Cisco ogłasza plany przejęcia firmy Springpath

San Jose, KALIFORNIA, 21 sierpnia 2017 – Cisco ogłosiło zamiar przejęcia firmy Springpath Inc. z Sunnyvale (USA), lidera w dziedzinie oprogramowania dla systemów hiperkonwergentnych.

Firma Springpath opracowała rozproszony system plików zaprojektowany specjalnie do pracy w hiperkonwergentnych systemach zawierających pamięć masową zainstalowaną w serwerach (server-based storage), która może być współdzielona przez wszystkie komputery. Przejęcie Springpath umożliwi firmie Cisco wprowadzenie kolejnych, innowacyjnych rozwiązań dla nowej generacji centrów danych. Strategiczna współpraca Cisco i Springpath trwa od początku 2016 roku, kiedy firmy wspólnie opracowały rozwiązanie HyperFlex, pierwszy na rynku, w pełni zintegrowany system hiperkonwergentny. Od tego czasu, Cisco i Springpath zsynchronizowały plany rozwoju produktów oraz strategie ich sprzedaży. Przejęcie Springpath pozwoli Cisco na zwiększenie obrotów związanych ze sprzedażą systemów obliczeniowych, dzięki możliwość uświadomienia większej liczbie klientów korzyści, jakie niesie ze sobą zastosowanie prostej i ekonomicznej infrastruktury definiowanej programowo.

"Akwizycja ta oznacza znaczące rozszerzenie portfolio naszych produktów dla centrów danych. Jest ona zgodna z ogólną transformacją polityki firmy, która zakłada zwiększanie liczby rozwiązań, których kluczowym elementem jest oprogramowanie” powiedział Rob Salvagno, wiceprezes Cisco Corporate Business Development. "Technologia systemu plików opracowana przez Springpath została zaprojektowana specjalnie do obsługi systemów hiperkonwergentnych i sądzimy, że pozwoli na trwałe wyróżnienie naszej oferty w tym szybko rosnącym segmencie rynku. Jestem podekscytowany możliwością zaoferowania naszym klientom i partnerom nowych, prostych i elastycznych rozwiązań niezbędnych do wprowadzania innowacji w centrach danych”.

Cisco ma przejąć Springpath za 320 mln USD w gotówce, uzgodnioną liczbę akcji oraz dodatkowe opłaty związane z utrzymaniem stabilności zatrudnienia. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2018 roku finansowego Cisco, po spełnieniu standardowych warunków i zatwierdzeniu jej przez odpowiednie urzędy nadzoru.

Dodatkowe źródła informacji:

Wpis na blogu autorstwa Roba Salvagno: Cisco Announces Intent to Acquire Springpath

Wpis na blogu autorstwa Liz Centoni: Cisco’s Intent to Acquire Springpath – Taking a Leap Forward in Hyperconvergence


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) to światowy lider technologiczny zapewniający działanie Internetu od 1984 r. Pracownicy, produkty i partnerzy Cisco pomagają społeczeństwom łączyć się w bezpieczny sposób i korzystać z cyfrowych możliwości jutra już dziś. Dowiedz się więcej na newsroom.cisco.com. newsroom.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | ldabrows@cisco.com | tel.: 795 03 12 02