Hesabınız var mı?

  •   Kişiselleştirilmiş içerik
  •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Cisco, iddialı KOBİ'lere nasıl yardımcı oluyor?

Küçük ve orta ölçekli kuruluşların büyümesini desteklemek için özel olarak hazırlanan BT çözümleri. Eski altyapılar ile entegre olarak, KOBİ'lerin işletme ağlarında dijital dönüşüm.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ'ler) genellikle yeni teknolojilere yatırım yapmak için çok sınırlı kaynaklara sahiptir. Yapılan her BT yatırımıyla, uzun vadede en yüksek değeri nasıl elde edeceklerini ve rakiplerinin önüne geçmek için benimsedikleri teknolojiden en iyi nasıl faydalanabileceklerini değerlendirmeleri gerekir.

Bugünden geleceğe hazırlanma

Yeni teknolojileri keşfetme ve artan müşteri beklentilerine ayak uydurma konularında sorumluluk doğrudan BT yöneticilerine düşmektedir. BT yöneticilerinin, yeni teknoloji araçlarıyla personelin çalışma ve işbirliğinin nasıl etkileneceğini dikkate alması ve eski altyapının entegrasyon kolaylığını da değerlendirmesi gerekir. Bunlar, toplam sahip olma maliyeti (TCO) en düşük seviyede tutularak yapılmalıdır.

Her sorun için bir çözüm

İyi haber ise Cisco SMB ile BT yöneticilerinin artık kuruluşlarının gereksinimlerini her yönden ele almak için uyarlanmış, daha az kaynakla daha fazlasını yapmalarında kendilerini destekleyecek eksiksiz bir çözüm yelpazesine sahip olmalarıdır. Teknoloji eğrisinin ilerisinde kalmanıza ve dijital dönüşüm potansiyelini gerçekleştirmenize yardımcı olacak doğru BT çözümlerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları burada bulabilirsiniz:

1. Modern işletmeye bağlanma

Bağlantılı cihazlar, IoT ve bulut uygulamalarının büyümesi, KOBİ'lerin ağlarını yeni dijital gerçekliğe uyarlamaları için ek baskı yaratmaktadır. Burada konunun özü, işletmenin farklı kullanıcı ve uygulama talepleriyle başa çıkabilen, hızlı, güvenilir ve esnek bir ağa sahip olmaktır.

BT yöneticilerinin, işletme operasyonlarının sorunsuz bir şekilde yürümeye devam etmesi için ağ çözümlerinin uygulama ve yükseltme işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğini değerlendirmeleri gerekir. Bunlar, işletmelerin ağ veya kablolama yükseltmeleri için ek harcama yapmadan ağ yeteneklerini kolayca artırmasını sağlayan, yeni nesil erişim noktaları gibi kablosuz ürünleri içerir.

Yönetim kolaylığı, özellikle şirket içinde görevlendirilmiş bir BT ekibi bulunmadan çalışan KOBİ'ler için dikkat edilmesi gereken bir başka önemli noktadır. Örneğin, Cisco anahtarlar basit bir şekilde uygulanıp yönetilir ve işletmelerin anahtarları %75'e varan oranda daha az iş saatinde test edip yapılandırmasına yardımcı olabilir.1 Ayrıca, BT yöneticilerine daha fazla uygulama görünürlüğü ve ağları üzerinden aktarılan iş açısından önemli veri trafiğine öncelik vermeleri için daha fazla kontrol sağlar.

2. Dijital işgücünün işbirliğini destekleme

İşbirliği teknolojisi, modern KOBİ işyerlerinde mutlak bir gereklilik haline gelmiştir. Günümüzün dijital iş ortamı, verimlilik kazanımlarını artırmak, iş akışlarını iyileştirmek ve operasyonel maliyetleri azaltmak üzere hem ofis içinde hem de ofis sınırları dışında sorunsuz bir işbirliği deneyimi için entegre iletişim araçlarının kullanılmasını gerektirmektedir.

Aynı zamanda, işbirliğine yönelik entegre bir yaklaşım bilgiye daha hızlı erişimi kolaylaştırarak müşteri taleplerine hızlı çözüm oluşturma yeteneğini artırabilir ve rekabet gücünüzü iyileştirebilir.

KOBİ BT yöneticileri, farklı platformlarda işbirliğini kolaylaştırmaya yönelik proaktif bir duruş sergilemelidir. Cisco Webex Teams gibi bulut tabanlı en yeni işletme işbirliği çözümleri; web konferansı, telefon ve mesajlaşma uygulamalarını tek bir platformda birleştirmek üzere kolayca uygulanarak KOBİ'lerin basit, uygun maliyetli abonelik temelinde etkili bir şekilde işbirliği yapmasını sağlayabilir.

3. Ortaya çıkan gereksinimleri karşılamak için doğru büyüklükte sunucular

İster temel depolama yeteneklerine sahip tek bir ofis sunucusu çalıştırıyor ister şubeler arasında bilgi işlem kaynaklarını yönetmek zorunda olsun, KOBİ'lerin BT altyapılarının ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabildiğinden emin olması gerekir. İdeal sunucu platformunu seçerken esnek olmayan teknoloji yükünün altına girmek yerine, işletme gereksinimleri büyüdükçe sunucu kaynaklarını ölçeklendirme yeteneği sağlayacak çözümleri değerlendirmeleri gerekir.

KOBİ BT yöneticileri, daha fazla çeviklik ve yenilik için Cisco sunucularının güvenilir bilgi işlem ve üstün yeteneklerini kullanabilir. Bilgi işlem, ağ ve depolama yeteneklerini bir araya getiren Cisco C Serisi Raf Tipi Sunucular, sunucu kaynaklarını en verimli ve en uygun maliyetli şekilde iş yükleriyle eşleştiren tümleşik bir bilgi işlem platformu için bir giriş noktası sağlar.

4. Güvenlik için güçlü bir ağ temeli

Güvenlik tehditlerinin artan hacmi ve karmaşıklığı, her büyüklükten işletmenin önemli bir sorunudur. Veri ihlalleri ve fidye yazılımı saldırıları kârlılığı doğrudan etkilemekte ve önemli gelir fırsatı kayıplarına yol açabilmektedir. Dünya genelinde güvenliği ihlal edilen kuruluşların %29'u gelir kaybı yaşadıklarını bildirmiştir.2 KOBİ sahipleri artık sahip oldukları tehdit korumasını güçlendirebilecek ve güvenlik tavırlarını iyileştirebilecek bütüncül çözümler aramaktadır.

Geleneksel savunma artık yeterli değildir. Tüm ağ sınırlarında daha güçlü, daha kapsamlı tehdit koruması oluşturma ve BT bütçelerine aşırı yük bindirmeden hızlı bir şekilde hareket etme sorumluluğu artık BT yöneticilerinin üzerindedir.

Günümüzün tehdit ortamında, işletmeleri diğerlerinden ayıran önemli bir unsur, ağ üzerindeki potansiyel tehditleri hızlı bir şekilde tanımlayabilmeleri ve riski azaltabilmeleridir. Cisco'nun ürün portföyü, BT yöneticilerinin ağ erişimini kolaylıkla kontrol etmesini sağlayan, görünürlüğü artıran ve saldırıları tespit etme ve durdurma süresini kısaltan yerleşik güvenlik özelliklerine sahiptir. Cisco'nun yeni nesil güvenlik duvarlarıyla, hedeflenmiş ve sürekli kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı da ilave bir koruma katmanı elde edersiniz.

5. Daha basit, daha hızlı uygulama için bulut tarafından yönetilen BT

Tek yönetim ekranından, ağınızın tamamında yer alan BT varlıklarınızla ilgili daha zengin görünürlüğe ve gerçek zamanlı yönetim olanağına sahip olduğunuzu düşünün. Merkezi bulut yönetimi; güvenlik, ağ ve uygulama kontrolü için işte bunu vaat etmektedir.

Buluttan merkezi olarak yönetilen ağ cihazlarıyla KOBİ'ler, işletme maliyetlerini azaltabilir ve günlük operasyonları ile BT yönetimini önemli ölçüde basitleştirebilir. Daha da önemlisi, bulut tarafından yönetilen çözümler, BT yöneticilerine istedikleri yerden kullanıcı erişimini, uygulamaları ve cihazları kontrol etmeleri, hatta birkaç dakika içinde kablosuz ağ kapasitesini artırmaları için güçlü, kullanımı son derece kolay araçlar sağlar.

Gelişen taleplere ve iş uygulamalarına ayak uydurmak için kurumsal sınıftaki teknolojilerden yararlanma söz konusu olduğunda olasılıklar sonsuzdur. Üstelik bunlar, portföyümüzün, şirketinizin BT yatırımlarına çözüm bulmanıza ve yeni dijital çağda hayatta kalmak için doğru büyüklükte, doğru fiyatlı paket çözümleri benimsemenize nasıl yardımcı olabileceğini gösteren yalnızca birkaç örnektir. Basit, akıllı ve güvenli bir BT'ye giden yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

E-posta almak için kaydolun ve KOBİ sektör tavsiyeleri, promosyonlar ve tekliflerden haberdar olun.