Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Cisco Tech Club Webináře

On-line každých 14 dní

Rádi bychom Vás pozvali na virtuální semináře ze série Cisco Tech Club s našimi odborníky, realizované prostřednictvím technologie Cisco Webex.

18.02. Nové Cisco portfolio pro bezdrátové sítě

Za poslední rok Cisco představilo kompletně nové portfolio produktů pro bezdrátové sítě - máme nové Wi-Fi6 C9100 AP, výkonné kontrolery C9800 s mnoho novými vlastnostmi, rozšířily se možnosti DNAC Assurance a DNA Spaces. Zapomenout ale nesmíme ani na samotné bezdrátové klienty - novinkou je optimalizovaný roaming a monitorování Samsung mobilních zařízení. Kromě přehledu aktuálních produktů a jejich vlastností budou diskutovány i doporučené AireOS a IOS-XE verze SW pro bezdrátové kontrolery, migrační scénáře, atd.

Přednášející: Jaroslav Čížek

04.02. Webex Contact Center a analytické nástroje Webex Experience Management

V zimním období jsme uvedli řadu novinek. V přednášce se podíváme na nový hardware a na nové vlastnosti Webex Meetings a Webex Teams. Samostatnou kapitolou jsou kontaktní centra. Jednak jejich cloudová verze Webex Contact Center a pak zejména analytické nástroje Webex Experience Management.

Přednášející: Jaroslav Martan, Ivan Sýkora

21.01. Principy řešení Software Defined Access pro podnikové sítě

Klíčovou vlastností SD Access je bezpečná segmentace sítě, tj. oddělení provozu různých skupin uživatelů a zařízení, řízení jejich přístupu k aplikacím na základě identity. Jednotná bezpečnostní politika je konzistentně udržována v drátové i bezdrátové části kampusové sítě díky vysoké míře automatizace a centralizovanému způsobu řízení prostřednictvím síťového kontroléru. Webinář bude zaměřený na vlastnosti řešení Software Defined Access, principy fungování této architektury pro moderní kampusové sítě, na vhodné platformy, a integraci s ostatními částmi podnikové sítě.

Přednášející: Jaromír Pilař

14.01. Nornir, PyATS - automatizace, jak ji potřebujete

Jaké jsou aktuální novinky ve světě automatizace? V již tak dlouhém seznamu nástrojů se objevily 2 nové zajímavosti. Během webináře si odpovíme na následující otázky a představíme si nástroje Nornir a PyATS:

  • Proč vytváříte nový ansible? Má smysl se učit nový tool, když už jeden široce používaný existuje?
  • Jak zmapovat protokoly na zařízení a jak poznat, jaké změny se na něm udály?

Přednášející: Peter Morvay

10.12.2019 Co je nového v IoT z pohledu společnosti Cisco?

Zaměříme se na strategii společnosti Cisco v oblasti řešení pro Internet věcí (IoT). Podíváme se na novinky v oblasti zařízení IoT (přepínačů, směrovačů a jejich dohledových systémů). Zmíníme bezpečnostní řešení Cisco Cyber vision v souvislosti s naší akvizicí Sentryo i vývoj v oblasti Fog computingu.

Přednášející: Jiří Rott

26.11. Bezpečnostní architektura Zero Trust

Nevěřte nikomu a ničemu ve Vaší síti. Příběh architektury Zero Trust (ZTA). Od odvážných myšlenek až k běžnému pojmu. Co ve skutečnosti ZTA znamená? Jaké jsou její hlavní pilíře? Jak byla definována na začátku a jak ji vidíme dnes, po 15 letech vývoje? Jaké jsou konkrétní prvky ZTA a proč je potřebujeme k dosažení našeho cíle? Odpovědi na předchozí otázky a další informace se dozvíte během tohoto webináře.

Přednášející: Andrej Jelenik

12.11. Průřez novinkami z oblasti datových center

Ve světě multicloudu a hybridního IT je nutnost najít správnou sadu řešení a nástrojů. Jedině tak je možné provozovat prostředí s dostatečnou lehkostí, viditelností a bezpečností. O řešení z produkce Cisco, která Vám právě toto umožní, se dozvíte více v tomto pokračování seriálu webinářů Cisco Tech Club.

Přednášející: Miloš Pavlík

29.10. Artificial Intelligence, Machine Learning, Cisco?

Krátký úvod do světa umělé inteligence, strojového učení, neurónových sítí, souvisejících algoritmů a technik. Použití těchto fenomenů napříč portfoliem společnosti Cisco. Co dokáže nabídnout řešení na bázi Cisco UCS systému pro Vaše AI/ML.

Přednášející: Tomáš Ondovčík

15.10. Novinky z oblasti Collaboration

Webex Calling, cloudová služba dostupná i v našem regionu. V hodinovém webináři Vás seznámíme s tím, kam směřuje další rozvoj call control služeb a jak navazuje na tradiční IPT a "Call Manager" instalace. Součástí bude i ukázka prostředí pro správu a provoz cloudové ústředny.

Přednášející: Ivan Sýkora, Jaroslav Martan

19.6. Novinky z Cisco Live San Diego

V polovině června se uskuteční pravidelná konference Cisco Live US, která přinese i další vlnu novinek v oblasti podnikových sítí Cisco. Z oblasti bezdrátových sítí například přidáme další menší modely bezdrátových kontrolerů z rodiny Catalyst 9800, o zajímavé a dlouho očekávané modely se rozrostou i řady přepínačů catalyst 9200 a 9300. A mnohé další...

Přednášející: Jaromír Pilař, Jaroslav Čížek

16.4. Bezdrátové kontrolery Cisco C9800

Na konci minulého roku Cisco představilo novou generaci kontrolerů bezdrátových sítí řady Catalyst 9800. Cílem semináře je poskytnout detailnější pohled na tyto kontrolery – aktuálně dostupné modely, vlastnosti a způsob jejich nasazení. Probrány a ukázány budou možnosti jejich konfigurace, správy a dohledu pomocí lokálního CLI/GUI/API a v Cisco PI a DNA-C. Závěrečná část pak bude věnována unikátním funkcím pro hledání příčin problémů v bezdrátové síti, které mají tyto kontrolery implementovány.

Přednášející: Jaroslav Čížek

2.4. Architektura Intent-Based datových center

Změna obchodních oblastí měla významný dopad a vytvořila "novou normu" pro IT, protože vyvíjí své datová centra a cloudovou strategii třemi způsoby:

  • Aplikace je nový business.
  • Vývojář je novým zákazníkem.
  • Multi-Cloud je nové datové centrum. 

Stejným způsobem se na danou problematiku dívá i Cisco. V rámci datových center má Cisco jedno velké prointegrované řešení, které je kompletně zaměřeno na aplikaci, které se konstantě učí, neustále přizpůsobuje a neustále chrání.

Přednášející: Miloš Pavlík

19.3. Viditelnost a bezpečnostní analytika pomocí pokročilé analýzy síťového provozu

Až 70% kybernetických útoků v roce 2019 použije šifrování ve svůj prospěch. Jste připraveni? V téhle přednášce se dozvíte, jak Cisco řeší bezpečnostní dohled nad celou firemní sítí pomocí řešení Cisco Stealthwatch a jak si umí poradit se šifrovaným provozem. Řekneme si více o detekci škodlivých vzorců chování v šifrované komunikaci bez potřeby dešifrování s využitím ETA (Analýza šifrovaného provozu) a vícevrstvého strojového učení. Podíváme se spolu na demo ukázku a povíme si také o novinkách v produktu Cisco Stealthwatch verze 7.

Přednášející: Andrej Jeleník

5.3. Webex Conferencing a Interoperabilita se službami třetích stran

Služby Cisco Webex, nástroje pro týmovou spolupráci, si kladou za cíl otevřít spolupráci co nejširšímu okruhu uživatelů. Uživatelé zase potřebují věnovat se svému tématu s využitím svých kancelářských nástrojů nebo nástrojů zvyšující produktivitu. V prezentaci Vás provedeme nejnovějšími možnostmi vzájemné integrace, kterou uživatelé i správci služeb mohou využít.

Přednášející: Ivan Sýkora

19.2. Jak jinak na podnikové sítě s Cisco DNA Center

Správa drátových (přepínaných) a bezdrátových sítí má léta své zažité postupy. Podnikové sítě však prochází razantním vývojem. Požadavky na rychlou implementaci změn jsou vysoké, bezpečnost připojení se stala standardem, očekávání uživatelů jsou nekompromisní.  Automatizace se prosadila v řízení sítě, jejíž správu lze zefektivnit nasazením síťového kontroléru. Představíme vám, kterak se vybrané situace řeší s Cisco DNA Center. Dále si ukážeme, jak výrazně zvýšit spokojenost uživatelů díky proaktivnímu monitoringu, včasné diagnostice síťových problémů a retrospektivní analýze. Posledním tématem bude integrovatelnost správy sítě s Cisco DNA Center platformou do IT procesů.

Přednášející: Zdeněk Roubal

5.2. Cisco ACI – multicloud DC networking

S postupující adopcí veřejných cloud prostředí pro produkční využití vzniká potřeba zajištění konzistentní síťové konektivity a bezpečnostních pravidel pro aplikace hostované jak v on-premise, tak v cloudových DC infrastrukturách. Cisco ACI ve verzi 4.0 přináší vlastnosti a funkce, které umožňují zajištění konektivity a konzistentní aplikační politiky napříč on-premise a cloud infrastrukturou. Tyto a mnoho dalších funkcí představíme v tomto webináři ze série Cisco TechClub.

Přednášející: Josef Venzhofer

22.1. Zjednodušená správa sítě s IOS XR

Tento seminář se bude věnovat potřebám automatizovat a programovat sítě v prostředí rozsáhlých infrastruktur podniků, organizací a poskytovatelů služeb. Kromě toho si zodpovíme následující otázky:

Jaké jsou možnosti automatizovaně nasadit nové zařízení do sítě?
Jaké máme možnosti vykonávat změny na desítkách až stovkách zařízení?
Jaké nástroje využít při monitoringu a analýze sítě?

Přednášející: Peter Morvay

8.1. Novinky v řešení pro podnikové sítě

Podnikové sítě prochází postupnou změnou k řízení sítě na základě záměru uživatele. Seminář bude proto věnován produktovému rozšíření podnikových přepínačů, které umožňují jednoduchou adaptaci k těmto změnám a ukážeme si přínosy jednotlivých platforem..

Během semináři se dále podíváme také na možnosti licencování těchto produktů, jaké vlastnosti umožňují jednotlivé licence a v neposlední řadě si projdeme nový způsob předplatného.

Přednášející: Milan Rášo

11.12. Cisco SD-WAN řešení

Oblast softwarově definovaných WAN sítí (SD-WAN) patří v současné době mezi nejdynamičtěji se rozvíjející technologické oblasti. Přednáška se bude věnovat celkové architektuře Cisco SD-WAN řešení, použitým technologiím a protokolům. Zároveň představíme stěžejní přínosy tohoto řešení.

Přednášející: Miroslav Brzek

27.11. Novinky v Hyperflex

Trend hyperkonvergovaných architektur v datových centrech nabírá na obrátkách a tradiční a konvergované infrastruktury jsou na ústupu, jelikož hyperkonvergovaná řešení nabízejí výrazně snazší správu celého prostředí a lepší ekonomiku provozu ve srovnání s tradičními architekturami. Seminář se bude soustředit na architektonické výhody platformy Cisco Hyperflex, které ji posouvají do čela pelotonu dostupných řešení a umožňují ještě snadnější správu prostředí i jedinečnou konzistenci výkonu. Díky těmto vlastnostem Cisco Hyperflex umožňuje provozovat jakoukoliv aplikaci v jakémkoliv měřítku ve spojení s jakýmkoliv cloudem. Dále se zaměříme na novinky ve verzi 3.5, které dosavadní výhody platformy Cisco Hyperflex ještě umocňují.

Přednášející: Josef Venzhofer

13.11. Advanced Threat řešení pro koncová zařízení

Co dokáže a kam míří Advanced Malware Protection (AMP) na uživatelských zařízeních? Jaké jsou možnosti propojení AMP s dalšími systémy? Jak dále chránit pracovní stanici nebo smartphone? O čem je DUO?
Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět v novém semináři na téma Advanced Threat řešení pro koncová zařízení. V praktické ukázce se podíváme i na to, jak funguje Cisco Threat Response - tj. centralizovaný monitorovací a analytický nástroj pro bezpečnostní události, které jsou detekované různými systémy.

Přednášející: Jiří Tesař

30.10. Cisco a Internet věcí

Iot je důležitá součást zaměření společnosti Cisco Systems. Podíváme se na oblasti IoT, na které se společnost aktuálně soustředí, odpovídající novinky a aktuální portfolio v oblasti IoT síťových prvků pro jednotlivé oblasti. Stejně tak se podíváme i na novinky v oblastech, které souvisí se schématem zpracování toků dat uvnitř sítě (koncepty Fog/Edge Computing) a jejich implementace v podobe IoX a Cisco Kinetic. Součástí IoT řešení jsou i specifické nástroje pro správu a dohled, kterých se také dotkneme.

Přednášející: Jiří Rott

16.10. Novinky v oblasti Collaboration

Tento seminář se bude věnovat technologiím pro spolupráci uživatelů. V září jsme uvedli řadu novinek v on-premise i cloud collaboration produktech. Jedná se zejména o novou verzi Cisco Meeting Serveru, nová video zařízení a Webex. V přednášce se podíváme jak na tyto novinky, tak na to, jaký mají vliv na architekturu collaboration řešení.

Přednášející: Jaroslav Martan

Kontakt

Pavel Křížanovský

Technický ředitel Cisco CZ a SK

pkrizano@cisco.com

+420 602 386 228