Cisco
Internet Wszechrzeczy

We współczesnym świecie ponad 99% rzeczy pozostaje niepołączonych. Połączenie i interakcja nowych ludzi, procesów, danych i rzeczy w Internecie Wszechrzeczy przyniesie niezwykłe efekty i stworzy wspaniałe możliwości.

Sieć odgrywa kluczową rolę w Internecie Wszechrzeczy. Musi ona stanowić inteligentną, łatwą w zarządzaniu i bezpieczną infrastrukturę, którą można skalować tak, by obsługiwała miliardy urządzeń uwzględniających kontekst. Inteligentna sieć nasłuchuje, uczy się i reaguje, udostępniając otwarte interfejsy, które sprzyjają bezpieczeństwu informacji, łatwej obsłudze, niezawodności i innowacyjności na niespotykaną wcześniej skalę.

W jaki sposób Internet Wszechrzeczy...

Wpłynie na ruch danych?

Budzimy świat, budując otwarte, bezpieczne sieci, a to powoduje szybki wzrost ruchu danych. Do końca roku 2016 globalny ruch w centrach danych osiągnie 6,6 zettabajtów. Możemy pomóc klientom przygotować się na zalew danych, który z pewnością dotknie każdą firmę.

Pobudzi wyobraźnię przedsiębiorców?

Im więcej rzeczy połączymy z Internetem, tym więcej stworzymy możliwości biznesowych. W obliczu miliardów rzeczy komunikujących się, uczących i pomagających sobie nawzajem jedyną barierą dla innowacyjności będzie nasza wyobraźnia.

Będzie sprzyjać innowacyjności?

Sukces firm w dobie Internetu Wszechrzeczy i nowych rozwiązań technologicznych będzie zależeć od tego, jak zaplanują one przejście na nowe technologie sieciowe.


 

Internet Wszechrzeczy – przykład zastosowania

DreamHack to największy na świecie konwent dla graczy i programistów. Zobacz na jego przykładzie, jak otwarta i inteligenta sieć może jednocześnie stanowić ukierunkowaną na współpracę platformę i zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przeczytaj studium przypadku >

Przemyślenia dyrektora zarządzającego

Poznaj opinię prezesa i dyrektora zarządzającego Cisco Johna Chambersa na temat Internetu Wszechrzeczy

Przeczytaj blog 1 >
Przeczytaj blog 2 >

#IoE w serwisach społecznościowych