Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Rozwiązania w chmurze z zakresu cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich firm

Bezpieczne rozwiązania cyfrowe dla małych i średnich firm.  Dowiedz się jak zarządzać bezpieczeństwem w chmurze dla różnych połączonych ze sobą urządzeń sieciowych.

Wprowadzenie do potencjału chmury

Technologia chmury zmienia sposób realizowania przez firmy codziennych zadań. Dzięki usługom chmurowym firmy zyskują dostęp do profesjonalnej infrastruktury IT bez potrzeby utrzymywania specjalistycznego działu IT. Zadania IT, które w przeszłości wymagały zakupu nowego sprzętu, takie jak przesyłanie dużych plików, przechowywanie danych i współpraca, mogą być teraz wykonywane w chmurze z większą elastycznością, po niższych kosztach oraz przy mniejszej wymaganej wiedzy. Zastosowanie technologii chmury oznacza, że nawet małe firmy mogą w prosty sposób i po atrakcyjnych cenach uzyskać dostęp do funkcji IT, dzięki którym staną się bardziej konkurencyjne, skuteczne i kreatywne.

Mimo że cyfryzacja zwiększa możliwości firm, jedna kluczowa rzecz się nie zmienia, a jest nią bezpieczeństwo sieci. Wdrażając funkcje cyfrowe, organizacje muszą robić to w sposób bezpieczny. Wydajna transformacja cyfrowa wymaga od firm mądrych decyzji i zabezpieczenia się na wypadek cyberataków. Zagrożenie to może nie wydawać się pilną kwestią, jednak tylko w 2016 r. ataki przy użyciu oprogramowania ransomware doprowadziły do strat rzędu 1 mld USD. Włamania mogą prowadzić do kosztów związanych z usuwaniem złośliwego oprogramowania i wyrządzonych szkód, przerwami w dostępie do Internetu, utratą danych oraz potencjalnie katastrofalnymi naruszeniami bezpieczeństwa danych klientów. A zatem dbanie o ochronę po prostu się opłaca.

W przypadku bezpieczeństwa lepiej zapobiegać niż usuwać skutki, dlatego tak ważne jest, by właściciele firm wdrożyli proste, a jednocześnie skuteczne metody ochrony sieci. Używaj oprogramowania antywirusowego. Wybieraj inteligentne hasła i często je zmieniaj. Regularnie twórz zapasowe kopie danych. Aktualizuj oprogramowanie. Zabezpiecz całą sieć, a nie tylko poszczególne urządzenia.

Zarządzanie tymi zadaniami i skomplikowanymi konfiguracjami, jak również ochrona wielu różnych połączonych urządzeń oraz rozumienie żargonu IT mogą przekraczać możliwości firm niedysponujących własnymi specjalistami ds. IT.

Na szczęście istnieje inteligentne oraz proste rozwiązanie, które może pomóc małym i średnim firmom w zarządzaniu wymaganiami związanymi z bezpieczeństwem sieci. Chmurowe funkcje sieciowe oferują absolutnie innowacyjną architekturę sieciową, która pomaga firmom przezwyciężyć wiele tradycyjnych problemów dotyczących IT w bezpiecznym środowisku najlepszym w swojej klasie.

Jak działa ochrona sieci w chmurze?

Obsługa sieci w chmurze jest zachwycająco prosta. Zarządzane w chmurze Cisco Meraki urządzenia IT (takie jak bezprzewodowe punkty dostępu, przełączniki, urządzenia zabezpieczające i wiele innych) to oferowany w dyskretnej, białej obudowie funkcjonalny sprzęt skonstruowany pod kątem wymagań licznych urządzeń i aplikacji. Urządzenia te automatycznie łączą się z chmurą Meraki (chmurą prywatną Cisco obsługiwaną przez globalną sieć serwerów), a dzięki funkcjom automatycznego inicjowania obsługi ułatwiają rejestrację sieci. Konfiguracja nie sprawia problemów i w przypadku niektórych sieci zajmuje zaledwie kilka minut, z uwzględnieniem zabezpieczeń. Ponadto nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania poza pulpitem Meraki zarządzanym w chmurze.

Gotowe rozwiązania dla sieci małych i średnich firm

Rozwiązanie Meraki zostało zaprojektowane pod kątem potrzeb małych i średnich firm. Badania wykazały, że zawiłości technologii IT sprawiają kierownictwu małych firm duże trudności. Trzy czwarte właścicieli co najmniej raz zmagało się z problemem w tej dziedzinie. Meraki nie tylko w elegancki sposób rozwiązuje wiele problemów irytujących właścicieli i menedżerów (takich jak konieczność ciągłego uaktualniania, koszty licencjonowania oprogramowania, zarządzanie wieloma urządzeniami i konfiguracjami), ale także oferuje najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia dla całej sieci.

Wszystko to ułatwia firmom zarządzanie i ochronę sieci oraz danych, a w konsekwencji całej organizacji, jednocześnie zmniejszając potrzebę ciągłego korzystania w szerokim zakresie z usług specjalistów ds. IT. Zabezpieczenia sieci oferowane automatycznie za pośrednictwem chmury Meraki zapewniają właścicielom i menedżerom firm ochronę wszystkich urządzeń podłączonych do ich systemów. Poza tym rozwiązanie Meraki jest codziennie testowane przez niezależną firmę zewnętrzną, dzięki czemu korzystające z niego firmy zyskują jeszcze większą pewność ochrony.

Innowacje IT dla sieci małych i średnich firm

Meraki to rewolucyjne rozwiązanie, dające właścicielom i menedżerom możliwość prostego i łatwego konfigurowania, zarządzania oraz monitorowania swoich sieci, a jednocześnie zapewniające automatyczne uaktualnianie i wdrażanie zabezpieczeń. Dzięki temu właściciele i menedżerowie mogą skupić się na działalności firmy, a nie rozwiązywaniu problemów w firmie.

Dla firm zmagających się z wyzwaniami dotyczącymi IT Meraki to przyszłościowe rozwiązanie stanowiące odpowiedź na nadmiar technologii cyfrowych. A w przypadku firm z działem IT rozwiązanie Meraki może zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz skrócić czas reakcji, jednocześnie ograniczając błędy, chaos i obciążenie działu pomocy. Wszystkie urządzenia Meraki są zarządzane za pomocą pulpitu, czyli otwieranego w przeglądarce internetowej interfejsu umożliwiającego zespołom IT konfigurowanie urządzeń, ustawień i danych oraz zarządzanie nimi z dowolnego miejsca na świecie. Pulpit jest obecnie oferowany w wielu wersjach językowych.

Subskrybuj newsletter i korzystaj z aktualnych porad, promocji i ofert branżowych dla małych i średnich firm.