Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Cisco dál rozšiřuje své portfolio výpočetních systémů. Představuje pátou generaci systémů Cisco UCS

Praha 2. srpna 2017 – Globálně již více než 60 000 zákazníků využívá ve svých datových centrech systémy Cisco UCS. Společnost Cisco nyní představila pátou generaci serverů a softwaru s označením M5, které rozšiřují aktuální portfolio. Při vývoji byl kladen důraz především na jednoduchost nasazení a správy a výkon aplikací. O přednostech systémů Cisco UCS se již mohli stávající zákazníci přesvědčit v podobě snížení nákladů na správu a řízení až o 63 % a zrychlení poskytování nových aplikačních služeb až o 83 %. Laboratorní testy navíc ukazují, že servery Cisco UCS M5 dosahují až o 86 % vyšší výkon oproti předchozí generaci.

Společnost Cisco dále rozvíjí svůj systémový přístup k výpočetním zdrojům a staví na architektonických základech, partnerstvích a rychle stoupající oblibě Cisco UCS u zákazníků s cílem nabídnout jim ještě efektivnější provozní model pro datová centra. IT manažeři si dnes uvědomují, že pro budoucí úspěch je právě systémový přístup nezbytný, protože pomáhá rozšiřovat kapacity a zrychlovat provoz, zatímco přístup spočívající v prostém navyšování stejných zdrojů již není udržitelný. Řada Cisco UCS M5 zahrnuje nové systémy a software, které nabízí výkon a jednoduchost konceptu „unified computing“ pro datově náročné workloady, aplikace na okraji sítě a příští generaci distribuovaných aplikačních architektur.

Větší hustota pro vyšší efektivitu

Systémy Cisco UCS M5 s novými procesory Intel Xeon Skylake a dvojnásobnou pamětí oproti předchozím systémům, dokážou zvládnout ještě náročnější workloady než předchozí nejvýkonnější servery. Laboratorní testy, které společnost Cisco provedla, ukazují, že servery Cisco UCS M5 poskytují až o 86 % vyšší výkon ve srovnání s předchozí generací. Představují tedy významný krok vpřed u datově náročných workloadů jako je analýza dat v reálném čase a zpracování v operační paměti. Společnost Cisco nyní dodává bladové servery s nejvyšší hustotou GPU na trhu, což zajišťuje jejich vyšší efektivitu.

Pátou generaci systémů Cisco UCS tvoří:

  • bladový server Cisco UCS B200 M5: základní výpočetní jednotka pro datová centra v bladovém provedení s poloviční šířkou. B200 poskytuje výkon, všestranné využití a hustotu pro tradiční vícevrstvé nebo distribuované aplikace. Nabízí nejvyšší hustotu GPU z univerzálních bladových serverů s poloviční šířkou na trhu a s podporou až dvou procesorů GPU.
  • bladový server Cisco UCS B480 M5: poskytující nejvyšší výkon na trhu, všestranné využití a hustotu pro všechny workloady - od kriticky důležitých podnikových aplikací náročných na operační paměť až po virtualizované workloady distribuovaných databází.
  • rackový server Cisco UCS C220 M5: jeden z nejvšestrannějších univerzálních serverů pro podnikovou infrastrukturu a provoz aplikací na trhu. Tento dvoupaticový server s vysokou hustotou v rackovém provedení nabízí špičkový výkon a efektivitu pro široké spektrum workloadů včetně virtualizace, aplikací pro týmovou spolupráci a aplikací pro fyzický hardware.
  • rackový server Cisco UCS C240 M5: podnikový rackový server optimalizovaný pro ukládání dat a vysoký výkon I/O operací určený pro analýzu velkých dat, softwarově definovaná úložiště a aplikace pro fyzický hardware.
  • rackový server Cisco UCS C480 M5: inovativní modulární architektura pro flexibilní obnovu infrastruktury, s rozšiřitelností pro in-memory databáze, analýzu velkých dat, virtualizaci, VDI a aplikace pro fyzický hardware se ztrojnásobeným počtem podporovaných procesorů GPU (až šest) a s diskovou kapacitou až 32 disků.

Cisco Enterprise Cloud Suite: rozšíření možností automatizace a optimalizace infrastruktury

Podle výzkumu analytické společnosti IDC je hlavním stimulem pro investice do provozních a analytických nástrojů požadavek na zlepšení plánování kapacity infrastruktury a zvýšení jejího využití. S pomocí aktuální verze nástroje Cisco UCS Director 6.5 a nového řešení Cisco Workload Optimization Manager mohou zákazníci implementovat multicloudovou strategii s bezkonkurenčním výkonem a zároveň zvýšit efektivitu využití lokálních IT zdrojů.

  • Nástroj Cisco UCS Director 6.5 umožňuje správcům datových center provádět 80 % provozních úkonů z jednoho rozhraní. Tato verze rozšiřuje možnosti automatizace nad rámec infrastruktury – dokáže využívat nativní funkce PowerShell, automatizovat mobilitu virtuálních strojů v datových centrech vCenter a podporuje konzoli VMware VMRC. Dále zlepšuje automatizaci pro konvergované infrastruktury FlexPod a Cisco HyperFlex a nově přináší podporu pro servery řady UCS M5 a UCS S.
  • Řešení Workload Optimization Manager využívá analýzu záměrů, která zajišťuje neustálé vyrovnávání požadavků on-premise i multicloudových prostředí s výkonem infrastruktury. Úzká integrace se šasi Cisco UCS, bladovými servery, I/O moduly a propojovací síťovou architekturou umožňuje zákazníkům snížit náklady díky využití nečinných nebo opomenutých zdrojů. Zároveň mohou optimalizovat výpočetní zdroje pro virtualizovaná a cloudová prostředí. Integraci s Workload Optimization Manager podporuje také nejnovější verze nástroje Cisco UCS Director 6.5. Pomocí nástroje Cisco UCS Director tak mohou IT manažeři automaticky vytvářet nové virtuální stroje nebo konfigurace fyzických serverů. Řešení Workload Optimization Manager následně přerozdělí zdroje s ohledem na výkon aplikací a nákladovou efektivitu.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na https://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na https://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 775 854 370
E-mail: rohacek@madisonpa.cz

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 606 246 215
E-mail: hynek@madisonpa.cz