tak, aby opravdu dokázala nové vlastnosti využít? V rámci tohoto webináře budeme diskutovat o všech aspektech správného designu WLAN sítě – od rozmístění AP, přes způsob nasazení bezdrátových kontrolerů, vysokou dostupnost, zabezpečení (vč. WPA3), prioritizaci důležitých aplikací až po samotný dohled a analýzu provozních parametrů bezdrátové sítě.

Přednášející: Jaroslav Čížek

19.05.2020 Kybernetická bezpečnost v prostředí IoT sítí

V tomto webináři se podíváme na aktuální téma - sítě IoT a jejich kybernetická bezpečnost. Podíváme se na architekturu IoT sítě a na doporučení pro její zabezpečení. Předvedeme si Cisco Cyber Vision, nový produkt společnosti Cisco vzniklý akvizicí firmy Sentryo, který cílí na zvýšení vizibility komunikace využívajících průmyslových protokolů, odhalování zranitelností a potenciálních útoků v IoT sítích. Předmětem bude i spolupráce s dalšími bezpečnostními nástroji a jejich začlenění do IoT sítě.

Přednášející: Jiří Rott

14.05.2020 Cisco HyperFlex - nejen obyčejná hyperkonvergovaná platforma

Hyperkonvergované řešení jsou na trhu již nějaký ten čas a ukázaly se být úspěšným evolučním krokem ve vývoji a budování datových center. Vývoj a nasazování moderních datových center jde ruku v ruce s vývojem aplikací – distribuovaně, a tím blíže k uživateli. V tomto okamžiku homogenizace a automatizace infrastruktury napříč prostředími (Primární DC, Edge DC, Cloud) přináší značné výhody. Cisco HyperFlex je hyperkonvergované řešení navržené tak, aby bylo nasaditelné ,,ANYWHERE" a zároveň je to platforma pro řešení jako SAP DataHub, Application platform, založené na Kubernetes a dalších řešení, o kterých se budeme bavit během tohoto webináře.

Přednášející: Miloš Pavlík

12.05.2020 Aby Vás infikované koncové zařízení nestálo hlavu

Dnes už nikdo nepochybuje, že fungující řešení pro IT bezpečnost ochraňuje organizaci na více vrstvách. Problém však nastává, když produkty odpovědné za ochranu jednotlivých vrstev navzájem nespolupracují. Útočníkovi totiž stačí jediný úspěšný pokus o průnik do IT systému, kdežto bezpečnostní specialisté musí být úspěšní neustále. Během webináře si ukážeme, jak v případě úspěšného průniku urychleně zjistit způsob infiltrace, dále prvotní napadení systému, jakož i ostatní systémy, na které se malware rozšířil. Zároveň pochopíme lidskou řečí, jaké riziko pro organizaci infiltrace představuje, aby následně nastoupila fáze zastavení jejího šíření. Nakonec provedeme nápravu tak, aby se bezpečnostní incident znovu nezopakoval. A na toto všechno nebudeme potřebovat měsíce, týdny, ba ani dny.

Přednášející: Peter Mesjar

07.05.2020 Cisco technologie pro řešení podnikových WAN sítí

Rychlý technologický vývoj se nevyhýbá ani oblasti podnikových WAN sítí. V tomto webináři si představíme nové platformy Cisco směrovačů pro výstavbu podnikových WAN sítí, poskytneme celkový přehled aktuálního produktového portfolia Cisco směrovačů a rovněž budou diskutovány principy DNA licenčního modelu pro Cisco WAN sítě.

Přednášející: Miroslav Brzek

05.05.2020 Přehled nových funkcí a vlastností nástrojů pro vzdálenou spolupráci

Ani aktuální nestandardní situace nezastavila inovace v oblasti týmové a vzdálené spolupráce. V tomto webináři ze série Tech Club Vás seznámíme s přehledem nových funkcí a vlastností, ale také s novinkami, které se teprve připravují. Zaměříme se především na software klienty a jejich rozhraní. Kromě toho také projdeme unified aplikace, embedované webové aplikace a streaming na sociální sítě, např. na YouTube či na Facebook.

Přednášející: Ivan Sýkora

30.4.2020 Jak jednoduše a zároveň bezpečně připojit zaměstnance z home office do firemní sítě?

Tento webinář Vám poskytne přehled Cisco řešení pro vzdálený přístup zaměstnanců pracujících z domova do firemní sítě. Klasický VPN přístup pomocí AnyConnect klienta, který bude diskutován v první části, možná už znáte. Ale víte i o OfficeExtend, funkcionalitě Cisco WLAN řešení, kdy Cisco AP u zaměstnance doma poskytuje firemní SSID nebo i fyzické porty, a zajišťuje tak bezpečný šifrovaný tunel zpět do firmy? Nebo se Vám naopak líbí Cisco Meraki a jeho cloud management a vzdálený přístup chcete postavit právě na tomto řešení? Jak na to, Vám poradíme během tohoto webináře.

Přednášející: Jaroslav Čížek, Jiří Tesař, Andrej Jeleník

28.04.2020 Proč je Cisco Umbrella efektivní v boji s kyberzločinem nejen v dnešních dnech

V současné situaci stačí chvilka nepozornosti, jeden klik a celá plejáda kompromitace IT infrastruktury může začít. Řešení bezpečného vzdáleného přístupu by proto mělo obsahovat dodatečnou vrstvu a organizace by se neměly spoléhat pouze na antivirus, VPN a antispamové řešení. Tato dodatečná vrstva totiž pracuje v reálném čase a na ochranu organizací využívá data získané analýzou nejdůležitějšího protokolu v internetu, DNS. Během tohoto webináře se dozvíte nejen, jak jednoduše a rychle Cisco Umbrella nasadit, ale i jak fungují Umbrella algoritmy na pozadí a jakým způsobem využívá Threat Intelligence informace.

Přednášející: Peter Mesjar

23.04.2020 Automatizace a monitoring sítě s využitím Cisco DNA licencí

Cílem tohoto webináře je seznámit Vás s funkcemi pro automatizaci, správu a monitoring síťové infrastruktury s využitím Cisco DNA licencí. Představíme Vám například automatizovaný proces instalace nového zařízení nebo postupy pro aktivaci síťových služeb na základě best practices. Dalším tématem je zajištění zdraví sítě a omezení bezpečnostních rizik. V posledním bloku se budeme věnovat analytickým funkcím pro monitoring a troubleshooting.

Přednášející: Zdeněk Roubal

21.04.2020 Cisco Smart licencování a Smart Account

Tento webinář bude věnován novému modelu licencování, tzv. Smart licencím a jak tyto licence efektivně spravovat v licenčním portálu. Cisco Smart účet poskytuje zjednodušenou a centralizovanou správu všech Vašich softwarových licencí a uživatelů napříč Vaší organizaci. Ukážeme si, jak takový účet založit, nastavit, kde a jak licence uvidíte a přesunete tam, kde jsou právě potřeba.

Přednášející: Miroslav Hlúbik

16.04.2020 Cisco Intersight - Správa požadavků digitální transformace

Konkurence vede IT organizace k rychlejšímu a efektivnějšímu poskytování aplikací a služeb. Operační týmy musí podporovat stávající aplikace při správě aplikací nové generace a pracovních vytížení, které vyžadují výpočetní výkon v Edge lokacích, na pobočkách i ve veřejných a privátních cloudových prostředích, stejně jako v datovém centru. Tento požadavek na implementaci distribuovaných aplikací podporovaných distribuovaným výpočetním výkonem vytváří rostoucí mezeru mezi tím, co tato prostředí vyžadují a odborností, procesy a nástroji, které je podporují. Cisco Intersight poskytuje holistický přístup ke správě distribuovaných výpočetních prostředí od primárních datových center přes cloud prostředí, až k Edge lokacím.

Přednášející: Miloš Pavlík

14.04.2020 Vzdálené přístupy VPN a integrace s vícefaktorovým ověřováním uživatele

Vzdálené zabezpečené přístupy (VPN) nebyly nikdy tolik na pořadu dne jako právě teď. Potřeba zabezpečit komunikaci zaměstnanaců na Home officech je díky mimořádné situaci s pandémií koronaviru velmi aktuální téma. V tomto webináři Vám představíme různé scénáře zprovoznění VPN a zabezpečení vícefaktorového ověřování uživatelů VPN spojení.

Přednášející: Jiří Tesař

09.04.2020 Využití technologie Cisco SD-WAN pro budování moderních pobočkových sítí

Oblast softwarově definovaných WAN sítí (SD-WAN) patří v současné době mezi stěžejní technologické trendy v oblasti podnikových sítí. Webinář se bude věnovat celkové architektuře Cisco SD-WAN řešení, použitým technologiím a protokolům. Rovněž představíme přínosy řešení Cisco SD-WAN a ukážeme si i vzorové příklady nasazení této technologie.

Přednášející: Miroslav Brzek

07.04.2020 Best practices při používání nástrojů na spolupráci on-line

Není žádným tajemstvím, že sdílení osvědčených postupů a vychytávek, tzv. best practices, je vynikajícím způsobem, jak zlepšit výkon a produktivitu organizace. Sdílení osvědčených postupů může organizacím pomoci vyplnit mezery ve znalostech, a tak zvýšit efektivitu používání nástrojů, což se v době přesunu velké části pracovních aktivit do on-line prostředí ukazuje jako nezbytné. Webinář bude věnován řešení Cisco Webex Teams, Webex Meetings a Webex Event Center. Připojte se na webinář ze série Cisco Tech Club o best practices z oblasti spolupráce on-line a nechte se inspirovat tipy expertů na tyto technologie.

Přednášející: Jaroslav Martan

02.04.2020 Monitoring a optimalizace chodu aplikací s Cisco AppDynamics a Workload Optimization Manager

Bezproblémový chod aplikací je základním požadavkem uživatelů a tedy i vlastníků aplikací a ostatních zaměstnanců IT oddělení. AppDynamics umožňuje monitorovat aplikace do hloubky, odhalovat vztahy a anomálie, a poukázat na příčinu problému. Cisco Workload Optimization Manager je skvělý nástroj na monitoring a optimalizaci aplikační infrastruktury. Tyto nástroje nabízí unikátní řešení na trhu a všechny jejich oblasti pokryjeme v rámci tohoto webináře.

Přednášející: Martin Diviš

31.03.2020 Cisco Meraki: on-premises řešení síťové infrastruktury spravované z cloudu

Tento webinář bude zaměřený na novinky ve světě Cisco Meraki, on-premises řešení síťové infrastruktury spravované z cloudu. Podíváme se hlouběji do technických možností řešení a formou dema - živého Meraki Dashboardu si ukážeme a popíšeme jednotlivé prvky Meraki full-stack síťové infrastruktury. Primárně se budeme věnovat bezpečnostním prvkům na zařízení Meraki MX, ale nezapomeneme ani na Wireless, Switching nebo Meraki kamery.

Přednášející: Andrej Jeleník

27.03.2020 Cisco telekonferenční a bezpečnostní nástroje pro firmy zdarma (Webex + VPN)

Práce z domova neboli "home office" a vzdělávání na dálku je realita dnešních dní. Pro podporu fungování jednotlivců i organizací jsme připravili bezplatné konferenční služby na platformě Cisco Webex. Jejich dostupnost je otázkou jednoduchého aktivačního procesu. Stejně tak i bezpečné připojení z domova, ať již do práce nebo na internet, nabízí nyní Cisco bezplatně. Podívejte se, jak aktivovat řešení pro vzdálené zabezpečené připojení AnyConnect VPN nebo cloudové zabezpečení pro přístup k internetu Cisco Umbrella. Pokud potřebujete zajistit vícefaktorové ověření uživatelů, vztahuje se tato bezplatná nabídka i na řešení DUO Security.

Přednášející: Milan Habrcetl, Ivan Sýkora

17.03.2020 Cisco technologie pro datová centra: nástroj pro transformaci Vašeho businessu

Aplikace jsou základem pro digitální transformaci a pro většinu businessů v digitální éře jsou klíčovým rozhraním mezi nimi a zákazníky, technologickými partnery i dodavatelským řetězcem. Aplikace jsou dnes distribuované, rozmanité, vyvíjené a budované napříč různými prostředími. Je proto důležité zabezpečit nejen správný podvozek pod Vaše aplikace, ale také kontinuálně monitorovat jejich chování na infrastruktuře, hledat a eliminovat různé anomálie v chování aplikací, a tak zabezpečit maximální dostupnost Vašeho businessu. Pojďte si poslechnout, jak datacentrové technologie můžou pomoct s transformaci Vašeho businessu i s jeho růstem a dostupností.

Přednášející: Miloš Pavlík

03.03.2020 Bezpečnostní řešení Cisco a integrace s třetími stranami

Portfolio Cisco Security je dnes již velmi široké, avšak nemůže pokrýt všechny segmenty kybernetické ochrany. I proto dochází k propojování jednotlivých technologií více výrobců, aby zákazník získal ucelenou bezpečnostní architekturu. Mezi takové příklady patří i spolupráce mezi společnostmi Cisco a Radware, a dále Cisco a AlgoSec. V dnešním webináři Vám představíme, jak obě tato technologická partnerství fungují a jak jednoduše můžete v rámci Cisco Security řešení získat i ochranu proti DDoS útokům, Web Aplikační firewall nebo zjednodušit a zefektivnit správu firewallových pravidel napříč Vaší společností.

Přednášející: Milan Habrcetl

18.02.2020 Nové Cisco portfolio pro bezdrátové sítě

Za poslední rok Cisco představilo kompletně nové portfolio produktů pro bezdrátové sítě - máme nové Wi-Fi6 C9100 AP, výkonné kontrolery C9800 s mnoho novými vlastnostmi, rozšířily se možnosti DNAC Assurance a DNA Spaces. Zapomenout ale nesmíme ani na samotné bezdrátové klienty - novinkou je optimalizovaný roaming a monitorování Samsung mobilních zařízení. Kromě přehledu aktuálních produktů a jejich vlastností budou diskutovány i doporučené AireOS a IOS-XE verze SW pro bezdrátové kontrolery, migrační scénáře, atd.

Přednášející: Jaroslav Čížek

04.02.2020 Webex Contact Center a analytické nástroje Webex Experience Management

V zimním období jsme uvedli řadu novinek. V přednášce se podíváme na nový hardware a na nové vlastnosti Webex Meetings a Webex Teams. Samostatnou kapitolou jsou kontaktní centra. Jednak jejich cloudová verze Webex Contact Center a pak zejména analytické nástroje Webex Experience Management.

Přednášející: Jaroslav Martan, Ivan Sýkora

21.01.2020 Principy řešení Software Defined Access pro podnikové sítě

Klíčovou vlastností SD Access je bezpečná segmentace sítě, tj. oddělení provozu různých skupin uživatelů a zařízení, řízení jejich přístupu k aplikacím na základě identity. Jednotná bezpečnostní politika je konzistentně udržována v drátové i bezdrátové části kampusové sítě díky vysoké míře automatizace a centralizovanému způsobu řízení prostřednictvím síťového kontroléru. Webinář bude zaměřený na vlastnosti řešení Software Defined Access, principy fungování této architektury pro moderní kampusové sítě, na vhodné platformy, a integraci s ostatními částmi podnikové sítě.

Přednášející: Jaromír Pilař

14.01.2020 Nornir, PyATS - automatizace, jak ji potřebujete

Jaké jsou aktuální novinky ve světě automatizace? V již tak dlouhém seznamu nástrojů se objevily 2 nové zajímavosti. Během webináře si odpovíme na následující otázky a představíme si nástroje Nornir a PyATS:

  • Proč vytváříte nový ansible? Má smysl se učit nový tool, když už jeden široce používaný existuje?
  • Jak zmapovat protokoly na zařízení a jak poznat, jaké změny se na něm udály?

Přednášející: Peter Morvay

10.12.2019 Co je nového v IoT z pohledu společnosti Cisco?

Zaměříme se na strategii společnosti Cisco v oblasti řešení pro Internet věcí (IoT). Podíváme se na novinky v oblasti zařízení IoT (přepínačů, směrovačů a jejich dohledových systémů). Zmíníme bezpečnostní řešení Cisco Cyber vision v souvislosti s naší akvizicí Sentryo i vývoj v oblasti Fog computingu.

Přednášející: Jiří Rott

26.11.2019 Bezpečnostní architektura Zero Trust

Nevěřte nikomu a ničemu ve Vaší síti. Příběh architektury Zero Trust (ZTA). Od odvážných myšlenek až k běžnému pojmu. Co ve skutečnosti ZTA znamená? Jaké jsou její hlavní pilíře? Jak byla definována na začátku a jak ji vidíme dnes, po 15 letech vývoje? Jaké jsou konkrétní prvky ZTA a proč je potřebujeme k dosažení našeho cíle? Odpovědi na předchozí otázky a další informace se dozvíte během tohoto webináře.

Přednášející: Andrej Jelenik

12.11.2019 Průřez novinkami z oblasti datových center

Ve světě multicloudu a hybridního IT je nutnost najít správnou sadu řešení a nástrojů. Jedině tak je možné provozovat prostředí s dostatečnou lehkostí, viditelností a bezpečností. O řešení z produkce Cisco, která Vám právě toto umožní, se dozvíte více v tomto pokračování seriálu webinářů Cisco Tech Club.

Přednášející: Miloš Pavlík

29.10.2019 Artificial Intelligence, Machine Learning, Cisco?

Krátký úvod do světa umělé inteligence, strojového učení, neurónových sítí, souvisejících algoritmů a technik. Použití těchto fenomenů napříč portfoliem společnosti Cisco. Co dokáže nabídnout řešení na bázi Cisco UCS systému pro Vaše AI/ML.

Přednášející: Tomáš Ondovčík

15.10.2019 Novinky z oblasti Collaboration

Webex Calling, cloudová služba dostupná i v našem regionu. V hodinovém webináři Vás seznámíme s tím, kam směřuje další rozvoj call control služeb a jak navazuje na tradiční IPT a "Call Manager" instalace. Součástí bude i ukázka prostředí pro správu a provoz cloudové ústředny.

Přednášející: Ivan Sýkora, Jaroslav Martan

19.06.2019 Novinky z Cisco Live San Diego

V polovině června se uskuteční pravidelná konference Cisco Live US, která přinese i další vlnu novinek v oblasti podnikových sítí Cisco. Z oblasti bezdrátových sítí například přidáme další menší modely bezdrátových kontrolerů z rodiny Catalyst 9800, o zajímavé a dlouho očekávané modely se rozrostou i řady přepínačů catalyst 9200 a 9300. A mnohé další...

Přednášející: Jaromír Pilař, Jaroslav Čížek

16.04.2019 Bezdrátové kontrolery Cisco C9800

Na konci minulého roku Cisco představilo novou generaci kontrolerů bezdrátových sítí řady Catalyst 9800. Cílem semináře je poskytnout detailnější pohled na tyto kontrolery – aktuálně dostupné modely, vlastnosti a způsob jejich nasazení. Probrány a ukázány budou možnosti jejich konfigurace, správy a dohledu pomocí lokálního CLI/GUI/API a v Cisco PI a DNA-C. Závěrečná část pak bude věnována unikátním funkcím pro hledání příčin problémů v bezdrátové síti, které mají tyto kontrolery implementovány.

Přednášející: Jaroslav Čížek

02.04.2019 Architektura Intent-Based datových center

Změna obchodních oblastí měla významný dopad a vytvořila "novou normu" pro IT, protože vyvíjí své datová centra a cloudovou strategii třemi způsoby:

  • Aplikace je nový business.
  • Vývojář je novým zákazníkem.
  • Multi-Cloud je nové datové centrum. 

Stejným způsobem se na danou problematiku dívá i Cisco. V rámci datových center má Cisco jedno velké prointegrované řešení, které je kompletně zaměřeno na aplikaci, které se konstantě učí, neustále přizpůsobuje a neustále chrání.

Přednášející: Miloš Pavlík

19.03.2019 Viditelnost a bezpečnostní analytika pomocí pokročilé analýzy síťového provozu

Až 70% kybernetických útoků v roce 2019 použije šifrování ve svůj prospěch. Jste připraveni? V téhle přednášce se dozvíte, jak Cisco řeší bezpečnostní dohled nad celou firemní sítí pomocí řešení Cisco Stealthwatch a jak si umí poradit se šifrovaným provozem. Řekneme si více o detekci škodlivých vzorců chování v šifrované komunikaci bez potřeby dešifrování s využitím ETA (Analýza šifrovaného provozu) a vícevrstvého strojového učení. Podíváme se spolu na demo ukázku a povíme si také o novinkách v produktu Cisco Stealthwatch verze 7.

Přednášející: Andrej Jeleník

05.03.2019 Webex Conferencing a Interoperabilita se službami třetích stran

Služby Cisco Webex, nástroje pro týmovou spolupráci, si kladou za cíl otevřít spolupráci co nejširšímu okruhu uživatelů. Uživatelé zase potřebují věnovat se svému tématu s využitím svých kancelářských nástrojů nebo nástrojů zvyšující produktivitu. V prezentaci Vás provedeme nejnovějšími možnostmi vzájemné integrace, kterou uživatelé i správci služeb mohou využít.

Přednášející: Ivan Sýkora

19.02.2019 Jak jinak na podnikové sítě s Cisco DNA Center

Správa drátových (přepínaných) a bezdrátových sítí má léta své zažité postupy. Podnikové sítě však prochází razantním vývojem. Požadavky na rychlou implementaci změn jsou vysoké, bezpečnost připojení se stala standardem, očekávání uživatelů jsou nekompromisní.  Automatizace se prosadila v řízení sítě, jejíž správu lze zefektivnit nasazením síťového kontroléru. Představíme vám, kterak se vybrané situace řeší s Cisco DNA Center. Dále si ukážeme, jak výrazně zvýšit spokojenost uživatelů díky proaktivnímu monitoringu, včasné diagnostice síťových problémů a retrospektivní analýze. Posledním tématem bude integrovatelnost správy sítě s Cisco DNA Center platformou do IT procesů.

Přednášející: Zdeněk Roubal

05.02.2019 Cisco ACI – multicloud DC networking

S postupující adopcí veřejných cloud prostředí pro produkční využití vzniká potřeba zajištění konzistentní síťové konektivity a bezpečnostních pravidel pro aplikace hostované jak v on-premise, tak v cloudových DC infrastrukturách. Cisco ACI ve verzi 4.0 přináší vlastnosti a funkce, které umožňují zajištění konektivity a konzistentní aplikační politiky napříč on-premise a cloud infrastrukturou. Tyto a mnoho dalších funkcí představíme v tomto webináři ze série Cisco TechClub.

Přednášející: Josef Venzhofer

22.01.2019 Zjednodušená správa sítě s IOS XR

Tento seminář se bude věnovat potřebám automatizovat a programovat sítě v prostředí rozsáhlých infrastruktur podniků, organizací a poskytovatelů služeb. Kromě toho si zodpovíme následující otázky:

Jaké jsou možnosti automatizovaně nasadit nové zařízení do sítě?
Jaké máme možnosti vykonávat změny na desítkách až stovkách zařízení?
Jaké nástroje využít při monitoringu a analýze sítě?

Přednášející: Peter Morvay

08.01.2019 Novinky v řešení pro podnikové sítě

Podnikové sítě prochází postupnou změnou k řízení sítě na základě záměru uživatele. Seminář bude proto věnován produktovému rozšíření podnikových přepínačů, které umožňují jednoduchou adaptaci k těmto změnám a ukážeme si přínosy jednotlivých platforem..

Během semináři se dále podíváme také na možnosti licencování těchto produktů, jaké vlastnosti umožňují jednotlivé licence a v neposlední řadě si projdeme nový způsob předplatného.

Přednášející: Milan Rášo

11.12.2018 Cisco SD-WAN řešení

Oblast softwarově definovaných WAN sítí (SD-WAN) patří v současné době mezi nejdynamičtěji se rozvíjející technologické oblasti. Přednáška se bude věnovat celkové architektuře Cisco SD-WAN řešení, použitým technologiím a protokolům. Zároveň představíme stěžejní přínosy tohoto řešení.

Přednášející: Miroslav Brzek

27.11.2018 Novinky v Hyperflex

Trend hyperkonvergovaných architektur v datových centrech nabírá na obrátkách a tradiční a konvergované infrastruktury jsou na ústupu, jelikož hyperkonvergovaná řešení nabízejí výrazně snazší správu celého prostředí a lepší ekonomiku provozu ve srovnání s tradičními architekturami. Seminář se bude soustředit na architektonické výhody platformy Cisco Hyperflex, které ji posouvají do čela pelotonu dostupných řešení a umožňují ještě snadnější správu prostředí i jedinečnou konzistenci výkonu. Díky těmto vlastnostem Cisco Hyperflex umožňuje provozovat jakoukoliv aplikaci v jakémkoliv měřítku ve spojení s jakýmkoliv cloudem. Dále se zaměříme na novinky ve verzi 3.5, které dosavadní výhody platformy Cisco Hyperflex ještě umocňují.

Přednášející: Josef Venzhofer

13.11.2018 Advanced Threat řešení pro koncová zařízení

Co dokáže a kam míří Advanced Malware Protection (AMP) na uživatelských zařízeních? Jaké jsou možnosti propojení AMP s dalšími systémy? Jak dále chránit pracovní stanici nebo smartphone? O čem je DUO?
Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět v novém semináři na téma Advanced Threat řešení pro koncová zařízení. V praktické ukázce se podíváme i na to, jak funguje Cisco Threat Response - tj. centralizovaný monitorovací a analytický nástroj pro bezpečnostní události, které jsou detekované různými systémy.

Přednášející: Jiří Tesař

30.10.2018 Cisco a Internet věcí

Iot je důležitá součást zaměření společnosti Cisco Systems. Podíváme se na oblasti IoT, na které se společnost aktuálně soustředí, odpovídající novinky a aktuální portfolio v oblasti IoT síťových prvků pro jednotlivé oblasti. Stejně tak se podíváme i na novinky v oblastech, které souvisí se schématem zpracování toků dat uvnitř sítě (koncepty Fog/Edge Computing) a jejich implementace v podobe IoX a Cisco Kinetic. Součástí IoT řešení jsou i specifické nástroje pro správu a dohled, kterých se také dotkneme.

Přednášející: Jiří Rott

16.10.2018 Novinky v oblasti Collaboration

Tento seminář se bude věnovat technologiím pro spolupráci uživatelů. V září jsme uvedli řadu novinek v on-premise i cloud collaboration produktech. Jedná se zejména o novou verzi Cisco Meeting Serveru, nová video zařízení a Webex. V přednášce se podíváme jak na tyto novinky, tak na to, jaký mají vliv na architekturu collaboration řešení.

Přednášející: Jaroslav Martan

Kontakt

Pavel Křížanovský

Technický ředitel Cisco CZ a SK

pkrizano@cisco.com

+420 602 386 228