Guest

Cisco vylepšuje platformu Spark – přidává nové zabezpečení, funkce pro péči o zákazníky i chytré kamery

Hierarchical Navigation

Praha 6. dubna 2017 – Společnost Cisco představuje další inovace své platformy Cisco Spark. Mezi novinky patří nová videokonferenční řešení, která lze připojit k platformě Cisco Spark i k lokálním systémům. Dále pak Cisco uvádí pokročilé zabezpečení, možnost připojit libovolné koncové zařízení vyhovující standardu SIP (hardwarového nebo softwarového klienta) ke konferenci Cisco Spark Meeting a v neposlední řadě rozšiřuje Cisco Spark o funkce pro péči o zákazníky.

„Platforma Cisco Spark již dnes nabízí řadu možností pro efektivnější týmovou spolupráci. Stále ji však rozšiřujeme, abychom vytvořili komplexní sadu nástrojů, které propojují jednotlivce, týmy i celé firmy a pomáhají jim v organizaci porad, přípravě a sdílení podkladů nebo snadnější videokomunikaci,“ říká Ivan Sýkora, produktový specialista Cisco pro oblast týmové spolupráce.

Nové zařízení mění běžné obrazovky ve videokonferenci
Nová sada pro konferenční místnosti Cisco Spark Room Kit Series je určena k zavedení inteligentních telekonferenčních a videokonferenčních prostředků do malých, středních i velkých zasedacích místností. Dva nové produkty – Cisco Spark Room Kit a Room Kit Plus – se připojují ke standardním HD obrazovkám a mění je na videokonferenční systémy. Tyto konferenční sady zefektivňují jednání, rozšiřují prezentační možnosti a nabízí integraci s dalšími zařízeními včetně mobilních.

Do každé konferenční místnosti a každému týmu přináší funkce, které dříve byly výsadou dražších systémů vyšší třídy, jako jsou:

  • Chytrá jednání: integrovaná kamera s velmi vysokým rozlišením (5K) disponuje inteligentními obrazovými funkcemi, včetně automatického zoomu a sledování mluvčího.
  • Chytré prezentace: dvě obrazovky, dva zdroje obsahu, bezdrátové sdílení a vysoké rozlišení 4K.
  • Chytrá integrace: sady Room Kit propojené s platformou Cisco Spark dokážou spočítat a sledovat počet osob v místnosti při konferenčním hovoru, což poskytuje správcům zařízení přehled o skutečném využití konferenčních prostor.
  • Flexibilita nasazení: Řešení lze propojit se Cisco Spark i lokálními zařízeními, čímž chrání dříve vynaložené investice.

Sada Room Kit je určena pro malé a střední konferenční místnosti o kapacitě do 7 osob, zatímco sada Room Kit Plus slouží pro střední až velké konferenční místnosti s kapacitou do 14 osob. Sada Cisco Spark Room Kit se začne prodávat tento měsíc. Ceníková cena je 3990 USD, měsíční předplatné souvisejících služeb činí 99 dolarů. Sada Room Kit Plus bude k dispozici od května s koncovou cenou 7990 USD, rovněž s pravidelným měsíčním poplatkem 99 dolarů. Řešení Companion Mode, pomocí něhož bude možné propojit Cisco Spark Board a Spark Room Kit pro větší místnosti, bude k dispozici později v průběhu tohoto roku.

Vylepšené zabezpečení obsahu
U platformy Cisco Spark hraje bezpečnost a ochrana informací stěžejní roli. Je koncipovaná jako systém se šifrováním přenášených, uložených i právě užívaných dat. Veškerý obsah šifruje a dešifruje pomocí dynamických klíčů ze serveru Cisco Spark Key Management Server (KMS). Tento server vytváří, ukládá, ověřuje a zpřístupňuje klíče, které platforma Cisco Spark využívá k místnímu šifrování a dešifrování dat. Zákazníci, kteří spravují vlastní klíče, mohou využívat veškeré funkce platformy Spark, včetně možnosti vyhledávat v šifrovaných datech. Tato funkce bude k dispozici od začátku června.

Snadné připojení z libovolného zařízení
Ke konferencím na platformě Cisco Spark se nyní lze připojit z libovolného zařízení. Všechny prostory Cisco Spark budou mít trvalý identifikátor SIP URI, což umožní připojovat se ke konferencím v těchto prostorách pomocí libovolného hardwarového nebo softwarového klienta vyhovujícího standardu SIP, včetně softwarových telefonů jiných výrobců, lokálně instalovaných videokonferenčních produktů Cisco i konkurenčních videokonferenčních koncových zařízení.


Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
rohacek@madisonpa.cz
tel.: +420 775 854 370

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz
tel.: +420 606 246 215


O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products