Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Cisco představuje novou bezdrátovou éru s Wi-Fi 6

Praha, 30. dubna 2019 – Nová generace Wi-Fi sítí je tu. Společnost Cisco představuje novinky fungující na novém standardu Wi-Fi 6. Ten vychází ze stejných inovativních základů jako sítě 5G, se kterými se bude vzájemně mnohem lépe doplňovat než předchozí generace bezdrátových sítí. Wi-Fi 6 je výrazně rychlejší než předchozí generace, poskytuje až o 400 % vyšší kapacitu a je mnohem efektivnější v místech s vysokou koncentrací lidí, jako jsou velké přednáškové místnosti, sportovní stadiony či prostory pro pořádání konferencí. Navíc nový standard Wi-Fi 6 je šetrnější k bateriím připojených zařízení.

Společnost Cisco přichází s inovativním řešením, které pomáhá zákazníkům přizpůsobit se novému věku bezdrátového připojení. Nový standard Wi-Fi 6 (také označovaný jako 802.11ax) mění způsob, jak se v nové digitální éře připojujeme my lidé a také miliardy zařízení internetu věcí (IoT). Společnost Cisco také rozšiřuje své portfolio pro velké firemní sítě o nový přepínač. Díky spojení analytického softwaru a výkonné automatizace s novou ucelenou generací přepínačů, přístupových bodů a kontrolérů, přichází společnost Cisco na trh s unikátní jednotnou end-to-end architekturou pro firemní přístupové sítě, kde je bezdrátová infrastruktura používána jako primární způsob konektivity uživatelů.

Nové produkty, služby a partnerství
Společnost Cisco představuje několik produktů a nových partnerství, které podnikům usnadní transformaci byznysu.

  • Přístupové body Wi-Fi 6: Nové přístupové body v portfoliích produktů Catalyst a Meraki přesahují rámec nového standardu Wi-Fi 6. S vlastními programovatelnými čipovými sadami a špičkovými analytickými schopnostmi zajišťují tyto přístupové body inteligentnější a bezpečnější bezdrátovou síť. Nové přístupové body Cisco dokážou také komunikovat různými protokoly internetu věcí, včetně BLE, Zigbee a Thread.
  • Nové přepínače pro páteřní sítě: Přepínače ze série Catalyst 9600 jsou určeny pro páteřní sítě velkých firem a organizací. Pro zajištění nejbezpečnějšího a nejúčinnějšího bezdrátového provozu potřebují organizace jednotnou síťovou architekturu - fabriku, která sjednotí jak kabelové, tak i bezdrátové připojení. Nový Catalyst 9600 je základem pro příští generaci intent-based sítí.
  • Nové zdroje pro vývojáře: Wi-Fi 6 a 5G sítě představují spoustu nových příležitostí pro vývojáře. Společnost Cisco proto představuje nový nástroj DevNet Wireless Dev Center. Komunitě vývojářů Cisco DevNet nabízí výukové materiály, sandboxy a další zdroje, které potřebují při práci na nových aplikacích. Přístupové platformy Cisco Catalyst a Meraki jsou otevřené a programovatelné až na úroveň čipových sad.
  • Ekosystém partnerů: Společnost Cisco testovala interoperabilitu se společnostmi Broadcom, Intel a Samsung. Společně tak vyřešily problematické mezery v novém standardu Wi-Fi 6. Společnosti Samsung, Boingo, GlobalReach, Presidio a další se připojily k projektu Cisco Open Roaming, aby společně vyřešily slabá místa bezdrátových připojení. Cílem této spolupráce je usnadnit hladký a bezpečný přechod mezi sítěmi Wi-Fi a LTE a veřejným bezdrátovým připojením.

Wi-Fi 6 a 5G představují obchodní příležitosti
Wi-Fi 6 a 5G představují obrovskou příležitost, avšak staví podniky před velké výzvy. Dnes si zaměstnanec může vytvořit pracoviště tam, kde potřebuje. Uživatelé jsou mobilnější, chtějí se pohotově přemisťovat a nehodlají ztrácet čas řešením problémů s nekvalitním připojením. Aby síť tyto požadavky splnila, musí zajistit:

  • Stálé bezdrátové připojení: Mobilní technologie dnes výrazně podporují růst ekonomik. Zaměstnanci mohou spolupracovat odkudkoliv, zákazníci mohou snadno nakupovat a studenti mají nové možnosti vzdělávání. Aby firma měla funkční bezdrátové připojení, musí její IT oddělení zajistit nejen hladký provoz Wi-Fi, ale i konzistentní bezpečnost, spolehlivost a výkon.
  • Možnosti cloudu: Cloud nabízí škálování jako žádná jiná technologie. Společnost Cisco využívá cloudových prostředí, aby rychleji inovovala své technologie. Cloud ale pomáhá také IT týmům, aby přistupovaly k firemním systémům proaktivně, nikoliv pouze reaktivně. Mohou totiž využívat poznatků vyplývajících z globálních analýz a zároveň využít nejlepší postupy (best practices), které umožňují předejít případným výpadkům dříve, než budou mít dopad na zákazníky.
  • Využití podnikových dat: Sítě dnes nabízejí miliony datových bodů, které mohou mít vliv na spokojenost uživatelů. Výkonné analytické nástroje umožňují vytvoření nových řešení, která optimalizují provoz IT, podporují lepší obchodní rozhodnutí, poskytují inovativní bezpečnostní řešení a efektivněji zapojují zákazníky.

Během posledních dvou let budovala společnost Cisco své portfolio intent-based sítí, aby připravila zákazníky na výzvy budoucnosti. Nové přístupové body a páteřní přepínače jsou určeny právě pro vytváření sítí založených na obchodních cílech a představují vrchol inovací společnosti Cisco v intent‑based produktech.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 775 854 370
E-mail: rohacek@madisonpa.cz

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 606 246 215
E-mail: hynek@madisonpa.cz

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.