Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Dotrzymaj kroku własnemu wzrostowi

Wsparcie techniczne jest kluczowe dla rozwoju małych i średnich firm tak samo jak rozwój technologii mobilnych oraz podniesienie bezpieczeństwa danych.

To podstawowa kwestia, której nie da się pominąć. Jeśli zamierzasz rozwijać firmę, Twoja technologia musi za tym rozwojem nadążać. Co więcej, od tego będzie też zależeć skuteczność wdrażania strategii rozwoju, wykorzystania nowych możliwości oraz zasięg osiąganych korzyści. Dzięki uwzględnieniu rosnących potrzeb technologicznych w planach rozwoju Twoja firma wyprzedzi konkurencję, ponieważ będzie dysponować systemem gotowym do sprostania nowym wymaganiom działalności biznesowej.

Wspieranie firmy podczas wdrażania technologii mobilnych

Mobilność to obecnie klucz do sukcesu. Twoi pracownicy nie są już przykuci do biurek, podobnie jak Twoi klienci. Odpowiednia technologia może zapewnić pracownikom niezbędną elastyczność. Dzięki temu będą mogli wykonywać pracę w swojej lokalizacji, bez konieczności powrotu do biura, aby odpowiadać na potrzeby klientów, przetwarzać ich dane lub publikować treści. Ponadto punkty dostępu bezprzewodowego w Twojej siedzibie pozwolą klientom na korzystanie z Internetu, co ma szczególne znaczenie w takich branżach, jak usługi, handel detaliczny i hotelarstwo.

Zwiększenie wydajności centrum danych

Oczywiście mobilność nie jest jedynym warunkiem skutecznego rozwoju. Nowym wymaganiom będzie musiało sprostać także Twoje centrum danych lub sieć serwerów. Przygotowania do zwiększenia obciążeń szybko się zwrócą dzięki wdrożeniu nowych usług. Zastanów się, z jakimi obciążeniami będzie musiała sobie radzić Twoja sieć: zwiększonym ruchem, przetwarzaniem informacji, nowymi aplikacjami? Czy będziesz potrzebować dodatkowej mocy obliczeniowej? Większej ilości pamięci masowej? Niektóre nowe centra danych oferują możliwość skalowania w zależności od zapotrzebowania, zapewniając większą elastyczność reagowania na potrzeby pracowników i klientów.

Maksymalne wykorzystanie danych dzięki analityce

Rozwijająca się firma gromadzi coraz więcej danych. Wykorzystaj ich potencjał, wybierając odpowiednie narzędzia analityczne, które pozwolą Ci podejmować lepsze decyzje w dowolnym miejscu i czasie.

Rozważ wdrożenie chmury

Zastanów się nad przeniesieniem aplikacji do chmury, ponieważ uwolni Cię to od konieczności samodzielnego zarządzania uaktualnieniami i poprawkami. Wiele firm zdecydowało się także na migrację swoich danych do chmury, ponieważ usprawnia to proces tworzenia kopii zapasowych.

Ochrona zasobów firmy

Przede wszystkim nie zapominaj o bezpieczeństwie. Rozwijające się firmy stają się atrakcyjnymi celami dla cyberprzestępców. Uwzględnienie zwiększonych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa od samego początku poprawi zdolność systemu do odpierania ataków. Dzięki włączeniu dodatkowych środków bezpieczeństwa do planów rozwoju nie trzeba będzie borykać się z nieoczekiwanymi kosztami, przestojami i kłopotliwymi włamaniami, które mogą istotnie zaszkodzić reputacji Twojej firmy.

Kolejne kroki

A zatem od czego zacząć? Po pierwsze przeanalizuj swoją aktualną sytuację. Na ile Twój obecny system pozwoli Ci się rozwijać? Jeśli nie wiesz tego, zasięgnij porady ekspertów. Pomyśl o tym, co chcesz zrobić i zaoferować swoim pracownikom oraz klientom. Strategiczne planowanie i cele biznesowe powinny dać Ci dobre wyobrażenie o tym, jakie wsparcie musi zapewnić Twoja infrastruktura sieciowa. Uwzględnienie tych dwóch elementów jednocześnie to najlepsza gwarancja realizacji Twoich planów na przyszłość.

Subskrybuj newsletter i korzystaj z aktualnych porad, promocji i ofert branżowych dla małych i średnich firm.