Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

IT bezpečnost a přesídlení malých a středních podniků – Cisco

IT bezpečnost a přesídlení malých a středních podniků – Cisco

Přesídlení jako příležitost k modernizaci IT systémů malých a středních podniků. Zlepšení zabezpečení sítí, řízení a možností práce na dálku u malých a středních podniků.

Ekonomická situace je příznivá. Váš podnik roste, stávající kancelářské prostory začínají být těsné a nastává čas na stěhování do nového sídla. Stěhování může být logisticky náročné, ale také poměrně zábavné. Změna prostředí může váš tým povzbudit a nové prostory nabízí příležitost k modernizaci uspořádání kanceláří, vybavení, výzdoby… a také IT. Stěhování je vynikající důvod přehodnotit, jak firma funguje a zavést novou infrastrukturu a systémy, které budou mít pozitivní vliv na její obchodní činnost.

Bezpečnější a snazší práce na dálku

Ačkoli se zabýváte především novými prostory, je čas zamyslet se nad tím, kde jinde ještě mohou vaši zaměstnanci pracovat. V předváděcí místnosti? Na cestě? Digitální mobilní pracovní síla je flexibilnější, přizpůsobivější a často také kreativnější, produktivnější a spokojenější.

Výzkum společnosti Cisco ukazuje, že mnozí vlastníci malých a středních podniků v Evropě nevyužívají přínosů mobilní pracovní síly, ačkoli jsou si jich vědomi. Mnoho z nich nenabízí práci z domova, takže zaměstnanci musí být při práci fyzicky přítomni v kanceláři. Změny provedené dnes vám pomohou využít budoucí příležitosti k růstu, které nabízí mobilita.

Spojte síly řešením pro týmovou spolupráci

Technologie mohou zaměstnancům usnadnit vzájemnou komunikaci bez ohledu na to, kde se právě nachází – zda v prostorách firmy, nebo kdekoli jinde. Přesto podle našich zjištění mnoho podniků nemá žádný software pro spolupráci, který by umožnil pracovat zaměstnancům na stejném dokumentu současně.

Videokonferenční řešení jako WebEx a software pro virtuální zasedací místnosti jako Spark umožňují týmům setkávat se „osobně“, avšak šetřit náklady a čas na cestování, a spolupracovat na dokumentech v reálném čase. Komunikační aplikace jako Jabber pomáhají týmům zůstat v kontaktu pomocí okamžitých zpráv, informací o stavu v reálném čase, sdílení desktopu a konferenčním funkcím, čímž vytváří zcela nový „kancelářský prostor“, který však žádný fyzický prostor nevyžaduje.

Zjednodušení síťové konfigurace a správy připojených zařízení

Výzkum společnosti Cisco odhalil, že správa sítě může malým a středním podnikům činit vážné problémy. Někteří vlastníci podniků by chtěli posílit IT kapacity a těsně nad 30 % dotázaných nemá IT zdroje vůbec žádné. Správa sítě značně pokročila a je podstatně jednodušší než dříve, a to lokálně i v cloudu. Avšak nastal čas na změnu – vaše síť je základem vašeho podnikání a volba správných nástrojů pro její správu může přinést zcela novou úroveň flexibility a zcela nové možnosti.

Ochrana sítě a prevence výpadků

S růstem vašeho podniku roste i objem dat, která shromažďujete a zpracováváte. Je naprosto nezbytné chránit údaje o zákaznících a další citlivé informace, k nimž by nikdo nepovolaný neměl mít přístup. Průnik do sítě navíc může způsobit nežádoucí odstávku kvůli nápravě škod a další komplikace. Počty jsou jednoduché: investice do zabezpečení je investicí do prevence. To znamená, že můžete nerušeně provozovat podnik a vědět, že vaše síť je chráněná.

Bezdrátové připojení pomáhá ušetřit místo

Až budete počítat pracovní stoly, přemýšlejte, kolik se toho změnilo. Časy, kdy každý potřeboval svůj vlastní pracovní stůl a na něm nebo pod ním rozměrný počítač, jsou dávno pryč. V plně bezdrátové kanceláři mohou plnohodnotně pracovat různé typy zaměstnanců – obchodní zástupci, konzultanti, externisté, brigádníci – se svými rozmanitými zařízeními. Je samozřejmě nutné zajistit ochranu vaší sítě, takže zavedení identifikace uživatelů, firewallů a dalších bezpečnostních opatření, která udrží krok se stoupajícími nároky, je naprostou nezbytností.

Revize IT infrastruktury může přinést úspory energie

Snížení nákladů na provoz kancelářských prostor znamená zvýšení zisku. Výdaje na energie souvisí především s osvětlením, topením, klimatizací a spotřebou výpočetních zařízení, což vše můžete pomocí své sítě ovlivnit. Nové technologie to umožňují a poskytují nečekaný užitek v podobě „ozelenění“ vašeho podniku, vedle úspory vašich peněz.

Než tedy začnete balit krabice, zamyslete se nad svými IT potřebami z hlediska dnešního stavu i plánů do budoucna. Přemýšlejte a plánujte před stěhováním a váš podnik se vám odvděčí.

Přihlaste se k odběru e-mailů a získejte aktuální informace o poradenství, podpoře a nabídkách pro malé a střední podniky.