Máte už účet?

  •   Prispôsobený obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potrebujete účet?

Vytvoriť účet

Cloudové riešenie pre kybernetickú bezpečnosť malých a stredne veľkých podnikov

Zabezpečenie riešení pre digitalizáciu malých a stredne veľkých podnikov. Ako spravovať bezpečnosť cloudu pre prepojené sieťové zariadenia malých a stredne veľkých podnikov?

Zoznámte sa s možnosťami cloudu

Cloud mení spôsob, akým podniky vykonávajú každodenné činnosti. Vďaka cloudovým službám majú firmy prístup k profesionálnej IT infraštruktúre bez potreby profesionálneho IT oddelenia. Úlohy závislé od IT, ktoré kedysi vyžadovali nový hardvér alebo nové zariadenie - ako je prenos veľkých súborov, ukladanie dát a spolupráca - teraz možno plniť v cloude, s vyššou flexibilitou, nižšou cenou a s minimálnymi odbornými znalosťami. Cloud znamená, že aj malé podniky môžu získať ľahko a za prijateľnú cenu prístup k funkciám IT, ktoré im umožnia byť konkurencieschopnejšími, efektívnejšími a kreatívnejšími.

Hoci tento krok smerom k digitalizácii vytvára pre podniky nové príležitosti, jedna vec zostáva kritická. Tou je bezpečnosť podnikovej siete. Keď podniky prechádzajú na digitalizáciu, je veľmi dôležité, aby to robili bezpečne. Produktívny posun smerom k digitalizácii znamená, že podniky musia konať obozretne a musia byť vybavené tak, aby sa vyhli kybernetickým útokom. Nemusí to vyzerať ako bezprostredná hrozba, no iba v roku 2016 bola za ransomvér zaplatená 1 miliarda dolárov. Následkom zlyhania bezpečnosti môže byť nákladné odstraňovanie následkov, čas v režime offline, strata dát a potenciálne devastujúce porušenie ochrany informácií o zákazníkoch, takže dobré zabezpečenie sa oplatí.

V otázke bezpečnosti takisto platí, že prevencia je lepšia ako liečba. Preto je dôležité, aby majitelia firiem zaviedli jednoduché, ale účinné opatrenia na ochranu svojich sietí. Používajte antivírusový softvér. Vyberte si inteligentné heslá a často ich meňte. Pravidelne zálohujte dáta. Aktualizujte si softvér. Zabezpečte celú sieť, nielen jednotlivé zariadenia.

Pre podniky, ktoré nemajú interných IT špecialistov, môže byť zvládnutie takých úloh, ako aj zabezpečenie množstva vzájomne prepojených zariadení, pochopenie žargónu IT a správa komplikovaných konfigurácií, nad ich sily.

Našťastie existuje riešenie, ktoré môže pomôcť malým a stredne veľkým podnikom zvládnuť bezpečnostné požiadavky ich sietí, ktoré je inteligentné a jednoduché. Cloud networking prináša úplne novú sieťovú architektúru, ktorá pomáha podnikom prekonať mnohé z tradičných prekážok v oblasti IT, a to všetko v rámci najlepšie zabezpečeného prostredia vo svojej triede.

Ako funguje bezpečnosť cloudovej siete?

Cloud networking je vlastne úžasne jednoduchý. IT zariadenia spravované v cloude Cisco Meraki (bezdrôtové prístupové body, prepínače, bezpečnostné zariadenia a iné) sú samostatné biele skrinky obsahujúce výkonný hardvér, navrhnutý aby zvládal požiadavky početných zariadení a aplikácií. Tieto zariadenia sa automaticky pripájajú ku cloudu Meraki (súkromný cloud spoločnosti Cisco podporovaný globálnou sieťou serverov) a ich funkcie umožnia jednoduchú registráciu vašej siete. Nastavenie je jednoduché, pričom príprava a spustenie niektorých sietí trvá len pár minút, v ktorých už je zahrnuté aj zabezpečenie. Navyše okrem riadiaceho panelu ovládaného cloudom Meraki nepotrebujete žiadny dodatočný softvér.

Hotové riešenia pre siete MSP

Meraki bol navrhnutý s ohľadom na MSP. Výskum ukázal, že komplikovanosť v oblasti IT je pre manažment malých podnikov problémom, pričom tri štvrtiny majiteľov frustruje v oblasti IT aspoň jeden problém. Systém Meraki nielenže elegantne vyriešil veľa problémov, ktoré majiteľov a manažérov často obťažujú (ako sú neustále aktualizácie, náklady na softvérové licencie, správa početných zariadení a konfigurácií), ale zároveň ponúka najlepšiu bezpečnosť vo svojej triede pre celú sieť.

To všetko uľahčuje podnikom spravovať a chrániť siete, dáta a v neposlednom rade aj organizáciu a súčasne znižuje potrebu rozsiahlych a nepretržitých investícií do IT. Zabezpečenie siete poskytované v cloude, ktoré sa vykonáva automaticky prostredníctvom cloudu Meraki, poskytuje majiteľom a manažérom firiem istotu, že všetky zariadenia pripojené k ich systému sú chránené. Okrem toho cloud Meraki každodenne testuje nezávislá tretia strana s cieľom poskytnúť istotu podnikom, ktoré ho používajú.

Inovácie v oblasti IT pre siete MSP

Meraki networking je revolučné riešenie, ktoré dáva majiteľom a manažérom možnosť nastaviť, spravovať a monitorovať siete ľahko a jednoducho, s istotou, že najnovšie aktualizácie a zabezpečenia budú dodávané automaticky. Získajú tak čas na to, aby sa venovali podnikaniu a nie podniku.

Pre podniky s výzvami v oblasti informačných technológií je Meraki riešením pre digitálnu redundanciu, ktoré bude vyhovovať aj nárokom budúcnosti. A pre podniky, ktoré majú vlastné IT oddelenia, môže Meraki priniesť zvýšenie efektívnosti, zabezpečenia a skrátenie reakčných časov, pričom znižuje množstvo chýb, odstraňuje zmätok a preťaženie pracovníkov podpory. Všetky zariadenia zapojené do Meraki sú spravované v riadiacom paneli, čo je rozhranie založené na prehliadači, ktoré umožňuje tímom IT konfigurovať a spravovať zariadenia, nastavenia a dáta z ľubovoľného miesta na svete, a ktoré je teraz v ponuke vo viacerých jazykoch.

Prihláste sa na odber e-mailov a získajte aktuálne informácie o poradenstve, podpore a ponukách pre malé a stredné podniky.