Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Bezpečnostní cloudová řešení pro malé a střední podniky

Bezpečná řešení pro digitalizaci malých a středních podniků. Jak řídit bezpečnost zařízení připojených k síti prostřednictvím internetového cloudu v malých a středních podnicích.

Jaký má pro vás cloud potenciál

Cloudové technologie mění způsob každodenního fungování podniku. Díky cloudovým službám mají podniky přístup k profesionální IT infrastruktuře, aniž by potřebovaly profesionální IT oddělení. Úlohy, k nimž bylo dříve nutné nakoupit nový hardware nebo software, např. přesuny velmi velkých souborů, ukládání dat nebo týmová spolupráce, lze dnes provést v cloudu – flexibilněji, s nižšími náklady a bez větších odborných znalostí. Cloud znamená, že i malé podniky mohou mít snadný a cenově přijatelný přístup k funkcím IT, které jim pomohou ke konkurenceschopnosti, efektivitě a kreativitě.

Digitalizace sice podnikům rozšiřuje možnosti, ale jeden nanejvýš důležitý aspekt se nemění. Je jím bezpečnost vaší sítě. To znamená, že bezpečnost by při digitalizaci měla mít vysokou prioritu. Digitalizace podniku vyžaduje promyšlený postup a přípravu na obranu proti kybernetickým útokům, byť se nejeví jako okamžitá hrozba. Avšak jenom v roce 2016 si ramsonwarové útoky vyžádaly ztráty ve výši jedné miliardy dolarů. Narušení bezpečnosti může znamenat nákladnou nápravu, odstávku systémů, ztrátu dat či potenciálně zničující únik údajů o zákaznících. Zabezpečení proto nelze podceňovat.

U bezpečnosti platí, že prevence je lepší než náprava škod. Vlastníci podniků proto musí zavést jednoduchá, avšak účinná opatření na ochranu svých sítí. Užívat antivirový software. Užívat silná přístupová hesla a často je měnit. Pravidelně zálohovat data. Udržovat software aktuální. Zabezpečit celou síť, nikoli pouze jednotlivá zařízení.

Plnění všech těchto úkolů, zabezpečení celého spektra připojených zařízení, pochopení IT žargonu a složité nastavování bezpečnostních řešení může být nad síly podniků, které nemají vlastní IT odborníky.

Naštěstí existuje chytré a jednoduché řešení, které dokáže pomoci malým a středním podnikům zvládnout požadavky na zabezpečení sítě. Cloudová síť představuje zcela nový typ síťové architektury, která pomáhá podnikům překonat řadu tradičních překážek v oblasti IT, vše v technicky vyspělém a bezpečném prostředí.

Jak funguje zabezpečení cloudových sítí?

Cloudová síť je nádherně jednoduchá. Cloudově řízená IT zařízení Cisco Meraki (např. bezdrátové přístupové body, přepínače a bezpečnostní prvky) jsou nenápadné bílé krabičky, které v sobě ukrývají výkonný hardware koncipovaný tak, aby zvládal nároky mnoha koncových bodů a aplikací současně. Tato zařízení se automaticky připojují do cloudu Meraki (privátní cloud společnosti Cisco založený na globální síti serverů) a jsou vybavená funkcemi automatického zprovoznění, díky nimž svoji síť do cloudu snadno zaregistrujete. Nastavení je velmi jednoduché, v některých případech lze zprovoznit síť během několika minut a součástí řešení je i zabezpečení. Navíc nepotřebujete žádný dodatečný software vyjma cloudového ovládacího panelu Meraki.

Hotová řešení pro sítě malých a středních podniků

Systém Meraki byl koncipován s ohledem na potřeby malých a středních podniků. Výzkum ukázal, že pro jejich vedení jsou některé otázky IT příliš složité a tři čtvrtiny dotázaných uvedly, že mají alespoň jeden problém s IT. Meraki nejen elegantně řeší většinu problémů, které trápí vlastníky a manažery malých a středních podniků (např. neustálé aktualizace, náklady na licence, správa různých typů zařízení a různých konfigurací), ale také ve své třídě nabízí nejkvalitnější zabezpečení celé sítě.

To podnikům usnadňuje správu a ochranu sítí, dat a ve výsledku celé organizace a zároveň snižuje průběžnou potřebu rozsáhlých IT znalostí a dovedností. Cloudové zabezpečení sítě, které automaticky zajišťuje cloud Meraki, znamená pro vlastníky a manažery podniků jistotu, že jsou všechna zařízení, která jsou připojená k jejich systémům, dobře chráněná. Cloud Meraki navíc denně testuje nezávislý subjekt, což je pro podniky zárukou jeho bezpečnosti a integrity.

IT inovace pro sítě malých a středních podniků

Cloudová síť Meraki představuje zásadní změnu. Vlastníkům a manažerům malých a středních podniků umožňuje jednoduše vytvářet, spravovat a monitorovat sítě s jistotou automatických aktualizací a zabezpečení, což jim uvolňuje ruce k obchodnímu rozvoji podniku.

Podnikům, které se v oblasti IT potýkají s problémy, nabízí Meraki řešení připravené na další růst a digitalizaci. A u podniků, které mají vlastní IT oddělení, může Meraki pomoci zvýšit efektivitu a úroveň bezpečnosti a zrychlit reakce, a zároveň snížit chybovost, zmatečnost a přetíženost IT podpory. Veškerá zařízení Meraki jsou spravována z ovládacího panelu v podobě internetového rozhraní dostupného v několika jazycích, které IT týmům umožňuje konfigurovat a spravovat zařízení, nastavení a data odkudkoli na světě.

Přihlaste se k odběru e-mailů a získejte aktuální informace o poradenství, podpoře a nabídkách pro malé a střední podniky.