Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Cisco uvedlo hlasové asistenta pro pracovní jednání. Jako první využívá umělou inteligenci

Praha 2. května 2018 – Cisco Webex patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější pracovní nástroje. Globálně proběhne každý měsíc přes Cisco Webex více než šest miliard minut virtuálních meetingů. Nicméně požadavky uživatelů se stále vyvíjí. Společnost Cisco proto reaguje na změny ve způsobu pracovní komunikace, svoji platformu modernizuje a sbližuje Cisco Spark a Cisco Webex. Výsledkem jsou dvě nové aplikace – Webex Meeting pro plánování schůzek a Webex Teams (dříve Cisco Spark). Ty využívají strojové učení a umělou inteligenci, aby mohly i v průběhu času zlepšovat uživatelskou zkušenost z online meetingů. Kromě toho představuje Cisco také nové zařízení, které promění jakýkoliv prostor s televizí v konferenční místnost s řešením Webex.

Efektivní týmová spolupráce a komunikace na dálku hraje v dnešním pracovním prostředí stále důležitější roli. Zcela přepracovaná služba Webex na tento trend reaguje a vychází vstříc novým potřebám. Jednou ze změn je upřednostňování videokonference, protože vidět a být viděn přispívá ke kvalitnější komunikaci. Namísto pouhé prezentace je mnohem efektivnější, když účastníci konference uvidí jasně a zřetelně i všechny kolegy – bez ohledu na to, zda užívají notebook, mobilní zařízení nebo videokonferenční zařízení Cisco. Služba Webex je poskytovaná prostřednictvím cloudu, takže každý ze 100 milionů uživatelů získává aktualizace automaticky.

Cisco Spark: nová verze a nové jméno

Náplň práce dnešních zaměstnanců stále obsahuje mnohem komplexnější úkoly než dříve. To vytváří tlak na pracovní týmy, které musejí zadání zvládnout, jak nejlépe dokážou. Společnost Cisco proto pro uživatele zjednodušuje platformu Webex a oni tak mohou ještě zvýšit efektivitu týmové spolupráce. Nová verze plně integruje všechny technologie a aplikace pro týmovou spolupráci společnosti Cisco. Takže nezáleží na tom, kterou platformu využijete – dostanete přístup ke stejné paletě nástrojů, jako jsou whiteboard, chat, jednoduchý přístup pro hosty, sdílení obsahu a integrované nástroje, které uživatelům usnadní plánování schůzek i následné aktivity. Nově se může do videohovoru připojit až 1000 lidí, kteří získají více úložného místa, špičkové zabezpečení a pokročilé analytické funkce. Kromě aplikace mění jméno i mnohokrát oceněná interaktivní obrazovka Cisco Spark Board. Nově již bude známá jako Webex Board.

Přeměna televize v telekonferenční zařízení snadno a rychle

Mnoho organizací má ve svých konferenčních místnostech televizi. Tu nyní mohou využít i jako videokonferenční zařízení. Pro tyto účely představila společnost Cisco nové zařízení Webex Share. To stačí jednoduše zapojit jako malý adaptér do zadní části televize. Párovací systém pak dokáže obsah dokumentu promítnout na obrazovce televize. „Zařízení bude vhodné zejména pro menší konferenční místnosti (především pro tzv. huddle rooms), ve kterých potřebují týmy sdílet prezentace, tabulky, či jiné dokumenty nezbytné k dokončení úkolu. Namísto zdlouhavého přepojování kabelů mezi jednotlivými přednášejícími bude stačit mít jednoduše zapojený Cisco Webex Share a ve vteřině sdílet obsah ze svého počítače, tabletu či telefonu,“ říká Ivan Sýkora, produktový specialista Cisco pro oblast týmové spolupráce. Uživatelé navíc budou mít možnost si firemní konferenční místnost snadno zamluvit prostřednictvím dedikované virtuální pracovní místnosti v aplikaci Webex Teams. Zařízení Webex Share bude k dispozici na konci roku 2018.

Důraz na individuální preference

Tisíc lidí, tisíc chutí – říká jedno přísloví. A jinak tomu není ani ve způsobu práce. Společnost Cisco věří, že každému zaměstnanci vyhovují trochu jiné nástroje od jiných dodavatelů. A proto, pokud například uživateli vyhovují online schůzky Webex, ale preferuje posílání zpráv z nástrojů pro spolupráci od společnosti Microsoft, může obojí využívat dle libosti. Společnost Cisco také bude na vzájemné integraci spolupracovat se společnostmi Google, Slack a mnoha dalšími. Cisco také výrazně zjednodušuje nákup technologií prostřednictvím nástroje Cisco Collaboration Flex Plan. Organizace mohou jednoduše platit za každého aktivního uživatele.

Umělá inteligence usnadní budoucí schůzky

Nově bude také systém Webex využívat umělou inteligenci k usnadnění a zkvalitnění virtuálních konferencí, a to pomocí:

  • nástroje Webex Assistant (dříve Cisco Spark Assistant), který bude k dispozici na mnoha typech zařízení. Snahou společnosti Cisco je zapojit umělou inteligenci do každé konference, každé konverzace a každé interakce. Webex Assistant bude postupně v příštích několika měsících zpřístupňován ve všech zařízeních řady Webex Room Kit a Room Series, která jsou propojená do cloudu.
  • funkce potlačení okolního ruchu ve všech cloudově připojených a lokálních videozařízeních Cisco dokáže rozpoznat rušivé zvuky při konferenci, např. hlasité psaní na klávesnici, šustění papírů, hluk dopravy za oknem nebo šeptání mezi účastníky a cíleně ztlumit hlasitost z příslušného směru. Jakmile se ale šeptající účastník přihlásí o slovo, systém hlasitost zase automaticky zvýší.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 775 854 370
E-mail: rohacek@madisonpa.cz

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 606 246 215
E-mail: hynek@madisonpa.cz

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.