Guest

Cisco, Türkiye’deki Başarılı Üniversite Öğrencilerine Staj Olanakları Sunuyor

Cisco, faaliyet gösterdiği pazarlardaki yetenekli ve başarılı üniversite öğrencilerine odaklanan staj programı ile öğrencilerin gelişimini destekliyor

LinkedInGoogle+
Paylaş:

Intern release picture july 2014

Cisco, Türkiye’deki başarılı üniversite öğrencilerinin yeteneklerini geliştirmek ve iş bulma olanaklarını artırmak için özel bir staj programı oluşturdu. Satış, mühendislik, finans, insan kaynakları, operasyon ve pazarlama departmanlarında sunulacak olan olanaklar ile stajyerler, 3 ila 12 ay boyunca edindikleri deneyimle iş yaşamına hazırlanacak. Titizlikle yapılacak bir seçim ve işe alım sürecinin ardından başarılı olan adaylar, derslerinden kalan boş zamanlara ve Cisco’daki ilgili departman yöneticilerinin ihtiyaçlarına göre ekibe katılabilecek.

Cisco’nun staj programına katılabilmek için öğrencilerin program dahilinde belirlenen üniversitelerde okuyor olmaları ve stajları süresince eğitimlerine devam etmeleri gerekiyor. İlgili departmandaki ihtiyaçlara göre stajlar, yarı zamanlı ve tam zamanlı olarak düzenleniyor.

Programa katılmak isteyen öğrenciler, www.cisco.com adresi üzerinden “Careers” sayfasını ziyaret ederek “Europe and Emerging” bölümündeki “University Connection: Graduate Jobs and Internships” linkinden staj başvurusu yapabilecek. Öğrenciler tercih ettikleri departmanı, yeteneklerini ve ilgilerini, tercih ettikleri şehirleri, staj yapabilecekleri süreyi ve uygunluk durumlarını ekleyerek başvurularını tamamlayabilecek.

Cisco Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Rusya İşe Alım Lideri Şebnem Arıcan, “Orta Doğu’da ve özellikle Türkiye’de inovasyonu ve yaratıcılığı yönlendirecek olan genç yeteneklere bilişim sektöründe büyük ihtiyaç duyuluyor. Bu staj programıyla, Türkiye’deki öğrencilerin iş hayatına başarılı bir başlangıç yapmalarına katkıda bulunmak adına onları destekleyeceğiz. Öğrenciler teknolojiyle ilgili olan ve olmayan tüm projelere doğrudan dahil olma fırsatı bulacak. Daha önceki stajyerlerimizin büyük bir kısmı Cisco’da kariyerlerine devam ediyor. Cisco olarak özellikle yerel iş gücünde çeşitliliği destekleyen ve iş gücündeki kadın sayısını artırmayı hedefleyen çalışmalarımızı kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Ayrıca geleceğin Cisco marka elçileri olabilecek genç yetenekleri belirlemek için üniversitelerle birlikte de çalışıyoruz” dedi.

Cisco Hakkında

Cisco, insanların bağlantı, iletişim ve işbirliği yöntemlerinde dönüşümlere yol açan teknolojilerde dünya lideridir. Cisco hakkındaki bilgilere www.cisco.com adresinden ulaşılabilir. Haber akışı için lütfen http://newsroom.cisco.com adresini ziyaret edin. Cisco Türkiye haberlerini ise http://www.cisco.com/web/TR/news/index.html adresinden takip edebilirsiniz.

Cisco ve Cisco logosu, Cisco ve/veya bağlı şirketlerinin ABD ve diğer ülkelerdeki ticari markaları ve/veya tescilli ticari markalarıdır. Cisco’nun ticari markalarının listesi, www.cisco.com/go/trademarks adresinde bulunabilir. Bahsi geçen üçüncü şahıs ticari markaları, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir. Ortak teriminin kullanımı, Cisco ile diğer herhangi bir şirket arasında bir ortaklık ilişkisi olduğu anlamını taşımaz.

Yardım