Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Cisco od 20 lat edukuje przyszłych specjalistów IT

  • Już 7,8 mln ekspertów IT na całym świecie ukończyło program edukacyjny Cisco Networking Academy, z czego ponad 150 tys. w Polsce
  • 70% z nich odniosło sukces w branży IT, zyskując lepsze oferty pracy i wyższe zarobki.
  • Program NetAcad realnie wpływa na kształt cyfrowej gospodarki na świecie i w Polsce.

Niedobór specjalistów jest poważnym utrudnieniem dla szybko rozwijającej się branży IT. Szacuje się, że w Polsce brakuje ich ok. 50 tys. Dynamiczny rozwój trendów technologicznych, takich jak IoT, big data, cyberbezpieczeństwo, automatyka, sprawia, że wzrastać będzie zapotrzebowanie na zupełnie nowy rodzaj ekspertów IT. Analitycy rynku IT przewidują, że do 2020 roku na świecie przy projektach związanych z IoT będzie pracować ponad 4 miliony przedsiębiorców, innowatorów i programistów. Zmianie ulegają także wymagania stawiane przyszłym ekspertom. Komisja Europejska szacuje, że kompetencje z zakresu technologii cyfrowych będą wymagane w 90% zawodów.

Rozwój nowych technologii i rosnąca rola IT w biznesie generuje zapotrzebowanie na nowy rodzaj specjalistów. Inżynierowie muszą kształcić swoje umiejętności zdecydowanie szybciej niż 10 lat temu i specjalizować się w określonych dziedzinach, takich jak technologie chmurowe, automatyka, architektura sieci, analityka. Poza specjalistyczną wiedzą wymagane są także umiejętności miękkie, takie jak przedsiębiorczość, czy umiejętność współpracy.

Cisco Networking Academy

Cisco już od 20 lat angażuje się w edukację ekspertów, którzy mają szansę stać się siłą napędową zmian w cyfrowej gospodarce. W ramach programu edukacyjnego Cisco Networking Academy (NetAcad) na całym świecie kształcą się specjaliści, którzy poza zdobywaniem technicznych umiejętności zyskują również kompetencje związane z rozwojem innowacji, pomagając firmom stawiać czoła wyzwaniom cyfrowej rewolucji. 70% spośród 7,8 mln absolwentów NetAcad odniosło sukces w branży IT, a wiedza zdobyta w ramach programu pozwoliła zmienić im pracę na bardziej prestiżową i lepiej płatną.

Cisco Networking Academy w Polsce

W Polsce Program Cisco Networking Academy został zainaugurowany w 2000 r. Od tej pory ukończyło go ponad 157 tys. absolwentów. Obecnie w Cisco Networking Academy w Polsce kształci się ponad 25 tys. studentów. Podstawowym założeniem NetAcad jest przygotowanie absolwentów do pracy na rynku IT przez wyposażenie ich w wiedzę i kompetencje dostosowane do wymogów najbardziej strategicznych dziedzin IT. Program szkoleń jest stale aktualizowany, aby na bieżąco odpowiadać na szybko zmieniające się trendy technologiczne i wymogi stawiane przyszłym specjalistom IT.

„Tematyka pierwszych kursów dla uczestników NetAcad skupiała się na kształceniu podstawowych umiejętności IT, w takich obszarach jak routing i switching. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się kursy o tematyce security, IoT czy zajęcia z programowania, a więc te, na które jest coraz większe zapotrzebowanie na rynku. Coraz więcej uwagi poświęcamy także kształtowaniu tzw. umiejętności miękkich z dziedziny zarządzania i współpracy”mówi Anna Czacharowska – Rybkowska, CSR Program Manager, Cisco Polska.

Jak działa Cisco Networking Academy?

Cisco Networking Academy to program przeznaczony dla studentów i uczniów szkół średnich realizowany we współpracy z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi. Obecnie Cisco Networking Academy współpracuje z 417 placówkami szkolnymi i akademickimi w Polsce. Cisco zapewnia program nauczania opracowany przez ekspertów zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi, platformę do zdobywania wiedzy i zasoby pomocy technicznej. Gwarantuje również szkolenie dla certyfikowanych instruktorów prowadzących zajęcia w ramach NetAcad. Kursy oferowane w ramach programu przygotowują do cenionych i rozpoznawalnych na całym świecie certyfikatów zawodowych w branży IT, które potwierdzają zdobyte umiejętności.

Dodatkowe informacje:

Skontaktuj się z Cisco


 

O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) to światowy lider technologiczny zapewniający działanie Internetu od 1984 r. Pracownicy, produkty i partnerzy Cisco pomagają społeczeństwom łączyć się w bezpieczny sposób i korzystać z cyfrowych możliwości jutra już dziś. Dowiedz się więcej na newsroom.cisco.com. newsroom.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | ldabrows@cisco.com | tel.: 795 03 12 02